Uprchl vězeň... 38,000 stop nad zemí! Šerif Pete Nessip doprovází, věhlasného počítačového podvodníka, který má ve federálním vězení nastoupit výkon trestu. Během letu na pravidelné lince z Los Angeles ovšem dojde k únosu a vězeň záhadně zmizí. Dokázat to nadřízeným je pro Petea tvrdý oříšek, zvlášť, když sám dlouho nechápe, jak k únosu došlo. Wesley Snipes jako Nessip podniká odvážné seskoky, aby odhalil ve světě parašutismu nebezpečné teroristy. (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Originální námět, z neobvyklého prostředí posouvá Snipese v béčkových rolích o stupínek dál. Tento svižný snímekm je celkem slušně nadopovaný adrenalinem. Některé akční scény jsou sice přitažené za vlasy, ale pro páteční nenáročný večer to rozhodně není špatná volba. Závěr = 50% ()

marvin1

z filmů, kombinujících sportovní prostředí s kriminální zápletkou asi to nejlepší. poutavě natočený, energické prostředí, super casting a evidentně to dobře šlo i bez Willisů, Stalonů nebo Travoltů. Má to příběh, má to dynamiku, napětí i dobře postavenou hudbu. Bavíme se o roku 1994, kdy se u nás tvořila Jízda nebo Akumulátor 1...navíc, jako bonus, takovou prdelku jako Yancy Butler taky hned tak nějaký nepřinese. Až na tu hodně špatně udělanou scénu pádu a skoku z budovy - od Badhama standartní kvalita ()