Prach a broky

(amatérský film)

Záhoř. Vilém. Rumcajs. Lotrando. Jánošík. Grázl. Ronja. Banda legendárních loupežníků konečně ožívá bok po boku na filmovém plátně! Amatérská skupina Rosenthal přináší drsnou pohádku o tom, co všechno z krvavé loupežnické historie nám bylo zatajeno. Jistě už teď tušíte, že s knížepánem z Jičína to nedopadne dobře... (oficiální text distributora)

Vesecký

Těžko porovnávat profesionální a amatérský film, ale můj obdiv těm klukům patří, protože dokázali, že jde natočit film jedn z čistého nadšení. Možná bych hodnotil jinak, kdybych se potom nepodíval na Film o filmu. Choreografii si nechali zela pochopitelně udělat profesionálem, scény bitek jsou skutečně dobře propracovány, kameře nelze taky moc vytknout. Některé věci bych vytknul scénáři, spíše tedy příběhu než jednotlivým scénám; ten mišmaš loupežníků z různých literárních děl - O.K., vraždy několika členů bandy byly nefunkční a navíc nějak málo dramatické. Taky jsem nepochopil, komu mám ve filmu fandit, kdo jsou kladní a kdo záporní hrdinové. Amatérští herci se snažili seč mohli, ale především jejich intonace řeči, její statičnost, byla slabší než u mnohých ochotníků. Ale jako počin - tleskám. ()

Matli

Jako amatérský film je to super, sprostý slova v pohádce ještě nebyly, takže paráda, ale ty amatérské nucené dialogy prostě nezkounsu. Bojové scény (amatérské) jsou dobrý a celkově nápad a scénář taky na jedničku a Ronja........ :-) 77% ()

sirien odpad!

S přítelkyní jsme to dokoukali jen protože sme se zvládli z čirého zoufalství smát tvůrcům. A ne, že to je amatérský nikoho nezachrání - tohle je z přehledem nejhorší ametérskej film co sem kdy viděl. Ano, včetně jiných českých fanfilmů od hráčů. A ten rozpočet co si na to sehnali to jen podtrhuje. V celym filmu se jedinkrát nevyskytne nic co by se jen vzdáleně blížilo "hraní" nebo snad "hereckému výkonu". Vůbec. Bojové scény jsou špatný, s přihlédnutím k přítomnosti šermířů ve štábu sou přímo katastrofální. Scénář je špatnej, dialogy hrozný, dramaturgie neexistuje, humor obvykle vyšumí do trapna. Jako nápad to mělo a za jiných okolností bych byl ochotný dát hvězdičku, možná i dvě, ale za tu předchozí promo kampaň a deklarované ambice nezbývá, než soudit striktně. ()

Ombak▼Penari

Tak stále je to amatérská záležitost, ale opravdu kvalitní. Vlastně je to amatérské hlavně tím, že herci nejsou moc herci, respektive mají stále značně viditelné rezervy. Ale jinak tomu vlastně není tak moc co vyčítat. Kostýmy a kulisy, kamera, režie i scénář, všechno hezky šlape a navrch je to občas fakt povedená sranda. Celkově sympatický a poctivý projekt. Palec nahoru. ()

Wallis3

amatérsky KVALITNÍ! Záhoř, Vilém, Ronja, Jánošík, Rumcajs, Grázl a Lotrando? banda, co si zaslouží chválu. Nikdy bych nevěřil, že českýmu počinu napálím patero hvězd a už vůbec né, že to bude amatérskej film. A HLE, TU TO MÁTE! a ta hudba k tomu...MLASK! ,,Loupežníku, slyš můj hlas, dnes se chci stát jedním z vás!" ()

salamandrr

Negativa: je vidět, že jde o amatérský snímek, herecké výkony jsou povětšinou slabší někdy vyloženě zoufalé, film neví co chce být zda pohádka, komedie, tarantinovka etc., maska hlavního mrzáka je fakt umělá Pozitiva: hudba, hlavní song, super postavy (Rumcajs je hustodémonskej), výprava, originalita. na tyhle antihrdiny bych vydržel koukat déle a ideálně v dalším snímku, což se asi nestane když je půlka na konci filmu mrtvé. https://www.youtube.com/watch?v=uaDfTkiKX-w ()

stratocasta

7 hrozných... herců. Místo příběhu LARP, místo filmařiny spíš CTRL+C mizanscénu, co jsem někde viděl, CTRL+V švejk, co jsem viděl jinde. Jinak ale slušnej náběh na kultovní status. Doufám, že to tvůrcům nevleze do hlavy a nebudou si k dalším filmům dávat "Šimon Pešta presents..." ()

