Rituals

Pětice mužů se vydává na dobrodružnou dovolenou do nekonečných kanadských lesů, vod, údolí a hor. Hned první noc je po utáboření něco nebo někdo tajně sleduje. Ráno čtyři muži z výpravy zjistí, že jim někdo ukradl přes noc boty. Pátý z nich se vydává na vlastní pěst vyhledat pomoc. Později však zmizí a není k nalezení. Nekonečná cesta a útrapy zbylé čtveřice mužů tak začínají. Příroda je nemilosrdná a přitom je stále někdo tajně sleduje. Dobrodružný výlet se postupně mění v boj o přežití, holé životy a zdravý rozum ... (Flipnic)

curunir

,,PREŽIJEME." ,,TOMU VERÍŠ LEN TY." __ Napriek mnou udelenému priemernému hodnoteniu neľutujem, že som si film pozrel, nemôžem ho v ničom striktne odsúdiť a v istom zmysle mi pootvoril obzory k danému žánru, ktorý som doteraz príliš nevyhľadával, v budúcnu si však určite pozriem aj iné, námetovo podobné tituly. Na priemernosť film drtia dva faktory, každý idúci svojim vlastným smerom nemajúc žiadnu šancu sa konzistentne stretnúť. Proti nanajvýš solídne tvorenej atmosfére podporenej prevažne sugestívnymi zábermi viac či menej oku lahodiacej krajiny (v pasážach z rúbanísk či spálenísk videli moje oči kus estetiky) totiž stojí nevydarený obsah, chyby ktorého sa pritom vyplavujú na povrch postupne a svetlo sveta uzrú až v poslednej štvrtine. Aby som bol konkrétnejší, zápletka vo svojej prezentovanej podobe "mstiaceho sa potencionálneho pacienta" nemá logiku - veď ako by sa už len človek odrezaný od civilizácie mohol dozvedieť, že hrdinovia príbehu prídu akurát vtedy na to konkrétne miesto. Vo viacerých dramatických momentoch navyše zlyháva tiež práca réžie, z časti však možno tento vrtoch pripísať práve scenáru. Tak či onak, film má svoj potenciál a ako divák neholdujúci príliš hororovému žánru som si pre kľudnejší spánok rozhodol pozretie záverečnej konfrontácie (ktorý ako som už naznačil, v mnohom sklamal) odložiť na nasledujúci biely deň. Spomínať analógiu s Boormanovým dielom nemá význam. (125. hodnotenie, 26. komentár k filmu) ()

Astaroth12

Príroda braná z vrchu bola prenádherná,celkovo som sa kochal nádhernou ale veľmi drsnou scenériou.Film má dobrého ťahúňa a tým je atmosféra ale zas napätie nemá skoro vôbec.Lebo pozerať sa na viaceré indivíduá,ktoré prídu na miesto,kde človek nechodí moc často a niečo sa im prihodí a začnú sa medzi sebou hádať,obviňovať a aj pomaly biť.Ale mohli s tým rátať,že sa môže niečo posrať a aj sa posralo.Pár vecí mi tu mimoriadne vadilo a bola tu čiastočne aj nuda.Je to hlavne o psychológii postáv a nie o nejakej krvavej či šialenej naháňačke po lesoch.A tak je to viac Dobrodružný film ako horor.A finálna pointa tiež neoslnila. ()

ledzepfan

..Docela obtížné na hodnocení-Začátek a konec mají tempo, napětí a hlavně krásně zoufalou atmosféru ale ta dlooouhá "chodící" část mezi tím?No nevím-nevím. ()

rykardo

Slasher/survival horrorová klasika z Kanady, kterou by si neměl žádnej fanda tohoto subžánru určitě nechat ujít ... Srovnávání s Boormanovým DELIVERANCE jistě není náhodné..., ano, tyhle dva filmy jsou si skutečně hodně podobné, nicméně patrné rozdíly tady jistě jsou a fanda žánru není žádný hlupák, takže si udělá svůj vlastní úsudek ... Film není příliš znám ani rozšířen a to hlavně proto, že ani v zemi svého vzniku zatím nevyšel oficiální DVD release...., o to víc jsem byl překvapen, když jsem cca čtrnáct dní zpátky narazil v Mnichově na oficiální UNCUT německou verzi ( jak obecně známo, německá FSK zrovna uncut verzím z tohoto ranku moc nefandí ), takže jsem ani na okamžik nezaváhal a disk ihned zakoupil ... To sum it up, těm, které filmy jako DELIVERANCE nebo např. JUST BEFORE DAWN nenechaly klidnými a nepřišly jen jako další ztráta drahocenného času, jednoznačně doporučuji .... ()

