Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  ****

  Ťažké téma spracované s neskutočnou ľahkosťou a dynamikou. Parta elitných hercov jako Ruffalo, Keaton, McAdams k zážitku len pridávajú. Dávno nevidené podarené drama na základe skutočných udalostí. 84%(14.2.2016)

 • Zeck
  ****

  Nudí vás samotářský život plný emoční bolesti z nedosažitelného partnera? Zoufale stojíte každý den před vitráží, sledujete školku naproti a říkáte si, že na světě není spřízněné duše, která by s vámi soucítila, chápala všechny vaše problémy a vy jí mohl dobíjet svým entuziasmem? Chtěl byste s někým zajít na romantickou večeři k dětskému pískovišti se skluzavkou, hodiny klábosit nad sklenkou rychlých špuntů a stavět písečné sochy Abraháma a Izáka v pozici coitus? Nudí vás sledovat to amatérské online porno s nezletilými chlapci a držet svůj božský apetit na uzdě? Staňte se členem katolické církve už dnes! Slibujeme vám kariérní růst v zavedené a největší firmě na světě prodávající vzduch, kde už po třech letech praxe latinského žvatlání z knihy bludů můžete dostat svého prvního ministranta dle vlastního výběru. Na každoročních odměnách si můžete rovněž přijít až na tři kojenecké sirotky, tedy až poté, co je vlastnoručně pokřtíte, to kdyby nepřežili a neskončili v limbu! Zkrátka a dobře, můžete nejenom prcat děti zcela bez ostychu, ale pokud vám na to někdo snad přijde a vy budete za tuto nepostradatelnou duchovní činnost zatčen, policie vás vzápětí propustí, protože píchání svěřených dětí od jejich rodičů je duchovní záležitost, kterou nemůže soudit světský soud. My vás v případě odhalení v Jeho jménu ochráníme, pošleme do jiného města, tam vystřídáte jiného duchovního a budete pokračovat v prcání božího slova tam, kde on skončil. No a pokud vám snad v přihlášce brání jediná malicherná věc, že nevěříte v toho bílého vousatého dědka na obláčku, tak nemusíte zoufat, v něho nevěříme ani my ve Vatikánu. 70%(19.1.2016)

 • sportovec
  *****

  Kněžské svatouškovství, podané na příkladu převážně evangelické země historických evropských disidentů USA, se zdaleka nevztahuje jen na tuto zemi. Úsporný střih, důkladný ponor do námětu, kvalitní herecké obsazení, snaha o věcnost a konkrétnost, brilantní dialogy, to všechno vytváří obraz dynamické struktury té lepší - bohužel současně i té méně vábivé - stránky americké demokracie. Nevýznamná není ani problematizace (více na místě by byl ostřejší výraz zpochybňování seriozního novinářství) bulvárního novinářství a hold seriozní žurnalistice, kterou ve filmu dělají chybující - a chyby přiznávající - lidé z masa a kostí. Nepřímo dotčen tu je i Vatikán a svatý papež Jan Pavel I. Kardinál, který se na kněžské pedofílii přímo spolupodílel, byl vykopnut svou církví nahoru do Říma (Vatikánu). Úděsná jsou i dostupná, v závěrečných titulcích uváděná čísla: na pedofílii se podílelo zhruba 16% kněží v obvodu působnosti bostonské církevní provincie (skutečné číslo mohlo být ještě větší). K tomu všemu není co dodat. Svatouškovství není doplňkem, ale protikladem svatosti. Nevoní po myrze, ale po fekáliích a síře. Není boží, ale ďábelské. Hlavním ďáblovým nástrojem je - a není to náhoda - rovněž svatouškovský, nelidský celibát.(6.4.2016)

 • Radek99
  *****

  Všichni prezidentovi muži této dekády. Spotlight je v prvním plánu skvostné novinářské drama, oslava jednoho ze stěžejních kontrolních mechanismů demokracie, v plánu druhém ovšem nabízí naprosto zdrcující téma, téma srovnatelné možná i s holokaustem, jehož vyznění a dopad na diváka by na první pohled mohla volba žánru trochu utlumit, dovedu si při jiném žánrovém zpracování představit mnohem sugestivnější a explicitnější ,,úder mezi divákovi oči", coby novinářské drama je ovšem tento suchý procedurální popis investigativní novinářské práce možná ještě působivější...i bez explicitních scén ,,zneužívání" je Spotlight zdrcující obžalobou katolické církve, která vytvořila za přispění fenoménu ,,slušných Němců" zrůdný systém institucionalizující pedofilii...a to nejen v USA, ale takřka po celém anglosaském světě.(7.3.2016)

 • Slasher
  ***

  Na jednu stranu tuším, že v rámci dobrýho dramatu z prostředí kancelářský investigativní novinařiny je bláhový čekat něco jinýho a SPOTLIGHT asi rozvrní blahem každýho správnýho cinefilního akademika do hýření sošek a superlativ, na druhou stranu se teď stejně neubráním politování, že to s tak silnou hereckou sestavou a tak citlivým, potencionálně žhavým tématem, nemohla být sakra emotivní, mrazivá, podněcující, kulervoucí podívaná. Protože mohla.(5.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace