Před třiceti lety spáchají členové náboženské sekty sebevraždu. Jediný, kdo přežije, je pětiletá dívka. Ta se v současnosti vrací s filmovým štábem na místo smutné události a snaží se zjistit, co tenkrát sektu zvanou Nebeský závoj vedlo k tomuto činu. Zjišťuje však, že pravda by mohla být děsivější, než si pamatuje. (Terva)

kaylin

„The Veil“ je snímek, který mě bavil díky svému tématu a také díky tomu, že je ono odhalování tajemství dobře gradující, není hned přesně jisté, o co půjde a jak to skončí. Proto musím snímku dát víc procent, protože podle mě si to prostě zaslouží. Je to trochu jiný pohled na sektu, trochu jiný pohled na téma duchů a paranormálních schopností, kdy nic není jisté. A poslední monolog Jima Jacobse je prostě mrazivý. ()

stration

Celkem blbovina, kterou nezachrání ani lehce áčkové herecké obsazení. Tomas Jane totiž hraje úplnýho magora, kterýho mohl pojat jako démona zla a ne jako šíleného maniaka, který je posedlý nesmrtelností a bůhví čím ještě. Jessica je sice šikovná, ale na Oscara to taky nevidím. Námět je fajnový, ale těch zvratů, z nichž polovina moc nedává smysl je tam tentokrát až moc. Pro mě zklamání a promarněná šance. ()

Trevor

Priemerný film, ktorý Vás nenadchne dejom, ani výkonmi hercov aj keď téma bola natoľko zaujímavá, že za iných okolností, pod taktovkou iného režiséra to mohlo dopadnúť oveľa lepšie. Dobrá myšlienka spracovať film ako dokument s návratom jediného člena sekty na miesto nešťastia po rokoch zaujme pravdepodobne iba v úvodných 20 minútach, potom sa už film nesie v duchu tak neprirodzenom že si budete želať, aby film čím skôr skončil prípadne ho nedopozeráte. Ďalší nezvládnutý film s obrovským potenciálom. 50%. ()

TheDon

Od doby co si Džesika vzala Davida Silvera už to není taková palba jak bejvala. Bejvávalo líp, ale nutno říct, že je pořád dostatečně sjízdná. Pod mohutným lesním Veilem se skrývá malej roztomilej rybníček s lávkou pod vodou a chaloupka jak z pohádky, kde si Tomáš Jana svýho natisíckrát reinkarnovanýho ´démona´ užívá tak mocně, že mu to soudnej člověk nemůže sežrat. Tam kde přidává prostředí amosféře, tam ubírá Tomík svým hereckým projevem. Škoda. Začínalo to hodně sympaticky. I myšlenka je neokoukaná. Jenže... 50% P.s.: Inspirace Jimem Jonesem a listopadem 1978 ? ()

Havaj8

Horor o sektě, která hromadně spáchala sebevraždu a začne pátrání, proč se to stalo. Od začátku mě to vůbec neoslovilo, celkově projekt vedenej amatérskejma filmařema nemůže moc nabídnout. Sice se to mělo tvářit tajemně, ale já jsem v napětí nebyl, atmosféra někde v chajdě uprostřed ničeho nefungovala. Za duchařinu se to snad ani považovat nedá. Herci se chovali absolutně nelogicky, jak kdyby to byli úplní blbci, prostě jsme se vrátili x-let dozadu. To se nemůže v hororu v roce 2016 přece stávat. ()

honajz2

To fakt nikdo neumí natočit pořádný horor o nějaké sektě? Není tu někdo, kdo by z tohoto tématu dokázal udělat pořádný atmosférický horor? Protože tu mám další horor o sketě, co stál za prd. Teda takhle, ze začátku to nebylo špatné, i když Jane v roli vůdce sekty přehrával a působil afektovaně, prostě jsem mu tu roli nevěřil. Taky to ještě bylo utahané, ale pořád to bylo o mnoho lepší než to, co se dělo pak. Ono vůbec, čim blíže konci to bylo, tím to bylo hloupější a přibývalo nelogičností. A posledních asi 15 minut, to už byl výsměch. Založit sektu na jakési myšlence, že se podle poštu hřebů na Ježíšově kříži dá získat nesmrtelnost, to tady sice ještě nebylo, ale ten film má štěstí, že to neprobírá do hloubky, protože už tak to celé bylo divné (hlavně na tom konci...) a nedávalo to smysl. Prostě mě celý ten film zklamal a až na pár napínavých momentů, vcelku zajímavou první polovinu a duo hereček Alba a Rabe (kterou jsem si oblíbil díky její roli v seriálu The Whispers) tu nic už asi pozitivního na hodnocení nemám. Prostě to je další promrhaný potenciál, přitom stačí zapojit trochu fantazie a vytvořit sektu, co dává aspoň trochu smysl a hned by to bylo o něco lepší... to je to tak těžký? 2* ()

Rodriguez

Tajemný závoj náboženské sekty, která v minulosti napáchala hrůzné činy se snaží objasnit mladá reportérka filmového štábu. Jenže minulosti nejde utéct a tak na světlo světa vyplouvají zajímavé informace a důkazy. 50% ()

bourec

Dva prvotřídní filmečky má na svym kontě P.Joanou,sice staršího data,ale to neva.The Veil je výrazný jenom v kulisách,protože tak zasraně nechutný,špinavý místo aby jeden pohledál.Navíc ty maniakální vzpomínky,no nic příjemnýho.Ale ta vata okolo,je až k nevydržení.T.Jane promlouvá,a mele sračky,gore ve filmu 0,napětí kromě dvou scén 0,vlastně mi ten blbej děj něco připomíná,ale nevim co.A jak,a na co chytil štáb do filmu tohle obsazení je mi záhadou.30%. ()

FAITH.BABE

Neurazí, ani neokouzlí. 2 slušný lekačky, to se musí nechat. Námět se zdál super, nejsem si ale jistá, zda by se to dalo natočit nějak ,,lépe'', možná kdyby zapracovali na pro mě nejvíc důležitém sžití se s postavami, což je vždy ten největší problém. Těžko říct. Každopádně 3 hvězdy myslim zasloužený, fajn podívaná pro pár přátel co mají rádi mysteriózní horory a tohle ještě neviděli. Hezky u vás doma na gauči, s vínkem ,nebo beerem. ()

Khumbac

Podívejme se na to takhle. Jakmile objevili tu chatu v lese, celou zarostlou rostlinami a výhonky, div že ju nepřehlednete, tak OK. Ale jak vedle ní našli aj dieselový generátor, který vypadal a zněl, jako by na něj každý měsíc vběhlo pár servisáků a seřídili vstřiky a nastavili vůle ventilů - to sníží hodnocení rázem o tři hvězdy. A na nich se to udrží. Připadá mi tak, že ty dvě hvězdy co tomu dávám, jako by se jedné z nich, začínal dělat defekt. Ale nepříjemný pocit film dokáže navodit, zvlášť když se díváte sami. ()

Adramelech

Mírně nadprůměrný horor s okultním pozadím. Vypadá to, že scénárista četl Paracelsa. Hermetičtí filosofové už od dob antiky dumali nad čtyřmi živly a od počátku renesance ještě nad třemi principy. Hloubavějším jedincům nemohlo uniknout, že čtyři ramena kříže odpovídají čtyřem živlům (tj. hmotě) a tři principy třem hřebům, jimiž je k ní duch přibitý. Šlo jim hlavně o to, aby pochopili fungování Universa. Možnosti praktického experimentování byly dost omezené a vesměs se odehrávaly v laboratořích alchymistů. V důsledku úpadku alchymie v následujících stoletích se od těch dob v tomto ohledu nijak nepokročilo. Metoda, kterou ve filmu praktikuje vůdce sekty, je zvrácenou a pošetilou aplikací těchto nauk v důsledku jejich špatného pochopení. Za vidění ten film však rozhodně stojí. ()

Heero

Klasická, pravá a nefalšovaná duchařina. Celkem pozitivní dojmy, na horor i kvalitní herecké výkony. ()

Flopik

Otras, nuda a zas nuda. Jediné čo ma zlákalo pozrieť tento film bola Jessica, no a ja som sa už dlho takto nenudil. S hororom to má spoločné 2 lakačky.. ktoré absolutne ale nefungujú. Inak sledujeme nezaujímavé postavy, ktoré sú vám všetky úplne ukradnuté ako pozerajú videá o otrasne prehrávajúcom Thomasovi. Potom odrazu sa zabijú a nastane najsprostejší a najnudnejší koniec aký mohol. Pre mňa odpad , rozhodne nepozerať. Jednu hviezdu dávam len za Thomasa, ktorý si túto vyložene debilne napísanú postavu asi užil. ()

Junys

23.3.1985 47 lidí z náboženské sekty spáchalo sebevraždu tím že se otrávili smrtícím jedem který vytvořil Jim Jacobs. Jedem zabili i svoje děti. Když FBI prohlídne místo, tak za plotem uvidí že jedna holčička jménem Sarah Hope je stále na živu. Po 25 letech se sourozenci Chrstian a Maggie rozhodnou že se svým týmem a Sarou místo prozkoumají kvůli svým rodičům jenže už od první noci na místě události je něco divně. Díky Sarah najdou budovu a v ní nahrávky. - Mám rád filmy s duchama sice to nebyl úplně nejlepší film ale 4* si zaslouží. Jednou jsem se lekl což musím zatleskat. Atmosféra se mi líbila a herci taky ušli. 70% ()

Qeo

Tak nějak se to pořád točí v kruhu, nebo spíše spirály. Již na začátku ale vidíte nakonec a jen se pomalými krůčky přibližujete k nevyhnutelnému konci. Provoplánové lekačky nějak neděsí a ani atmosféře moc nedávají. Nevím, nepříjdu si jako náročný konzument strachu, děsu a násilí. Tady se to prostě nepovedlo. Jedinou hvězdou, která stojí za zmínku je Lily Rabe, která začíná překračovat úspěch z American Horror Story a doufám, že se propracuje i do mnohem lepších bijáků. ()

Ben Nevis

Mrtví se zpravidla vracejí naštvaní. Veil je návod, jak natočit s několika seriálovými lídry naprosto nepovedený film. Lekačky a strašení vůbec nesouvisí s příběhem a nebýt těchto laciných doplňků, měli bychom tu melancholický film o tom, jak jsou náboženské sekty zdraví škodlivé. ()

BOURQUE

Príbeh dostatočne zaujímavý a k toku pripravené prostredie. Druhá polovica a hlavne záver však má niekoľko „zvláštností“. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

DavidWebb

No tak bacha na Karla Vlacha, pretože tuná nám spolu s The Veil prichádza ľahký, ľahučký závan originality. Aj keď celok je namiešaný z rôznych momentov (určite v hororovom žánri už videných niekde inde) režisér to celé namixoval tak umne, že aspoň na mňa film pôsobil vo výsledku ako niečo, čo som ešte nevidel, teda aspoň jeho hlavná premisa. Aby som niekoho neuviedol do omylu – nemyslím, žeby v réžii už nebolo čo zlepšovať, práve naopak, snímok mohol byť ešte o niečo lepší, lenže vzhľadom na odhadovaný budget 4MM to už moc nešlo (Jessica Alba atď.). Dobré herecké výkony, Lily Rabe dokonca výborný, v zásade sa jedná o ducharinu, a za seba môžem napísať, že som sa aspoň tri krát slušne naľakal, takže flik splnil svoj účel, čo viac, udržal ma celú dobu v slušnom napätí a to od hororu očakávam. Po pravde, nízkym hodnoteniam (aj na IMDb) nerozumiem, síce si to nejdem pustiť hneď druhý krát – ten efekt by to už samozrejme nemalo – ale na prvé pozretie to bola parádna jazda. 85% ()

chlebo

Byť svedkom toho, ako sa partia absolútnych nehercov stretne za Závojom v rozprávkovom lese, s malým stanovým kempom, kúsok od Perníkovej chalúpky a s učebnicovým úchylom, zasiahnutým Jeruzalemským syndrómom, tak trochu vo vlastnom ponímaní a kopou novovynájdených drog, by mala byť asi celkom sranda. Pre tentokrát výnimočne nevyužijem možnosť siahodlho sa vyžalovať obšírnou epopejou pre mňa tak charakteristickou, a len úplne neodborne (aby som dokázal aký som Kromaňonec) s kyslým ksichtom skonštatujem, že nebola. ()

Denila

Nevím zda snímek hodnotit třemi nebo dvěmi hvězdami. Nebylo to tak špatné jak jsem čekala, přece jenom stačí číst slova náboženská sekta a obrázek se vytvoří sám. Co mě opravdu hodně naštvalo byl Thomas Jane, upřímně bych byla radši kdybych těch posledních pět minut neviděla. Protože právě poslední minuty mi změnily celkový pocit z celého filmu... ★★☆ ()