Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

bloodline

Učebnicový príklad triumfu formy nad obsahom. Zemeckis hodinu búši do vreca s námetovým pieskom. Všetko je esteticky pozitívne, odhodlané a nezlomné avšak s dušou pred bránami šapita. Všetko podstatné a PREDOVŠETKÝM oku lahodiace prinesie až dychberúci druhý polčas. Technicky a režisérsky excelentná práca, ktorá siahodlhý komentár vlastne vôbec nepotrebuje. Slabé žalúdky povinný kinedryl, altofóbovia s prstom na rýchlej voľbe 155 a zvyšok populácie oceľové nervy. Už len ten obsah defenestrovať silou gravitácie na Ground Zero... ()

Greenpeacak

Dvanásť ľudí dovedna sa prešlo po samotnom povrchu nitrianskej starej tržnice, ale len jediný Nitran prešiel nezmernou prázdnotou na treťom poschodí v Mlynoch na ľavej strane od eskalátorov! Pán "Digitálny účes s modrými kontaktnými šošovkami" pod vedením svojho mentora zvaného "Pred filmom som o lanách absolútne nič nevedel" spolu s predavačmi predraženej spodnej bielizne, matracov a hipsterskej garderóby je na ceste prekonávať nepopísateľné problémy pri kladení kotevných lán na zúfalo vyprázdnené pokladnice. Všetci sa musia vysporiadať so zradami Vietnamcov z tržnice ponúkajúcich nekvalitný tovar, Číňanov, maďarskej inteligencie, potulných predavačov jadierok, orechov, slnečných okuliarov a falošnej bryndze, ak chcú svoj bláznivý biznis plán skutočne realizovať. ()

Ebon

Shlédnuto naprosto bez očekávání. Neplánovaně jsem byl unešen a vtažen do Petitova týmu a byl u toho. Profesorská a cíleně manipulativní filmařina výborné úrovně. Čtvrtá hvězda za úžasného Bena Kingsleyho. ()

Pat.Ko

Muž na lane je ten typ filmu, ktorý sa oplatí pozrieť iba raz a preto dávam "priemerné" 3 hviezdičky. Je to určite veľmi pekný a veľkolepý príbeh, kto aspoň niečo počul o mužovi menom Filipe, tak určite vie o čom tento film bude. Ako väčšina životopisných, tak aj tento film dodáva človeku určitú dávku motivácie, tak týmito plusmi si film svoju úlohu splnil. A sú na rade mínusy, počas celého filmu som mal zmiešané pocity a dokonca aj po pozretí filmu; myslím si, že tvorcovia všetko úplne nevyjasnili, diváci si to zaslúžia - "vedieť viac". Taktiež si myslím, že tvorcovia sa až príliš zameriavali na hlavnú zápletku filmu, zopár odbočení, by nezaškodilo. ()

cepice

Reknete si, ze to bude asi fesrovni nuda, kdyz cely film se toci kolem jednoho prechodu po lane (kor kdyz to ma 2hodky), ale uplne vas dostane, kdyz zjistite, ze jste se na ten film vydrzeli divat celou dobu. ()

xmatysekx

Před začátkem filmu jsme byli upozorněni, že v posledních 20 minutách se nám bude chtít zvracet. Mně se teda nechtělo ani trochu. Rozhodně ne z vysokých scén. Ake možná to bylo tím, že nemám obě oči a tudíž 3D nijak nevnímám. Stejně jako 3D brýle měl ale efekt i film. Byl dobrý. Ale to je celé. Příběh spěl od začátku k jasnému konci. A nijak strhující mi to nepřišlo. Forrest byl lepší, jo? ()

Pavkan

Procházku v oblacích podává Zemeckis tak přesvědčivě a intenzívně, že jsem měl problém se na tu krásu dívat, a to žádným strachem z výšek netrpím. Film je ale moc fajn i ve chvílích, kdy se drží jen těsně nad zemí. Příběh neustále blanacuje na hraně z prstu vycucané báchorky a životopisného filmu, a když tu hru společně s francouzským přízvukem sympatického Gordona-Levitta přijmete, budete se bavit. ()

Paldiny

Konečne film hodný ceny lístka do kina! Zemeckis je skúsený mazák a všetko čo sa za roky v brandži naučil využil práve v tomto životopisnom filme. Radosť sledovať s akou energiou a vášňou pristupoval k príbehu jedného (ne)obyčajného mladíka čo sa rozhodol pokrstiť Svetové obchodné centrum o čosi skôr. A že nie je snímka len o adrenalínovom predstavení dokážu hneď úvodné minúty aké svojou úprimnosťou okamžite získajú divákovu pozornosť a prakticky ihneď zapoja do deja. Počas celej minutáže nenájdete jediné hluché miesto, jedinú zbytočnú, nesympatickú či nevhodne obsadenú postavu. Film rozumne miesi vtip s napätím čím ma bavilo sledovať zábavnú výučbu v obore, získavanie komplicov, tak aj napínavú špionážnu časť, kde sa hŕstka nadšencov prebojovávala do rozostavaného 85.poschodia. Už tento part vygradoval napätie na hranu, aby následná ranná šou svojou prepracovanosťou dorazila úplne. V oný moment keď sa za mŕtveho ticha Phillipe prechádzal 400 metrov nad zemou nebol v kine počuť seba menší šepot. Priznám sa, že vždy pre mňa predstavovala symbol New Yorku iba Socha Slobody a Dvojičky som vnímal čoby párik vysokých budov plných kancelárií aké získali na popularite až 11tym septembrom. Po dopozeraní životného úspechu Phillipe Petita aspoň u mňa získali vlastnú tvár a na konci jeho cesty aj istý druh pokory. Navyše si myslím, že žiadny iný film nevyslovil ich pamiatke krajšiu poctu. ()

mclenin

Najväčšie filmové závraty za posledných pár rokov. Film má skutočnú hĺbku a hlava sa mi zatočila hneď niekoľkokrát ! ()

valasek.m

Tož takové nervy jsem u film snad ještě neměl. Neuvěřitelná kamera a celková grafika a hlavně úžasný herecký výkon Josepha Gordona-Levitta ()

