Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich. Dnešní doba ale Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní nebo náboženskou tolerancí a s podobnými dnešními výmysly. Přesto se Verneuilovi skoro pokaždé přinutí tyto změny chápat, i když jim mnohdy připravují těžké životní zkoušky. A tak také museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ. První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce. Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou" svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka. Jenže... (Cinemart)

teckax

Taková typická francouzská komedie, buď seš fanda či nikoli... já zcela určitě. Trošku nekorektní humor můžu (i když to nebylo kontroverzní a ani trochu odvážné, spíš než kritika přistěhovalců to bylo, hoši, vítejte ve Francii, zemi zaslíbené)... a celou dobu jsem myslela, že budu hodnotit 3*, dokonce jsem tak i hodnotila. Jenomže pak jsem si řekla, že to byla parádní oddechovka, kterou si klidně dneska pustím znova a to už o něčem vypovídá. ()

finkie

Mnozí tady mudrují o multi-kulti vítačství a sluníčkářích, ale tento film nešel v USA a Velké Británii do kin z toho důvodu, že je příliš nekorektní a rasově necitlivý. Což, pravda, vypovídá možná ještě více o těchto zemích než o samotném filmu. Obecně se ale dá říct, že Francouzi dnes lépe než kdokoli jiný na jedné straně zvládají zaujmout odstup od politicky korektních klišé a manipulací, a na straně druhé přitom dokážou nesklouznout k prachsprostému rasismu a xenofobii. A neplatí to jen pro film. Co jsme komu udělali je zdařilá komedie, kontrast mezi konzervativním (ale nikoli tmářským) venkovským republikánem a jeho bobo potomstvem má samozřejmě velký komický potenciál a film v tomto ohledu nezklame. Jen ten konec je až moc násilně happy. ()

Sombreri

Kdyby to nebylo tak neuvěřitelně prvoplánové a zaměřené na zlé bělochy a hodné jinobarevné. Stejně tak kdyby to nebyly takové nesmysl (viz. vztah mezi muslimem a židem, což je ve filmu vykresleno tak pohádkově, až jsem měl pocit, že koukám na večerníček). Kdyby se z tohoto filmu odstranily všechny povrchní multikulti žvásty... no tak by ani nevznikl. Bohužel typické zadání na film pro manipulaci s veřejností. Hnus a ještě jednou hnus. ()

soukyd33

Rasismus? Ale kde že! 😂👍 Tohle je vážně dobrý film. V životě by mě nenapadlo, že tohle někdo natočí. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

skok01

Na to co jsem o filmu předem slyšel a jaké jsem měl očekávání, tak docela zklamání. Celková vtipnost či komediálnost mi docela chybí, místo toho jen urážlivé poznámky a ponižování jiných národností. Za mě námět na film docela dobrý, ale to pojetí značně pokulhává. Osobně si myslím, že téma, látka je dobrá, ale mohlo se to celé udělat a uchopit mnohem, mnohem lépe. Rozhodně ne takto urážlivě a potupně. ()

vinducha

Multi kulti family taškařice  a výborná , netřeba dodávat více , pokud se chcete u filmu pobavit a zasmát , nemusíte hledat jinde. ()

motyka52

Úsměvný film, to je asi nejvýstižnější označení. Zní to líp než "neurazí, nenadchne". Do pozítří zapomenu, že jsem to viděl, ale na líný rodinný večer na gauči se sedmičkou vína to posloužilo dobře. Každopádně je osvěžující vidět poměrně slušnou porci nekorektního (i když opatrného) humoru. ()

Krnac

Není to dokonalý film ale jedna s najlepších Fr komédii ktorá paroduje neznášanlivosť medzi národmi a rasami a špeciálne vidieť tento film v dnešnej dobe v kontraste s tým čo sa deje je niečo úžasné. ()

Moonwalker

Miluju francouzské komedie, a když jsem na tenhle film šel tenkrát do kina tak jsem opravdu nevěděl do čeho jdu. Ale řekl jsem si že francouzi mají boží komedie, a tenhle snímek to jen potvrzuje. Takle kontroverzní téma jako je rozebíráno v tomto filmu jsem ještě neviděl. Ani nepamatuju kdy jsem se tak naposled zasmál u nějakého filmu. Za mě rozhodně můžu doporučit. Byla to sranda :) ()

jerrik7

Copak tady v těch stovkách komentářů nikdo nepochopil, že se autorům povedlo výborně očůrat censuru?  Zdánlivě politicky korektní a přesto výborná veselohra je ve skutečnosti dokonalým a věrným obrazem tragédie Francie. Takže ti, kteří se vztekají nad hyperkorektností filmu jsou vedle, protože nic nepochopili a ti, kteří láteří nad rasistickými hláškami, sice asi pochopili, že film je opakem politické korektnosti, ale zase neumí, nebo spíš nechtějí ocenit ten výtečný humor. Ostatně, je to nejúspěšnější film roku ve Francii, jak zde všichni tvrdí? Já jsem slyšel opačný názor. Francouzi prý říkají, že je to trapný film a neradi se o něm baví. Vůbec se jim nedivím. Vykreslení tragického vývoje ve Francii ve vší nahotě pro ně musí být hodně depresivní. ()

pooja

no pre mňa bol tento film najlepší výber čo sa komédii týče :) celé kino sa nahlas smialo a ja sama tiež,,, nato, že vačšinou sa len usmievam a "smejem potichu" ... francúzi sa zasa ukázali ... keby možem, hodnotila by som aj 10 ()

Dr.Zed

Velmi kvalitní francouzská komedie, odpovídající na nynější dobu míšených kulturních i rasových sňatků pohledem zastaralých názorů. Jak může začít životní komedie, jednoduše a to ukazuje tento film. Už od začátku se bude člověk chytat za břicho smíchem. Z nepříjemností na začátku v konci vznikne jedna velká šťastná rodina. Christian Clavier je v komediích dost dobrý a to svědčí, že i v tomto filmu velmi zabodoval a připravil divákovi humorné chvíle, které se mohou stát každému. Proto ode mne dostává zasloužených 100% a hrdě ho doporučím každému k shlédnutí (kino, titulky). ()

mjo

vyborna komedia o tom, ze ludia su rasisti, a je jedno, ci su bieli, cierni, Arabi, Zidia, Cinania... Mily nadhlad, az trochu privela multi-kulti, ale stale OK. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST