Zúčtování

Účtovník

The Accountant

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 128 min

Zajímavý film. Na mě místy možná až moc překombinovaný a složitý, že jsem se místy ztrácel a pár věcí mi přišlo zbytečných, ale jinak zábavná podívaná s dobře hrajícím Affleckem, slušnou akcí, chytrými dialogy a poutavým story. Slušné. 75%(7.12.2016)

Autistický, ale za to geniální a nesmírně zručný účetní je perfektní alternativou pro již trošku ohrané tajné agenty s nemenším cílem než zachránit svět. Ben Affleck dostal roli, která mu padne jak ušitá. Jeho charakter má dávku podivnosti, trošku komické trapnosti, ale přitom je patrné, že se snaží být především dobrým člověkem. Příběh je příjemně zamotaný, byť flashbacky se zprvu zdají mírně patetické. Třeba časem docením na 5*... 9/10(22.12.2016)

// Distributor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,402 // Otvárací Víkend v USA: $24,710,273 //(7.1.2017)

Tato role byla opravdu šita na míru pro Afflecka, musela to být volba číslo 1. Dle ohlasů jsem čekal vyšší bodycount ala John Wick, což nepřišlo. I tak se jedná o velmi zdařilou akční jízdu s dobrým scénářem a vynikajícím Affleckem. [Cinestar Anděl](5.11.2016)

Jeden z najlepších filmov roku 2016. Akčná nálož s kopou brutálnych headshotov na pozadí solídne prepracovanej psychologickej drámy o autistovi, čo sa dal na pochybné chodníčky. Niečo ako Rain Man meets John Wick v podaní nečakane presvedčivého Bena Afflecka.(30.10.2016)

• - Když Christian Wolf (Ben Affleck) při útěku otevírá ve svém úkrytu zásuvku s falešnými cestovními pasy, jako první je vidět pas České republiky. Namísto toho, aby byl pas ale červené barvy (oficiální barva ČR pasu), je v tmavě zelené. (Darkslider)

• - V čase 00:36:54, kedy otvára Ben Affleck termosku, hrnček odkladá vpravo. V ďalšom zábere je hrnček už vľavo. (ateista)

• - Jedno z pseudonymov používaných Christianom Wolffom (Ben Affleck) je meno Gaus. Carl Friedrich Gaus bol jeden z najväčších matematikov a fyzikov všetkých čias. Zaoberal sa teóriou čísel, matematickou analýzou, geometriou, geodéziou, magnetizmom, astronómiou a optikou. Vynašiel mimo iného tzv. Gausovu krivku. (Dr.Linus)