Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

lineker

Tak nevím, ale u hororu mám rád aspoň špetku strachu, či nejistoty. A to na mne přes ty dvě obrazovky u Unfriended asi nedosáhlo. ()

kataklysm

Originální nápad, který dokázal za 5 minut vytvořit na mé čuni opravdu strašidelný grimas...ach jo. Jedna hvězda za odtajněné tajemství mezi kámoši.... ()

Speedy115

Příběh se mi velice líbil zpracování no i když to lagování tam úplně být nemuselo. Párkrát jsem se dokonce i zasmál. Film ale hodnotím velice kladně ač je značně amatérský tak je velice zajímavý. A ještě musím dodat že absence poslední scény kdy Laura skočí na Blair by mi vůbec nevadila. ()

Faji

Jak začít? Asi tím, že když byly na internetu na tento filmy trailery, říkal jsem si, že na to zajdu. Vypadal zajímavě a něco mě na něm zaujalo. Nějak z toho sešlo a do kina jsem na to nešel. A dnes, po třičtvrtě roku, jsem ho viděl, jelikož mi ho připomněl jeden známý. Děkuji Bohu, že jsem na něj tehdy nešel a že jsem za něho ty peníze nedal. Film nám ukazuje partičku teenagerů, kteří si jednoho večera jdou zavolat na skype. Něco se ale zvrtne a jeden po druhém čelí útokům "hackera" (tak tomu říkali, než zjistili, že to je někdo, kdo není mezi živými). Skype nesmí opustit nikdo z nich, jelikož tam jsou drženi někým, kdo jim vyhrožuje, že umřou, pokud zavěsí. Všichni začínají panikařit, počítače značky Apple jim nereagují, píše jim na Facebooku někdo z účtu jejich mrtvé kamarádky a k tomu všemu, když někdo (po dlouhé době se něco děje!) umře, jim signál začne blbnout a vidíme z toho úplné h*vno, jen částečné obrazy nějakého masakru. A to jsem si myslel, že v té Americe mají celkem slušné wifinky - zřejmě ne ale.. Tu jednu hvězdičku nedávám za příběh, ani za atmosféru, jelikož jsem se nebál a nebyl jsem vůbec napnutý, ani za zpracování, které tu nudu nenahradí, ale za scénu masakru Jessicy, které se kouřilo od úst, když jí tam duch mrtvé dívčiny nacpal rozžhavenou žehličku na vlasy ;-) To bylo celkem úsměvné a jediný moment z celého filmu, který jsem si zapamatoval. :-) Takže! Celkově hodně slabé, a pokud se k tomu v budoucnu znova dostanu, vyhnu se tomu obloukem, jako jejich společné konverzaci, která mi spíše připomněla emočně vyčerpávající verzi hry KDO LŽE, VYPADÁVÁ! ()

gfrusvk

Netradične natočený film - divák sa totiž celý čas pozerá na obrazovku mekbůku, kde si hlavná hrdinka skypuje s priateľmi, ktorí sa pred rokom všetci spoločne masakrálne ožrali a nafotili ďalšiu svoju kamarátku vyvalenú na zemi ako ju zastihol defekačný reflex. Tieto zábery sa dostali na internet, kde si z dievčiny robil celý svet prču a tak sa rozhodla spáchať samovraždu. Od jej smrti uplynul presne rok a vyzerá to tak, že na seba nechce nechať zabudnúť, a jej bývalí priatelia na skypovskej konverzácii to čoskoro (a bolestne) zistia. Popravde, nevedel som dopredu, že sa celý čas budem pozerať na pracovnú plochu počítača a sledovať, kedy hlavná hrdinka kde klikne, znie to strašne nudne, ale opak je pravdou a tento netradičný nápad považujem za veľké plus. Fakt som sa ani na chvíľu nenudil a dal by som normálne 4 hviezdy, ale celkový dojem pokazilo finále.. fakt to mohlo skončiť ináč. Ale určite doporučujem. ()

anousek odpad!

Strašná kravina. Myslela jsem si, že to bude rozhodně něco jiného. Sice jsem se na to těšila, jelikož mám horory ráda, ale tohle byla doopravdy chabá napodobenina hororových filmů. Začátek hrozně nudný a potom pár ,,sebevražd" jako v klasickém horou. Promiňte, ale rozhodně se to nestane filmem, kterých chtěla vidět znovu. ()

C.A.T.

Překvapivě se na to dobře dívalo a líbil se mi ten nápad. Napětí občas taky zavanulo. Takže nakonec se z toho vyklubalo celkem milé překvapení. ()

Vampirosa

Celý film se odehrává na obrazovce počítače, což působí poněkud neobvykle, ale jsem ráda, že děj se z monitoru nepřesenul, protože by to nejspíš celý film a atmosféru pokazilo. Vůbec jsem neměla problém na obrazovce zůstat a reakce postav byly k vidění přes webku. Tajemný nezvaný návštěvník, mrtvá spolužačka, parta puberťáků s kupou provinilých tajemství, naštvaný duch.. Game on! Porušení pravidel, lež,.. nesmíš zavěsit! Jinak? Smrt! A pěkně ošklivá.. Příběh si mě udržel a já s očekáváním sledovala každou vteřinu a byla zvědavá, jak se to dál vyvine. Rozhodně svého času nelituji a filmík hodnotím kladně a doporučuji. ()

