Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Torgal

Samotné strašenie v parížskych katakombách funguje veľmi dobre. Navodenie klaustrofobických pocitov funguje miestami. Ale čo ani za boha nefunguje je príbeh, do ktorého je celý film zabalený. Tej modelke v hlavnej úlohe som tú Indiánku Jonesovú neveril ani na okamih a tá báchorka o kameni mudrcov bol spracovaním čistý trash. Do toho tie bleskové dedukcie ako zo zlého fanfiction Dana Browna, to ma zabíjalo. Za obstojné horrorové momenty nakoniec dávam dve hviezdy, lebo všetko okolo je čistý amatérizmus. 4-/10 ()

Nail

Co se týče amatérskéch filmů tak se určitě řadí k těm lepším. Rozhodně mnohem lepší než Záhada Blair witch. Já bych rozhodně nelezl nikam, kde nevim co mě čeká. Nic extra, ale zase žádná extra hrůza....trocha lepší průměr u tehoto žánru. ()

Ondr@932

Vynikající hororová atmosféra ! Docela to na mě i působilo děsivě. Nechtěl bych do pařížských katakomb. Ze začátku sice nic moc, ale pak se to mrtě dobře rozjíždí a čím blíž ke konci tím víc děsivější. A škoda toho úplného konce, kdy vyšli z kanálu a tři přežili, neboť to byla pěkná hovadina, když pořád klesali níž a níž ... Jinak bych dal asi 5 hvězd. 80% ()

Patriot.X

Já jsem spokojen. Nutno na to ovšem koukat osaměle ve večeních hodinách a při zhasnutých světlech. Pak je správná atmosféra zaručena. Dovedu si dokonce představit, že klaustrofobik věřící na duchy se u toho může posrat strachy. ()

Dimo

Celkem očekávané, místy trochu blbé a jak jinak než nelogické. Naopak místy s fajn atmosférou a moc moc luxusním koncem a hlavně (!) s parádním steelbookem! V celku zajímavé a projekce rozhodně neuškodila. Poctivých 50/50. DOPLNĚNO: Na druhou projekci výrazně lepší dojem. ()

Dementra

Na maloměstech (možná i velkoměstech, co já vím), mívají na Mikuláše takový Peklíčka pro děcka. Tohle je to Peklíčko pro dospělý. Hned jak jsem viděla záběry ruční kamerou, byla jsem připravená na nejhorší. Ale ejhle, vyklubal se z toho skvělej mysteriózní hororo-thriller, kterej neděsí bubákama, ale tíživou atmosférou. Místy klišé, místy nedodělaný. Ale celou dobu mě to bavilo a byla jsem prostě zvědavá, co přijde. Jsem připravená na dvojku. P.S. Americkej film, ve kterym během prvních 20 minut neumřel černej chlápek? No nene! ()

DAPDO

Tak posledních 20 minut bylo už hodně uspěchanejch, jako by to chtěl mít už rejža rychle za sebou. Do té doby to ale mělo atmosféru, párkrát se mi i zježily chlupy na těle. Dokonce mi ani tak moc nevadila rozklepaná ruční kamera, kterou moc nemusím. Vždycky mě fascinovaly podzemní chodby, katakomby a podzemí a proto musím dát čtyři hvězdy. ()

KafuR

Typický found footage s klasickou půlhodinkou pohodové jízdy na seznámení s postavami, na kterou navazuje další žánrově klasická půlhodina zlověstného bloumání v temných chodbách, letmých skřeků a bizarních výjevů, až se to konečně překlopí do atmosféry děsu, která klaustrofobikům zaručené poslouží jako dostatečně pádný důvod k setrvání na povrchu. Zajímavé rozuzlení si tak snímek nechává až úplně nakonec, škoda jen předvídatelnosti lekaček, logických relapsů (rozepsali se jiní) a toho pomalejšího rozjezdu. ()

Vabr

Jo já jsem blbá archeoložka a chtěla bych se zabít v podzemí, protože jsem nezavolala tátovi. Tak by se měl film jmenovat. Nějáká borka, co se ničeho nebojí jde s bandou týpků do Francie do podzemí, kam chodí psychopati uctívat Aleša Bejra. K tomu to točí na asi 4 kamery, což se mi někdy pletli záběry. 1. polovina filmu je o ničem. Postavy nejsou nesympatický, měli by vybrat herce z Přátel, to by byla kámošská jízda. Jak ten chlap, co do toho podzemí chodí furt a ztratil se mu kámoš, tak nechápu to, že si mysleli, že to přežil, mně bylo úplně jasný, že je posedlej nebo co. Když jsem zjistil, že tam je nějakej oživovací balvan a že ta holka může oživovat rukama, tak mi to přišlo přehnaný. Celej film mi bylo jasný, kdo přežije a kdo ne. Část s démonama a tak dále byla hodně povedená, jen mi přišlo jako blbost to, že by ta holka šla ten balvan vrátit zpět. Normální holka by u něj brečela a říkala, jak ho miluje. Nevím jestli se mi to zdálo, ale vůbec jim nepřišlo tragický, když jejich kámoš umřel. Mně samotnýmu to nepřišlo smutný, ale mohli aspoň u něj či ní zůstat. Jo a nevysvětlili, proč má jizvu.Horší 3. NEDOPORUČUJI. ()

