Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

pierre9

Podobná téma ako The Hundred-Foot Journey, avšak v každom ohľade podstatne horší film. Na trati k tomu, čo už od začiatku vieme, že sa stane, niet akejkoľvek zápletky, ktorá by stála za spomenutie a tak jedným z najpozitívnejších momentov bola chvíľková prítomnosť A. Vikander. ()

RealHonza

Netradiční film, který ze sebe vymačkává více, než by člověk na první pohled očekával. Výborné herecké obsazení s rychlým sledem událostí dělá z filmu příjemnou podívanou. ()

Atron

Tohle že má být na prvním místě "komedie"? Nezbývá mi, než se útrpně usmát. Vtipné to není vůbec a to jako "drama" je klišoidní a předvídatelné od začátku do konce. No ale dokoukal jsem to, takže za dvě. ()

oSiSko

Michelinské hviezdy sú záležitosťou absolútnej prestíže a netúším do akej miery odzrkadluje film realitu "naháňania" sa kuchárov za touto métou, ale som presvedčený, že to nebolo príliš veľké sci-fi. Asi bolo od začiatku viacmenej jasné ako film skončí, ale to nebola pointa. Zachytenie zmeny osobnosti "chefa" vzhľadom na vplyvy jeho okolia a veci, ktoré sa mu v živote udiali urobili z tohto filmu kvalitný snímok, ktorý som si užil. Potešilo krátke cameo Umy Thurman, ktorú som už dlho nevidel. ()

hufnagel

Vyzerá to,že čím väčší šéfkuchár,tým menšia porcia a zdravší hladný zákazník.Realita bežného života je však iná.Shodou okolností som včera pozeral dokument BBC o tom,že supersize porcie sa z Ameriky pomaly rozširujú do celého sveta a speje to k bodu ked už bude aj vedro malé pre nápoj k superburgru. ()

rigby

To bych neřekl, že z obyčejného vaření lze udělat až takový thriller. Celou dobu jsem ani nedutal, jak to bylo napínavé, i když tomu chyběl konec a rozuzlením nakonec bylo něco zcela jiného. Bylo tam hodně momentů, kdy se divákovi až slzy objevily v očích, bohužel několik chvilek bylo také slabších. Ale nesmírně jsem se bavil a rád se podívám znovu. ()

Nemooo

Bradleyho Coopera mám v oblibě, i v tomto filmu se skvěle zhostil své role šéfkuchaře, kterého vlastně nikdo nemá rád, a tak i on si musí projít změnou a zbavit se minulosti.. Odpočinkový snímek, který neurazí, ale ani nijak extra nenadchne. ()

Marci137

Filmy o vaření mě baví vesměs všechny. Tady bylo velké plus, že obsadili Coopera. Akorát nevím, proč je to bráno jako komedie, mě tam vtipného nepřišlo nic. Konec byl báječný, ale mít já takového šéfa, tak se zblázním. :) ()

NikaIn

Najrealnejsie priblizena atmosfera v kuchyniach nachadzajucich sa v nobl vychytenych restavraciach co zamestnavaju ambiciozneho sefkuchara tuziacom po uspechu a respekte.Chaos,panika,stres sem tam svetle chvilky.A ze sa pan sef ukludnil a v okamihu najvacsej skusky zachoval pokoj,no jasne ved po tej bitke pred tym si zacal uvedomovat dolezitejsie hodnoty ako ziskanie Michelinskej hviezdy.Pre mna fajn podivana na nedelny vecer,ked nemam v plane zapajat do akcie mozgove bunky,len sa unasat atmosferou filmu. ()

