Malý Pán

The Little Man

(festivalový název)

Loutkový

Česko / Slovensko, 2015, 83 min

Po výtvarné stránce naprostá fantazie. Příběhově jsem očekával malinko víc.(13.1.2016)

Příjemná loutková pohádka s hezkou pointou (i když zcela zřejmou už od první části filmu) pro děti i dospělé. Skvělý dabing (zejména Rašilov a Liška) a výborná hudba Milana Caise (i perfektní hlavní píseň "Malý pán") jsou hlavní devízou filmu, samozřejmě nemůžeme opomenout loutky a jejich úžasné stavby! Možná jen škoda až zbytečně přímočarého scénáře, celkově za pěkné 4 hvězdy, loutky jsou věčné! PS: Znovu se ukázalo, že nejlépe Vám poradí v knihovně!:o))(17.9.2015)

• Prometheus69

Co mu chybělo? MOZEK? Tohle bylo určeno dětem nebo komu vlastně? He? O_o(15.5.2015)

Pokud mám rozdělit dílo Františka Skály mezi Kuky se vrací a Malý Pán, Malý Pán prohrává na celé čáře a to ať už výtvarnem nebo příběhem. Pokud bude stát Malý Pán samostatně, je to moc pěkný film. Především ale pro děti.(20.5.2015)

Ze začátku jsem tomu příliš nedůvěřoval, ale nakonec se z toho, stejně jako z housenky motýl, vyklubalo něco obstojného. Kladně hodnotím především, protože je to v našich vodách něco méně vídaného a přes své loutkové zpracování to má jiné zaměření, než by člověk čekal. Mě se to líbilo, ale nedovedu si představit komu dalšímu je tento film určen... pro děti určitě ne. Má to zajímavou i tajemnou atmosféru a hezkou hudbu. LFŠ(31.7.2015)

• - Film se natáčel v lesích na Písecku. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)

• - Námět filmu vznikl na motivy knihy "Velká cesta Malého pána" z roku 2008 od Lenky Uhlířové, kterou k napsání inspirovaly fotografie Jiřího Stacha. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)