Charley Waite (Kevin Costner), Boss Spearman (Robert Duvall), 'Button' (Diego Luna) a Mose Harrison (Abraham Benrubi) sú muži s nie celkom čistým svedomím. Žijúc na divokom vidieku, kde jediné zákony určuje príroda, a riadic sa spoločným, slobodným "Zákonom Západu"; snažia sa uniknúť svojej minulosti a nájsť mier v duši. Násilie je to posledné, s čím by chceli mať dočinenia. Ale jedno z okolitých miest, vedené tyraniou a strachom, ich donúti "Zákon Západu" odložiť a naši hrdinovia sa dostávajú do konfrontácie so zlom, i vlastnými vnútornými démonmi. Nehovoriac o tom, že samotár Charley v rovnakej chvíli stretáva okúzlujúcu Sue Barlowovú (Annette Beningová), ženu, ktorá zlomí jeho srdce. (POMO)

MI-380

Poctivé připomenutí klasického žánru a s ním doby, kdy muži zbytečně nemluvili, ale o to víc jednali a dámy jako Annette Bening se nesnažily napodobovat muže. 70%. ()

FrajerTom

Kevin se na koni snad narodil a Krajina střelců, je i přes zbytečně dlouhou stopáž, stejná trefa jako jeho první výstřel při závěrečné přestřelce :o) ()

toyrider

Na tomhle filmu se mi líbil především ten ideální konec.Myslím, že takový si přeje každý divák.Nikdo neumřel, nikdo se s nikým neloučí, všichni budou zase spolu. ()

Ravi

Takhle já si představuju nijak nepřikrášlený western s jasně danými, skvěle zahranými charaktery. Western, který je syrový, dobrý, věrný době i lidem v ní. Není to ale žádná bombová akce, u které střídá jedna hláška druhou. Je to dobře vytěžený příběh, který se jedněm líbit může, jiným ne. Jestli o tomto filmu mám říci jedinou věc, tak to, že film je zkrátka svůj. Od začátku do konce stejný se vším všudy a nehledě na zájmy diváka. Svým způsobem je perfektní 90% = 4+/5 ()

Kosmik 1

Finální přestřelka je už legendou. Kevinu Costnerovi tahle role skvěle padla a jeho parťákovi Robertu Duvallovi jakbysmet. Budování vztahu Charleyho a Sue je taky zajímavé pozorovat. Na finále je nutno si nějakou dobu počkat, ale pak zjistíte o jaký unikát se vlastně jedná. Vše navíc funguje v doprovodu skvělé hudby. Pro mě největší zážitek byla úvodní skladba a k tomu pohled na tu rozlehlou krajinu, na tenhle moment už asi nikdy nezapomenu. 90% ()

Autogram

Moderný western, ktorý sa snaží hrať na niečo viac, ale nie je. Záchrana psíka, ako z katastrofických filmov, nejako mení smerovanie filmu, ale do westernu sa nehodí. Jedine záverečná prestrelka ma nenudila, bola dynamická, žiadne dlhé pohľady do očí alebo na kolty, možno trvala o máličko viac, ako by mala. Koncom vystrihnutým priamo z červenej knižnice sa asi chceli zapáčiť ženám, no neviem, či tým uspeli. ()

Philoun1

Pěkný film Kevina Costnera, krajina byla dobře vykreslená, ale filmu chyběl větší spád jakej čekám od westernů až teda na konečnou přestřelku ta byla dobrá. ()

jefff

Tak takhle sympatický western už jsem dlouho neviděl. Myslím si, že patří k nejlepším za posledních pár let. Kevin Costner hraje skvěle ,i když jinak než ve slavnějším westernu Tanec s vlky. Robert Duvall zde zahrál podle mého jednu z nejlepších postav a na ty dva je radost se dívat. Pro mě velké překvapení! Costnerovi to velice přeji. Víc takových to filmů a hereckých výkonů! ()

zolo23

Veľmi pokojný western bez väčších prestreliek (samozrejme na záverečnú), ktoré ani tak nemusím. Scenár veľmi jednoduchý,ale čo sa ešte vôbec dá vymyslieť v takomto žánri? Ja som sa bavil a to je na nedeľnajšie popoludnie dôležité:-) ()

jenik71

Nevidím důvod dávat nižší hodnocení. Chtěl jsem se podívat na western a dostal jsem přibližně to, co jsem tak nějak předpokládal. Víc než samotný Costner se mi tentokrát jevil lepší Robert Duvall. Tihle dva spolu působili celkem slušně sehraně a svých rolí se chopili se ctí. Ani Annette Bening nijak nezklamala a působila naprosto přirozeně. Příběh je celkem zajímavý, i když ne nijak originální. Já jsem spokojený, jen ta stopáž mohla být klidně tak o 20-30 minut kratší. ()