AndrejBB

Keď som film videl, ľutoval som, že som nezvolil 3D verziu. Každopádne pre môj mierny strach z výšok stačila aj 2D a pri niektorých scénach som sa cítil ako keby som bol ja na vrchole dvojičiek či na lane. Joseph Gordon-Levitt je jedným z najsympatickejších hercov súčasnosti a platilo to aj s francúzskym prízvukom. Viac ako samotný prechod po lane sa mi však páčila časť príprav na vrchole veže, ktorá priniesla napätie aj trochu zábavy. Na záver trochu sentimentu pri spomienke na Dvojičky. Všetko doplnené skvelým Alanom Silvestrim, vďaka ktorému sa soundtrack tohto filmu (najmä jeho jazzová časť) zaradil k mojim obľúbenejším. A to platí aj o samotnom filme. ()

lucijelucije

The Walk byl pro mě bohužel zklamáním. Nejen samotné vyprávění hlavního hrdiny mi nepřivodilo tu správnou svrchovanost a emoční nestabilnost, ale celkový dojem z natočení tak vzácného a velmi pozoruhodného snímku,byl velmi slabý. Ve své velké podstatě bych měla mít drásající nervy, měla bych se nadechnout a na konci vydechnout, měla bych mít okousané nechty z celé te vélké věci, která se nám zde nabízí. Ale nestalo se tak. Film je bezvadně natočen, kamera je naprosto perfektní, ale to jádro, které mělo diváka zvednout ze židle, bylo rozprostřeno do více míst, a to vám ubírá na té dokonalé nervozitě. Mému očekávání se nedostalo tolik, kolik by mělo. ()

IvoB

Materiál, z kterého mohl vzniknout film za plný počet hvězd. Zajímavý námět, hvězdné obsazení, skvělý soundtrack, i Zemeckisův režisérský um. Režisérská jistota se i zde projevuje v několika dechberoucích scénách. Bohužel, všechno je to usazeno do plytkého příběhu, který se zpočátku trošku vleče, a který je zaplněn trošku otravnými postavami. Po vypjatém finále lze jen uznale pokývat hlavou a zapomenout. Je to dobrý film, ale nevidím na něm nic pamětihodného, kvůli čemu bych jej musel vidět znovu - což se rozhodně nedá říci o předchozí Zemeckisově tvorbě jako Forrest Gump, Trosečník, či série Návrat do budoucnosti. Tady je to "jen" za slušné 3* (6/10) ()

peetriss

Vzhledem k tomu, co jsem od Zemeckise očekával, nejsem zklamán a s filmem nenám žádný problém. Zemeckis natočil další ze svých filmů hrajících na čistě dobrodružnou notu s divácky atraktivním přístupem k divácky atraktivní látce. Hlubší myšlenky, psychologii či vyšší dramatizaci jsem ani neočekával. Muž na laně mě dokázal vtáhnout, přinutil mě fandit hlavní postavě i jejím komplicům a dokázal omámit krásnými newyorskými pohledy či Petitovými myšlenkovými pochody zavánějícími poetikou a sebeuspokojením v místě, kde jiní pociťují jen panickou kreč a závrať. Řemeslně i herecky kvalitní podívaná. ()

Savel

Exhibice ošklivého umělohmotného 3D na klíčovacím pozadí a stylizace grotesknosky ubírala celkovému dojmu, narozdíl od vizuálně krásného leč působivějšího dokumentu. ()

Tristaver

Je to poutavý příběh. Má to fajn hudbu. Je to přímočaré. Ale, proboha, je to vizuálně hrozné! Kéž by to natočil kdokoliv jiný než Zemeckis (možná Boyle?). Ten to totiž "vylepšil" monumentálním digibordelem, který začíná Gordon-Levittovýma očima a končí celým New Yorkem. Samozřejmě rozumím, že natáčet s reálnými Dvojčaty by dnes bylo poněkud obtížné, když měří asi metr, nicméně to přece nelegitimizuje používání zeleného pozadí i v místech, kde to absolutně není potřeba! A myslím tím například ve scéně Petitova prvního vystoupení.Nejvíc to ale nakonec zamrzí v hlavních scénách filmu, kdy se nemůžu ubránit srovnání s průměrným videem ruské mládeže dělající shyby někde na traverze ve stometrové výšce. Oproti Rusům mi totiž Zemeckis pocení rukou nezpůsobil. Abych ale jen nekritizoval - druhá půlka filmu je hodně dojemná, a i když víte, jak to skončí, stejně s Petitem prožíváte aspoň tu radost, když už ne respekt z (digi)výšky. PS: tak mě napadá, jak by to vypadalo, kdyby hlavní roli ztvárnil Daniel Day-Lewis. Ale hádám, že by asi v rámci přípravy celodenně přecházel mezi Petronas Towers. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)