Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Paxxx.cz

Film s tvrdým hůmorem a B.B. Thortonem, kterému zde role skutečně sedla. Nepatřím mezi diváky, pro které je rozhodující kolikrát zazní ve filmu slovíčko FUCK a podobně, ale i tak se zde našla spousta momentů, kvůli kterým jsem se místy za břicho popadal.Děj filmu není do poslední tečky nalinkován jak jsme čekal... takže spokojenost a 3,5 hvězdy. ()

kobejn

Neviděl jsem romantičtější vánoční komedii než tuto :) - a je to zdravá protilátka na real horor show kousky jako je Love actually. ()

sta

Ale jen kvůli tomu, že jsem se chtěl podívat na komedii, což tenhle film prostě není. Až se na to podívám podruhý, třeba to půjde výš. ()

Bordoshut

10/10 – Dokonalá nekorektní béčková komedie, která v očích každého dítěte, které s ní přijde do styku, naprosto zdecimuje veškeré představy o romantických či rodinných svátcích klidu a míru se spoustou dárků a hodným strýčkem Santou, který nemá na štědrovečerní večer na práci nic lepšího než prolézat komíny. Pro mě láska na druhý pohled, je pravda, že prvních 15 minut bylo trošku chudších. Klidně to ale filmu odpustím, protože tahle pecka je nařachaná hláškami jako málokterý film a ještě k tomu si nebere žádné servítky a šťourá do všeho. Jako obvykle u tákovýchhle „uťáplých“ komedií naplněných parodií a vtipem až po okraj silně doporučuju český dabing. Jednak tu hlavní postavu dabuje Zdeněk Mahdal, což už je samo o sobě záruka humoru, protože ten to fakt umí, a druhak bývá ten český dabing většinou tak debilní, že ještě umocní legraci na kvadrát. Santa je úchyl samozřejmě není výjimkou (on to vážně není nijak výjimečný film) a slyšet všechny ty totální hlody v češtině a ještě vyslovené hlasy, které v některých případech takřka bijí do uší, je prostě úžasné. Já se bavil královsky. Doporučuju všemi deseti – pro příznivce podobného smyslu pro humor, jako se dočtete o kousek níž. Ještě bych chtěl zmínit, že existuje cca o 10 minut delší verze, ta je samozřejmě o trošku lepší, jen se člověk musí smířit s tím, že přidané úseky jsou v angličtině, protože nedostaly český dabing. Top dialog: Kluk: „Chci gorilu jménem Davy, která by zmlátila ty kluky, co mi vytáhli trenýrky, a nařídil by jí to mluvící voříšek, takže by to nebyla moje vina.“ Santa: „Ježiši kluku. Když jsem byl malej, nepotřeboval jsem gorilu. A to jsem byl proti tobě vyžle. Když mě kluci zmlátatili, přiběh jsem k fotrovi a víš, co udělal?“ „Zastal se tě u nich.“ „Ne, nakopal mi prdel. A víš proč?“ „Protože ses utřel máminym ručníkem?“ „Co to meleš? Ne.“ „Chtěl abys nebrečel a choval se jako chlap?“ „Ne. Protože to byl všivej vožralej podělanej parchant.“ ()

jondzavid

3 1/2 Roztomilá antivianočná komédia s dokonale obsadeným Thorntonom. Škoda, že nastavené tempo neudrží do konca. Takto mi to vychádza na ľahší nadpriemer. Fcuk. ()

numi

Tenhle snímek by si lehce mohl vysloužit nesmazatelné místo v historii, kdyby se nesnažil zalíbit všem. Zůstává na půl cesty mezi geniální komedií plnou cool frajerů a mezi totální sračkou plnou stupidních idiotů. Stojí někde na rozmezí dětského filmu (sakra, to se každý špatný Amík musí napravit?) a hvězdičkového filmu pro dospělé. Mohl se zapsat do análů jako film se zatraceně geniálně suchých závěrem - kdyby ovšem alespoň jedna z osmi kulek byla o něco přesnější. A tahle polovičatost a nerozhodnost se notně promítá i do celkového dojmu. Jsem nadšen, pobaven, zklamán i znuděn. A je mi jedno jestli ve filmu zaznělo vícekrát slovo "fuck" a nebo slovo "Santa". Škoda. Tři hvězdy. [leden 2007] ()

Orlau32

Téma celkem neotřelé a snad i zajímavé, ale tolik vulgarit v jediném filmu, to už jsem dlouho neslyšela ! Jenom slovo "kurva" je tam v každé druhé větě. Film plný děti, o dítě se tam i jedná, ale doporučit to dětem ke zhlédnutí - to by musel opravdu pouze úchyl. ()

Macejko

Moja veľká filmová láska a film, ktorý si doprajem každý Štedrý deň. Perfektný Thornton a Cox, geniálne hlášky a vianočné posolstvo, ktoré ma však napriek (alebo možno práve vďaka) netypickému baleniu plnému fuckov, šukačiek a chlastania zasiahlo viac než vo všetkých Troch oříškoch a Mrázikoch dohromady. ()

BloodyVamp

Nekoretní a netypická černá komedie, jakoby ji natočili bratři Coenové. Je to (anti) vánoční komedie, plná vulgárních dialogů a hlášek, nevhodná pro děti. Vidíme Santu pít, kouřít, hulit, souložit na nejrozmanitějších místech. Já osobně jsem si tuto černou komedii vychutnal, bohužel zápletka s chlapcem o nápravě bylo imho totálně mimo a kazí výsledný dojem. Za skvělé herectví Thortona a krásnou Lauren Graham z Gilmorek přesto lepší 4 hvězdičky. ()

blackrain

Billy Bob Thornton opravdu není Santou, kterému by někdo svěřil děti, aby mu povídaly o svých vánočních přáních. ()

SarumanKo

Nesľuboval som si ohľadne tohto filmu veľa, ale nakoniec to bol výborný zážitok. Znesväcovanie Vianoc mi do určitej miery prekáža, ale keď ide o pľuvanec do ksichtu kapitalistickým Vianociam a lá USA a k tomu je to ešte aj nehorázne vtipné, nemám výhrad. A ani tá najneslušnejšia komédia vás nedokáže pripraviť na tú smršť ultravulgárnych hlášok, vtipov a slovných prestreliek (ktoré výdatne obohatili môj slovník), najmä ak ste už naladený takou tou predvianočnou nostalgiou. Thornton sa do úlohy ukážkového hajzla Willieho asi narodil, ale človek mu musí popri tom, ako sa baví, aj fandiť. A v Bad Santa sa objavuje mnoho ďalších, viac či menej sympatických postavičiek, čo mi dosť pripomenulo filmy bratov Coenovcov, koncepčne i celkovým vyznením, rozhodne to však nie je na škodu. Navyše tam odznie mnoho výborných, nielen vianočných melódii. Iba ojedinele, vo chvíľach, kedy sa film snaží moralizovať, sa objavuje nejaké klišé, ale blížia sa predsa Vianoce, tak kto by mu neodpustil trochu srdečnosti? Potom to ale zase skĺzne do tej skazenej roviny a nasleduje neuveriteľná prča až do posledného záberu. (80%) ()

kaylin

Jsou tam dobré vtipy, má to i docela dobré směřování, je to akční a má to skvělého Billyho Boba v hlavní roli, kdy po prvních minutách ho můžete nesnášet, ale pokud ho kousnete, uvědomíte si, jak je jeho postava dobrá. Přesto ale nejsem z tohohle filmu nějak extra nadšený. Bavil jsem se, ale odrovnaný jsem z téhle komedie nebyl. ()

jajinka

svými vulgarismy a laciným americkým námětem se řadí k těm nejhorším filmům, co jsem viděla... navíc příliš zdlouhavý, nudný a skoro totožný neustále se opakující děj... ()

suicide

Už název filmu vypovídá o kvalitě. Prostě typická americká komedie naprosto o ničem, kterou se někdo pokusil prošpikovat vtípky z různých oblastí - o chlastu, o životě, o chlastu, o hulení, o chlastu a užívání si...Občas jsem i přemýšlel, jestli se jedná o parodii na americké Vánoce nebo se jedná o krutou vyhrocenou skutečnost, která je prostě jednou velkou americkou parodií na život... Afektovanost Santou Klausem a celou Amerikou se samožejmě dostala i do závěru - to by pak snad nebyl ani spárvný americký film, kdyby tam nebyl alespon nějaký happyend! Ale abych nekritizoval tak moc a zdůvodnil nějak hvězdičky, pak film na výmaz a odreagování je to výborný, viděl jsem horší. ()

swed

Je to určitě nejvulgárnější vánoční komedie všech dob a jedna z mála povedených komedií z poslední doby. "Santa" je kopnutím do všech těch sentimentálních příběhů typu "Život je krásný", ale i drsným odporem proti Vánocům samotným. Takového loosera Santu, jako je Thornton, si určitě zapamatujete, jakož i samotné brutální vtípky v celém filmu. Jediný problém nastane při závěrečné přestřelce, kdy po celou dobu drsní tvůrci dupnou na brzdu a přece jen zařadí zpátečku. Škoda, takhle se připravili o opravdu fantastickou pointu. Přesto "Santa" určitě stojí za zhlédnutí, ale ne každý to ustojí. Pro tenhle film vám musí v těle kolovat dostatečné množství černo-humorné krve (či alkoholu:) a nadhledu nad vším tím povykem okolo Vánoc. 8/10 ()

Damiel

BBT mě nadchnul. Myslel jsem si, že to bude totální sr*ka a vyloupla se z toho hodně hustá vánoční komedie. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)