Aqualung

Obvyklá fabule, boj dobra se zlem, které má tisíce filmových podob.Tady je to 2 proti......no kolik jich bylo? Hodně.Pan Costner nezklamal, Duval byl něco jako garde, ale fajn.Nebáli se, jak také jinak.Tu a tam lidskost a otcovský cit, přesná muška, cit pro taktiku i psychologii, krásná odkvétající růže, kterou se nakonec daří utrhnout a jsme v finále.Tak trochu 7 statečných mínus pět.Dobrá podívaná. ()

Mr.Nigga

Pro westerny a Kevina Costnera mám slabost a i když není "Krajina střelců" vyloženě trhákem, nemohu jinak než dát plný počet ()

ArdathBay

Příjemná partička potulných honáků. Srdce napravém místě s pevnou rukou a přesnou muškou. Hezky se na "Open Range" kouká, ale hlubší stopu ve mě nezanechal. Promiňte, ale aby dva postarší cowboy(ové) stáli na světle a bavili se, jak budou postupovat dál, lotrové je pozorují a jednak nestřílí a ani si nevšimnou, že jdou k šerifovi a pak tam ostatní přijdou... To není nadprůměrný western. Nicméně přestřelky jsou pěkné a hezky se poslouchají na 5.1 repro. ()

darwin

Krásná příroda a klasický příběh se vším všudy. Open Range je výjimečný tím, že je vyvážený - střelby akorát, stejně jako romance. Rozhodně se nejedná o film, který by stavěl na mohutné akčnosti, Open Range spíš sází na atmosféričnost a univerzální americké hodnoty, které zde však nejsou nabízeny na stříbrném podnosu, nýbrž spíše jemně a nenápadně. Western stále žije. Jo, a jinak je to pastva pro oči a uši, s příslušným technickým vybavením to musí být boží zážitek. ()

klúčik

V mladosti som videl veľa westernov. Niektoré boli výborné iné nestáli za moc. Western je rozprávka pre dospelích, kde dobro zvíťazí. Tento film ma zaujal, tým , že tu hrá K.Costner, ktorému sa niektoré jeho filmy dosť nepodarili. No tento sa mu podaril. mal všetko čo film tohto formátu má mať. Hlavne sa mu podarilo obsadenie R.Duvalla. Mne sa to páčilo a užil som si divokého západu. 70%. ()

Cracker

K filmu mám jednu výhradu bol príliš rozťahaný iné sa mu nedá vytknúť. Nedostatok akcie pri westernoch považujem za normálne, väčšinou je celý film o niekom kto sa chce pomstiť a to sa potom pekne ukáže v poslednej scéne. Krajina strelcov je toho dôkazom. Myslím že to teraz Costner lepšie zrežíroval ako zahral... Duvall mi prišiel o niečo skutočnejší ako on. Westerny nemám moc v láske no pomaly ich začínam mať čoraz radšej a radšej a ktomu mi dláždi cestu každý jeden takýto kúsok :) ()

Kuny27

bomba. Kevin Costner se vytáhl jako režisér tak jako herec. Dějová linie se mi velice líbila. Přestřelka která se odehrává, a dlouho připravuje- ta mě dojala, možná nejlepší přestřelka co jsem kdy viděl. Starý šéf se vytáhl. Jeho postoj ke spravedlnosti a celkově k životu, se mi opravdu líbil. " řekl jsem, budeme zabíjet, ale né vraždit! " tento citát, ten se mi líbil a opravdu se mne dotkl. velmi malý poče herců mi dokonce sedí i do tohoto místa. Rozhodně hodnotím kladně! závěrečný romantický příběh, možná lepší, kdyby to tam nebylo, ale i tak to tomu dává i vetší hloubku. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner se vrací k režii

Kevin Costner se vrací k režii

30.01.2022

Takřka dvacet let od jeho posledního režijního pokusu s chválenou Krajinou střelců se Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) vrátí za kameru. A opět nás hodlá poctít epickým westernem, který ještě… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western