Očista: Volební rok

• Česko Očista 3: Volební rok (více)

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální" zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých. (Cinemart)

Makky

Z Očisty sa stáva istý kult. Bizarnosť a originalita samotnej noci a praktík počas nej sa odohrávajúcich nemá obdobu. Opatrne sa dá povedať, že kvalita každým dielom stúpa, avšak stále nenastáva radikálny posun vpred, aký by som si vedel predstaviť. DeMonaco je brutálny rutinér, ktorý si síce neberie servítku a porcuje nám slušnú porciu násilia, no zostáva pri predvídateľných praktikách a neždíma emócie. Tie prakticky neexistujú a divák len sleduje záblesky dobrého pospájané do klišoidnej rúbanice. Očista potrebuje inováciu a nie dojiť stále tú istú schému. Možno opäť o rok... ()

kaylin

Nevím, jestli bude dobré, když se z „Očisty“ stane skutečně rozsáhlá série, ale já si nemohu pomoct, zatím jsem se na každý díl těšil a budu se těšit i na případný čtvrtý díl, který – jak to tak vypadá – přece jen bude. A že by i televizní seriál? Tohle téma je hodně zajíamvé, a když se toho chopí někdo, komu jde o sociální kritiku, tedy nejlépe pořád James DeMonaco, bude to pořád dobré. ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 11.7 2016 | 74% | První díl byl průměrný, druhý díl byl dokonalý, třetí díl je nadprůměrný. Opravdu nevím, co si o tom mám myslet. 80% ()

Colby Sawyer

Šel jsem tak nějak z přemluvení, jelikož horory nemám rád a toto vypadalo velmi béčkově, tak jsem očekával úplnou hovadinu a ono to vlastně špatný nebylo. Jsem spokojený, že to skutečně horor není, na pár laciných lekaček je film klasická vyvražďovačka, ale je to podané velmi stylově. Senátorka + výborný Frank Grillo vs. kupa vraždících magorů. Akce je dobrá, postavy fajn a děj má spád. Takže slušná spokojenost. ()

AlistairMir

Očistu hodnotím čistě jako akční film, protože hororového na tom není opravdu nic. Není tu pocit strachu, gore, houstnoucí atmosféra...prostě "horor" pro 13leté, ale po akční stránce jsem spokojen, skoro pořád se něco děje, Frank opět kosí co jde spolu s novejma kámošema a jelikož jsem po dvojce ani nic jinýho nečekal tak to beru. Všechny tři Očisty tak u mě dostávaj 4* což je u filmů, co maj více pokračování většinou malej zázrak. Nicméně jednička by zasloužila 4,5* tak jí možná zvednu na pět, přeci jen je z trilogie pro mě nejlepší a nejhororovější. ()

dom156

Možná trochu odbočím, ale nemohu si rýpnout do hlavních plakátů všech tří dílů. U jedničky je zobrazen nějaký deviant, který se blíží ke své oběti, u druhého dílu je zobrazena parta motorkářů, kteří mají pomalované ksichty a u třetího dílu vidíme nějakej nechutnej karneval. S plakáty se trošku sekli, nicméně tento díl je pro mě nejpříjemnější. Hlavní viníkem je zlepšený casting. Také člověku pomůže již orientování se v dané problematice a její vysvětlení hned na úvod filmu, což mimochodem mělo být v jedničce a ne až ve trojce. Děj je velmi podobný druhému pokračování. Celkově je Očista (jako celek) průměrná až podprůměrná. Za mě palec dolů a ztráta času. ()

vegetol.mp

Zatím nejlepší ze všech tří dílů. DeMonaco je díl od dílu lepší a jednoduchý béčkový půdorys je v dnešní době osvěžující. Mordy jsou navíc solidně krvavé. Pobavilo i neonacistické speciální komando. Každopádně už se těším na česko-slovenský remake, ve kterém bude banda cikánů chránit Magdu Vášáryovou a po krku jim půjde Vandas s Kotlebou. ()

stuntmanMIKE odpad!