topi

Rituals bych nazval jako takovej bratranec kultovní Boormanovky Deliverance. Atmosféra stále roste, až by se dala krájet, prostředí lesů, řeky, skal a strání je vynikající a konec v chatě je hodně depresivní. Dále víc k tomu psát nechci kvůli spojlerům, kdo má rád snímky Deliverance, nebo třeba Just before dawn, honem si sežeňte Rituals a nebudete zklamáni. ()

gumli

Partia kamarátov sa vyberie na výlet do hôr.Všetko prebieha zo začiatku dobré,ale čoskoro sa to obráti.Najprv im zmiznú topánky a náhradné nemajú okrem jedného.Ten sa vyberie po pomoc,ale potom ho nájdu mŕtveho.Sú ponechaný napospas drsnej divočine bez obuvi a systematický terorizovaní.Ale to je len začiatok nočnej mory,a nepriateľ je úplne neznámy.Hustá divočina,dravá rieka,pereje,ale aj pustina,všetko je v tomto filme.Film sa prirovnáva k Deliverance.Aj keď nie je tej kvality,je to tak.Je tu strašne veľa utrpenia.Ale je ťažké zohnať tento film v dobrej kvalite.Hlavne nočné scény sú dosť zlé.Film má ešte iný názov,The Creeper.Nakrútený bol v Kanade,v lokalite Batchawana Bay,Ontario. ()

Martin741

The Creeper je len dalsou lacnejsou variaciou Boormanovho Deliverance. Strasidelna atmosfera na urovni, ale zvysok /herci, herecke vykony, rezia, strih/ su nehorazne priemerne. 50 % ()

starbrejkr

Jak vidím, nebyl jsem po přečtení obsahu jediný, komu film připomněl Vysvobození. Podobnosti tam opravdu jsou a tu nejvýraznější bych možná viděl v podobné atmosféře, jež je dána už jen dobou vzniku. Rituals jsou na svou dobu velice syrovým filmem, zároveň však tou dobou silně utrpěly. To je znát hlavně na konci, kdy tvůrci evidentně nevěděli, jak z toho všeho ven a musím přiznat, že závěrečná čtvrthodina byla víceméně jedním velkým "WTF?" Zkrátka se nezvládla gradace a vůbec celé odhalení neznámého lovce. Do té doby se jednalo ale o poměrně sugestivní a silný zážitek, který kladl velký důraz na rozklad osobnosti člověka v kritické situaci a vsadím své doposud neukradené boty, že Rituals byl jedním z inspiračních zdrojů pro Blair Witch. (Viděno v Horror cinema stanu na Brutal Assaultu 2011) ()

majo25

Niečo na spôsob dobrodružného trileru Vyslobodenie, avšak nízkorozpočtovejšie. Rozdielom je aj to, že vraha až do absolútneho záveru nie je možné vidieť Čo do istej miery dáva určitú atmosféru, na druhej strane postráda napätie a "chuť" zaškatulkovať vraha. Dá sa očakávať pár drsnejších scén, ale nič, čo by nadzvihlo z kresla. Po celý čas mi postavy trochu vadili, hlavne svojím ustavičným fňukaním ako malé deti alebo hádaním sa. Slabší a neostrý vizuál zasa znemožnil lepšie vychutnanie si prostredia divočiny. ()

charge

Pětice lékařů vyrazí stanovat doprostřed kanadské divočiny, kde jsou naprosto odřízlí od světa, poté následuje jedna nepříjemnost za druhou. Velmi dobře filmově natočeno spolu s velice poškrábanou a znečištěnou filmovou kopií, která upevní skvělou amtosféru 70. let. Jen jsem myslel, že se děj bude odvíjet poněkud jinak a hlavně závěr mě trošku zklamal, pro mě lehký nadprůměr. ()

HorrFi

Po Deliverance zatim to nejlepší co jsem měl v rámci dobrodružnejch survivalů tu čest vidět a horor je to jenom z části.. napřed to vypadalo jako bezchybná pánská jízda, ale pak se to zvrtlo a začalo jít o holej život a naše parta začala plánovat kudy se vydat, lézt do kopců, brodit se řekou atd.. přesně tenhle typ filmů mam tolik rád ikdyž těch opravdu kvalitních je pramálo.. pro milovníky old school survivalů povinnost.. ()

