Reklama

Reklama

Návrat Godzilly

(neoficiální název)
  • Japonsko Godzilla (více)
Trailer

Obsahy(1)

Reportér Goro nalezne během plavby na své lodi na první pohled opuštěné a především dost poškozené rybářské plavidlo. Při jeho průzkumu nejenže nalezne jediného přeživšího člena posádky mladíka Hiroshiho, ale je následně napaden obřím mořským parazitem. Po návratu na pevninu Hiroshi začne vyšetřovatelům vyprávět, jak na jejich loď zaútočila Gojira, kterou považovala veřejnost za mrtvou. Vláda se snaží vše ututlat, ale jen do doby než je zničena ruská ponorka. Na nátlak ruské i americké strany nakonec premiér Mitamura musí jít s pravdou ven a co víc, je okamžitě potřeba Gojiru zničit, jinak Rusové proti ní použijí své atomové zbraně. Dopomoci by k tomu mohla nová „superzbraň“ SUPER X… (SOLOM.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

K třicetinám (a devět let od předchozího počinu) vznikl výroční snímek (šestnáctý v pořadí), kterému se dostalo patřičné vážnosti. Od rozpočtu až po pojetí. Ignorují se veškerá pokračování a navazuje se na originál z roku 1954. Žádné kaiju bitky, žádný "kamarádský Godžirák jakožto ochránce lidstva". Veškeré vážné godžiry vždy byly, jsou a snad i budou o chybách lidstva, jejich nápravě a nějakém přesahu (v původní následky a strach z jaderných bomb, v Shin Godzille na byrokratičnost a nefunkčnost vládních postupů a nezvládnutí Fukušimy apod.). Zde tomu není jinak. Pracuje se s atmosférou studené války, jaderném zbrojení a Japonska v kleštích protichůdných zájmů Sovětského svazu a Američanů. Ano, navzdory serióznosti a rozpočtu jde stále v monstr scénách o chlápka v gumovém převleku, který dupá po papundeklovém modelu města. Ovšem jak pěkně a detailně. Jakkoli se na katastrofické scény čeká déle než by bylo záhodno, tak jich ve výsledku není vůbec málo a jsou působivé. Především proto, že z Godžiráka tu jde respekt. Problém je však tempo. Příliš nabobtnalá minutáž, která dává většinu stopáže prostor osudům nezajímavých postav. Vědec sensei a premiér ještě jdou, vědec padawan dejme tomu, ale prostoru, kterého se dostává jeho sestře a novináři, to už je přes čáru. Místo tomu, aby to dalo všemu tomu monstr ničení lidské měřítko a srdíčko, tak to jen ředí tempo. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Jedna z těch spíše méně povedených godzill, přitom potenciál tam je= Postavy jsou sympatické a scénář vykazuje snahu o jakýsi hodnotnější přesah, ale akce v jakékoliv podobě je těžce nezvládnutá, humor je spíše potlačován a poslední(paradoxně nejakčnější) čtvrtina se stává nudným utrpením na jehož konci se velká děsivá Godzilla stává stupidní obětí jakéhosi vlastního a nesmyslného pudu. ()

Reklama

D.Snake 

všechny recenze uživatele

Heisei éra je pro mě znovuzrození legendy Godzilly, která od originálu začala pomalu, ale docela jistě upadat a proměňovat se ve frašku (hlavně pod vedením Fukudy). Design už se taky začína opět přibližovat mému gustu, v příštím díle to už dotáhli k dokonalosti. Jinak je to dějově lehce nadprůměrný snímek, který se místy strašně táhne. Jako návrat ke kořenům ho ale oceňuju. 6/10 ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

5/10 Vidieť, že si dali záležať. Celý film vyzerá skutočne profesionálne, trikové časti sú precízne, skvelo nasvietené a je tu snaha kombinovať miniatúry, velikánske modely a skutočné zábery na ľudí a Tokyo. Pravdaže stále je to nedôveryhodné, ale o to v Godzille neide. A to je problém. Film sa snaží byť všetkým (čo bolo vtedy in), len nie Godzillou. Podobne nechápem, načo bolo dobré urobiť z Godzilly opäť zloducha, keď zhruba od tretieho filmu je to najväčší japonský hrdina ever. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Restart Godzilly ke 30. výročí ukazuje úplně jiné Japonsko. Tam, kde byla původně chudá a ustrašená země traumatizovaná prohranou válkou a použitými jadernými zbraněmi, je teď sebevědomá, moderní, bohatá ekonomika, se špičkovými technologiemi a výkonnou armádou. Tedy... periskopem 80. let. To je hlavní změna. Druhá změna je, že Godzilla je nepochopitelně najednou zase parchant, co žere radioaktivní materiál, aby mohl škodit (mám pocit, že tahle koncepce byla ve druhé Gameře a pro nelibost publika byla hned opuštěna). Což mne trochu zklamalo. Nejsou tu mimozemšťani a panoptikum dalších monster, nicméně stupidní schéma děje zůstává (novinář chovající se jako dement "nenápadně" získává srdce sestry hlavního kladného hrdiny s poměrem udatnosti ku chytrosti 100:0, a tito tři vytvoří skupinku pod vedením geniálního vědce, která si na pokyny moudré vlády poradí s monstrem -- asi 40% dosavadních Godzil). K dobru bych přičetl ještě to, že zatímco na západě kolem roku 1985 nosily ženy neskutečně hnusné účesy, japonky nosily docela slušivé kratší vlasy ve stylu, v jakém je nyní nosí japonští muži. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama