Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

jirijost

Na české poměry v posledních letech opravdu Hodinový manžel neni tak špatný, musím říct že jsem se chvílema docela bavil, i když je pravda že to všechno táhne hlavně David Novotný, který skoro co dialog to úsměv na mé tváři. Jenom je trošku škoda že přes ten dobrý počáteční nápad se v druhé polovině zase řešili jen a jen vztahy hlavních představitelů. ()

DonQ

Nebýt mého rodného Nymburku, tak bych si filmu možná ani nevšiml. Film je tedy pro mne přirozeně atraktivnější a byl jsem na něj zvědavý. Pokud odhlédnu od zmíněné - pro mne přidané hodnoty, tak však vidím spíše průměrný film, který sice neruší trapnými chvilkami, ale zároveň ani nesrší vtipem, o kterém zde píše celkem dost uživatelů. Místy mi přijde, že příběh trochu ztrácel dech (cca. 15 min před odjezdem na hory). Herecké obsazení ale musím pochválit. Hudba ale zase na druhou stranu spíše rušila. Takže pro mne solidní, mírně nadprůměrná a poměrně příjemná jednohubka, kterou si však budu pamatovat dále zásadně jen díky mému Nymburku a nikoliv filmu samotnému. ()

Wally

Příjemná záležitost...bavil jsem se, zasmál jsem se a čas považuji za příjemně využítý. Novotný je borec! ()

klukluka

Dokud jsem na to koukal střízlivej, tak jsem si musel pořád dokola opakovat: "jsem snad idiot, abych na tohle přistoupil? jsem snad debil, abych uvěřil tomu, že se čtyři dospělí, příčetní chlapi stanou ze dne na den na malým městě hodinovými manželi, aby smázli miliónové dluhy? co je to za ptákovinu, tomu mám věřit?". Pak jsem se picnul, a dal jsem si to dvakrát. Takže tady bude možná zakopanej pes. Zkrátka je tomu potřeba něčím lehce dopomoct, pak to může celkem slušně fungovat. ()

klúčik

Príjemný film na leto. Niektoré časti sa mi celkom páčili - Dukla Praha, oprava lanovky... No celkovo je to priemerný film, ale pobavil. Dávam 65%. ()

Lukoboss

Celkem jsem se bavil, hlavní protagonisti jsou dobře vybraní, to se musí nechat, ale na druhou stranu ten příběh a nějaká "hloubka", to tomu chybí. Jak to člověkem projede, vyjede to zase ven a ve výsledku, si myslím, že si z toho člověk bude pamatovat prd. No jo, není to rozhodně plný hlášek a na to jsme u našich komedií celkem zvyklí. Co se dá dělat... ()

Zagros

Vcelku fajn komedie na odreagování, které ale bohužel k dokonalosti něco chybí. Od českých komedií se snažím nemít přehnaná očekávání a jsem rád, když mě dokáží zpříjemnit jeden večer. Občas mě dokáží překvapit, občas zklamat a někdy je to průměr, jako teď. Plusy: na komedii dobrý námět, vhodné obsazení (Polívka, Latinák), několik výborných scén a několik dobrých. Mínusy: zbytečné vulgarity (nic proti nim, jen tady to nesedělo), product placement, stereotypy a trapné scény. Nakonec dávám tři hvězdy, komedie splnila zadání a na jeden večer mě obstojně pobavila, jen nepřinesla nic navíc. ()

Balu...

hodnocení je subjektivně přepálený ale film mě jako českej po děsně dlouhé době sedl.. Nenáročnej chill out s (ne)prvoplánovým vtipem.. ()

Merkin

Domnívám se, že scénář by sloužil jako skvělý podklad pro komediálně laděnou divadelní hru, ovšem stominutový film se zcela minul účinkem. Uznávám, na poklidné hladině moře se několikrát zvedla vlnka humoru a scéna na lanovce (zde by měli kulisáci asi co dělat) byla poměrně originální, nicméně většinu času se lachtani plácali na vodě ohraných hlášek, předvídatelných tahů a dost hloupých gest, kterých by se při zkrácené stopáži mohli vyhnout a využít tak vskutku skvělý potenciál..:) Nicméně poněkud extravagantní, ale velice trefné, režisérské vsuvky vybojovaly třetí hvězdu.... ()