TheLazyCat

Super forma natáčení, super nápad a celkově to, jak akce graduje je super. Herecké výkony jsou už horší, pazvuky během toho také moc nepřidají, a ani jsem se nejen nebála, ale vlastně jsem se za celý film lekla možná jednou a to na konci. Jen taková aura nadpřirozeného a děsivého asi od poloviny filmu celkem fajn. Ale kdyby bylo lepší zpracování, určitě by to byl film, ke kterému bych se vracela, takhle teda ale ne. Škoda. ()

SaculAtakav

Nápad dobrý a vzhledem k tomu, že jsem taky takhle volával, tak jsem se na to docela těšil. Výsledek mě ale potěšil jako sraní na veřejnejch hajzlech. Nelogické chování místních obyvatel filmu bylo opravdu k posrání a nakonec se ukáže, že je to jen banda sráčů. Co na originálním námětu získali, to na obsahu filmu ztratili. ()

Kaylar

Skupina mládeže řeší jednou večer online všemožné stupidity - zdá se, že je to jejich obvyklá večerní činnost. Při tom jejich nekončícím hysterčení, lhaní, předstírání a povrchnosti jsem si fakt přála, aby už k NĚČEMU došlo. Bohužel však trvalo ještě dosti dlouho, než jsem se dočkala, a proto byl pro mě film v kině téměř nekonečný. ()

Wiceman

Docela zajímavej found footage o tom, jak můžou bejt lidi ze střední zmrdi a kterej nám ukazuje, jak moc choulostivý dnes je něco sdílet nebo ukládat na internet. Jinými slovy co se stane na netu, na netu i zůstane a občas Vám to dá pěknou facku. Film se prakticky odehrává na počitačový ploše hlavní hrdinky, přičemž krom Skypu, na kterym probíhá celý to týn klábosení o hovnech, co dnešní týn řeší,jsou zde další komunikační media jako ICQ, Chatrulete, facebook atd. atd. Jakmile se jim do chatu ale přihlásí neznámej uživatel, co působí jako jejich zasebevražděná kamarádka, kterou k tomu alespoň z části každej z nich dohnal, začíná jít do tuhýho, protože Billie227 si chce hrát a kdo prohraje ten umře a buď umře fakt divně, nebo fakt děsivě. Samozřejmě vše přes Skype zdokumentované. Dnešnímu člověku alespoň s malou závislostí na Facebooku, whatsappu a dalších appů trochu zamrazí z toho, co by kdyby :D Za originalitu a docela dobrý BEEWBZ dávám tři hvězdy. ()

StrikE94

Tento film je pro mě jedno z největších překvapení. Odehrává se na obrazovce notebooku a děj je vyprávěn skrz videohovor na skypu a na sociálních sítích. Ačkoliv to nezní zajímavě a na první signální to může vypadat na pořádnou dávku nudy, opak je pravdou. Film parádně odsýpá, má dobrou atmosféru a napětí až do samotného konce, který sice není úplně dle mých představ, ale neurazí. Za mě solidních 70% ()

Duffman 97

Je to zvláštní film.První půlka je spíše taková nudná,ta druhá zase až moc hysterická.Ale ty 3 hvězdy dám za ten nápad. ()

Slash_Flash

Jetliže je na filmu něco špatně, tak asi úplně všechno. Jakožto zvědavý milovník zákoutí internetu, je tento film pro mně trest, který mi má říct, ať nebrouzdám moc dlouho po netu, jinak narazím na podobné skvosty jako je toto. Netuším, co je strašně strašidelného na křičení vyhulených tínejdžerů do webky s úvahou, že je chce někdo zabít. Film nemá atmosféru, téměř žádný děj (protože zabíjení jednoho po druhém není děj) a už vůbec ne důvod ke zhlédnutí. Na film jsem narazil náhodou když jsem jako každý den projížděl Jůtubko. Koukám co je nového a najednou vidím nějakou recenzi či co to bylo na tuhle věc. Samozřejmě nechci spoilery a jdu to zkouknout. Jestli je tady někdo kdo mi vrátí mých 1 a půl hodiny zpět, ať jde okamžitě sem! Tento film má špatné všechno. Děj, který nedává smysl a vlastně ve filmu ani žádný není, hrdinové nijak nejsou ani hrdinové a nijak ani vás nezaujmou. Tedy pokud vás nezajímá parta puberťáků, kteří řeší denní novinky přes Skype zatímco se škrábou na koulích a ťukají nepřetržitě do klávesnice. Předpokládám, že tihle hrdinové nejsou vaše ořechové, že? No, tedy... Jestliže chcete zápletku, tak najdete to, co v každém filmu o tom jak strašnej je internet. Jako vždycky to začne nějakou sebevraždou a pak řešením, kdo je ten lump, který ji strašně moc šikanoval na Fejzbůku, protože samozřejmě všechny trable začínají na Fajsu.No... tak dobře, je tu i nco co mě mile překvapilo a za to má film u mě jednu hvězdicu. Mám rád filmy točené tímto stylem. Něco jakoby týpek zapnul Bandicam a začal si točit. Je to více zasazené a máme pocit, jako by jsme se vážně hrabali v našem noutbůku. Takže... natočené dobře a tématicky, zpracovaní otřesné, děj žádný, postavy nijak na diváka nezapůsobí a celé je to ztráta času. ()