tomino28

Přijde mi, že poslední dobou se s nejrůznějšími "kuchařskými" filmy roztrhl pytel. Možná se pletu, ale je stále těžší v narůstající konkurenci něčím zaujmout a dokázat divákovi, že právě váš počin je dokonalé dílo hodné michelinské hvězdy. Burnt je do velké míry stejné jako jídlo, které nám servíruje chef Cooper, na oko pěkné, ale moc se nenajíte. Děj je plytký a zápletka, včetně závěru, je lehce předvídatelná. A pokud se navíc divák neztotožní s hlavními postavami, zůstane mu ke sledování pouze pozlátko nablýskané restaurační kuchyně, a to je málo. Pokud vás jídlo především baví, doporučuji jako hlavní chod spíše Chefa. ()

david666

solidní vhled z aplentu snobských restaurací, kde by mě ani heverem nedostali. Herecky ale taky exceluje extratřída v čele se šíleným Cooperem. ()

Rhod

Nakoľko som pozeral Pekelnú kuchyňu s Gordonom Ramseym, tento film mi to veľmi pripomenul. Až by som povedal, že scenárista mal pri písaní tohto scenára zapnutú TV, kde práve táto relácia išla. Množstvo nadávok v kuchyni, minulý príbeh, ktorý nebol divákom až tak veľmi priblížený, viacero zvratov, a všetko nakoniec dobre dopadne. Hodnotím to ako klasickú polokomédiu s tým rozdielom, že dej filmu je zaradený do michellinského prostredia. Je to skôr taká oddychovka ako napínavé sledovanie. ()

LencaN

Čekala jsem, že Dokonalý šéf rozdráždí moje chuťové pohárky a já si budu upalovat do lednice pro něco na zub. Ale záběrů na jídlo, které ve mě něco takového vzbuzovaly, bylo jen málo. Jinak to bylo celkově takové sterilní, bez náboje, přitom v příběhu to bylo, i herci se snažili, ale bylo to celé takové chladné, šedé a studené. Přitom obsazení bylo na jedničku. Cooper se na ztroskotaného frajírka, který se chce vyškrábat z bahna a získat třetí michelinskou hvězdu, hodil. I ostatní v čele se Siennou Miller se snažili. Bohužel to na mě ale nemělo ani z poloviny takový účinek jako kreslené Ratatouille nebo Láska na kari. ()

burton-ka

Tenhle film byl pro mě dalším milým překvapením a musela jsem tam tu 4-tou hvězdu naprat, protože je to jednoduše pěkný. Sienna Miller je tak strašně krásná ženská, že pro mě převažuje i krásu samotnýho Bradleyho a to néjen tim jak je ve filmu přirozená, špinavá, spocená, nedokonalá ale hlavně je to obyčejná holka co se chytne příležitosti a ukazuje, že když chceš tak to dokážeš. Daniel Brühl je tu asi jako třešeň na dortu! Sakra velká a dobrá třešen. Celý film bych uzavřela tim, že je pěkný vidět, že někomu (néjen v kuchyni) rupnou nervy stejně jako mě :) A ted' vážně! Zažila jsem, co to je totál press v kuchyni a vim moc dobře co znamená, když šéfovi nesedí nota na notě a Vy jste ta pravá ruka šéfa, co to celý slízne a povětšinou to pochavala neni :))) Taky vim, že Michelinská hvězda je pro kuchaře svatej grál a oni mají zvláštní hobby se za timhle grálem honit až do úplnýho šílenství s heslem: At' to stojí, co to stojí! A ikdyž vim, že je poslední dobou celkem in točit filmy z kuchyňského prostředí, tak tenhle má pro mě určitý kouzlo, na pokraji šílenství a normálu, který mě jednoduše chytlo. Možná, že právě tím, že na mě dolehla vůně lidskosti všedních dnů každého z nás. ()

paradoxman

Záběry z kuchyně a průběhu vaření jsou dokonalé, interiéry zdatně sekundují a Bradleymu jsem toho neurotika věřil. Jdu si udělat vajíčkovou smaženici a doufat, že pod stolem nenajdu pohozenou vidličku. Na svou první michelinskou hvězdu musím ještě potrénovat. ()