Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

Kojak

Návrat jak má být. Westerny moc nemusím, ale tenhle je nádherný. Pěkný příběh, obsazení, exteriéry, akce. Opravud se mi to moc líbilo. ()

mansonn

Rozpočet 26M Dolárov.Film o potulných hoinákoch ktorí vedú svoje stádo po šírej préri ,no až taká ale už nieje a niektorým ľuďom dosť vadí keď cez ich pozemky behajú kravy,zkorumpovaný šerif ,ktorý vládne mestu iba dotvára scenériu.Presvedčivý K.Costner a R.Duvall dodávajú filmu potrebnú šťavu a ozaj vytvoria super dvojzáprah.takže hodnotenie 4 hviezd si zaslúžia aj keby prestal prúdiť teplý golfský prúd ()

jabapoint

Realističnost a surovost této vlaštovky mezi novodobými westerny je prostě precizní. Film, přestože velmi dlouhý, mě nenudil ani minutu. Tak dlouhou a zábavnou přestřelku už jsem dlouho neviděl stejně jako tak umačkaný a odporný klobouk, který nosí Kevin. A nakonec to delikátní a přitom tak lehké a dospělé milostné vzplanutí, stojící zcela rovnoprávně vedle akční linie. Tento western si získal mé srdce, jako jen málo westernů před ním. ()

Henk

Jelikož nás minulý týden navždy opustila naše drahá televize,přemýšleli jsme s manželkou co s načatým víkendem. Normálně jedou lidi na hory, nebo jinam, ale my jsme buchty domácí a když není 15 nad nulou neopouštíme byt. Tak jsem usoudil,že by bylo dobré shlédnout DVDčka z trafiky co se nám začaly doma vršit. Tak jsem pustil PC a mezi jinými objevil i "Krajinu střelců". Když má manželka zjistila, že je to western, jala se uklízet. Začátek opravdu nenasvědčoval, že by šlo o velkou zábavu. Jenže po cca čtvrthodince vysavač najednou utichl, žena přisedla a sledovala se zájmem další vývoj. Z westernu se totiž vyvinul spíše zápaďácký dojáček, jaké umí snad jenom Kevin Costner. V jeho slaďoučkém závěru se už manželka utápěla v slzách. Co dodat ? ()

Monyfik

Povedená westernovka o životě honáku. Řešení sporů s místním šerifem, pobyt ve městě, kde nejsou žádaní, zachránění místního psa, starost a výchova o nejmladšího honáckého pomocníka. Film má klidný průběh s pár napínavýmy momenty. ()

chosan

Na tomhle filmu potvrdil Kevin Costner že umí natočit dobrej western. Dávám mu 4* a 75%. A šup s ním do filmotéky. ()

zekon

Vypadalo to na kvalitní western, jenže děj nehorázně skáče kvalitou nahoru a dolů a střídá se zábava s nudou. Jakoby nevěděl scénárista kam se posunout. Finální přestřelka je nedotažená a kdo ví něco o zbraních musel se občas smát. Škoda. Vidět a zapomenout. ()

avantgardx

Po prvních pár scénách jsem si skoro myslel, že jsem si stáhnul nějakou parodii. K pořádnému westernu to mělo hodně daleko. ()

krijka

Pokus o novodobý western v tomto případě moc nevyšel. Tenhle film je děsně novodobě patetický a nemá v sobě kouzlo starých dobrých filmů s Johnem Waynem. Chybí tomu spousta ingrediencí a spousta jich přebývá. Kevin tady moc nehraje, jeho postava je plochá a nemá v sobě eleganci pistolníků ze zlatých časů a ten jeho pohnutý osud, když vzpomíná na mladí, je trochu směšný. Naopak smutné je, že jeho postava je v celém westernu nejlepší. To Duvallův Boss se svou dojemnou péči o „Cvrčka“ je otravný a ještě otravnější jsou ty neustále kecy, co vede s Costnerem. Za scénář a dialogy by autoři zasloužili pověsit na nejvyšším stromě. A padoušský Brumbál? No to je opravdový výsměch všem westernovým padouchům. Jen směšně pobíhá po place a hysterický vříská. Hrůza z něj opravdu nejde a charisma taky nemá. Závěrečná přestřelka je natočená vcelku dobře, ale postavy by vůbec „neměly otevřít hubu“. Scénář je prostě strašný. Není to sice úplná nuda, ale podruhé si tenhle film fakt nedám. ()

surprise

Asi to mělo být jako ze života, ale nebylo to ani napínavý, ani dojemný, ani vtipný jenom dlouhý a trapně ukecaný. Horší western jsem doposud neviděl. Doporučuji film shlédnout toliko po okénkách, protože hezké jsou jen záběry krajiny, koní a lidí, takže mohou fungovat jako reklamní pohlednice z divokého Západu. ()

Pompeius

Trestuhodně podceněný western. Velmi sevřený příběh, skvěle vykreslené postavy, žádné zbytečné řeči, perfektní přestřelky. Takhle má vypadat oživení mrtvého žánru při zachování toho nejlepšího z něj. Bohužel western se už asi oživit nedá, proto je Krajina střelců hodnocena tak mírně. Když ji opakují v televizi, nikdy neodolám a zkouknu to znovu. Takže jsem to viděl asi pětkrát. A jen jsem se opakovaně utvrdil ve svém přesvědčení, že jde o výjimečný film ve westernovém žánru. ()

snupko13

Ja westerny celkom ľúbim. Asi to bude tým, že som vyrastal na Vinetuovkách, po nich prišli Zane Greyovky a po revolúcii hromada rodokapsových westernov, ktorým podľa mojho názoru trónil G.F.Unger. Chrlil jeden western za druhým, malo to vždy okolo 60 strán a poctivým čítaním mi to trvalo do dvoch hodín. A tu prichádza poenta. Krajina Strelcov je presným zrkadlom poctivej Ungerovky, čas do dvoch hodín, pomalší rozbeh a dejovo (terorizujúci rančer, zakríknutí obyvatelia, skorumpovaný šerif, náhodní okoloidúci s temnou minulosťou a nakoniec koniec dobrý všetko dobré) . Áno, takto v zátvorke to môže pripadať ako klasická nuda, ale Kevin Kosťo má určité pozitívne skúsenosti z natáčaním kvalitných westernov a toto je toho ohromným príkladom ako urobiť z priemerného "paperbracku" slušný, poctivý western. Takže snímam svoj rančerský klobúk dolu pred ním. Taktiež odporúčam western sériu novšieho rangu: http://www.csfd.cz/film/301133-hatfieldovi-a-mccoyovi/ ()

jakup57

Proste a jednoducho pekný film. Výborne sa pozeral. Výborný herci, výborná kamera a nej krásna krajina (okrem iného). 80% ()

fricek12

Takový klidný, rodinný western. Co jiného taky od Costnera čekat. Oceňuji pěkně udělané přestřelky - není to žádný halyvúd ala Segal. Připadaly mi takové více skutečné, scénáristi nezapomněli ani na tehdejší nepřesnost koltů a přirozený strach lidí. Tenhle film prostě nemá jen hrdiny, ale i nehrdiny, což nebývá tak časté - díky tomu 1 hvezda nahoru. ()

durkes

Dobrý western už akoby nepatril do nového storočia a tento film to potvrdzuje. Vyumelkovaný scenár so stupidnými dialógmi prislúchajúcimi dávnym dobám rozmachu filmu, keď v nich vládol western. Celý film je možno holdom výborným westernom z polovice minulého storočia, ale veľmi, veľmi zlým. A nezachraňuje to ani hviezdne obsadenie. ()

Bogrant

Kvalitného westernu je v novom storočí žalostne málo. Málo je aj obyčajného a nie to ešte kvalitného, takže som rád, že Costner sa znovu ujal režisérskej stoličky a ponúkol kvalitný western v ktorom však nedominuje on, ale Duvall. Mali by sme len poďakovať a vychutnať si ich spoločnú prestrelku najviac ako sa len dá. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner se vrací k režii

Kevin Costner se vrací k režii

30.01.2022

Takřka dvacet let od jeho posledního režijního pokusu s chválenou Krajinou střelců se Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) vrátí za kameru. A opět nás hodlá poctít epickým westernem, který ještě… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western