Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

Lazy87

Jde tu poznat Zemeckisův rukopis, ono ten vypravěčský styl má kupodivu stále kouzlo. Ačkoli film sám sobě není žádná pecka, ale minimálně člověk ví, kdo byl Philip Petite a mu to asi taky udělalo dobře na čuráka. ()

Bruce0659

Očákaval som priemerný film s prehnaným marketingom... Ale musím priznať, že nenudil som sa ani chvíľu, stále sa niečo dialo, množstvo zaujímavých momentov....Od 60. do 100. minúty napätie nechýbalo!! Tvorcovia z pŕibehu o Petitovi dokázali vyťažiť maximum. Zaslúžených 5* ()

Midu

Pro mě je to film roku. Zemeckis je rozený vypravěč. Film má celou dobu slušné tempo a záběry kamery, to je prostě nádhera. Doporučuji vidět v kině. Já jsem byl dokonce 2x. ()

alKalda

Miluju filmy, kde postava vypraví děj. Navic zde je příběh opravdu poutavý od začátku až do konce. Az mě trochu mrzí, že jsem na film nešel do kina, na velkém plátně věřím, že by záběry z výšky měli ještě větší efekt. Každopádně pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení tohoto roku. 5* ()

ters

Mám ráda filmy, které ve mně vyvolají nejrůznější pocity. The walk mě téměř po celou dobu držel na pokraji nervového zhroucení a každou vteřinu jsem čekala, že napětí povolí a já propuknu v hysterický pláč. Ale napětí filmu (ani díkybohu toho lana) nepovolilo, a tak můžu, se stále ještě sevřeným žaludkem, zařadit tento snímek k jedněm z nejlepších za poslední dobu. ()

Clareeta

Tenhle film mi byl popsán asi takto: "Prej je to o maníkovi, kterej se rozhodl projít po laně mezi dvojčaty a ten film je vlastně o tom, jak to plánuje, pak to přeleze a konec." No super, a na to mám jako koukat dvě hodiny? Hele, nebylo to až tak blbý. Sice ještě do půlky filmu mi to přišlo o ničem a zachraňovaly to jen drobné vtípky a lehký humor. Ale v momentě, kdy došlo k samotné realizaci a k samotnému představení, mě ten film neskutečně bavil. Scéna na laně je opravdu pěkně zpracovaná a kdo není vyloženě suchar nebo verbal, bude ho to bavit. Takže 4 hvězdy a 76% zcela po právu. ()

Necrophobic

Z toho závěrečného tajtrlikování mezi věžemi jsem byl už trochu na nervy ,protože čím jsem starší tím víc mě výšky vadí.Ale jinak jen solidní film s dobrou kamerou. ()

ToRtiK

osobne nie môj šálok kávy - pre mňa príliš "nudný" dej, dlhé zábery a unavujúce scény. Možno s 3D by to bolo zaujímavejšie ()

kratajirka

Jako každý životopisný film má i tento nějakým způsobem silný příběh. Pojednává o velkém snu překonat hranice lidských možností a zapsat se do dějin jako muž, který ač protizákonným způsobem ukázal všem lidem, že každý může něco dokázat, když má vizi a má za sebou schopné lidi. Film má jednu nesporně úžasnou pasáž - vypravěče v podobě hlavního protagonisty pana Levitta. Tahle skutečnost dává filmu obrovskou výhodu - divákovi objasňuje zákoutí, která by se do filmu nevešla, ale jsou důležitá pro nadcházející děj. Co se Levitta týče, asi pan Zemeckis věděl, proč právě jeho zvolit do role hlavní. Já jeho "dílko" nepovažuji za herecký vrchol, ale působil velice hravě v téhle roli. Zvlášť pokud se zaměřím na francouzskou výslovnost jeho angličtiny, což bylo rovněž hravé. U filmu potažmo celého příběhu mě zklamala jedna jediná věc. Každý životní příběh má zvrat nebo zvraty, které určitým způsobem mění běh událostí. Je tedy na škodu, že celý sen/ mise šla hladce jako po másle. Aneb jak se říká: jdi ke štěstí naproti a bude ti dopřáno. 75% ()

icewhite

Nevím proč se obtěžovali natáčet film o něčem sice zajímavém, ale tak nudném zároveň a hlavně, když už to v roce 2008 někdo udělal. Film o tom jak někdo chodí po špagátu je zbytečný výstřel do tmy, protože není to ani tak o tom co a kdo to dělal, ale kde to dělal. Takovejch šplhounů je plnej svět. ()

maxi_tom

Celkovo slabší Zemeckis, ale na druhú stranu skvelý vizuál a prijemná atmosféra 70. rokov. Ja som si to užil a ako oddychovka to bolo fajn. 4* (7/10). ()

kecal

Nejlíp natočený nic jaký sem kdy viděl. Moc sem nepochopil proč se to vlastně natočilo a proč to mělo dvě hodiny. Chápu, že pro amiky mají dvojčata jiný význam než třeba pro mě, ale i tak. Robert Zemeckis je PAN režisér a jedině jeho precizní režie mě u toho udržela až do konce. ()

Mrliš

Zdlouhavé, utahané. Spousty nezajímavé omáčky kolem. Efekty parádní. Stačila by délka snímku do hoďky a bylo by to akorát. ()

Taylor Drood

Tak vážení! tohle je pecka! Tenhle film je fakt boží! Zemeckis je zpět!!!! Vůbec nic jsem od tohoto filmu nečekal! a dostal jsem 1000%! Kniha boží/ film boží! Zážitek neskutečný! ()

JancakV

Zábavný životopis. Škoda, že celý film vznikl nejspíš jen kvůli epilogu s doživotním volňáskem na dvojčata. ()

cumimnabednu

Celý film byl pro mě tak za tři hvězdy, potom samotné chození po laně mezi dvojčaty za čtyři hvězdy. Prostě přelést mezi dvojčaty super, ale na to by stačil film o délce dvaceti minut. To ostatní, tedy provazochodcova minulost, shánění týmu, vymýšlení konspirace, jak se dostat na dvojčata a nakonec jak to vše provést i vlastní provedení mě moc nezaujalo a nepřišlo mi to prostě hodné motivace k natočení filmu. Slabé téma a to mám lezení rád. ()

drovi

Ešte teraz po zhliadnutí som celý napätý. Zemeckis ukazuje že nestráca nič zo svojho umenia a skĺbil tu digitálnu techniku so svojim talentom podať divákovi príbeh tak , že ani nedýcha. Joseph Gordon- Lewitt sa zhostil úlohy jedného z najlepších chodcov na lane v histórii nonšalantne a s gráciou. Uveril som mu na 100% . Ben Kingsley ma tiež svojim aj keď krátkym vstupom chytil za srdce.Príbeh som vôbec nepoznal, nakoľko v tých časoch celosvetový bulvár nedosiahol za železnú oponu. Petit ukázal, že všetko je možné, keď sa chce. Keď človek ide za svojim snom a pracuje na sebe, tak ten sen premení na realitu ako sme videli vo filme. Odporúčam každému, kto má rád filmy podľa skutočnej udalosti. Tento sa vydaril na jedničku. :) ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)