Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

Vinteuil

Některé dobré ingredience (postava a její minulost, Bradley, kvalitní kopírování standardního dění v nejlepších kuchyních světa), ale zpětně tam není scéna, jejíž vyvolání z paměti by ve mně zároveň vyvolalo nějakou emoci. Není to roztomilá miniaturní pralinka, jež vás prostoupí blahem a vzpomínáte na ni měsíc. Je to poctivý, sníte to a večer nevíte, co jste to vlastně jedli. A bohužel mužské postavy jsou mnohem zajímavější než ženské, které mají zároveň minimum prostoru, takže jejich motivace jsou dané potřebami příběh posunout, ne jejich vnitřním světem. Typický doklad toho, co se objevilo poslední dobou v tisku o pozici hereček v Hollywoodu. ()

AmericanX

whow, za mě velmi pravdivý pohled do zákulisí luxusní restaurační kuchyně.. pracuji v gastronomi už pár let, takže jsem se na film opravdu těšila a nezklamal mě, vychutnávala jsem si každou minutu... "YES,CHEF!!" ()

Konev

Připadalo mi to takové nesourodé. Láska jen lehce načrtnutá, práce kuchařů znamenitá, ale chování šéfkuchaře, až na poslední minutu, nepochopitelné vzhledem k tomu, jaký mančaft měl v kuchyni. Vynikající úvodní a závěrečný soundtrack. ()

drovi

Každý kto čakal klasickú komédiu a romantický príbeh, tak sa nedočkal. V Dokonalom šéfovi tvorcovia skĺbili osobný príbeh talentovaného parchanta s prostredím najkvalitnejšieho gastobiznisu, kde sa chyba trestá stratou mishelinskej hviezdy. . V porovnaní s ostatnými filmami s touto tématikou bol tento najakčnejší a človek pri jeho sledovaní ani nevnímal čas a zrazu bol koniec.Myslím si že minimum emócií bolo cieľom. Bradley Cooper ma v tejto úlohe milo prekvapil a ukázal, že patrí k hereckej elite zaslúžene. Bolo to iné, akčné a dokonca aj parchant sa zmenil na človeka. ()

ToRtiK

neurazí. Veľmi realisticky podané správanie "veľkých šéfov" ale celé mi to prišlo trošku fádne. Možno pre mňa slabá zápletka alebo možno aj fakt, že toto videl už každý kto pozeral nejaký z tých televíznych show o kuchároch. V každom prípade to pozerajte buď najedení alebo s jedlom na stole lebo vám prehladne na 100% ;) ()

V0rK

Hodnotím pozitívne. No na mňa to bolo málo, čakal som viac, nielen dĺžku filmu, ale aj viac do hĺbky príbehu. Trochu nazrieť, čo sa skrýva v tom šéfovi. Síce klasika, ale nie nejak hrozná. Nuž, čakať niečo viac bolo fakt zbytočné. Film mi síce chutil, ale tentoraz ho nie že prekorenili, ale oni tam tak nejak zabudli dať korenie... Škoda, je to tuctovka, ktorá si zase len prezliekla svoj kabát. Snáď si dnes ešte ukuchtím nejaký lepší filmík. Zhrnutie: Tri puntíky, jedna za Bradleyho Coopera. ()

mad.dog

Kuchařských filmů je jako šafránu a já je mám rád. Chef a Ratatouille jsou krásné příklady. Tohle byl Šéfkuchař na divoko ve filmu, bez humoru a nadsázky, s daleko větším důrazem na géniovo zvedání se ze dna a hledání lásky a smyslu kuchařiny a spolupráce na úkor té přirozené, nenucené lásky z vaření. Jinak casting na jedničku a Cooper se na ty arogantní kuchařský hovada, kteří ale připravují kulinářský orgasmy prostě hodí. Celkově to opravdu není špatný film, ale ta nucenost, předvídatelnost a taková celková těžkopádnost filmu nakonec způsobují, že až se zas budu chtít podívat, jak Bradley lítá v kuchyni, tak si pustím Šéfkuchaře na divoko. ()

