Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

landsman

K filmu jsem přistupoval, jako k takové "oddechovce", po práci, měl mě pobavit, ničím příliš nepřekvapit. Splnil očekávané. Věřím, že by mě bavil i bez Bradleyho, který mu dával pomyslnou třešničku na dortu, které, jak říká, umí péct. Dobrý film, který si rád za nějaký čas znovu pustím. Hodnocení: **** ()

Dm1tr1j

Dobrý, dobrý, dobrý film. Ale nie perfektný ako to mám rád. Zo ziskavania starej party sa dala spraviť väčšia jazda, a kamera mohla byť dynamická na niektorých zlomových dejových scénach. Každopádne veľmi dobre urobené a Bradley to zase potiahol aj na plátne nie len v kuchyni. ()

michald99

Krásně svižný film, Cooper si to dává jak pán, Bruhl též vynikající; spád, napětí, atmosféra, Alicia Vikander, všechno tam je, za mě dokonalý film. ||90%|| ()

Likan7

Potenciál první poloviny filmu byl zavražděn nezáživnou druhou půlkou, kde se vaření dostává do pozadí a začínají se řešit životné problémy postav. Nemůžu říct, že jsem se nudil. Cooper se snaží a jeho šéfkuchař je uvěřitelnej a správnej parchant a postava Omara Sy mě vyloženě nasrala, ale ve výsledku fajn věc. Čekal jsem od toho trochu víc, takže si možná přičtěte jednu hvězdu, pokud od toho vyloženě nic nečekáte, budete se bavit, to jako jo.. PS: na plakátu Sienna Miller, když má ve filmu asi 5 vět a dohromady na plátně stráví asi 3 minuty, wtf? ()

bearmeedek

Komedie/Drama. "Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh ..." Proč se musí předkládat nepravdivé informace, abych se jak blb díval na film, na který se podruhé určitě nepodívám. Ani jednou jsem se nezasmál. Pořád se jen vařilo a vařilo - pardon, zdobily se nějaké "šušně" na talíři. A co je nejhorší, kromě zmíněné a vysněné třetí michelinské hvězdy chyběl jakýkoliv příběh. Filmů o vaření, soutěžení a dobývání titulů bylo natočeno hodně. A na většinu se dá dívat, i když jsou si třeba dost podobné, ale většinou nějak pobaví. To se v tomto případě neudálo. Suché a odtažité podání, bez opravdových lidských vztahů. Nikdo ze zúčastněných neměl příběh. Nemělo to život a nevěřil jsem jim to. Dívali jsme se jen přes sklo. Jako bych si pustil závody F1 (na které se nedívám), všichni se ženou za vítězstvím, je tam pohyb, nečekané záběry, rachot motorů, nevíme kdo vyhraje, ale můžeme to předpokládat a ... to je všechno. Ženské herecké hvězdy ve vedlejších rolích zcela zbytečné, mohl zaskočit kdokoliv jiný. Hlavní hrdina - bývalý narkoman a alkoholik, ale teď hledá "druhou šanci". Nebude za chvíli už v každém druhém filmu hlavní postava potřebovat druhou šanci a my - diváci - mu budeme muset za to tleskat? Dále jídlo. Film byl hlavně o jídle. A jak zde bylo řečeno, tak host musí ze zdejšího jídla po ochutnání dostat okamžitý gurmánský orgasmus a získat dojem, že už nikdy bez tohoto jídla nemůže být. Možná dobrá snobská dieta, ale pak se musí ještě někde najíst. A dávat za to litr? Závěrem ještě hudba. Jemné melodramatické plochy se vůbec k danému tématu nehodily a ještě více odtrhovaly příběh od reálného života. ()

junglewar

Lidi co udělujou Michelinskou hvězdu, jsou stejný sráči jako ti, kteří co udělujou cenu akademie. Takže, film o snažení dosáhnout vlastně něčeho úplně nicotného na tomto světě. Takže jsem rád , že se mi přehřal notebook a už jsem to nemusel dokoukat. ()

anemoon

Kdyby aspoň Cooper vojel Brühla, tak dám možná až tři hvězdy, ale jinak to bylo jenom jedno klišé za druhým, co klouzá po povrchu. ()

mira.l

Co tohle vlastně bylo?? Děj? Smysl? Podráždit chuťové buňky? No, já nevím, mě tahle gastronomie, kdy to vypadá, jak když se na obrovský talíř vysere pták, moc nebere. A mělo-li být smyslem a pointou děje získání oné třetí "michelinské" hvězdy, tak potom, pokud mi něco neuniklo, jsem se stejně nedozvěděl, jestli ji získali, protože nonverbální komunikace Bradleyho Coopera a Daniela Brühla na terase nad řekou mohla být stejně tak potvrzením získání hvězdy jako pozváním na rande, přišlo mi, že oba jsou tak trochu přihřátý. Jinak mě na film nalákalo poměrně velké množství známých jmen, i když ne všichni jsou mými favority. Ale ani sestava Bradley Cooper, Sienna Miller, Daniel Brühl, Omar Sy, Alicia Vikander, Uma Thurman, Emma Thompson, Lily James, nemusí být zárukou kvalitní podívané. B. Coopera zrovna moc nemusím, jeho postava byl navíc docela solidní rapl, děj veškerý žádný, a těch pár záběrů A. Vikander, která pro mě byla jediným zpestřením, to fakt nezachránilo. Takže celkově za 1 (nemichelinskou) *, docela zklamání, nebylo to ani vtipný, ani dramatický. ()

Oonika

Po dlouhé době jsem viděla Bradleyho a pořád pro něj mám slabost 😄 fajn film, prostředí profesionální kuchyně mě nadchlo 😊 ()

ER

Duo Bradley a Brūhl je jedním z důvodů, proč se na film podívat. A vcelku solidně zpracovaná story u kuchařských ambicích, které dokáží člověka stáhnout k vážným osobním problémům ( v reálném životě jsou známy i případy sebevražd). Zároveň je tu i takový lehce podaný souboj " Mozart vs Salieri". Duši šéfkuchaře pak odhaluje psycholožka. Duši, která touží po dokonalosti a má úzkostný strach, když to nejde. ()

gemi

Rozpaky kuchaře Svatopluka po 140 letech řízlé s Ano, šéfe! a Grand restaurantem pana Septima. Film o jídle, to bude chujovina, říkal jsem si. No, a vlastně trošku jo. Teda pro někoho, kdo bere jídlo jenom jako nutnou součást přežití. Protože tady hraje jídlo a jezení hlavní roli. Kdo se v jídle vyžívá, přihodí hvězdu. A kdo se jídlem živí (třeba jako kuchař), přihodí dvě. ()

Sharles

Príjemná, svižne natočená jednohubka s výborným obsadením. Má to spád, správne tempo, skvelý soundtrack a aj dobrú kameru, takisto si myslím, že John Wells ako režisér to zvládol dobre. Herci si idú to čo majú a aj keď nikto nejak výrazne nevyniká, nikto ani nesklame. Film odporúčam na pohodové nedeľňajšie popoludnie, sklamaní určite nebudete. Spomedzi podobných kulinárskych filmov zatiaľ môj obľúbený. Čo sa týka problémov s filmom, tak je tam niekoľko scén (najmä na začiatku), ktoré sa strašne snažia priblížiť minulosť hlavnej postavy, no robia to veľmi okato a v podstate len divákom všetko jak hlupákom vysvetľujú a trochu umelo uvádzajú do deja. Ďalej niektoré scény a dialógy hrajú viac na efekt ako na hĺbku. Tiež si myslím, že niektorým vedľajším postavám sa mohol dať väčší priestor. A nakoniec druhá, dramatickejšia polovica filmu, bola občas trochu zdĺhavá a dej predvídateľný (ide o vcelku zaužívanú štruktúru príbehu). Prevažujú však dobré dojmy a aj keď nie som úplne nadchnutý, forma tohto filmu u mňa pri hodnotení zavážila . ()

DD

To hvězdné obsazení tomu moc a moc přidává, protože na papíře je to absolutně nezajímavé. ()

RAFT

No, co k tomuto filmu ,jenom dodat. Je to dosti dobrá mírně klidná oddychovka,která neurazí.Herec Bradley Cooper hraje v této komedii perfektního šéfa,který musí mít vše uvařené,naservírované detail do detailu.Nevím ,ale myslím si že,mi v tom filmu něco chybělo .Možná kdyby do filmu přizvali Zdeněka Pohlreicha ,tak to by bylo jiné kafe. Za mě cca 70% silné 3. ()

DaveSmith

Kulinářská komedie/drama, která není až tak moc o kulinaření, jako o vnitřních démonech, a vlastně není ani moc komedie. Úsměv na tváři sice navozuje místy pohodová atmosféra, podbízivá hudba a rošťáckej kukuč Bradleyho Coopera, ale k smíchu to není. Což nevadí, o tom film není. Že se jedná o kvalitní filmařinu s výborným obsazením, o tom není pochyb. A že se nenaplnily moje představy, to je zase můj problém. Zkrátka jsem na talíři dostal trochu něco jinýho, než jsem si objednal. Ale nehodlám rozhodně snižovat hodnocení jen kvůli tomu, že zážitková gastronomie není můj šálek espressa. Holt loňský Chef s Favreauem je jesná jednička. ()