Malý Pán

The Little Man

(festivalový název)

Loutkový

Česko / Slovensko, 2015, 83 min

Vždyť je to tak pěkný a bohatý!(1.12.2016)

Ze začátku jsem tomu příliš nedůvěřoval, ale nakonec se z toho, stejně jako z housenky motýl, vyklubalo něco obstojného. Kladně hodnotím především, protože je to v našich vodách něco méně vídaného a přes své loutkové zpracování to má jiné zaměření, než by člověk čekal. Mě se to líbilo, ale nedovedu si představit komu dalšímu je tento film určen... pro děti určitě ne. Má to zajímavou i tajemnou atmosféru a hezkou hudbu. LFŠ(31.7.2015)

...A ta výstava na 41. LFŠ, krása, díky!(4.8.2015)

Po výtvarné stránce naprostá fantazie. Příběhově jsem očekával malinko víc.(13.1.2016)

Když přetrpíte počáteční rozpačitost, čeká vás výtvarně-dětsky-bizarní jízda, ze které čiší nadšení tvůrců. Nevím, jak se to bude líbit dětem, ale pro dospělé je to velmi zábavné, zvláště díky kulturním referencím a hlasům jednotlivých postav. Doporučuji přečíst i tuto recenzi.(16.5.2015)

• - Námět filmu vznikl na motivy knihy "Velká cesta Malého pána" z roku 2008 od Lenky Uhlířové, kterou k napsání inspirovaly fotografie Jiřího Stacha. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)

• - Film se natáčel v lesích na Písecku. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)