Rob318

Pět absolutně bez debaty, jsem ovlivněn profesí proto je můj pohled možná lehce nadržující. Ale poprvé jsem viděl film u kterého by se dnešní generace Českých kuchařů mohla poučit. 99% vyplivnutých "momentálně vyučených" vaří závodku,protože je prostě závodku vařit učí a už od začátku je práce nabaví. Je to samozřejmě i v zákaznících, v dodavatelích, otevřít hlavu a udělat ze své profese umění chce jen málokdo.. ()

Salinho92

Tak to bylo skvělý, někdy je prostě lepší nic nečekat a pak můžete být překvapený. Fakt výborný, Bradley asi v nejlepší roli co sem ho viděl. ()

Clareeta

no, na talíři nic, peněz za to moc, ale člověk musí pochopit, že tahle gastronomie, to není o tom si nacpat pupek, ale dopřát žraorgasmus chuťovým buňkám. A chápou to i světoví šéfkuchaři a Micheliňáci. I když, nejsem si jistá, že řvaním se uvaří líp. Nicméně, film mě bavil. ()

hujerita

Ako podriadený by som takého šéfa poslal doprdele z krátkej cesty, aj keď makať za 5-násobne vyšší plat ako normálne by sa hodilo asi viac. Neskutočne ma iritoval. Nakoniec bonus navyše, že sa akože snažil zlepšiť, no neviem neviem. Práve toto som mu neuveril tomu režisérovi. Na jednej strane nám ho hodinu a pol vykresľuje ako totálneho debila a na strane druhej mu mám uveriť premenu v dobráka za cca 20 minút. Ja som to teda až tak nežral. Oproti tomu film Chef bola bomba. Tu tú atmosféru by ste nenašli a akurát čo bolo cítiť z Adama Jonesa bola túžba po sláve a tretej hviezde, ale lásku k jedlu som mu až tak neveril. Slabšie tri. ()

Jardavorel

Tenhle film vařil pejsek s kočičkou. Trošku drama, trošku vaření, trošku psycho a hodně nudy. Dortík není tím pádem nic moc. ()

Maky18

Úžasný pohodový film, kde nechybí trocha té akce a napětí. Jelikož jsem fanda filmů, kde je jídlo považované za umění, tento film naprosto splnil mé očekávání. Sexy Bradney Cooper, v roli drzého kuchaře, je jen další plus filmu . ()

PaKo1980

Velké očekávání - velké zklamání. Po super mini sérii Šéfkuchař nadivoko, jsem očekával film servírovaný s humorem, akcí v kuchyni a skvělými jídly. Místo toho jsem na stůl dostal nudu, neoriginálnost a průměrné herecké výkony. Hodně slabé.. ()

r3musko

Romantická dráma pri ktorej vyhladnete. Výsledok je ale nemastný - neslaný. Silne predvídateľný dej na zážitku nepridá. ()

LSI

Jedna hvězdička za herce Bradley Cooper, a druhá za hezky vypadající jídla....Lov za Michelinskou hvězdou - nic z čeho bych si dějově sednul na zadek...To už radši Pohlreicha než tenhle film...Nevydržel jsem dokoukat do konce....Nedalo se to... ()

Krastom

Bradley Cooper je můj oblíbený herec a miluji jídlo. Řekl jsem si proto, že tento film ve kterém hraje šéfkuchaře musím vidět. Jídla jsem se moc nedočkal, ale s Bradleyho hereckým výkonem jsem byl spokojený. Hrál kreténa, který dělal dusno lidem kolem sebe, ale nakonec šel do sebe a dosáhl svého. Potěšilo mě, že jsem uviděl skvělého herce z filmu Nedotknutelní Omara Syho. Dále Sienna Millerová a Daniel Brühl mi skvěle seděli ve svých rolích. Dokonalý šéf je podle mě dobrý film. Dobrý za tři hvězdy. ()

jarod13

Výborná komedie, příjemý humor, skvěle jsem si u ní odpočinul. Film měl spád a nenudil jsem se. Předvídatelný děj a zajímavé herecké výkony a obsazení. Myslím, že výborný film na páteční večer k vínku a k televizi. ()