Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  *****

  Strhujúca procedurálna detektívka, akurát za vyšetrovateľov sú tu novinári. Brilantne vystavaná vec bez tlačenia na emócie, postavená na faktoch a plná úsporne napísaných a pritom perfektne plastických postáv (osobné roviny sú zámerne iba stručne nahodené). Vynikajúce herecké výkony, hlavne Keaton, Ruffalo a Schreiber.(15.1.2016)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Jako zas nemám potřebu hejtovat a tvrdit, jak mě to nebavilo jen kvůli tomu, že Akademie je banda idiotů. Téma je poutavé hodně, bohužel už sama míra kontroverze musí být pro řadovýho bezvěrcovskýho českýho psa trochu uměle vyšponována ve stylu "udělej si sám" (což nedoporučuje 1,5 z 10 černoprdelníků). To ale ještě není tím největším kamenem úrazu, protože ona ta cesta party z Boston Globe za poznáním nebyla nijak dramatická, no už vůbec ne strastiplná. A tak vypadá i ten film. Popravdě....já bych si mnohem radši přečetl ten článek, než znova trávil dvě hodiny sledováním, jak vznikal. Oscarové nominace jsou mimo jak pro herce (OK, Ruffala jsem schopný jako nouzovku připustit), tak pro film a režii, které jsou uměle vyhnané kontroverzí, která dávno pominula a byla dostatečně ohodnocena Pulitzerem. Jestli tohle vyhraje nejlepší film, tak ty ceny mají váhu asi jako výsledky fotbalu. Jinak něco podobného mnohem úderněji tady. 75%(21.1.2016)

 • Enšpígl
  ****

  Ze začatku jsem se moc nechytal v těch všech jménech, ale na konci jsem seděl jak opařanej. Co to je za svět, když představitelé církve mluví o lásce k blížnimu svému a o morálce a v realu se svými činy dopouštějí jednoho z nejodpornějšího zločinů... je mě z těch všech pobožnejch zmrdů na blití. Krásně gradující dialogová poctivka, která ti na konci dokonale zavře hubu a nebo naopak, otevře. Z herců všichni výborný, nejlepší scénu tam však měl bezesporu Mark, hold umí chlapec.(25.3.2016)

 • dr.horrible
  *****

  Sú to iné filmy, ale zároveň majú s Big Shortom spoločné to hlavné: bezmocnosť. A oba sú napísané a natočené maximálne civilne, inteligentne, strhujúco, bez náznaku pátosu, či klišé, a oba sú pritom značne divácke a zábavné. Pri Big Shorte pútala stupňujúca sa nervozita, Spotlightu dominuje jednoznačnosť. Bez náznaku pochybnosti sa odkrýva niečo obrovské, strašné, nemyslitelné, a čím je toho viac, tým je to jasnejšie. Žiadne násilu nahádzané polená pod nohami, s minimom komplikácií a prečo? Pretože si nikto nedovolil, pretože sa všetci báli, hanbili, alebo umreli, a tie kurvy si žili beztrestne, a nebyť partičky investigatívcov, robili by to ešte dnes. Pretože "To čo my v cirkvi robíme, je dôležitejšie jak pár zhnitých jabĺk." Spracovaním úplne pri zemi, neakčne, inak ako by nato išiel Spielberg, alebo napríklad Howard. Vlastne tak nejak presun z bodu A do bodu B, a hrôza všade okolo. A rezonuje. Za najlepší film roku to nepovažujem, ale myslím že vyhrá, a celkom by som to aj McCarthymu prial(17.1.2016)

 • Jhershaw
  *****

  5* ... ale já mám pro investigativní žurnalistiku a dlouhé nebo objevné články slabost.(18.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace