New York dvacátých let minulého století. Lektor Maxwell Perkins (Colin Firth) uzavírá pro nakladatelství Scribner's Sons smlouvy s Ernestem Hemingwayem (Dominic West), F. Scottem Fitzgeraldem (Guy Pearce) a dalšími budoucími velikány světové literatury. Když mu padne do rukou divoký a neučesaný rukopis o 1000 stranách od neznámého autora Thomase Wolfa (Jude Law), je přesvědčený, že objevil literárního génia. Společně se oba muži pouštějí do příprav na vydání díla. Nastává nekončící boj o slova, věty a formulace. Během této doby se oba muži, rodině založený Perkins a excentrický literát Wolfe sbližují. Když se však kniha „K domovu pohleď, anděli" ukáže jako jednoznačný úspěch, stává se spisovatel stále více paranoidním... (mac000)

Dave Lister

Génius je moc milý americký film s britskými herci. Jude Law jako Thomas Wolfe, slavný americký spisovatel, který napsal pouze tři knihy. Tato díla byla tak zásadní, že Thomase dostala na literarní vrchol počátku dvacátého století. Druhou zásadní postavou je Thomasův editor a zároveň přítel Maxwell Perkins (Colin Firth) Film pojednává o lásce ke psaní a literatuře všeobecně. Genius je z těch těžších snímků, mnoho dialogů a slov. Tento malý, nenápadný, ale krásný film není asi pro každého. Minimálně milovníci lingvistiky a literatury se budou kochat. Pro mě to byla opravdu milá a překvapivá podívaná. Také stojí za zmínku reálie New Yorku, na počátku 20 století. Oba hlavní protagonisté jedou naplno. Colin Firth svou chladnou anglickou strohostí a Jude Law jako asociální excentrik Thomas Wolfe. V roli F. S. Fitzgeralda se objeví skvělý Guy Pierce a Wolfeho ženu si zahrála Nicole Kidman. ()

rigby

Technicky velmi kvalitně natočený film, téma je velmi nosné, herecké výkony parádní. Dívá se na to příjemně, ale celé je to až moc rozvláčné. Ačkoli si to hraje na poetiku, tak ta se tam bohužel vytrácí. Zbývá jen strohý popis událostí. Očekávání jsem měl větší, byl jsem trochu zklamán. 3- ()

Pierre95

Hezký nenápadný film, který vás vezme do zákulisí tvorby dvou slavných knih slavného spisovatele. Herecky je to více než v pořádku (Colin Firth, Jude Law, Nicole Kidman a Laura Linney). Krásně udělaný New York 20. století. Něco tomu ale chybělo, nejspíš to drama. Převažuje zde spíše žánr životopisný. Fandové literatury a kvalitního hereckého obsazení si přijdou na své. Kidman a Linney v jednom filmu? Pro mě splnění jednoho z filmových snů. Takže díky. ()

APLSMLS

Už je to pár let, ale pamatuju si nesnesitelnou hlavní postavu obklopenou mou oblíbenou tématikou, zasazením, a vůbec hezké prostředí, atmosféra, doba, kostýmy atd. Sledujete vznik knihy z pohledu nakladatele, který má co dočinění s debilním frackem, který splodil hodnotný rukopis. Koho baví a zajímá literatura, ocení, ostatní asi hvězdičku ještě uberte, pač nevím, co by se tam mělo stát tím tahákem. ()

peproch

Předlohová kniha i scénář vypráví etapu v životě Maxe Perkinse. Připraví k publikování rukopisy Toma Wolfe. Génius potřebuje pomoci k  publikovatelnosti. To je několikaletá a důkladná práce editora. Colin F zobrazí puritánsky tichého a trpělivého Maxe vedoucího geniálního živelného Jude L. A Nicole K tomu přihlíží, trpí a hojí se, co by opomenutá scénografka, chvilku žila Tomovým elánem a teď o něj (o Toma) všichni postupně přijdou. Tento vztah editora a bývalé podpůrkyně živí podle mně tento film. Nikdy jej nebud schopna docenit. ()