Tak vážení a milí, pekne sa nám to kokotí. Poviem to tak...námetovo je to skvelé. Myšlienka nejakej očisty je výživná a šťavnata a má kurevský potenciál. Len mi niekto vysvetlite, prečo sa to uberá týmto smerom ? Aký je rozdiel medzi týmto dielom a dvojkou ? Kde kurva sú nejaké echt vraždy ? Kde je to zverstvo ? Kde sú všetci tí magori, ktorí chodia a nápadito likvidujú vágus ? Neviem... sú tam asi 3 scény s niečím takýmto, 3 prestrelky a to je celé. Potom sa už len pozeráme hodinu a pol na chodiaci Gril, ktorý je nepriestrelný, na slniečkársku pičku, ktorá by sa skôr hodila do porna a hlavne, a teraz to príde, na spravodlivých negrov BLACK LIVES MATTERS a nespravodlivých a krutých belochov MAKE AMERICA GREAT AGAIN a ja sa nemôžem zbaviť pocitu, že ide o ďalšiu pojebanú americkú agitku na multikulty nažívanie. Neviem si inak vysvetliť prečo tí spravodliví a dobrí sú všetci farební + nejaký ten biely dred alebo ksiltofka, a tí zlí škaredí mocipáni sediaci v kostole sú všetci bieli jak mlieko RICH WHITE MALE PRIVILEGE. Takže sa nám takto novodobá trendy politka pomaličky nasiera aj do žánru, ktorí mám rád. Nabudúce by mohli natočiť Purge vo Švédsku ako tí hnusní blondaví švédi tyranizujú slušných, integrovaných, vzdelaných, utierkárskych ťavojebov v ich malebných getách. No proste grc... a jednotku Ku-Klux-Klanu spomínať ani nebudem. ()

dyfur

......asi druhá najlepšia časť z tejto série -po Anarchii...menej Franca Grilla,ale to stále "to šlape".... ()

applause

Čekala jsem něco lepšího. Chtěla jsem na to jít do kina, takže jsem ráda, že jsem nešla. Myslela jsem, že to bude horší a strašidelnější. Jako bylo tam pár lekaček, ale nic moc. Také mi to přišlo celkové krátké a ten konec byl takový uříznutý. Proto takové hodnocení. ()

Jigy

Jednička mě dostala především nápadem. Dvojka rozšiřuje koncept do širšího úhlu a Volební rok atmosféru dokresluje a posouvá zase o kousek dál. Celkově se mi dosavadní trilogie velmi líbí a těší mě, že se jedná o jeden z mála projektů, který nestagnuje ale naopak je film od filmu lepší. ()

honajz2

Tahle série mě vždycky úplně míjela, jedničku je blbá, ale aspoň se na ni dá dívat, dvojku jsem vynechal a ani se mi moc nechce na ni dívat a trojka je debilní a díval jsem se na ni jenom proto, že šla náhodou v televizi a chtěl jsem jí dát šanci. Je zbytečně natažená na dvě hodiny, táhne se jak sopel z nosu a nemá zajímavé postavy, takže ani není moc komu fandit. Výborně. Do toho je zde dost akce, která je ale stejně nudná a ke konci je tam nějaká pošahaná sekta fandů očisty, která se schází v kostele a asi vznikla z křesťanství (?), což je taky geniální nápad. Tak co mám na filmu chválit? Snad jen posledních 20 minut, které napínavé jsou, ale tak co chcete zkazit na zabíjení vraždící sekty magorů, k té si nenávist vybudujete už z principu. A někdy i ta akce se tu tvářila tak strašně vážně, že byla celá na smích, třeba ta poslední přestřelka. Takže asi tak. Tahle série prostě jde úplně mimo mě. 1* ()

