Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

dee.n

The Visit pro mne představují jedno velké zklamání za druhým. V první řadě, nesnáším tyhle found footage filmy. Ale to je čistě můj osobní problém. V druhé řadě, přijde mi velmi hloupé a nezodpovědné takhle pustit svoje děti samotné k prarodičům, se kterýma nejsou jinak vůbec v kontaktu. Takže se neztotožňuji z celou zápletkou, ale OK. Film si buduje slušnou znepokojící atmosféru, to uznávám. Hlavní hrdinové - ty dvě děcka, mi přijdou nesympatická a jejich osobní pohnutky, které řeší v rámci interwiev na kameru jsou neskutečně nudná a ničím nezajímavá. Prostě bla bla bla. Tak je opustil otec, a co? Takových lidí je, Ale místy byl film spíše k smíchu, nahá babka, děda co trpí inkontinencí a nechává ve stodole svoje špinavé plíny apod. Když se nakonec prozradí hlavní WOW moment, ano, to jsem skutečně nečekala, za to bod k dobru i jsem byla celkem nervózní. A pak už se rozjíždí jen série nudných roztřesených záběrů a na mě až příliš rychlý konec s naprosto nesnesitelnou hudbou. Poslední scéna, kdy malý kluk rapuje, je už jen trapná. ()

beniczech

Panejo, tak tohle byla jízda :))) Lekačky, gradující napětí a creepiness a dobře provedený koncept found footage. Ústřední postavy si získaly sympatie, takže bylo komu fandit, pointu jsem předem neprokoukl, čili zážitek od začátku až do konce. Kdyby byl závěr ještě o malinko více vyhrocený a zabrnkal i na zbylé nervy, dal bych pět hvězd. Takhle to jsou solidní čtyři. /80%/ ()

Blue.Shark

Jak tuhle malou návštěvu popsat? Shyamalan vzal téma, které už tu bylo mockrát a dokázal z něj vykřesat neuvěřitelně příjemný a zároveň lekavý film. Přechody mezi žánrově odlišně zaměřenými scénami jsou umístěny velmi citlivě a určitě tomu napomáhá i ústřední dvojice teenagerů. Zvláštní je, že i když je v rámci děsivých scén dopředu jasné, co se stane, stejně člověku zatrne. Také nemohu nezmínit, že i když jde o found footage, nesetkáme se zde s klasicky chaoticky rozklepanou kamerou a nepřehlednými scénami. Takových scén je tu pomálu a roztřesení slouží hlavně k navození atmosféry, takže není nijak rušivé; hlavně se obraz neklepe nonstop. Jo...a babka je pěkně děsivá. ()

poet

Tak toto je Skutočný Shyamalan. Ta blbosť Split sa tomuto nechytá ani nahodou. Atmosfera neistoty a strachu vygradovaná na maximum. Po dlhej dobe slušny horor od čias REC. ()

TheSpearCZ

Obsahuje spoilery: Tak tohle byl po delší době zase kvalitní znepokojivý horor, u kterého jsem nevěděl, kdy zrovna nadskočím tři metry vysoko a upřímně, takhle se pozná horor jak má být... když nevíte co na Vás odkud vyskočí, a když už se tak stane, tak víte, že to bude stát za to. Jinak film se rozjíždí prakticky hned v první čtvrthodině (Hide and Seek scénka fůů) a od té doby to začalo být opravdu znepokojující. Poté přichází střídání dne a noci (noci začínají být čím dál tím horší a děsivější) a člověk se vyloženě nebojí toho co se děje, ale co si představuje, že se bude dále dít. Noční scény babičky běhání a škrábání na zeď, patří mezi ty nejděsivější za dlouhou dobu (+ ten jumpscare, kdy našla kameru). Nemůžu si stěžovat ani na Found Footage, který byl plně využit (žádné třesavé záběry), naopak opravdu nám tvůrci naservírovali krásně čisté záběry. No a na finální zvrat v poslední dvacetiminutovce jsem koukal s otevřenou hubou... jde opravdu vidět, že Shyamalan věděl co dělá celou dobu a ostatní hororový režiséři by si od něj měli vzít příklad, tohle byl totiž ukázkový horor. Mám to mezi čtyřmi až pěti, ale za ten na můj vkus zbytečně rychle ukončený konec zůstanu u lepších čtyř. Lepší 4* ()

Harpy

Takto sa to robí, do psej matere ! :D raz za čas sa nájde takéto skvelé dielko, ktoré ma baví od začiatku do konca. Postavy perfekto - deti zlaté a vtipné, starí rodičia zas dobre prepnutí. Budovanie atmosféry bolo na jednotku, mráz mi behal po chrbte a to som už dlhšie nezažila, finále tiež super, naozaj som nadšená. ()

bolan

Zapomeňte na vrzající baráky, příšery a duchy. Tohle je opravdovej horor, ze kterého nebudete mít příjemný pocit. ()

fixaman

Poměrně slušný horor, který zejména poslední půlhodinu opravdu baví. Na druhou stranu ale nic výjimečného. Za týden se vám nejspíš vykouří z hlavy. V rámci Shyamalanovy tvorby je to ovšem těžký nadprůměr, protože od Vyvoleného se mu nepovedlo natočit nic dobře (čti točí samý sračky)... Asi už by se konečně měl začít věnovat něčemu jinému, než je točení filmů. ()

