Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

oRi11

Partička uječených teenagerů, kteří ječí jeden přes druhého do Skypu a snaží se přežít velmi nelogickým způsobem. Strašidelných nebo hororových okamžiků snímek moc nenabídne a ani vyvraždění teenagerů není nijak zajímavé, jelikož se kamera v okamžiku vraždy vždy zasekne, zalaguje nebo rozkostičkuje. Přesto se filmu nedá upřít to, že ačkoliv se v něm skoro nic neděje, dokáže udržet pozornost diváka až do konce, bohužel bez nějakého výraznějšího filmového zážitku. ()

peetriss

Příznám se, že alespoň pro mě, je film stavěný výhradně na mihotajících se oknech a textech na monitoru docela originální, přestože jsem si zprvu musel na toto prostředí jakéhosi "monitor footage" zvykat. Kupodivu se to dalo nejen přežít, ale napětí více méně fungovalo. Co je však velká škoda, že si tvůrci nedali větší práci s vypilováním scénáře a především dialogů, protože jinak je tato duchařská online (sebe)vyvražďovačka celkem sympaticky obsazena, svižná a funkční. P.S.: Tu nakonec nerozhalenou košili má u mně Shelley Hennig teda schovanou :) ()

Patrik256

Rozpočet_ 1 milion dolarov // Tržby_ 64 milionov dolarov // Tržby v ČR*_ 3 648 284 Kč // Diváci v ČR_ 28 368 // Tržby v USA*_ 32.4 miliona dolarov ()

Prochy38

Upřímně mě dost zklamalo místní hodnocení. Nerozumím. Naprosto originální záležitost, která se myslím v dnešní kyber době perfektně hodí. Nízkorozpočtvé a není to přitom vůbec znát. Postavy skvělé, mladí a neokoukaní herci si to dost dobře dávali a já jim ty emoce věřil. Fakt se mi to hoooodně líbilo. Jediné, co mi chybělo, ale prostě to tak mělo být, lehký náznak nebo jen ... cokoliv .... co by naznačilo, co se to f**k děje. Ale možná to bylo lepší i takto. Super a realisticky natočené. Za mě skoro plný počet! ()

Mimomisu

Zaslouzena hvezda navic za provedeni, takova blbost a coto muselo dat prace :) Ale i v ramci hororu to pro me fungovalo slusne, doporucuju shlednout na kompu, ten pocit se jeste umocni (necekal bych, ze nekdy neco takovyho reknu, ale je to tak) :) ()

Mikeel

Přistupoval jsem k tomuhle filmu lehce skepticky - jako k naprosté blbosti, parodii, která glosuje dnešní svět protknutý sociálními sítěmi. A v podstatě se opravdu o takovou sondu jedná. Ale uprostřed všech těch obrazovek a hystericky křičících pubescentů se skrývá zajímavý námět, který je velmi autenticky a originálně zpracován. Škatulku horor viděl tenhle snímek možná tak z rychlíku, ale atmosféru má slušnou. I když herci skoro celou stopáž jen křičí, brečí a slintaj, svých rolí se ujali dobře a já jim každou tu slzu věřil. Hodit Unfriended do koše je ovšem velmi jednoduché, potenciál mohl být skutečně využit více. Ale mě stačí, že se film koncepčně nerozsypal a dokázal si udržet napětí po celou dobu, což je vzhledem ke zvolené formě opravdový majstrštyk. ()

qxkamo

Cloveku sa ani verit nechce, ze niekto natoci film snimanim obrazovky PC, ze vobec si ten film niekto pozrie a to az do konca, ze ten film bude zaujimavy, ze tam bude napatie, ze sa to da pozerat a ze mu da 4 hviezdicky. Poooooozoooor, SPOILER! Never have I ever.... Noz mi spadol do oka. ()

Mírouš

Nedávno si mě jeden můj kamarád odebral z přátel a od tý doby se můj život proměnil v Horor / Thriller. Nic se mi nedaří, mám deprese, noční můry, při kterých se každou noc budím propocený skrz na skrz. Otočil se ke mě zády, nereaguje ani na šťouchnutí. Jestli si tohle přečteš příteli, dej nám ještě šanci prosím. Vzpomeň si, co hezkých chvil jsme spolu zažili. Co jsme se navzájem se vzrušením palcovali. Brouzdali spolu ruku v ruce mladou kukuřicí, skotačili ve vranovský přehradě a další nezapomenutelný zážitky....Byl jsi mi oporou v dobách zlých, v těch dobrých jsme se úžasně doplňovali. Byli jsme jako jedno tělo a jedna duše. Každý nám naše přátelství záviděl. Na to nemůžeš zapomenout, Kájo... ()

Milky.

