Nehollywoodsky neatraktivní vylíčení mravenčí novinářské práce vedoucí k propíchnutí jedné z největších amerických politických kauz. Jelikož člověk už dopředu ví, jak to celé dopadne, je vysloveně trýzněn pomalým rozplétáním celého případu zahrnujícího desítky jmen, ke kterým nám mnohdy nejsou dodány tváře, ale zase sdílí radost z každého dílčího úspěchu těch dvou, kteří se hledali až se našli a sám by tohle dobrodružství velkých malých kluků žádný z nich neustál. Konec může působit useknutě, ale hoši se vlastně dočkali satisfakce už před ním, kdy je začali všichni respektovat a bát se jich. Jen ty obavy o vlastní život tam moc nejsou a hlavní postavy mohly být více rozkresleny. Konspirační schůzky v podzemní garáži či bránění se proti odposlechu ve vlastním bytě puštěnou hudbou a psaním si vzkazů dnes působí jako ohraná klišé, což ale není chyba filmu a záběr s oslavujícím Nixonem v televizi a Bernsteinem a Woodwardem osaměle zaujatě datlujícími v pozadí mi přišel úsměvný.(29.8.2010)

Mám slabost pro snímky o investigativní žurnalistice (Sladká vůně úspěchu, Vysíláme zprávy, Dobrou noc a hodně štěstí, Zodiac) a tohle je jeden z nejlepších. Lopotné kutání hluboko ukrytých informací hájí, ale neidealizuje. Připouští, že tahle práce je šílená dřina, časově náročná, vyčerpávající a monotónní (film nevypouští ani tu méně zábavnou část vyšetřování, například dlouhé přesuny na vzdálená místa, zbytečné návštěvy a nikam nevedoucí telefonáty), nechává však na divákovi, aby posoudil, zda výsledky pátrání stály za to (film končí před publikováním klíčového článku). Pokračování zde. 90% Zajímavé komentáře: StarsFan, Faidra, Iroquaise, Merggie, Svadbos(29.4.2018)

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = X./ 1981+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 4.11.1988, réžia českého znenia (ÚPF 1981) = K. M. WALLÓ+ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 6.3.1995, réžia českého znenia (HBO) = JIŘÍ PTÁČEK+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 13.5.1998, réžia slovenského znenia (Markíza) = PETER MIKULÍK+ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA : NOVA = ?.?.1998, réžia českého znenia (ČNTS 1998) = VÁCLAV MERHAUT+ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA (s novým dabingom): MGM = 11.5.2013, réžia českého znenia (MGM 2013) = (29.7.2009)(29.7.2009)

Po pravdě řečeno aféra Watergate je mi celkem ukradená. Bohužel u nás se něco takového stát nemůže, tedy ne, že by někdo nemohl udělat něco špatného, ale že by český politik sám odstoupil pouze pod tlakem médií. Takže Pakulův film mohu považovat za sci-fi. Vždy mne mnohem více bavily filmy, které nedisponovaly neprůstřelným anaboliky nadusaným hrdinou, ale v nichž byl normální člověk dotlačen do kritické situace a zachoval se jako frajer. Takže super námět, výborné herecké výkony, jen ta délka, ta délka...Kus ustřihnout, zbytečně nenudit. Točit filmy nad dvě hodiny si mohlo ve filmové historii dovolit fakt jen hodně málo režisérů. Zkusilo jich to více, ale dopadli jako prodejci písku na Sahaře. Pakula k těm nemnoha hvězdám, které dokážou utáhnout více jak dvouhodinový snímek, zkrátka nepatří.(12.7.2011)

Pokud prezident Spojených států amerických při nástupu do úřadu skládá přísahu o dodržování Ústavy, k čemuž mu má dopomáhat Bůh, napadá mě, jakou relevanci by to mělo, pokud by byl nový prezident buddhista (s tím, že Bible není povinnou součástí přísahy) a proč se na Nixona vykašlal. Viděno během Season Challenge tour 2015(30.8.2015)

• - V kanceláři Carla Bernsteina (Dustin Hoffman) je na stěně plakát Alfonse Muchy. Plakát je kopií slavného obrazu ze série Job – Bruneta (1898), který byl podkladem pro reklamu na cigaretový papír značky JOB. (Tonula)

• - Katharine Graham, která byla šéfkou Washington Post, která se zpočátku filmu bála, později film milovala a psala dopisy plné chvály Robertu Redfordovi. (Kulmon)

• - Kniha obou novinářů u nás sice nevyšla, ale podrobný popis celé aféry vydal známý spisovatel literatury faktu a filmový scenárista V. P. Borovička v roce 1976 v nakladatelství Orbis pod lakonickým názvem Watergate. (Robbi)