Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

Vimrak158

A víte co. Já se fakt bavil. Neříkám, že tento film překypuje nějakou extra zábavou. To se říci nedá. Chvilkami jsem opravdu až nevěřil, že tvůrci zvolili jako děj vyprávění pouze jedinou obrazovku počítače, na kterém běží skype, facebook a další podobné sociální aplikace. Je to celkem zajímavé a originální, ovšem sledovat zběsilou holku, jak si poněkolikáté pouští hudbu čí píše na chatu zprávy typu mmm, mhgmg, grrr atd.. je vážně ujeté. Ovšem film si diváky získává jedinou věcí. Napětím. Gradace je zde opravdu neuvěřitelná a už dlouho jsem se nepřistihl, že bych neodlepil z plátna oči. Napětí je opravdu skvělé a diváka neuvěřitelně zajímá, jak to vše dopadne. Film se ani tak nedá nazývat hororem, jako spíše thrillerem. Pár slušných lekaček se tu sice najde, ale o nějakou děsu plnou hrůzu se opravdu nejedná. Za mě ovšem spokojenost a ty 4, velmi odřené, hvězdičky si to zaslouží. Účel to rozhodně splnilo. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Neoriginál v originálním balení!, protože fakt nepotřebuji litry krve na to, aby mi běhal mráz po zádech...- a v kině je zážitek vždy alespoň o jednu hvězdu lepší! ()

maxcold

Seká se mi comp, nebo to je ve filmu? Ty čtverečky jsou ve filmu, nebo mě zlobí grafická karta nebo přehrávač? Jediné, co si z filmu odnesu je výhoda amíků, že nemají čárky a háčky a píšou sakra rychle. Toť vše. Ani jedno leknutí, ani jedna napínavá scéna a když už se něco stane, tak je tam přidebilněný kolečko načítání. ()

Hezonja7

Dlouho jsem přemýšlel jak tento film zhodnotím, mám na to velmi široký pohled. Takže za prvé, velmi oceňuji nápad na zrealizování tohoto filmu, byl to poravdu velký risk, to myslím že nebylo až tak špatném drželo to velmi dobře atmosféru filmu, ovšem sám skypuju a pokud mám v hovoru 6 lidí tak se hovor seká,a to se dělo i tady a to velmi kazí dojem, dále hvězdičku za nefalšovaný strach herců a sympatickou holčinu Shelley Hennig,to bylo vše pozitivní, problém nastal poté, člověk nemá strach, hodně jsem se na tento horor těšil, a nakonec je to pro mě zklamání, ovšem kvalitních hororů je velmi málo,kdyby tento kousek vyšel tak tu máme kometu roku 2015, ale takhle je to naprosto průměrný pokus o vyděsení někoho, cíl to absolutně nesplnilo, ještě se mi líbil asi dobře zpracovaný koncept chatování - hangoutování přes Facebook,Skype i iMessage. dávám 45% ()

Jenda.Berane

Neskutečná blbost. Nic jeného než že banda mladých studentů sedí před webkamerou a píšou si s mrtvou kamarádkou. Že by to bylo nějak strašidelné, to se nedá říct. Spíš šlo jen o těch pár brutálních sebevražd. Bohužel, jsem neočekával, že to bude taková nuda. ()

Facerr

V poslední době mám prostě na horory smůlu. I tenhle byl, stejně jako většina z nich, úplně zbytečnej. Originální přístup se cení, stejně tak jako dokázání toho, že i bez peněz se dá "točit" film a možná na něm vydělat nějaký prachy. Jinak mě ale nezbejvá nic jinýho, než povzdechnout nad 80ti ztracenejma minutama mýho života a v hlavě zadat příkaz "odebrat z paměti", což nebude žádnej problém. ()

Cechyno4

Já byl nadšený! Je pravda, že ze začátku pro mě bylo otravné se dívat na 5-6 okének a nic víc. Ale nakonec to na mě jako celek zabralo! Nápad, originalita, lekačky, odhalení ducha až na poslední chvíli i konečná pointa!Horor ideální pro tuhle dobu. Já doporučuji s čistým svědomím. ()

Lula.cz odpad!

Odebrat z přátel nás chce asi přesvědčit o tom, že dnešní puberťáci sedí jen u pc a skypujou a řeší blbosti. Nedělám si iluze o tom, že je realita o moc lepší, ale postavit na tom horor je fakt moc. Být mi 16, možná bych řekla, že je to hustej horor. Naneštěstí pro tvůrce, naštěstí pro mě je mi daleko víc a můžu tak s klidem říct, že Odebrat z přátel jsem si především odebrala po shlédnutí z pc a zahodila ho do koše. ()

TinoArts

Vôbec som nevedel, o čom tento horor bude. Trošku ma prekvapilo, že celý film je iba záber na obrazovku počítača, kde sa hodinu a pol pozeráte na videohovor zo Skypu. Dosť originálny a dobrý nápad na film, niektoré scény v pohode, ale strašne tomu chýbalo nejaké napätie, atmosféra, a v podstate aj ľakačky. 50% ()

Lucbric

Dávám 4 hvězdičky, protože se mi hodně líbil námět a způsob zpracování. Taky to bylo napínavý, ale ke konci jsem trochu ztrácela přehled, bylo tam moc podnětů najednou :D lekavý scény trochu byly, ale spíš se daly očekávat, takže pohoda :D ()

AndrewNewman

Svojim spôsobom priemerná žánrovka, len to má od hororu ďaleko, skôr je to taká zábavná internetová vecička pre násťročných. ()

blondboss

Originálny nápad. Keď už vo svete hororov neviete nič nové vymyslieť, zavriete šiestich hercov do jedného domu, zapnete im skype a z vyše hodinky vyšťavíte zbesilú jazdu, ktorá ani na minútku nenudí a ktorá priková každého diváka do kresla. Najprv som chcel dať tri hviezdy, ale za tú originálnu myšlienku musím ďalšiu pridať, pričom Blum House opäť ukázal, že to s horormi jednoducho vie. Celkom slušné prekvapenie. 70 % ()

waltosin

Takové téma je fajn zkusit natočit,ale je to těžké, protože horor z toho udělat moc nejde, takže nečekejme se se budeme bát, takže drama je spíše na místě. Jak jsem říkal je to těžké z toho něco udělat ale snaha se cení, ale nemuzu dat lepsí hodnocení bohužel, kdyby byl nejaky mega zvrat na konci tak by to šlo, ale hlavne jsem se nenudil, je to těsnych 45%. ()

Valenta28

Skvělý kousek filmařiny. Bavilo mě to. Výborné zpracování zvuku i obrazu, výborný nápad na úplně nový styl hororového filmu, výborné herecké výkony (i přes webkameru) a poctivě propracovaná postprodukce. Čtyři hvězdičky dávám proto, že to samozřejmě není žádný filmařská zázrak. Ale je to za mě výborný film. Neustále mě to nutilo sedět a pozorně sledovat. ()

Domas88

Mile překvapen, chybělo tomu opravdu málo a bylo by to super. Nechápu nízké hodnocení opět, ale čertit se nebudu.. Nakonec to byl fakt duch... ()

Agonie odpad!

Když máte originální nápad, tak to hned neznamená, že to je dobrý nápad a že kvůli tomu natočíte dobrý film. ()