M.i.k.e

očista po třetí a po třetí zůstal potenciál nevyužit úplně.Ta myšlenka se mi líbí od začátku a je fajn,že DeMonaco se snaží jít svojí cestou,ale jak jsem po dvou dílech žil v tom,že by šlo natočit ještě lépe/drsněji,trojka na tom nic nemění.Ona je totiž prakticky totožná jako dvojka a jakkoliv mi odklon ke klasickému akčňáku nevadil,dalo se vytěžit víc...60% ()

Havaj8

Pravdou je, že série Purge dokáže bavit. Je otázkou jak dlouho ještě. Jednička a dvojka byly svým způsobem odlišný. Trojka už zlehka navazovala, tím že byla v ulicích a že byl v hlavní roli opět Frank Grillo. Nicméně už toho moc nedokáže překvapit. Děj okolo senátorky, která má v plánu celou očistu zarazit, je opravdu jenom na pozadí. Mohlo by se to týkat kohokoli. A těch smrtí, které tvořily tu největší originalitu, tam naopak moc nebylo. Takže se člověk pořádně ani neměl čím bavit. Shrnu to, první dva díly byly pecka, tohle už zlehka ohraný. Dokud teda bude senátorka (prezidentka) v bílým domě, tak bych to do třetice ukončil. ()

zdenotvor

Očista každou časťou stúpa hore. Síce akčnosťou stráca trochu na hororovosti, ale každá časť má niečo do seba a nájdeme tu zase nejaké nové nápady a plno brutality. Politická téma ma tiež vôbec nerušila, takže som sa nadštandardne bavil. ()

Wiikii

Nemám rád filmy ve kterých se většina lidí chová jako naprostý pošahaní idi*ti, neumí tu pošahanost ani hrát a vše je to zaobaleno do parosto přibl*lého světa absurdity, která těží jen a jenom na akční slátanině všeho a ničeho.. Druhý díl byl dobrý alespoň v tom, že se pokoušel držet akční absurdity, zde se to ale snaží mít dokonce i příběh. .... HODNOCENÍ: 20% (1*) ()

BarryLyndon

Filmařsky určitě nejzdařilejší a žánrově to protíná oba filmy, je tam dost akce, ale kvalitnější lekačky jak v celé jedničce, hodně pěkně to umí pracovat s hudbou a nástupem dílčích záporáků. Dost fajn si to dělá prdel z mytologie, až jsem si párkrát vzpomněl na hvězdnou pěchotu a celkově je to strašná satira na republikány a demokraty Opět tu excelu Frank Grillo, i když teda jeho postava nemá s dvojkou moc společného a mimo jedné zmínky to v klidu může být někdo uplně jiný. Já tu měl oči ale jenom pro Elizabeth Mitchell , ta byla tak kurevsky hot na 46 let Už ve V zastinovala coby mamina všechny ty vyumělkované modelky, ale tady.... Hodně fajn hláškoval Mykelti Williamson aka Bubba z Forresta Gumpa aka Denzel pro chudé. Škoda, že jsem se začal v druhé půlce trochu nudit, když tomu došla šťáva a začli tam cpát moc patosu, jinak to bylo opravdu zábavné béčko. Horor bych v tom moc nehledal, budete zklamaní. Těch pár piv se mi u toho vypilo moc příjemně a celkově jsem rád za nějakou béčkovou horor akci, kde nejsou už otravní zombíci. Rád se podívám na další díl, má to vzestupnou tendenci a jestli bude každý díl o něčem jiném a jiný žánr, tak fajn 7/10 ()

Rodriguez

Jak napovídá název, děj filmu se točí těsně před volbami a tak není divu, že prvními kandidáty na smrt jsou právě politici. V našem případě politička, která má ale schopnou ochranku....jenže zase se něco pokazí.... Tentokrát jsem byl patřičně natěšen a příjemně při odchodu z kina potěšen! 75% ()

bourec

Jednoznačně nejslabší díl série.Hodně se tady promlouvá,politika tady má hlavní roli,a vlastně to postrádá atmosféru.40%. ()

PF 2016

PF 2016