Luk80

Sice to hlavním tématem hodně čerpá od Deliverance (1972) ale rozhodně je to více napínavější. Už vím odkuď čerpal tvůrce masky Jasona Voorheese pro druhý díl. Vůbec jsem nečekal, že se vynoří to co se vynořilo a to je jen velmi dobře. ()

Compadre

Rituals je vskutku podobná záležitost jako Deliverance..asi proto, že je to úplně na stjné téma :) , ale tenhle snímeček není tak jasně čitelný jako jeho vzor. Ono zlo se ukáže až na konci, do té doby jsme terorizování opravdu temnou atmosférou plnou baznaděje a nervozity hlavních hrdinů. Opravdu silné, velmi sympatické překvapení. ()

navorski

Od začátku do konce se všichni stávali špinavějšími a špinavějšími, což mě trochu rozčilovalo, když byli skoro pořád u řeky nebo v řece. Asi to byl záměr. Možná dokonce metafora. Škoda, že to nebylo víc jako všude zmiňované Vysvobození. Mělo to sice atmosféru, ale jak tam nebyli ti vidláci, tak to postupně trochu ztrácelo tempo. Ale myslím, že to je spíš problém můj, a ne toho filmu. Ten se v rámci daného námětu asi nemohl povést lépe. Nějak jsem doufal, že si někdo ten svůj špinavý obličej opláchne aspoň na konci, ale nedočkal jsem se... Škoda. ()

Šakalík

Ve srovnání s Deliverance je to takový chudý příbuzný, sice uřvanější a surovější, jenomže to je pohříchu všechno. Hlavním problémem tohoto filmu jsou samotní herci, potažmo postavy které hrajou. Údajně jsou to všechno doktoři, a tak by si člověk myslel, že to bude skupina tak nějak na úrovni. Jenomže oni na sebe neustále řvou jako obyčejní burani a hádající se, čí fotr byl větší ožrala. Alespoň pokus o inteligentní rozhovor jsem za celý film nezaznamenal. Takže i samotné „herectví“ se omezuje na hlasitý křik a rozčilená gesta. Dějově ten film plyne sice poměrně svižně, jenomže to prostě nemá ten správný šmrnc. Je tam sice několik zajímavých scén (past v řece, hlava na kůlu, konec v chatě), ale celkově to na mě působilo takovým velmi průměrným dojmem. ()

Han22

Ani nevím co psát. Nudilo mě to k smrti a vlastně nevím proč. Pětice doktorů bojujících v divočině s přírodou i s nějakým magorem je dobrý námět ale... celé se to vleče, táhne od ničeho k ničemu a s přibývajícími minutami má člověk pocit "bože ať už to konečně skončí". Hlavní problém je, že nemám tyhle survival filmy z divočiny moc rád, vedlejší problém je že pětice postav je příšerně nesympatická, od začátku se hádají, vyčítají si všechno možné, kašlou na sebe, podráží se a co předvedl ve finále hlavní hrdina byla teda síla. Navíc to celé působí strašně lacině, amatérsky. ()

Slimak

Snímek který je až na několik dost amatérských momentů výborný. V kanadský divočině se dějou věci.Nejdřív vám někdo šlohne boty a to rovnou z pod hlavy.Potom když už jdete tim marastem bosí a jste už dobře psychycky načatí, se na vás snáší jedna mizérie za druhou.Hal Holbrook ve skvělé kreaci, řízného chlápka Harryho, který se svými kamarády podnikl pořádný vandr. Parta starejch psů však bude muset čelit úskočnému nepříteli, který je stíhá a stíhá.Z filmu je velice patrný pocit vyčerpání, zoufalství a manické agrese nutné k přežití.Protože o to jediné ted jde. ()

kkarx

Opravdu zajímavý zvrat ve chvíli, kdy postavy zjistí, že jim někdo ukradl boty. Z ničeho nic tahle jindy banální věc znamená v drsné přírodě smrtelné nebezpečí. A skupina doktorů si je vědoma jak lehce může člověk přijít o svůj život. Vlastně by se dalo říct, že jde primárně o odcizení člověka od přírody. Se ztrátou jediné věci z civilizovaného světa se naši hrdinové dostávají do velkých problémů a s dalšími přibývajícími potížemi, jako je skrytý nepřítel či zraněný člen výpravy, se propadají do naprosté beznaděje. ()