Shitonit

Nu a je to tady... Po několika málo letech čekání, je nám podsunuto ...pokračování ?... trylogie? nebo čtyrologie? Nebo jaká kundologie vlastně? Příběh je postavenej na nemilosrdným očekávání jakéhosi plynulého přesunutí z Fotrů, smíchanej s nekonečně přiblblým americkým furianstvím. Cílová skupina? Vlastně asi všichni. Jak publescentní požírači popcornů kteří hovno věděj kdo je De Niro, tak diváci kteří se z nějakýho osobního důvodu těšili na další Fotry. Výsledkem je děj, kterej se točí o nekonečný touze po zasunutí do čehokoli, protkanej vcelku vtipnými dialogy, monology, který v několika dokonale vygradujících blocích, ve kterých se mi tlemila snad i prdel (těch bloků je asi šest), diváka dostávají do perverzní, život ohrožující křeče. Chvílemi se to celé dostává za hranice komedie, necudné výrazy jsou chvílemi až otravné, nepatřičné - chce se mi podotknouti. Tedy, abych to plácání už nějak vyvrcholil, v průběhu lehce stravitelných 102 min, se z toho stává směsice absurdního humoru, komedie, negroidních vložek, to celé opepřené nadsázkou a ironií vůči samotné podstatě života. Naštěstí, jakýmsi záhadným způsobem se to celé podařilo ukočírovat, a neočekávámeliodtohonicmoc, může nás Děda Dick, dovést na vrchol blaha, a uspokojení. ()

MAAUZ

Úplně mě dostává, že si tu nějakej horrorovej maniak z Ostravy vybíjí svoje komplexy. Tak se na to kurva nedívej, když to není tvůj žánr, ne? DEBILE. Upjatost některejch lidí a debilita trolů nemá konce... Každopádně De Niro byl excelentní, Zac Efron hrál překvapivě taky dobře a nevadil mi. Děda byl faakt vtipnej. Hrozně nás bavil i Jason Mantzoukas alá drug dealer. Komedie se skutečně roztočila a pobavila! Dan Mazer je frajer - Ali G, Dítě Bridget Jonesové.. John Phillips je na scénář taky machr. ()

Cooller

Efron je muzikální herec tohle mu moc nejde (alespoď podle mě tedy) a mám pocit že lepe než De Niro by se takové role zhostil třeba Billy Bob Thornton... no co se dá dělat škoda nevyužiteho potencialu ()

Alan_Shearer

Péro, koňský péro, postříkat, prdel, hovno, nasrat do huby, buzna, šukat ... to je výčet nejoblíbenějších výrazů De Nira v komedii Děda je lotr. Z Robíka se nám stává synonymum pro herce, kterej ze špičkových filmu a velevážených výkonů poklesl do šablonovitých béčkových komedií a světe div se, v 73 letech ho to pořád baví. Od časů slušně provedené komedie Fotr je lotr, se nám De Niro rok co rok nachomejtá k rádoby vtipným filmum, kde buď ztvárňuje drsnýho chlapáckýho veterána ve výslužbě se smyslem pro humor nebo si musí dokazovat, že nepatří do starého železa a poměřuje si pindíky s mladší generací, a občas se nám ukáže v roli padoucha, kterou mu buď absolutně neveřim nebo film sám o sobě je, jak tomu většinou bývá, sračka. Sračkou se dá nálepkovat i již zmiňovaný počin, kde se objevil krajně nesympatickej buznametrouš, kterej už aspoň nepůsobí vizáží jako umělé děcko šukané negereskejma ptákama na školních hajzlech do prdele a portfolio svých fanynek rozšířil z věkové kategorie 10-15 o dalších pár let. Děj sám o sobě je fakt o ničem, vyumělkovanej roadtrip na popud dědečka vdovce, a tak svého vnoučka ze seriozního, suchého a stereotypního prostředí zformuloval k obrazu svému. Všechno samozřejmě dopadlo dobře, lidské osudy k sobě našly cestu a dědeček si pár dní po smrti babičky konečně vrznul. Proč takovýhle neoriginální píčovině dávám tři (slabý) hvězdy? Protože jsem měl akutně velkou chuť na komedii a k moji smůle, je kvalitní komedii složitý objevit, takže jsem musel zvolit tenhle exkrement - a jelikož mám rád vulgární humor, tak mi v současných wannabe zábavné produkci stačí slyšet "hovno" nebo "péro" a pokud je to umístěno v aspoň trochu dobrym kontextu, tak se lehce pobavim. Pár dobrejch gagů by se našlo, mozek jsem dal do úsporného režimu a chvíli jsem si i představil, jaký by bylo takový párty absolvovat s mym dědou a když přidám existenci stupidního bratrance našeho buziZaca a drogovýho dealera, tak budu nadměrně férovej a dám 50%. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Mohlo to být dobré, kdyby De Niro v každé větě neříkal šuk*t a nechoval se jak vylízanec, takhle to působilo lacině a trapně. ()

Scraffy

Prečo si toto De Niro robí? Na staré kolená sa snaží robiť trápny humor na ktorom sa budú smiať akurát tak žiaci zo 7 ročníka základnej školy. Film len o tom, že starému zomrie manželka a kedže on dlho nešukal, tak sa rozhodne ísť aj zo svojím vnukom nájsť nejaké mladé frndy, ktoré sú na starých. A vôbec ho neserie, že mladému tak zničí manželstvo. Teda vlastne počkať! Ono sa vlastne ukáže, že to manželstvo by bola nuda a tak si musí začať s hipisáčku. Toto je dnešná zábava? Aspoň, že ten Zac Efron je ako tak dobrý herec, lebo inak by to bolo na odpad! ()

departed

Že to měli zapotřebí! Já se do půlky filmu bavil náhodou dobře. Jenže druhá polovina nabere klasický hollywoodský scénář, co se týče žánru americký komedie, a všechno začne rapidně sračkovatět. Humor zachází až k naprostýmu dnu, postavy se začnou rázem chovat ještě idiotštěji ... a však vy víte, o čem mluvím. Je to škoda, ale dalo se to čekat. ()

Meev

Po dost rozpačitém začátku, který se pokoušel zaujmout až nechutně oplzlými vtipy se z toho postupně linula fajn komedie, u které jsem se příjemně bavil. Jako odpočinkový film na večer je to ideální, 60%. ()

Zolky

Nie je tu veľmi čo hodnotiť. V podstate som nič nové nevidel, ale predsa som sa dobre zabavil. Bolo tam dosť vtipných scén, ale aj niekoľko trapošín. Celkovo však tento film radím medzi tie lepšie komédie. ()

lusa

Keby to bola tuctová vec s tuctovými neznámymi hercami, ktorych pôvod nevypátra ani google, dala by som aj za 4. Ale pán herec akým de Niro je, resp. bol, paradoxne tlačí film dole, aj keď ho vlastne celý čas drží nad vodou. Ťažko sa to vysvetľuje, no je mi smutno, keď velikáni plátna takto devalvujú svoj talent. Predvídateľný, lacný dej, vtipné scény a hlášky, výsledok nie je zlý, ale...... 3* ()

george82

Hrozný kecy a bullshity tady. Proč by si sakra nemohl zahrát co chce? Myslím, že tenhle film je parádní a de Niro tu hlásí jednu hlášku za druhou. Nelíbí by se mi ty komentáře typu: Tohle si nezasloužil! Je to pod jeho úroveň! Kecy! To je jako kdyby tu všichni odsoudili Broadwayské herce, že nepatří do Hollywoodu. Kdyby to pro něj byl takovej škvár, tak na to nepřistoupí. A proč by si nemohl na stará kolena užit trochu srandy. Tak se nad tím zamyslete pokrytci. ()

MaxForValue

Na jednu stranu veľmi zábavný, no z iného pohľadu veľmi hlúpy film. Celý ten road-trip je totiž motivovaný iracionálnou pohnútkou starnúceho dôchodcu, ktorý sa pokúša na malú ranku voliť veľkú záplatu a namiesto jednoduchších riešení volí tie zdanlivo sofistikovanejšie, ktoré sa však ukážu byť kontraproduktívne. Každopádne, DeNiro opäť raz ukázal svoju všestrannosť. ()

The_Peach

Typický americký priemerný film.Ako inak ani tuna nechýbajú samé párty, radodajné bičís a joooo vole dej si crack. De Niro mi tam absolútne nepasoval. Hneď zo začiatku muselo byť každému jasné, ako ten film nakoniec skončí. ()

Mamlas odpad!

Uřvané, idiotské, velmi nepříjemně ukecané, nezajímavě sprosté, hyperaktivně blbé a klišé. Hrozná protivná blbost. ()

mac000

Pylopadlá jakost. Tytam jsou de Nirovy skvostné komedie (Přeber si to, Fotr je lotr ad.), český distributor se snaží evokovat souvislost s "Jebalovskou" trilogií, ale žádná tu není. ()