Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

Hanys_

Příběh mi začíná dávat smysl, děj díky parádní akci plyne kupředu raketovou rychlostí a až na ten závěr fakt spokojenost. Momentálně asi top série z těch všech teen postapo adaptací. ()

Sayko

Po né zas tak špatné jedničce přišla příšerná dvojka. Jako by ten scénář dělal 15ti letej filmovej fanda a text zrovna našel po raním sraní na záchodě mezi toaleťákem a pornočasákem. Je to nudný, předvídatelný klišé, debilní a nechápu, proč do tak špatného filmu zasadili tak dobré herce, jako je Thomas Brodie-Sangster a Aidan Gillen ze Hry o Trůny, jen zklamání... ()

Norino12

Kto by to bol povedal, čo sa vykľuje z takého projektu akým je Labyrint. Otázky a pochybnosti, ktoré sa nachádzali v prvom Labyrinte sa nám postupne odkryli tým sa však objavili ďalšie a nechali nás v napätí, čo nás bude naďalej čakať. Zmena z labyrintových robotických pavúkov na nakazených raplov určite vítam pretože v dnešnej dobe sú "zombies" iN. Navyše sa do prostredia a atmosféry zhoreniska hodili a priniesli mrazivú hororovejšiu atmosféru. Plus dávam taktiež akcii, efektom a celkovému prostrediu, herecké výkony mladých hercov sa držali na úrovni tak ako v prvej časti takže tu nie je, čo vytknúť. Uvidíme, čo nám ukáže tretia časť a snáď bude finále stáť za to! ()

AndrejBB

Tradičný druhý diel. Síce sme sa niečo nové dozvedeli, ale nič prevratné. Nové postavy, až na Aidana Gillena, nevýrazné a veľa priestoru nedostali. Aj tých zombíkov už je všade veľa. Teraz sme pre zmenu dostali takých, ktorí dokážu aj rýchlo behať. K tomu vyrastajú zo stien ako posádka Davyho Jonesa v Pirátoch z Karibiku. Už sa teším na tretí diel, kde sa snáď dočkáme množstva akcie pri útoku na sídlo Skazy. Možno si dovtedy prečítam aj knihy. ()

Hadriel

Celkem nuda. Asi tak na úrovní prvního dílu. Jsou tu akční sekvence, které celkem ujdou. Výskyt "zombíků" či co to je, docela potěší. Bohužel většinou krátkou akci střídají nudné pasáže stupidních rozhovorů. A všemu nasazuje korunu opětovné iracionální chování snad úplně každé postavy. Barry Pepper potěší. Kaya Scodelario to posrala a mého oblíbeného asiata sebrali a v příštím díle ho půjdou zachránit. Uvidíme jaký bude další díl, ale tenhle šel zkrátit na třetinu a přilepit k předchozímu a následujícímu a bylo by to lepší. Ale prachy jsou prachy, to samozřejmě jako kapitalistická svině chápu. Soukromá poznámka: Nechodit do kina o víkendu. Spoustu lidí a hlavně stupidní puberťáci, kteří se smějou a hulákaj neustále, nepomohlo ani skopnutí kelímku s popcornem. Navíc obecně uznávané pravidlo že popcorn se v tichých a napínavých scénách nežere asi o víkendu neplatí. No more. ()

lucijelucije

No jako je to ustřelené, teenagerovské a některé scény si USA nemohla odpustit, o klišé ani nemluvě, ale v důsledku mě tahle dvojka bavila o něco víc, než první díl. Bylo tady víc akce, víc spádů a víc vizuální podívané, takže na slušný nadprůměr to dotáhl Maze Runner zaslouženě. ()

peetriss

Další juvenilní sci-fi o boji proti aroganci moci se všemi neduhy pro tento typ filmu typickými. Primitivní scénář, slabé dialogy a sentimentální excesy, doplněné o Ballovo neskrývané plagiátorství prvků z mnoha dospělejších a vyspělejších hitů. Naštěstí se Ball ukázal jako poměrně schopný tvůrce nenáročné, mnohdy až nečekaně hutné, kinozábavy, protože zmíněné plagiátorství provádí s nápaditostí, dynamikou a vizuálně kvalitně. Ani herecké obsazení není k zahození. Oproti prvnímu Labyrintu jemný kvalitativní posun vzhůru, na čtyři to však v žádném případě nestačí. ()

Prochy38

No, nijak jsem se netěšil, ale zvědavost vyhrála... A jsem i rád. Zklamání se nedostavilo.. Herecky stále kvalitní, o pár milých obličejů obohaceno... Ale nějak už to nefungovalo. Nebo to přišlo jenom mně? Střídá se tam hodně typů prostředí.... hodně žánrů. Akce ovšem nechybí a posun někam dál v celkové myšlence. A teď čekáme, že 3. díl bude konečný? Nebo pro jistotu rozdělen? Celkově smíšené pocity. Ale už teď vím, že mě závěr zajímat bude... ()

Hanes88

Tak určitě je to horší než první díl, ale pořád pobavil. A to je podle mě účel takovýchto filmů. Závěr docela zajímavý a jsem zvědav na třetí díl. Herecké výkony se rozhodně zlepšily (hlavně u těch mladých herců). 60% ()

Angelino

No, niektoré časti boli trochu navyše, napríklad "zóna A" ktorú mám inak celkom rád, ale to je asi povinný zoznam tínedžerského žánru, aby bol aspoň jeden francuzák. A ešte som rád že sa z toho nestala úplná zombikovina, keďže to je medzi tínedžermi tiež in. Pred 4 rokmi by to všetko boli upíri, ale chápem, že sa treba mladej generácii trochu prispôsobiť. ()

santiamén

Obsahuje spoilery. Nechápu, co se mezi prvním a druhým dílem odehrálo, ale režisér se zjevně rozhodl naprosto ignorovat fakt, že se mělo jednat o literární adaptaci. Poprvé, co vidím film založený na knižní předloze, které se naprosto netýká. Tímto geniálním tvůrčím krokem ztratil první díl smysl (proč dělat testy v labyrintu, když tím riskuju životy těch pár imunních jedinců, které je nutné rozkuchat), a to je co říct vzhledem k tomu, že obrovské díry v logice se vyskytují už u Dashnera. Z viru přenášeného vzduchem se tradičně pěkně po hollywoodsky stala hrozba v podobě zombie kousnutí. A zjevně se pozapomnělo i na takový detail, že název knihy jaksi vypovídal o jejím ději, na který film rezignoval, tudíž už samotný titul nedává pražádný smysl (zkoušky se v druhém díle absolvovaly, celý pochod totiž proběhl v režii Wicked, ne jí navzdory, a "scorch" ve významu výheň, nikoli oheň rovněž chybí). Někdo si tady potřeboval dokázat, že na to má, a naprosto vyj***al s chudákem autorem. ()

bloodcountes

Oproti prvnímu filmu je tenhle otevřenější, tvůrci dostali možnost se vyřádit na dystopickém světě, jeho obyvatelích i v mnoha akcích. Prostřední část se zombíkama mě nebavila, obecně tyhle huáháá obludky ve fimech nesnáším, tady jsem přitom v druhým okně četla ranní zprávy ze světa. Potom to ale zase nabralo na výšce a zajímavosti a už se těším na třetí film, kdy snad naši hrdinní skautíci nakopají Zlosynu pořádně zadky. ()

TERRORDROME

Prvý Labyrint bol prekvapivo fajn bezlásková teen sci-fi a dvojka ešte o niečo lepšia. Dôvod je jednoduchý, film proste nedáva moc priestoru na premýšľanie lebo hrdinovia sú po celý čas plne zamestnaný útekom pred... vlastne celým postapo svetom, diabolskou organizáciou ZLOSIN počnúc, zombíkmi v stokách pokračujúc a ľudskou čvargou v ruinách miest končiac. Plus búrka s bleskami z ktorých by sa človek naozaj posral. Vizuál aj akčné scény sú tak ako v jednotke vizuálne pôsobivé a tak drsné ako to len mládežnícka povaha filmu dovoľuje. Čo som trochu nechápal je prečo boli zombíci z nákupného centra maskovaný ľudia a tí z kanálov zas digitálne animovaný. Inak ale naháňačka s digi zombíkmi skrz "zlomený" mrakodrap bola asi top scéna. Ako som povedal, vysoká rýchlosť sledu udalostí zabraňuje nude a prílišnému premýšľaniu o celkovej logike a vývoji deja pozostávajúceho z opakujúcich sa epizód, kde v každom "checkpointe" kam hrdinovia dorazia ich nejaký zradca "práskne" ZLOSINOVI. Najhoršie na tom je ale fakt že čím viac sa dozvedáme o pozadí udalostí, tým nezmyselnejšia je celá tá záležitosť s labyrintom o čom bol celý prvý diel. Možno sa to v ďalšom diele ešte nejako dovysvetlí, ale zatiaľ to vyzerá tak že strkanie detí do bludiska s obludami nemá s primárnou snahou ZLOSINU o nájdenie lieku na zombie nákazu za každú cenu vlastne žiadnu spojitosť a tým pádom sa stáva absurdným. P.S. romantická línia je až na nejaké náznaky stále nerozvinutá a za túto pohlavnú zdržanlivosť majú tvorcovia u mňa nezanedbateľné plus. ()