AxelWers

Slušný "found footage", nič pre klaustrofobikov. Skupinka mladých ľudí na čele s archeologičkou sa vydá do podzemných chodieb a tunelov, ktoré sa rozprestierajú pod Parížom. Spočiatku sa stýkajú len s nelogickými problémami, postupne sa však čoraz viac musia konfrontovať so záhadnými javmi zo sveta mystiky a okultizmu, aby sa nakoniec postavili proti vlastným démonom. ()

helraiser

No tak do tohoto jsem šel naprosto na slepo a musím říci, že po překonání docela nezáživného začátku to je opravdu hodně slušná hororová podívaná. Děj v katakombách je super, naprosto dokonalá tísnivá atmosféra, naprostý peklo pro klaustrofobiky. No k tomu si pripočtěte mystiku, alchymii, pekelnou bránu a všechny možný podivnosti a bizarnosti s tím spojený. Opravdu hodně slušný hororový zážitek, který by byl mnohem větší, kdyby se trošku více zamakalo na celkovém příběhu. Já byl spokojen a za mě lehkej nadprůměr a rozhodně nečekané hororové překvapení. ()

NorseSword24

Toto tu okolo mňa krúžilo už dlhšiu dobu a keď som behom 1 týždňa videl  2och rožných ľudí, že to pozerajú, tak na ich odporučenia som konečne prikývol. A pre moje prekvapenie to nebolo až tak zle ako som čakal. Kamarát mi ukazoval pár jumpscareov, ktoré som hneď kritizoval no v celku to fungovalo fajn. Hlavne tam sú "strašidelné" scény, ktoré si divák aj zapamätá. Priemerný horor, ktorý by som odporúčal skupinke kamarátov na sobotu večer pri pive. ()

Pavel82

Na rozjezd musím říct, že přímo nesnáším, když je člověk ke zhlédnutí filmu jakkoli manipulován. Nebyl by totiž žádný rozdíl, kdyby se "příběh" odehrával v jakékoli díře v zemi u Kopidlna a přijela tam tetička s francouzským přízvukem... Dlouhým nezábavným rozjezdem, po němž přijde neschopnost jakkoli držet atmosféru či napětí (mně hodně chyběla hudba), obdivuhodným všeználkovstvím ústřední dvojice, pohádkovým léčivým kamením, nesmyslným zhmotněním traumatizujících vzpomínek a FF formou se tenhle "horror" sám zakopal do větší hloubky, než ze které je schopen se vyhrabat. Pokud tedy nebude pokračovat v kopání směrem dolů... potom je tu určitá možnost...40% ()

Wann

Nemám rád Found-Footage a taky nikdy mít nebudu. Je pár takových filmů, které uznávám (Rec, VHS), ale věci jako Paranormal activity nesnesu. Takže k filmu. Čekal jsem bezduchý, nenápaditý a neoriginální klišé. Nemůžu říct, že je to originální, nemůžu říct že to neni klišé... ale rozhodně mohu říct, že filmy jako As Above, So Below já prostě vyhledávám. Plno nápaditých scén, slušné lekačky, naprosto šokující scény (postava v černém hábitu, chorál pošahaných žen, oživlé sochy...). Ale abych jen nechválil. Příšerně mě štvala jedna věc... chvílema jsem měl pocit, že film vykradl Indiana Jonese. Už jsem jen čekal, až se objeví templář a dá vybrat hlavní hrdince grál. Neřikám že jsou tam scény, jako z Jonese, akorát ten způsob překonávání veškerých problémů. Něco se posere, hlavní hrdinka si vzpomene na nějaké staré pořekadlo a najednou se všechno vyřeší. Hudba byla dokonalá, kamera... no... FF. Původně jsem chtěl dát 3*, ale je tam jedna scéna, která mi vykouzlila úsměv na tváři. (SPOILER: ten moment když negr sletěl z několika desýtek metrů a rozmázl se na sračku, smál jsem se ještě asi 10 minut.KONEC SPOILERU). Tákže kromě toho, že díky přehnaně britské angličtině hlavní hrdinky nebudu spát ještě týden... rozhodně nelituju. ()

Jimy

Vždy, když začnu ztrácet naději v hororový žánr, přijde něco, co mě opět naplní optimismem. Stísněná atmosféra katakomb, zkombinovaná s poměrně intenzivním tempem, je zde téměř sázkou na jistotu. Negativum, které mi zde přišlo jako naprosto zbytečný krok z cesty, je až přílišná překombinovanost hororových prvků, což navozenou atmosféru trochu degraduje. I přesto se jedná o jeden z nejlepších hororů, které jsem v poslední době viděl. ()

drStanek

Zpracování (vymyšlení) mytologie o kameni mudrců se na tomhle filmu povedlo asi nejvíc ze všecho. Kdyby si odpustil všechny ty rádoby hororově nadpřirozený scénky a zaměřil se čistě na honbu za oním šutrem, podkreslenou trochou Indiano Jonesovské akce, dopadl by u mě o dost líp. A jako u všech současných počinů apeluju na to, aby se herci do filmů s takhle malým obsazením, nevybírali podle toho jak moc se podobají Orlando Bloomovi nebo Natalii Portman. ()