Mel Gibson se ve filmu Blood Father představuje v roli bývalého člena motocyklového gangu "Hells Angel" Johna Linka, kterého právě propustili z vězení. Svobodu si ale neužije příliš dlouho - jeho 16letá dcera Lydie se dostane do problémů s drogovými dealery poté, co je namočena do krádeže špinavých peněz. Nevinná Lydie si na útěku před nimi neví rady, a tak se rozhodne pro zoufalé řešení - zavolá otcovi, jenž není jen motorkář, ale i bývalý opilec a narkoman. Ti dva se navíc řadu let neviděli a nerozešli se úplně v dobrém. Lydia však pod otcovou ochranou stále vidí svou nejlepší šanci na přežití. Když se tedy John rozhodne udělat po letech první správnou věc i za cenu možného návratu do vězení a své dceři pomoci, krvavá cesta může začít... (Bohemia MP)

majo0007

Mel is back! Síce nie v starej dobrej forme, ale budiž Bohu chvála aspoň za toto. Lepšie hodnotenie filmu u mňa už tradične zrážajú rádoby tie tradičné psychogicko kladné pokecy o nesmrteľnosti chrústa, zmysle života a takďalej sračiny. Nielenže si to taťulda rozdáva s podarenou hoola-hoop dcérenkou, ktorá je fešná jak obrázok Panenky Márie, ale pritom tupá jak táčky, ale na rad dôjdu aj starí kamoši a mexicana mafia. Spolu s TAKEN to má asi tak jeden spoločný akord - neploďte dcéry, dostanú vás len do trablov a... Liam bol ako taťka väčší kabrňák! ()

StanislachKo

Neviem prečo som za celú dobu nedokázal tzv. "uchopiť" (po emocionálnej stránke napriek skvostným dialógom) tú dejovú líniu. Ale Mel opäť v sedle (po Payback-u jeho najväčšia megatvrďácka rola, pre ktoré sa asi narodil...) + staromódna osemdesiatková akcia ukázala, že aj popri súčasným mainstreamovým akčným flákotám plným CGI efektov stále má čo povedať. Za to vďaka! ()

Baker

Není to thriller, není to akční film. Je to road movie o vztahu otce a dcery. Neznají se, hodně let se neviděli, jediné, co mají společené je život za hranou, který ale každého semlel jinak. Mel Gibson je výborný a pomalé tempo k tomu nádherně sedělo. Mezi tou tunou letošních zbytečných blockbusterů trčí tenhle malý klenot hodně vysoko. 8/10. P.S. Nechápu, že v české republice film po týdnu stahují z kina, vydělal asi 260 tisíc (!) a celosvětově 3 miliony (!). ()

Radiq

Nevím, co každej pořád proti Melu Gibsonovi má - podle mě si vybírá poslední dobou dobré role a hraje solidně. Jeho osobní život, bulvární hovadiny a jiné nesmysly zajímaj snad jedině idioty na sociálních sítích. Ve filmech s ním nemám vůbec problém. A s tím vousem na ksichtu vypadá fakt drsně. Film: jasně, děj je jednoduchej jak ušatá veverka v ušáku, ale zpracování má jakž takž úroveň. Ničím extra chytrým to nepřekvapí, ale taky neurazí. No, ... ta mladá pipka dcera zrovna jako nic moc a inteligenci u té její postavy těžko pohledat. Z ostatních postav zaujali hlavně slizskej náckofil Michael Parks a sicario s pokérovaným ksichtem Raoul Max Trujillo. A bohužel Diego Luna jako záporák moc neohromil. Ale jinak jsem se bavil docela dobře. ()

chelseaman22 odpad!

A máme to tu opět - úděsný film o ničem. MEL GIBSN opět musí zachraňovat svou dceru, která kvůli fetu nedodělala Barkley a šoustala s masovým vrahem. Pak otočí a chce žíti životem spořádané feťačky, což se samozřejmě nelíbí jejímu BOJFRENDOVI, který si chce ponechat tento kus koláče. A jak to dopadlo vážně nevím, vážně pochybuji, že film někdo shlédl celý. odpad! ()

viperDavid

Stejně jako bláznivý úvod Poma nepostrádá Blood Father humor. Mel je prostě Mel a je mu jedno, jestli si hraje na staříka, debila, nebo prostě motorkáře. Líbila se mi i Erin i když tuhle herečku vlastně ani neznám. Příběh byl poutavý a akční i když s jasně převídatelným koncem ... proto hvězda dolů. Jinak tahle sračka vás zaručeně nudit nebude ()