Zaprvé....není to horor. Pokud nepovažujete zhruba 3 náhlé, rázné a možná lekavé zvuky za film za strašidelné. Zadruhé...starší generace to prostě neocení, protože tenhle virtuální fb/skype/atd. svět neznají. Nebo nechápou. Za mě parádní....řešení s jednou plochou počítače, na které se všechno děje, je geniální a po chvilce zprostředkovová divákovi onu skoro bezmoc nad čímkoliv, protože vše je pouze virtuální/genitální/digitální. Že banda kokotů je falešná a plná zmrdů je už holt realita pubescentů. Aneb takové: Velcome to reality, bitch, i okýnka mají následky!!! Mně se to líbilo, mělo to atmosféru a styl a bylo to parádně natočené. Jako jediný mínus vidím poslední sekundy filmu, které se mi do digitálního "hororu" prostě nehodily. Odehrávat se film na Windows tak přidám ještě jednu hvězdičku. Takhle jsem se do toho nemohl vžít stoprocentně :-) ()

Matixed

Nápad pěkný, udělat celý horor na obrazovce počítače. Poté se to však mění v klasickou postupnou vymlacovačku postav a jak to dopadne jsem věděl skoro od začátku. Kdyby slečna alespoň nepoužívala Mac... ()

Oralfabet

Mám rád filmy, co se nebojí experimentovat a přicházet s novými způsoby předání příběhu. Ale tak úplně nemusím filmy, co jsou totálně debilní. ()

andio

Hmm před lety se mi tenhle film líbil, ale musím říct, že ačkoliv je to skvělá myšlenka, provedení je naprosto příšerný a ve finále bych řekl, že je to tak na 3/10 ()

Flopik

No ja som maximálne sklamaný.Vedel som že to nebude horor pri ktorom sa poseriem ale toto bola proste nuda.Vraždy o ničom , vlastne keby ich ukazovali tak by sa aj dali ale takto sme z toho nič nemali.Na konci to bolo viac menej neznesitelné vrieskanie postáv s hroznou kamerou.Keď už to chceli spraviť takto mohli aspoň dať lepšie webcamery..Koniec.... no mám jednu otázku prečo tam nemohlo byť toho ducha viac.Ľakačky v celom filme ani jedna.Naozaj kto chce horor tak nedoporučujem , kto si chce pozrieť takú oddychovku kľudne.. 3* iba preto že sa nato dobre pozeralo a hlavne za ten nápad ktorý ale mohol mať potenciál no nemal... Jedno veľké ponaučenie dajte si pozor aby osoba ktorú na akcii osratú ogrcanú odfotíte neumrela :D .... ()

Silviaxx

Myslím, že kategória hororov, ktoré sa po celý čas odohrávajú len na obrazovke počítača ešte nie je tak obsiahla. Mne osobne sa zatiaľ celkom pozdávajú. Unfriended sa zameral na drastické riešenie stredoškolskej šikany, dôsledkom ktorej sa stala samovražda. Vzhľadom na to, že film pri full screen vyzeral akoby sa jednalo o moju pracovnú plochu, pôsobil obzvlášť realisticky, a teda divák mohol jednoducho nadobudnúť pocit, že je súčasťou celej tej nechutnej hry. To bol pre mňa najvýraznejší dôvod, prečo som sa nevedela odtrhnúť a celú tú "záležitosť" plne prežívala s postavami. V rámci psychológie počin taktiež nie je na zahodenie. Z postáv cítiť značnú mieru zúfalstva a neistoty a ja som im tieto pocity verila, vciťovala som sa do ich situácie, a to jednoznačne napomohlo k nadobudnutiu dobrého dojmu z celku. Čo sa týka záveru, film skončil presne ako som predpokladala a bol to vlastne jediný spôsob ako celému príbehu vdýchnuť aj ten posledný kúsok kontroverzie. Ak sa však zameriam na svoj subjektívny pocit som spokojná, bavila som sa, zaujímalo ma to (hoci som čakala drsnejšie zábery - evidentný potenciál tam bol!), a preto sú to za mňa 4*. ()

Heero odpad!

Asi po půl hodině vypnuto. Teen age blbost. Koukat se celou dobu na skype a facebook je celkem pruda. ()

zdenur

Chtěl jsem napsat, že děj mi přišel dost skromný a obrazovka zase moc přeplácaná. Takže jsem to vlastně napsal. Pěkný finiš. ()

lardko odpad!

Po dlouhý době co jsem viděl tak debilní film. Nechápu jak to může mít 51%. Proč se to tolika lidem líbilo ?? Kdyť ve filmu absolutně nic nebylo. Koho k sakru zajímají lidi na videochatu co pořád dokola a dokolo melou ?? Herci byli k nevydržení , Gabriadze STYĎ SE !! ()