Karmin

Věřím, že by se mi to strašně líbilo, i kdybych neznal půlku tvůrců osobně. Přesto byla moje očekávání výrazně překonána a bavil jsem se po celou dobu promítání. Výborná hudba, co nejde z hlavy, epický vizuál, tarantinovské zvraty a hlášky a rozhodně to chce vypíchnout i akční složku filmu, protože takhle dobře a rozmanitě udělané bojové choreografie nemá naprosto žádná česká pohádka a sotvakterý zahraniční historický velkofilm. Ale pro děti to není, no. ()

vandr

Vážně jsem si myslel, že to bude dobrý. Ale bohužel. Všechna čest tvůrcům za pokus (ač myslim že měli na víc). Za mě ne, ta jedna * je za snahu, ta se prej cení ()

darjeeling

Námět je rozhodně nápaditý a přitažlivý, ale paradoxně mě to celkem bolelo se na to koukat (zejména kvůli scénaři a (ne)hereckým výkonům, které byly špatné i na amaterský film). Kdyby to natočil někdo s vetším rozpočtem, kvalitnějšími herci a scénářem, tak by to mohl být dost povedený český gore. ()

chelsea63

Olalá, to je ale příjemná změna! Za pár dobných docela pěkná brutální pohádka. "Herci" jsou sice velmi toporní a dialogy nejdou občas do pusy, taky postsynchrony by tomu určitě víc slušely. Ale jinak paráda! Moc pěkná kamera. Dobrá hudba a písničky a skvělé souboje a kostýmy. Jak jinak. Takže přidávám čtvrtou hvězdičku a díky za pěkný zážitek! ()

Lorge

Česká amatérská Suicide Squad, která to americkému originálu natírá na celé čáře. Ano, herecké výkony jsou sice amatérské, ale bohatě to vynahrazuje scénář, kamera, hudba, choreografie... no prostě všechno ostatní. Je docela škoda, že podobné snímky u nás nevznikají častěji, ale snad se to do budoucna změní, protože je vidět, že když se chce, tak to jde. ()

Agneszka

Když to budu hodnotit v rámci amatérských filmů, tak můžu s klidným srdcem dát 4 hvězdičky. V porovnání s prvním počinem téhle "party lidí" je vidět značný pokrok. Na filmu je fakt pořádný kus práce. Jsou tam věci, které už na mě byly trochu moc, např. vztah Ronji k ostatním loupežníkům. Ale jinak jsem se velmi bavila. Je to vtipné, bojové scény působí věrohodně a místy jsou herecké výkony téměř profesionální. ()

Lastsurvivor

Hodně unikátní snímek. Herci sice za moc nestojí, ale film si to kupodivu má čím vynahradit. Bezva vtípky, překvapivě opravdu dobré akční scénky, zašel bych až tak daleko že řeknu že jsem v českém filmu dlouho lepší šermířský souboj neviděl, a fajn zápletka. Jediné, do čeho bych určitě příště investoval víc usilí, je ďáblova maska, příliš mi připomíná jistou reklamu v televizi na podpůrný prostředek pro pány. Nejlepší postava je jednoznačně sniper skupiny Rumcajs se svými žaludovými střelami dum-dum. Klidně bych snesl dvojku. ()

Enelya

Skvělá práce. Smutný je ale fakt, že tento počin za 250 000,- je 1000x lepší než novinky, které nám jsou servírovány každoročně na Vánoce. Palec nahoru. ()

Prach a Broky jsou online!

Prach a Broky jsou online!

02.09.2016

Tento pokus o vytvoření české hrdinské týmovky jsme zmiňovali už v lednu, kdy měl snímek pražskou premiéru. Teď je film zdarma ke shlédnutí online, a to i přímo na profilu ČSFD. Na první pohled… (více)

Amatérský velkofilm Prach a Broky je v kinech

Amatérský velkofilm Prach a Broky je v kinech

10.01.2016

Vody českého nezávislého filmu včera rozvířila pražská premiéra amatérského snímku Prach a Broky. O co jde? Hodinu dlouhý film se točí okolo sedmi nejslavnějších českých a slovenských loupežníků. V… (více)