Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

JohnnyD

7/10 Saturday Night Fever mal byť takým predvojom Less than Zero, mal hovoriť o skazenej mládeži konca sedemdesiatych rokov, ale svojim audiovizuálnym romantizovaním disca dosiahol pravý opak. Divák, ktorý si neprečíta, o čo vlastne išlo tvorcom, tak ostáva zmätený. Je to športový/tanečný film? Alebo je to young adult dráma? Ten tón je tak zmätočný, že do posledných minút to nie je jasné. Atmosféra a hudba sú ale podmanivé. ()

nascendi

Aj keď som ani po štyridsiatich rokoch nenašiel dôvod pre štyri hviezdičky, naďalej považujem tento muzikál za významný. Jednak pre Johnnyho Travoltu, pre ktorého znamenal prvý krok k povesti skvelého tanečníka (neskôr Pomáda a Pulp Fiction), ďalej pre dokonalé navodenie atmosféry diskoték a najmä pre výnimočnú hudbu Bee Gees, ktorí vtedy prežívali svoje druhé obdobie slávy. Takže každý, kto by chcel nasávať atmosféru tej doby má pri sledovaní horúčky veľmi vhodnú príležitosť. ()

Ivoshek

Ve zkratce - je to děsivá kravina a pokud by se na to někdo pokoušel koukat jako na seriózní film, musel by jít s hodnocením hluboko. Ale pokud se na to koukáte jako na parodii 70. let s vystajlovaným Travoltou s obtaženou košilí, který jede kreace jak z diskotéky z pionýrského tábora na rytmy od BeeGees, nemůžete se nebavit. A já se bavil fantasticky. A vo vo vo tom to je. Mimochodem, Travoltovy kreace mám občas v opilosti tendenci napodobovat a to bez ohledu na hudbu okolo. Při normálním hodnocením se koukněte dolů na gudaulina a odečtěte si hvězdičku. ()

Lacike

Pôvodne som si myslel, ze to bude muzikal podobne ako Pomada a tak som sa filmu dlho vyhybal, ale pritom to je normalna drama v ktorej sa trochu viac tancuje. Prim hra rozhodne pribeh so sympatickym posolstvom o tom, aby sa clovek nebal byt sam sebou bez ohladu na to, co od neho ocakavaju druhy. Najzabavnejsie boli emotivne sceny večere v klasickej talianskej rodine. Postavy su skvele vykreslene a hned si ma ziskali. Trochu ma stvala svojou namyslenostou akurat postava, ktoru hra Karen Lynn Gorney, ale to bolo cielom. Tahunom je rozhodne Travolta z ktoreho vyzaruje neskutocna charizma aj ked este netancuje. A akonahle dôjde na tanecne cisla, tak film absolutne ovladne. Aj po rokoch tie jeho fantasticke disko kreacie pôsobia obdivuhodne a pesnicky od Bee Gees rozhodne nezostarli. 8/10. ()

andrii

Pojďme si skočit s Travoltou. Za splněné sny revoltou. Trávit časy tam, kde motivace mladých, sláva a obdiv porostou. Taneční pár/t/y ladí pohyby. Zapalují se lýtka, roztáčí se diskotéka. Jiskry z očí do očí, od podrážek létají. Mají výdrž, temperament, rytmus v těle, hudbu v myšlenkách a v hlavě. Stejná krev. Trsá "Ginger," trsá "Fred," dohromady zlatý hřeb. Vystoupení číslo jedna bere dech. Prosím, honem, honem, zadejte se při téhle cooltovce. Račte na sál, než nás postihne, dostihne kocovina nedělních rán. ()

• Film se původně měl jmenovat Tribal Rites of New Saturday Nights. (Terva)
  • Film měl kvůli sexuálním scénám, vulgární mluvě a prezentaci drog stanovenou přístupnost R, tedy od 17 let. Aby film do kin přilákal více diváků, hlavně kvůli prodeji soundtracku, došlo na sestříhání problematických pěti minut, aby snímek získal klasifikaci RG, která představuje nutný doprovod rodičů. (Hans.)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!