xmatysekx

Po průměrném rozjezdu trilogie (Útěk) se nám dostává zábavy o takových pět tříd nižší. K hlavním hrdinům nám náhodně přibívají divný lidi, kteří nijak (?) nesouvisejí s čímkoliv z toho, co jste viděli v jedničce. Jako třeba kde se sakra vzaly (a berou) ty příšery? Co je ta poušť? Aha, to není poušť... Kde jsou další lidi? Jo tak, ve městě mezi těma příšerama. Ne, tak ty jsou taky s nima. Sakra je tam něco někomu jasný? Možná tomu runnerovi. Ten má jasno ve všem hned: Prostě někam příjdu řeknu kdo jsem, místo nechám vybouchnout a zdrhnu (Útěk!). ()

Patrik256

Rozpočet_ 61 miliónov dolárov // Tržby_ 312.3 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 10 732 623 KČ // Diváci v ČR_ 77 721 // Tržby v USA_ 81.6 milióna dolárov ()

Jaro_slav

Jaký jiný publikum čekat na předpremíéře dementního filmu pro dementy, než dementy? Jeden si nejspíš myslel, že deodorant je součást kvadratické rovnice nebo něco jinýho z matematiky, a k tomu měl navíc potřebu „film” komentovat, jinej se zase tak rozdováděl, až z toho pocákal předraženou odpornou kolou z postmixu svý okolí včetně mě. Pravda, tenhle snímek je tak blbej, že si lepčí publikum nezaslouží. To, že první Maze Runner byl opravdová sračka (a proto mě zajímalo, zda jde pokračovat na takový úrovni), zatímco tady byly aspoň zajímavý ty ruiny města, tomuhle veledílu vysloužilo dvě rudý a něco mezi 30 a 40 procenty. Ale jinak je to jen další dějově imbecilní PG-13 srágora pro tupý týnejčry, v níž se nekrvácí, nekleje a na několik dní v poušti všem těm nažehlenejm modelům stačí malej baťůžek a čutorka vody. Kam se sere AUTO*MATovej Dárce. ()

filipvrbik

Tak knížku jsem nečetl ,ale opravdu druhý díl je někde úplně jinde než jednička,která se jeví slabým odvarem! Ale jako mínus musím říct,že prostě nemám rád zombie a ti "raplové" (pokuď pominu to ,že jsem se lekl -což se naposledy stalo u Sedm) mi připadají ,byť hrají asi důležitou roli pro příběh, zcela zbyteční - jinak ok ....viděno v kině 3D ...60% ()

Lovely.Bones

Obrovské zklamání! :( První díl bylo takové příjemné překvapení, tohle je hrůza. neměl jsem velké očekávání, ale tohle? Největší možný vývar young-adult filmů, který se snaží být něco víc (v jistou chvilku si to dokonce hraje na Ostrov!). Herci jsou nesympatičtí a předvádějí hrozně nezajímavou práci. S výjimkou Patricie Clarkson, která je v celém 130 minutovém filmu 3 minuty!!!! To je urážka všeho! S postavami je celkový problém a to v podobě toho, že každých 10 minut přibývá další a tím pádem není dostatek času na vývoj charakterů hlavních hrdinů. Celkově největším problémem je to, jak je celý film natočený. Bojíme se, utečeme, kecáme, utíkáme, bojíme se, kecáme, zdrogujeme se, kecáme a posledních 10 minut akce, jak z televizního dvoj-filmu. Dialogy jsou ještě horší, než u Hostitele a akce je horší, než u Divergence. Rozhodoval jsem se mezi slabou dvoj-hvězdičkou, nebo silnou jednou. A jelikož mi to přijde opravdu nadhodnocené, tak se žalostně uchýlím k jedné, jediné * :-( ()

Mikeel

Musím přiznat, že takhle moc mě teenegarská dystopie nebavila od prvního dílu Hunger Games. Ačkoliv je děj schématický, předvídatelný a je plný klišé, která jsme mohli vidět ve stovkách dalších zombie/postapokalyptických sci-fi, film je technicky skvěle zvládnutý. Svou akčností šlape na paty mnohem větším jménům akčního žánru, nedává divákovi možnost na jedinou minutu vydechnout. Na druhou stranu, naváznost s prvním dílem a logika lehce pokulhává, těžko říct, nakolik je to vina filmové adaptace a nakolik chyba knihy. Mile mě potěšil i casting - jak starý, tak i ten nový ze Hry o trůny. V rámci young adult žánru nadprůměr. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)