ZdenoLo

V prvom rade som rád že česi nepredabovali alebo nenahovorili Lukáša Latináka aby mluvil (ako to majú vo zvyku). Inak vtipné to bolo ale chcelo by to viac čierneho humoru alebo toho typického Polívkového. Po dlhom čase v kine. Síce plnom dôchodcov aaale neľutujem. A to som ani nechlastal (výnimočne). ()

EKLEKTIK

"Dejte si taky, vodměňte se trošku." Ať si každej píše, co chce, ale mně se to líbilo. Vždyť jde vlastně o neuvěřitelně lidskej příběh, vyprávějící o tom, jak by na sebe mohli bejt lidi hodný, o tom, co je to vopravdový kamarádství a o tom, jak zaplnit prázdnotu v lidskejch životech, kterej je navíc docela zábavnej, teda aspoň z poloviny, ale jehož konec, mi teda připadal, až moc přitaženej za vlasy. ()

peetriss

Hodinový manžel českou komedii z letargie nevyvedl. Naopak, jen ji prohlubuje. I ten malý potenciál přihlouplého scénáře byl nevyužit, vtipných situací je jako šafránu, až příliš cítit je Svobodova nezkušenost. Hodinový manžel je nekomedie recyklující mnohé již dříve viděné, určená pro vděčné diváky podivností našich komerčních televizí - ostatně svým lookem a dramaturgií tuto úroveň až příliš nápadně připomíná. Pod vlivem úpadku české komedie očividně i český divák posouvá laťku níž a v současné době je vděčen i za "díla", jejíž ČSFD rating by se dříve pohyboval tak o dvacet procent níž! 30% ()

Disease

Zajímalo by mě, jaká je cílová skupina. Pro děti asi ne moc pochopitelné a pro dospělé zase příliš trapné. ()

Prochy38

Jako jo, pohodová česká komedie a vzhledem k tomu, co se teď hází ven, je to těžký nadstandard. Dobrá volba herců a hlavně hereček. Zasmál jsem se i zamyslel. Každopádně jsem se bavil celou dobu! ()

mosnak

Průměrný český biják za 159,-. V podstatě je to skoro jako primácký seriál, který kdysi dávali, tuším že se to jmenovalo Přešlapy. Dokonce tam hraje i pár herců z toho seriálu. Film se tváří jako super komedie, ovšem za břicho se popadat nebudete. Ostatně ani zbytek kinosálu se nějak extra nebavil. Zkrátka další český film na který si za rok už nikdo nevzpomene :-( 35% ()

Jaro_slav

Frantu Fuku už mám tak ňák přečtenýho. Takže (obvykle) předem poznám, kdy se s nim neshodnu v názoru na film. Hodinový manžel mě lákal už z trailerů - nikoliv snad náznaky děje, alébrž hereckym obsazením. A nezklamalo to. Prakticky všichni herci jsou tam skvělý a navíc -nikdy jsem netušil, že to prohlásím- Eva Holubová je tam dočista krásná a okouzlující. Děj je značně přitaženej za vlasy (v duchu jsem si ho nazval Babovřesky pro neblbce) a naprosto nepravděpodobnej, jenže tak je to dobře, protože je to jenom prostředek ke spoustě skvělých scén a hlavně dialogů. Překvapivě nad to vyniká velmi inteligentní product-placement, kdy je ihned jasný, kdy je kam co umístěný, ale nikdy to neruší! To je v současnym filmovym průmyslu dočista zázrak. Nejhezčí perlou filmu a důvod, proč mě tak moc bavil, je práce s kamerou - ať už nápaditý střídání statickýho a dynamickýho snímáni scény, střídání detailu a celku, práce s hloubkou ostrosti, která hodně šikovně pomáhá vyprávění, a v několika scénách dočista nádherná hravá práce se světlem. Takže co doopravdy zabolí jsou ty opravdu protivný písničky použitý pro soundtrack. O to víc, že film je zvládnutej hodně profesionálně, zatímco z písniček mám dojem, že je to ňáká amatérská drnkací kapela režisérova kamaráda... Ale i tak - potěšení, že i v Česku lze udělat film kvalitně a nemusíte bejt zrovna Svěrák. 80% ()

mira007

Šel jsem okolo kina a zašel na tenhle film a předpokládal, že to bude rádobyvtipná vztahová kravina alá primácké seriály. Ovšem byl jsem hodně mile překvapen - svižné, vtipné ( plné kino se smálo ) pěkná muzika, dobré obsazení , perfektní konverzační vtipy. Hodně milé překvapení, z kterého číší ohromná pozitivní energie. ()