HonzyR

Po delší době jsem se u filmu zase trochu bál (infarktového Muže na laně, kterého jsem viděl minulý týden nepočítám :D). Jakobych se přenesl zpět v čase do dob, kdy Shyamalan dělal strašidelný Šestý smysl, Znamení a Vesnici. Až na to, že teď jsme v čistě "normálních" rovinách bez příšer, duchů, mimozemšťanů... A to je na tom to nejlepší, ten hnusný "It could happened" pocit. Vidět to jako mladší, tak už k prarodičům nikdy nepojedu. Babička hodně šiblá, už scéna cca po 15 minutách při schovávačce pod domem mi nedělala úplně dobře. Dostavilo se i pár solidních lekaček. Jen škoda že po šokujícím zvratu na konci už to nějak ztratilo tu hnusnou nevědomou atmosféru. Ale jinak velká spokojenost. Že by se Shyamalan vrátil?? __90%__ ()

Kesiak

Síce sa Shyamalan konečne vrátil k žánru v ktorom je doma, vnímam v tom istú vykalkulovanosť a málo inovácie (dejovej, lebo hororová vyšinutosť je tu vyobrazená ukážkovo), čo sa aj prejavuje vo filme. Verím, že sa postupne rozbehne a viac sa ako tvorca uvolní v budúcnosti. ()

Petrus1

Nesnáším rap a nemám ráda found footage styl – i když tady ruční kamera není zas až tak tragická, mohlo by bejt hůř. Takže takové velké mínus hned ze startu. Když já byla v pubertě, měla jsem úplně jiné chutě. Nechtěla jsem nikam jezdit ani s rodiči, natož abych odjela k prarodičům. Na týden?! Vopruz! A to ještě bylo v dobách temna, bez wi-fi. :) Jenže tyhle dětičky jsou zřejmě pubertou jen líznutí a taxe sami od sebe vydávají k prarodičům, které neznají. Oni to vlastně nedělají pro sebe, ale především pro maminku, aby měla od nich klid a mohla si s nějakým chlapem vyrazit z kopýtka. A to je prostě nabídka, která se neodmítá a tak děti vyráží k milým neznámým příbuzným - rovnou do horoucích pekel. Jako matka dvou dárečků tohle velmi oceňuji a doufám, že moje děti budou takto dobrovolně jezdit někam velmi, velmi často. Přivítání je vlídné, ovšem pozornosti zkušeného diváka (na rozdíl od naivních dětských duší) neunikne informace, že do sklepa se nesmí, protože je tam údajně plíseň. A v tento okamžik mi byla pointa zcela jasná. Ale připouštím, že následný rozjezd událostí je docela povedený – děda něco schovává v kůlně a ne, mrtvoly to nejsou, je to něco mnohem hnusnějšího a varuji předem slabší žaludky, že obsah toho, co je v kůlně ukryto, sehraje ještě poměrně nechutnou roli. Babička je docela fajn – přes den vaří a peče v troubě, jakou svět neviděl, hraje s dětmi na schovku pod domem a v noci bleje po domě a pobíhá po něm nahá (pánové klid, vše vidět není). Já už bych brala roha, ale dětem to tak nějak dochází pomaleji... každopádně některé scény jsou povedené, dokonce jsem se jednou lekla, ale Shyamalanovi jako by poslední dobou něco v těch filmech chybělo. Takové to lusknutí prstem, u kterého bych si řekla: „To je vono!“ Potenciál nevyužit a bohužel zklamání se u mě koná i v samotném závěru. Takhle by to tedy nešlo – Nighte, snaž se, já vím, že to v sobě máš! ()

Bozvav

Tak nevím, asi jsem divná, ale zhruba po 20minutách jsem poprvé vytuhla, probudil mne zhruba ve 42 minutě nějaký zvuk, po chvíli jsem zase vytuhla. No nic, koukla jsem na to za dva dny znova a dopadlo to stejně. Nuda, nuda a nuda. Za mne jeden z nejpřeceńovanějších počínů od Shyamalana. Herci hráli dobře, což o to, problém vidím v tom, že neměli moc co hrát. Trhlí důchodci a znuděné, následně vyplašené děti. Závěrečná bitka vcelku ušla, jinak pruda za jednu hvězdu. ()

zahadum

Záverečná pointa všetko vysvetľuje a uznávam,že bola originálna a držala sa reality. Spracovanie 75 % filmu ale chcelo trošku miernejšie "stúpnutie na plyn". ()

warrenur

Decka herecky snazive a intelektualne sa s nimi urcite "neherecke" deti nemozu rovnat. ;) ...take hlasky pustali. To ostatne okolo v odlahlom dome a radoby "znepokojive" konanie dochodcov ma nechavalo chladnym. Nuda, a preto mi nie je jasne to vysoke "ciselko". Neodporucam. ()

Yarwen

Postupně budovaná atmosféra slibuje velké finále, místo toho je to krapet zmatečné a obě děcka se chovají krapet nereálně. Místo aby zdrhly, raději pátrají ve sklepě. Na druhé straně vytvořil režisér horor bez nadpřirozených atributů a nepomáhá si k většímu napětí nějakými logickými kiksy, tohle mám na Shyamalanovi rád. Třetí hvězdu tady přesto nepřidám. ()

Qeo

Mám trochu slabost pro "found footage" a není vždy lehké vytěžit z této odnože to nejlepší co se dá. O to víc mě potěší, když se to někomu povede. Shyamalan se vrací ke svým kořenům a rozjíždí neuvěřitelně zábavnou jízdu dvou dětí, které jedou na prázdniny k prarodičům. Stačí dva foťáky, inteligentní děcka (lehce ironické), starý dům v pustině a velice zvláštní prarodiče. Víc prozrazovat není třeba. Stačí zatáhnout závěsy, počkat tak do půlnoci a zábavný horůrek může začít! ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback