Před třiceti lety spáchají členové náboženské sekty sebevraždu. Jediný, kdo přežije, je pětiletá dívka. Ta se v současnosti vrací s filmovým štábem na místo smutné události a snaží se zjistit, co tenkrát sektu zvanou Nebeský závoj vedlo k tomuto činu. Zjišťuje však, že pravda by mohla být děsivější, než si pamatuje. (Terva)

Shitonit

Několik nelogických situací, vcelku laciný téma, který dokonale graduje a bojím se ještě teď. Fakt nesnáším lekací filmy, spadnu do nich vždy úplně náhodou, ale The Veil je celkově hodně povedený strašákování. ()

intro

The Veil jako horor u mě moc nezabodoval. Atmosféra nic moc, žádné nepříjemné mrazení se nedostavilo. Bohužel. 50% ()

XXXXXXXX

Ježíši Kriste! Při sledování tohoto paskvilu, se mi na rukou normálně začala dělat stigmata.Garant asi musí to Křesťanství fakt nenávidět. Třetí horror roku 2016 a zase sračka. Dvě hvězdičky za skvělou Lily Rabe a šíleného Elvise Preslyho. ()

regentor

Tento snímek by měli americké veřejnosti promítat už od základní školy v rámci předmětu dementní myšlení.Někde v Kalifornii na odlehlém ranči dojde k masovému zločinu a FBI zde najde v polovině 80 tých let minulého století těla téměř 50 ti lidí.Všichni byli členy sekty "Nebeský Závoj". Po 25 ti letech se tým filmařů vedený dcerou jednoho přísušnika FBI který spáchal sebevraždu a jediné z přeživších těchto letitých událostí vrací na místo činu. V současné době již dospělá žena po chvíli najde "chrám" sekty za jezerem kde se zdá, že leží klíč k celé záhadě.Co dělali tehdejší vyšetřovatelé, že na místo kam se dá od místa činu dojít za několik minut chůze nedostali...?Nejsme v Nevadě v oblasti 51 ale v Kalifornii.Hned po příjezdu se týmu ztratí jeden z členů filmového štábu ale ambice některých jsou silnější než pud sebezáchovy. Dění po této události již nebudu raději komentovat, poněvadž jsem jen konzumentem alkoholu a ničeho víc.Snímek je natočen v silně kontrastních barvách , jenž má patrně zdůrazňovat dokumentaristickou věrohodnost." Jen potřebujeme nové schránky a pozřít mnoho duší" .Naše jména jsou Kokain, Heroin, Lsd. Pro vypláchnuté mozky touto chemií téměř instruktážní dílko co se může dít když...My ostatní zůstaneme věrni tomu, že nás lihový džin ráno či odpoledne propustí ze své moci. I díky moči. ()

Pitryx

Nebylo to pro mne. Ne že by to bylo nudné, ale také to nepřineslo nic nového. Herci fajn, ale slabý scénář. Na konci i pár kopanců, nebo jsem něco přehlídnul? Je fakt, že to už mne to moc nebavilo. Nevím, no. Hodnotím v té nižší stupnici. ()

Aywes

Naprosto zbytečný film s toaletním scénářem. Herecké výkony jsou občas na hraně. Pokud jste viděli jakýkoliv jiný horor, tak vás tady nic nepřekvapí. I těch 93 minut byla nuda. Za mě ne. ()

Veto_01

Thomas Jane si roli vůdce sekty vyloženě užíval a dost mu sedla, ale jinak se jedná o průměrný horror, který ničím nepřekvapí. ()

J.Mayen

Film ma rozhodne potencial, presto se budu drzet spis niz a hodnotim 2.5 body. Bylo zde nekolik velmi hluchych a nudnych mist, stopaz zbytecne dlouha. Na druhou stranu, z hlavniho sefa sekty sel docela strach a zahral velmi verohodne, ze bych rekl, ze takovy fanatik je i v realu. Jde o prumernou/podprumernou beckovou podivanou od studia Universal. Mozna kdyby sestrihaly nudne pasaze, tak by se dalo hodnotit vyse. ()

blekekeke

Tak do půlky ... to je taková hezká čistá duchařina, pak se to přelije k psychofanatismu ... s úplně zabitým koncem. Tedy jak pro koho ... Jinak prostředí nemělo chybu. ()

TesterX

Je to nudný a prolezlý hnilobou, až to bolí. Mrazivé téma zpracované do nechtěné parodie může u slabších povah vyvolat zvracení nebo průjem. ()

Emperor1

Docela se mi líbil ten příběh, spojení hororu a sektářského poblouznění je docela atraktivní téma, hororových aspektů tam mohlo být podstatně více. ()

