Malý Pán

The Little Man

(festivalový název)

Loutkový

Česko / Slovensko, 2015, 83 min

Příjemná loutková pohádka s hezkou pointou (i když zcela zřejmou už od první části filmu) pro děti i dospělé. Skvělý dabing (zejména Rašilov a Liška) a výborná hudba Milana Caise (i perfektní hlavní píseň "Malý pán") jsou hlavní devízou filmu, samozřejmě nemůžeme opomenout loutky a jejich úžasné stavby! Možná jen škoda až zbytečně přímočarého scénáře, celkově za pěkné 4 hvězdy, loutky jsou věčné! PS: Znovu se ukázalo, že nejlépe Vám poradí v knihovně!:o))(17.9.2015)

Výtvarně skvělé, ale u mne to hodně sráží závěrečné mravní naučení jak z hollywoodských animáků. Navíc pointa je vám jasná minimálně od půlky filmu. Ale kdyby soundtrack byl od Beefhearta, dal bych šest hvězdiček.(7.6.2015)

Pro Františka Skálu a jeho pitvořící se loutky, roztomilé robůtky, pokřivené domečky a přírodní poetiku mám slabost. Potíž je v tom, že celému tomu přitažlivému vizuálu chybí adekvátní scénář. Nejvíce za uši tahají dialogy a občas to dokonce zní jakoby se ve studiu jen tak improvizovalo. Opakující se slova, zadrhávání, nesmyslné větné stavby, mám z toho velmi rozpačitý pocit. Dějová zápletka i poselství filmu jsou plně dostačující dětskému vkusu, ovšem ty jemné výkyvy do absurdna či dokonce brutálního teroru ze strany záporné postavy Zmetka (byť ve vtipném podání Pavla Lišky) dělají z Malého pána snímek pro neexistující cílové publikum. [Jonáš v kině / 4](30.7.2015)

Ze začátku jsem tomu příliš nedůvěřoval, ale nakonec se z toho, stejně jako z housenky motýl, vyklubalo něco obstojného. Kladně hodnotím především, protože je to v našich vodách něco méně vídaného a přes své loutkové zpracování to má jiné zaměření, než by člověk čekal. Mě se to líbilo, ale nedovedu si představit komu dalšímu je tento film určen... pro děti určitě ne. Má to zajímavou i tajemnou atmosféru a hezkou hudbu. LFŠ(31.7.2015)

• Prometheus69

Co mu chybělo? MOZEK? Tohle bylo určeno dětem nebo komu vlastně? He? O_o(15.5.2015)