Sfinkter

Syrová přímočará žánrovka bez jakýchkoliv komplikací v ději či scénáři. Gibsonův herecký výkon netradiční - hraje v jiné poloze, než v jeho ostatních akčních filmech. Škoda, že na konci snímku nezůstal prostor pro pokračování. ()

Johnny.ARN

Dobrý film. Správne akčný, prepletený kecami o rodine a pokerovanými mexikáncami. Jedna navyše za pekné artefakty u motorkárskeho kapitána. 2 z 5 ()

ywo666

No ja zas taký spokojný nie som. Chcel som akčný film s Melom. Akcie sa mi dostalo minimum. Film mal očividne malý rozpočet. Finále som čakal grandióznejšie. Toto je na mňa trochu moc komorné. Prečo dávam 4*? Lebo Mel je fakt super. Film je drsný, realistický a rozhodne som sa nenudil. Mal som trochu pocit, že film bol len zámienka a išlo iba iba o reklamu na Melove herecké schopnosti, ktoré sa nikdy nevytratili. Ako to nahodenie do sáčka bolo super. Zrazu iný človek. A fyzičku mal tiež solídnu. Chcel by som aby dal ešte aspoň jeden skutočne akčný film ala Run all night. Inak počas filmu ma napadlo, že Mel je taký Holywoodsky Belmondo. Akurát si to trochu posral alkoholom a nevhodným správaním. 70% ()

elanius

(67/2016) / Wow, tak starý Mel na to furt má, veľká vec znovu ho vidieť v takejto roli. Inak ničím výnimočný akčňák vytiahol do nadpriemeru. Vyšperkovaný záverečný fight v púšti jak vystrihnutý z Breaking Bad. (6/10) ()

MinoSachet

Moje druhá CSFD Projekce :-) Dobrej akčňák, jenž stojí za shlédnutí, ale já osobně jsem to pojal víc v duchu akční komedie než akční thriller. Mel mě nezklamal, ale to ku*va musí ve všem furt umírat?! :-) ()

venison

Měl to být laciná střílečka, ale stalo se z toho alkoholické drama, které tápe kudy vede cesta k thrilleru.. Mel Gibson by měl ve svém věku sedět na režisérském křesílku a přestat hrát naštvané tatínky ve věku dědečků.. Sice zbytečné, ale pokud od děje vůbec nic nečekáte, tak i béčkově koukatelné.. ()

Phietros

Po shlédnutí "Moje letní prázdniny" hodně slabej odvar Gibsi. Ale tak asi to mělo být pokračování a tak přimouřím oko na 3*. Pokud by se jednalo a samostatnej film tak hodně slabý! 50% ()

JohnSmith

Slušný thriller až na to, že nemá moc spád, chtělo by to zvýšit tempo. Gibson dokazuje, že na to pořád má a to je dobře. ()

VanTom

Obnovování vztahu vysloužilého napraveného kriminálníka (výborný, do role přesně padnoucí Gibson) a jeho léta neviděné, v pořádném průseru se ocitnuvší pubertální dcery táhne snímek plnou parou. Jejich útěkové překonávání odstupu vychází příjemně funkčně, naopak "gangsterská" zápletka zklamává, především tedy její odflákle béčkové vyústění. 50% ()

bizz_mjc

Možná trošku staromódní, ale uveřitelné a bez balastu a s na téma i občas nečekaným dějem. Gibson je držák! ()

Sany33

Ide o veľmi milé prekvapenie, teda aspoň z môjho pohľadu. Osobne som od Gibsona v tomto pokročilom hereckom veku veľa nečakal ale ukázal že jeho prítomnosť filmu veľmi prospela a dáva mu patričnú šťavu. Akcia svižná v pozadí nebeží žiadny otravný vedľajší príbeh a všetko sa pevne viaže k hlavne dejovej linke. K tomu všetkému som to videl v CZ dabingu a ten prefajčený človek ktorý požičal Melovi hlas bol jednoducho geniálny asi lepšie ako originál. Ale iba asi. 71% ()