Morfující lidožravé příšery opět otřesou malým městečkem v Nevadě. Zaplavují jeho podzemí a hrozí nebezpečí, že smetou z povrchu země i městečko samotné. Jedinou nadějí pro obyvatele je Burt Gummer (Michael Gross), který přežil předešlé útoky podzemních nestvůr. S pomocí dvou místních podnikatelů (Shawn Christian a Susan Chuang ) se Burt připravuje na další setkání s děsivými Graboidy. Chvění 3 přináší hrůzostrašnou a výbušnou zábavu! (Magic Box)

MM_Ramone

Tretie pokračovanie komediálneho horroru "Chvenie" je celé pod taktovkou neurotického militantného fanatika Burta Gummera. Vracia sa z Agentíny, kde posôbil ako lovec graboidov, späť do malého mestečka Perfection v Nevade. Prichádza na miesto, kde to všetko pred jedenástimi rokmi začalo. Musí tam opäť zviesť neľútostný boj s nevypočítateľnými prehistorickými netvormi. Tento krát to bude zasa o niečo náročnejšie. Burta Gummera však len tak niečo nezaskočí. Táto svojrázna postavička, s knírom a šiltovkou Atlanta Hawks, mi bola vždy sympatická, preto ma potešilo, keď sa stal ťahúňom filmu. Povýšil na hlavného hrdinu. *** ()

lennyd

Už to pomaličku vypadá, že bude Burt Gummer (Michael Gross) bez práce. Zabiják obřích červů je natolik úspěšný, že tento druh patrně vyhubil - a tak se vrací domů, do rodného údolí, aby se věnoval něčemu užitečnějšímu. Zde ale zjišťuje, že jednak si na obřích graboidech vybudoval živnost místní mladý flákač, a druhak že graboidi vůbec nejsou mrtví, ba naopak dokáží zmutovat do mnohem nebezpečnějších tvorů ... První díl této minisérie mne hodně bavil hlavně hereckým výkonem Kevina Bacona a Freda Warda. Druhý díl byl o poznání horší - chyběl mu vtip a lehkost prvního dílu. A tento třetí díl je na podobné úrovni jako díl druhý - všechno mi tu přišlo nějaké nucené, bez trošky vtipu (těch několik málo scén, u kterých autoři předpokládali, že se divák bude smát na mne nějak nefungovalo). Když si pomyslím, že mne ještě čeká čtvrtý díl, abych tuto sérii měl definitivně z krku, začíná mi běhat mráz po zádech.. ()

VanTom

Vlastně se mi i 2. pokračování docela líbilo, ovšem objektivně (ehm) na 3 hvězdičky nedosahuje. Tvůrci mají jasno, s čím pracují (postavy zase vědí, proti čemu žravému stojí) a lacinou brakovost snad i vyžadují, jenže postupně z příjemně povědomého, při zemi se držícího návratu domů dělají sice záměrnou, ale již (doslova) ulítlou volovinu, jejíž kulhající tempo a hrůzné triky nezachrání ani vehementní zlehčování. ()

Lacike

V trojke sa príbeh vracia späť do pôvodného mestečka, ale najväčšie hviezdy Bacon a Ward sa už na sériu vykašľali, takže producenti zohnali aspoň všetkých ostatných no name hercov, ktorý prežili vyčíňanie červov v jednotke. Hlavným hrdinom série sa nadobro stal demolátor Burt, ale podľa mňa to nie je ani zďaleka tak ikonická postava ako napríklad Ash z Evil Dead, aby sám utiahol sériu. Ďalším mínusom je podfinancovanie všetkých pokračovaní, takže sa už nedočkáme žiadnych pôsobivých demolácii budov. Ale na rozdiel od trápnej dvojky majú tentoraz znova veľký priestor podzemné červy pred ktorými sa chováte tak, že vyskočíte na najbližšiu malú skalku. Je to síce WTF, ale celkom vtipné. V druhej polovici sa k slovu dostane ďalší nový druh. Tentoraz nejaké lietacie jaštery, či čo to bolo a to je fakt tragédia. Sú urobené pomocou CGI, ktoré vyzerá jak zo starej videohry. Nie, to nie je ani vtipné. Je to trapas. Ale celkovo ma tento diel bavil predsalen o trochu viac ako jednotka, keďže bol o niečo menej trápny. To nič nemení na tom, že po jednotke mala radšej séria skončiť. Tento diel sa oplatí vidieť len ak chcete vidieť nejaký ďalší film s tým dievčaťom, ktoré v Jurskom parku naháňali dinosaury a mihla sa aj v prvom Tremors. 4/10. ()

corpsy

Graboidi mali v jedničke tú výhodu, že boli pod zemou a vlastne nikto nevedel ako vyzerajú. Vyplazovali len jazýčky. Ale nakoniec...V dvojke dostali update v podobe kuracích infantov. V tejto trojke kurčatá už aj lietajú a to na metán z ich čriev. A to je už trošku veľa. Zmutované podzemné červy v tomto prípade čakajte minimálne. A tým pádom aj dobrú zábavu. ()