Prach a broky

(amatérský film)

Záhoř. Vilém. Rumcajs. Lotrando. Jánošík. Grázl. Ronja. Banda legendárních loupežníků konečně ožívá bok po boku na filmovém plátně! Amatérská skupina Rosenthal přináší drsnou pohádku o tom, co všechno z krvavé loupežnické historie nám bylo zatajeno. Jistě už teď tušíte, že s knížepánem z Jičína to nedopadne dobře... (oficiální text distributora)

ZHODNOTITEL

No. všude brutální reklama a prach a broky. A leckdo může očekávat něco honosného. Ale není to tak. Je to jenom o chlup lepší amatérština v zajímavých lokalitách a dobrých kostýmech. A možná díky tomu to funguje a nevypadá to, že by si někdo na něco (snad) hrál. Takže to vlastně není zas až tak špatné, i když mě některé herecké výkony doslova rozčilovaly. ()

FILMOVKA

Místy velmi dobré. Po většinu času dobrá kamera ale bídné herecké výkony. Když už to muselo posbírat takových peněz pro podporu, mohli se do toho naházet nějací herci, třeba i méně známí či neznámí. Ale když se na plátně objeví hlavní nejdrsnější loupežník od pohledu všemi respektovaný s hláskem 25letého chlapce, tak je to hodně blbý. A když už neherci, tak aspoň předabovat. Ve výsledku by to mohlo být i kratší. Navíc celý film se line bez nijak výraznějších momentů. Je to velkolepý plod díla, který se ještě utrhl brzy. ()

Nique

A jo, já jim tu plnou palbu prostě dám! Ač amatérské, mnohokrát lepší než vztahové, výplachově sterilní televizní filmy produkované naší veřejnoprávní televizí. Z filmu čiší lehkost a ačkoliv herecké výkony nejsou rozhodně profesionální, nepřijdou mi tak hrozné, jak někteří v komentářích hodnotí. U příběhu se člověk nenudí, dobře odsýpá, choreografie soubojů je na velmi vysoké úrovni jakožto i celková výprava. Možná jen těch sexuálních narážek tam bylo na můj vkus už trochu moc, vše ale vynahrazuje komediálně parodický ráz celého snímku. Za mne zatím nejlepší amatérský film, jaký jsem dosud viděla, a tvůrcům přeji další úspěšné projekty. ()

hony23

Povedená pohádka pro dospělé, které nechybí vtip, chytlavá písnička ani špetka toho násilí. Herci jsou sice toporní, ale to se dá u amatérského filmu odpustit. Umím si představit, že natáčení tohoto filmu byla pro tuto partu nadšenců cool zábava. ()

Scaevola

Nevěděl jsem co čekat a musím přiznat, že jsem byl za svou odvahu vrchovatě odměněn. Téhle šílenosti nabité hláškami lze totiž vytknout pouze amatérské technické zpracování a místy nepovedené herecké výstupy... a jinak nic. A připočtu-li desítky odkazů pop-kulturních i než až zase tak mainstreamových, mohu směle prohlásit, že se za mne jedná o nejpovedenější komedii roku 2016. ()

Merenre

Na český amaterský film slušný výkon. Největší slabinou jsou herecké výkony (jak herci otevřou pusinky, je to zlé), ale skvělá kamera, práce s exteriéry, dobré kostýmy i kulisy, správná atmosféra a zajímavý příběh a taky popěvek, který se opravdu zaryje pod kůži. Nejlepší je samotná sestava loupežnické partičky...Takže fajn, ačkoli nejlepším českým filmem nadále zůstává Pár pařmenů. ()

Tchajda

Slušný, hodně slušný výsledek. Originální, vtipné a na amatérský film solidní zpracování. Tvůrci filmu zaslouží poklonu za jejich nasazení a vůli realizovat tento projekt. Pro mě osobně příjemný zážitek. Nebudu zde jmenovat nedostatky. Ne že by se nenašly, ale především proto, že si to úsilí všech zúčastněných nezaslouží... A mimo to jsem fanouškem filmu ;-) ()

Amazonas

Pražská premiéra byla skvělá. Snad poprvé jsem v kině tleskala :) V některých scénách byl amatérismus jasný, hlavně v mluveném slovu, nicméně film je propracovaný do detailu, hlášky, situace... Jsem nadšená a celou dobu jsem vlastně nesundala úsměv a to ani cestou domů. Už se těším, až si ho zítra pustíme znovu :) A samozřejmě musím pochválit soundtrack. Super! :) ()

10doktor10

Naprostá spokojenost, film předčil moje očekávání! Zvážím-li, že se jednalo o amatérský film, nemohu jinak než za 5*. Občas samozřejmě vidíme, že herci nejsou profíci, ale i přesto si film užijete. Ani na chvíli jsem se nenudil, film příjemně ubíhá, místy vtipný a akční scény rozhodně neuráží (choreograf bojových scén pochvalu rozhodně zaslouží). Velmi oceňuji i děj, který do sebe výborně zapadá. Vše na pozadí krásných lokalit českých lesů a zámků, zkrátka doporučuji a autorům pochvala. ()