Richie4422

Koncept hororu odohrávajúceho sa v domčúlikoch uprostred lesíka, ktorý bol istú dobu v minulosti domovom sekty, ktorého osud je popísaný hromadnou rituálnou samovraždou (?) je naozaj zaujímavý a vďačný, bohužiaľ v tomto prípade len na papieri. Naozaj by som bol rád, keby sa scenáristi viac posnažili pri vymýšľaní odpovede na zapeklitú otázku "Ako partiu mladých a atraktívnych ľudí dostaneme na odporné a desivé miesto?" The Veil v tomto smere ide tradičnou Scooby Doo cestou pomiešanou s "Zničilo to moju rodinu" frázou. Film je o partii dokumentaristov s vlastnou technikou za 80 tisíc, preto ma trochu za a) zaráža, že ich bolo vidieť natáčať a dokumentovať asi len prvé dve minúty a za b) využitie POV by tu sadlo ako riť na šerbeľ. Scenérie boli síce pekné a s veľkým potenciálom, avšak pôsobili veľmi prázdne, genericky, nevyužite a vďaka odfarbenému filtru neatmosfericky. I keď interiér bol zmáknutý na jednotku. S čím mám problém je však scenár samotný. Vzhľadom na záver, prvotné blondínkovské strašenia prestali dávať zmysel, v podstate 45 min. filmu stratili svoj význam, lebo scenárista sa chcel zahrať na "Haaaaaa, že ste to netušili....?Že.. prosím, povedzte, že nie..." Za ďalšie a možno som len ja blbý, ale absolútne nerozumiem tej prče o dušiach. Nešlo im celý čas o to, aby žili nesmrteľne v duševnej podobe a telá by boli zbytočné? Prečo sa ujo na konci tak hneval, keď dosiahli čo chceli? Prečo tie duše vyzerali ako zosnulí, keď boli samostatné entity? Z akého dôvodu chceli posadnúť dokumentaristov? "Revenge!!" nedáva zmysel a konečná záchranná hláška "potrebujeme občas telo" nedáva jediný zmysel, keďže vyše 20 rokov boli všetci spokojní. Po prvom koketovaní s injekciou som sa pýtal "Prečo? Ako..?" a to človeka zamrzí. Navyše, sorry, ale táto alternatívna realita je vtipná. Išlo o najväčšiu masovú samovraždu a polícia neprekutre kabínky naokolo a ani nikto zo zvedavcov za 25 rokov nenájde tony techniky a videokaziet. Jop, hej. Dǐk. Postava vodcu bola podľa mňa veľmi obstojne zahratá a Thomasovi sa hodila. Problémom je podľa mňa samotné napísanie postavy, pretože do prvej polhodiny bola postava tajomná a charizmatická. Potom z neho vytvorili akúsi playboy karikatúru z Army of Darkness, ktorú zaklincovalo posledných 10 minút. Proste paródia, čo je škoda. Rovnako som tu nenašiel toľko strachu a hrôzy. Sekta v lese a duchovia sú naozaj vďačnou témou, sexi duch v bielej košeli a bábika sú veľmi málo. Tie klišé momenty a la "Idem do strašidelného domu úplne sám a keďže som arogantný, zomriem" radšej nejdem vo veľkom spomínať. Ale inak ide o celkom príjemné pozretie pri ktorom sa nik nudiť nebude. Rozhodne nejde o katastrofu. To, že sa to Blumhouse rozhodol necapnúť do kín hovorí samé o sebe, ale nie je to dôvod k tomu, aby som tento film hodnotil miernejšie. ()

mansonn

Tak trochu obmenime okraje a ducharinu tu mame naspat... celkom dobry napad, len to prevedenie a od polky filmu pokles napatia, ktore sa horko-tazko navodilo za snad nekonecnych 35 min miestami az naivnych zaberov kamerov ()

Smashed

Začalo to úplně suprově. A pak to šlo minutu po minutě metrovejma krokama z kopce, až to zapadlo v nějaký nížině nudy a tam to i zůstane. Škoda, potenciál to mělo a jak jsem již psala, začátek byl skvělej. ()

kecal

Robert Ben Garant si nějak nevšiml, že to co naškrábal nedává ve výsledku smysl, ale vzhledem k tomu, že to producentům nevadilo, tak to není zas až tak jeho starost. Natočený je to celkem obstojně, herci celkem hrají, jen Thomas Jane jim to trochu kazí a svým výkonem přispívá k tomu, že se spíš smějete, než bojíte. Škoda je, že kočička jako Jessica Alba hraje neustále v takovýchto sračkách. Zas tak špatná herečka to není. ()