Rituals

Pětice mužů se vydává na dobrodružnou dovolenou do nekonečných kanadských lesů, vod, údolí a hor. Hned první noc je po utáboření něco nebo někdo tajně sleduje. Ráno čtyři muži z výpravy zjistí, že jim někdo ukradl přes noc boty. Pátý z nich se vydává na vlastní pěst vyhledat pomoc. Později však zmizí a není k nalezení. Nekonečná cesta a útrapy zbylé čtveřice mužů tak začínají. Příroda je nemilosrdná a přitom je stále někdo tajně sleduje. Dobrodružný výlet se postupně mění v boj o přežití, holé životy a zdravý rozum ... (Flipnic)

Knor

Jednoduchý a tísnivý survival horor, který je na svou dobu vzniku pořád docela působivý. I dnes se točí mnohem slabší podobné filmy. Toto má spoustu mrazivé atmosféry a já jsem celkově spokojen. ()

Nikolas__

Z nějakého důvodu jsem si při sledování položil otázku - jak se cítí vidlák při koukání na hixploitation? No, to je jedno. Rituals je absolutně skvělý film, s perfektní atmosférou, výbornými herci, kvalitním scénářem a dobrými postavami. Za zmínku rozhodně stojí i jedinečné prostředí a drsná atmosféra. Pro někoho to může být nuda, ale pro mě to byl pravý opak. 8/10 ()

Azareth

Slušný hixploitation horor s atmosférou, ktorý je akoby mladším bratom Deliverance. Ten sa mi však v každom prípade páčil viac. ()

Gaze

Temnějši a depresivnější pocta Boormanovým Deliverance. Zapomenutý klenot, který považuji i přes trochu nevydařený konec ala 80 léta za jeden z nej hororů co jsem měl možnost videt. ()

Svadbos

Kanadský horror rokov 70-ych je najviac spájaný s menom Davida Cronenberga, ale táto krajina je taktiež zodpovedná za dva najneobvyklejšie horrory: "Black Christmas" a tento neprávom opomíjaný film. Rituály prichádzajú po filme "Deliverance" (1972), ale živia sa hlavne "Piatkom 13-eho" a rozmachom slasher-filmov počiatkov rokov 80-ych. Namiesto obsadenia mladých tridsiatnikov, vo filme hrajú už dospelí jedinci, so svojími vlastnými neistotami a emocionálnym zúfalstvom voči iracionalite a čistému šialenstvu. Hrozivá atmosféra posúva ďalej hypotézu, že napriek všetkej výchove a socializácii sme ako druh niekde hlboko vnútri stále len predpotopnými divochmi. ()

baronGrga

Tahle kanadská sedmdesátková variace na lost-in-the-wild strunu mi vážně sedla. Z hodiny čtyřicet mě trochu otravovalo jen prvních dvacet minut, zasvěcených ukázce ne příliš kvalitního humoru kanadských ranhojičů, ale s první ztracenou pohorkou nabralo Rituals neskutečně temných obrátek, plných zoufalství, marnosti a ukázkové paranoie. Nepříjemně naléhavé hudební podbarvení jen umocňuje tíživou atmosféru v Cauldron of the Moon a naopak nepatřičně něžné tóny stejně jako zábavné historky ze zákulisí korejské kuchyně nebo "jak naučit salutovat opici" zvýrazňují - v protikladu k tomu, co se právě děje - bezvýchodnost nastalé situace. A ještě jeden klad - ti chlapíci se snaží chovat racionálně, někdy jsou nehrdinní, klaďasovi se ne všechno povede, ale o to je to lepší, skutečnější, což se ne tak často vidí. 85% ()

Zupan_

Veľmi znepokojivý a depresívny film, hraje na notu strachu z nevideného. Naozaj držal v napetí až do konca aj keď sa tam prakticky moc nedialo. ()