Edrik

Parádní nápad, z kterého mohl být opravdu dobrý český film. Jen to chtělo více času a více peněz. Když ovšem přihlédnu k rozpočtu a počtu natáčecích dní, musím zatleskat. Líbila se mi hudba a střih. I prostředí a kostýmy byly perfektní. Párkrát jsem se i zasmál hláškám hlavních postav. Škoda, že se snažili být tak moc opravdoví. Nemůžu si pomoct, ale většině postav jsem to prostě nevěřil. Škoda. Prolog i epilog by tam měl zůstat, dodává to filmu více tajemna. Těším se na další počiny od tvůrců. Závěr: Pohádka pro dospělé, která překvapí a potěší. ()

RavenSpector

Moderní pohádka jak má být. Kam se hrabe televizní produkce, nebo šmudla Troška. Zasmál jsem se vícekrát, než v jakékoliv naší velerozpočtové rádobypohádce. A jak nemám rád zpívané pohádky, tady těch pár songů bylo opravdu dobrých. Takže pět hvězd zaslouženě. Mimochodem, Ronja je fakt kusanec!!! ()

lajkus

Zábavná amatérská kravinka s pár dobrýma vtipama, hezkými bitkami a originálním nápadem... Chybí tomu lepší herci a trošku víc over the top krve a střev... Nic víc k tomu není potřeba dodávat.... Bohužel někteří uživatelé na csfd maj nějaký zvrácený důvod, se v téhle amatérské jednohubce vrtat, jako kdyby šlo o film Stevena Špilberka... Relaxujte hnidopichové a neberte vše moc vážně, stejně 85% z vás vidělo tento film zadarmo na csfd,... ()

kubixix

Epesní zpracování pohádkových postav z pohledu nám zatím neznámého. Jistěže nemá skoro ani cenu zmiňovat výpravnou a kostymérní část. Věřím, že skupina Rosenthal má jistě bohatý a propracovanější šatník než Barrandovské ateliéry. Asi to bude tím, že to není jejich práce ale koníček. Jedinné, co lehce bije do uší jsou amatérské konverzace. To si pak divák říká, jak to dělají v profesionálnějších filmech. Asi je to o zkušenostech. I hudba je skvělá. U amatérských snímků často bije do uší na nezapadá do konceptu, to zde ale není a hudba funguje na jedničku. Doufám, že to není poslední snímek, i když věřím, že to musí být neuvěřitelně náročná a nákládná záležitost i při tom, když máte veřejnou podporu veřejnosti. ()

Hanver

Velmi neotřelý, ale živý, působivý a lidský. Za mě slušná hodinka zábavy, ženský přitažlivý, krajina a hudba jak ze severský ságy a loupežníci maj šťávu, dokonce i Rumcajs si našel svojí polohu. Na to, že je to amatér ze Startovače, hodnotím slušně vysoko! ()

vinducha

Nechápu , kdo tomu může dát odpad , nicméně , je zde vidět , že i bez známějších tváří a velkých financí se dá udělat výtečná zábava . Když převládá nadšení a zápal , člověk pomine i nějaké ty "kosmetické" vady na kráse . Dobře vy partičko , dávám vám za 5. A jen tak dále. ()

Dymnik

Hned na počátku, když se objevilo logo Merlet jsem věděl, že tohle nebude promarněný čas a také nebyl. Děj má spád, perfektní hudba a texty, herecké výkony, humor, napětí, akce a do určité míty i erotika. Tohle všechno jen ne nuda. Je vidět, že se na filmu Merlet významnou měrou podílel, protože po stránce choreografie bojů, kostýmů i zbraní je ve snímku vidět jejich rukopis což oceňuji. Je vidět, že tvůrci filmu neponechali nic náhodě, vsadili na jistotu a dobře udělali. A to hned v několika ohledech. P.S. Když padl první výstřel lekl jsem se tak, že jsem málem spadl ze židle. ()

YoKoKura

Sympatické, zábavné, solidní. Hláškující hrdinové, chytré nakládání s pozadím postav. Bere se to jako amatérský film, zasloužené čtyři hvězdy. ()

Henkyi

Nejsem znalcem amatérského filmu, takže moje hodnocení bude čistě subjektivní reakcí na shlédnutí filmu při jeho premiéře. Bez debaty jde o nejlepší dílo tvůrců v jejich dosavadní činnosti. Příběh je vystavěn na dobrém tématu a vypracovaném scénáři, který inovativne propojuje ikony slavnych českých loupežníků do jednoho hrdinského příběhu. Herecké výkony jsou téměř profesionálně a zcela uvěřitelne, hudba autorská, úžasně podbarvujici se schopností vygradovat děj. Velká paráda je zvuk sám o sobě, protože díky němu je linie rozdílu o proti profesionálním filmu jen velmi tenká. Upřímná gratulace autorům a díky za nevšední filmařsky zážitek. ()

Prach a Broky jsou online!

Prach a Broky jsou online!

02.09.2016

Tento pokus o vytvoření české hrdinské týmovky jsme zmiňovali už v lednu, kdy měl snímek pražskou premiéru. Teď je film zdarma ke shlédnutí online, a to i přímo na profilu ČSFD. Na první pohled… (více)

Amatérský velkofilm Prach a Broky je v kinech

Amatérský velkofilm Prach a Broky je v kinech

10.01.2016

Vody českého nezávislého filmu včera rozvířila pražská premiéra amatérského snímku Prach a Broky. O co jde? Hodinu dlouhý film se točí okolo sedmi nejslavnějších českých a slovenských loupežníků. V… (více)