poster

Volání netvora: Příběh života

 • USA

  A Monster Calls

 • Španělsko

  Un monstruo viene a verme

 • Velká Británie

  A Monster Calls

Drama / Fantasy

USA / Španělsko / Velká Británie, 2016, 108 min

Předloha:

Patrick Ness (kniha)

Scénář:

Patrick Ness

Kamera:

Óscar Faura

Producenti:

Belén Atienza

Scénografie:

Eugenio Caballero

Kostýmy:

Steven Noble
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • luka4615
  ****

  Je sice na první pohled jasné, že A Monster Calls jsou prvoplánovou záležitostí, avšak srovnám-li snímek s filmem s podobným tematickým zaměřením - "The BFG", vychází zde jako nepopiratelný vítěz právě počin Juana Antonia Bayona. A Monster Calls zaujme především atraktivním hereckým obsazením, které je rámováno krásnými animovanými vsuvkami, jež Vás bez problému vtáhnou do děje. Rovněž musím ocenit i Monstrum, kterému propůjčil svůj "démonický" hlas skvělý Liam Neeson. Až potud to tedy všechno zní jako dobře namíchaný filmový koktejl. Nicméně když vezmete v úvahu šablonovitý průběh událostí a poněkud roztahaný příběh, vznikne Vám vizuálně krásný film, který je sice lepší než Spielbergův počin "The BFG", avšak i přesto se neubráníte pocitu, že jste tohle prostě někde už mnohokrát viděli. „...and if you have to break things, then by God, you break them!“ (25.1.2017)

 • 3DD!3
  *****

  Strašně pěkný snímek o smrti, vyrovnávání se s ní a též o dětské fantazii, která dokáže léčit.(11.2.2017)

 • malylada
  ***

  Zvláštní film o chlapci, který prožívá tragické období, kdy mu umírá matka. Film je hodně depresivní a prolínají se zde fantazie chlapce, v podobě stromového netvora, který metaforicky vypráví chlapci příběhy, vztahující se k tragické životní události. Během filmu není přesně jasné, co vše je realita, co smyšlené představy hrdiny, ale jako celek to příliš nefunguje. Scénář je originální, o tom žádná, ale není zde žádný moment, který by stal podruhé za shlédnutí a který by dokázal něčím strhnout. Vypadá to díky trikům, animaci velmi pěkně, ale jinak zklamání.......5/10(3.3.2017)

 • sochoking
  ****

  Ono je to v skutočnosti za tri, ale keby som mal 8 rokov, tak u toho revem a bez váhania by som strelil 5 hviezd, takže výsledné 4 sú podľa mňa fair . A celý čas som mal pocit, že sa dívam na malého Toma Hanksa... [ vue cinema, Redditch, UK ](2.1.2017)

 • Spiker01
  ****

  Kouzelný příběh, který si s ničím nezadá s filmem Můj kamarád drak, který je přibližně tak na stejné úrovni a dokáže člověka zaujmout hlavně postavou Liama Neeseona a jeho nečernobílými příběhy, které mě vážně bavilo sledovat. Bayona bude mít jistě v Hollywoodu i po Jurském světě dveře otevřené...7/10(1.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace