Série(2) / Epizody(12)

Jonathan Pine (Tom Hiddleston) je hotelový recepční, který dříve sloužil v armádě. Důstojnice britské tajné služby, agentka Burrová (Olivia Colman) ho přiměje ke spolupráci. Má za úkol zjistit, co má anglická a americká tajná služba společného s ilegálním obchodem se zbraněmi. Jako krytý agent se musí dostat do co nejtěsnější blízkosti mocného obchodníka se zbraněmi Richarda Onslowa Ropera (Hugh Laurie), jeho přítelkyně Jed (Elizabeth Debicki) a jeho společníka Corcorana (Tom Hollander). (AMC Czech)

anniesek

Dali jsme to s přítelem celé za jeden večer. Velmi povedené. Trochu naivní (nemyslím si, že by padouch takového kalibru byl tak lehkovážný ohledně nasazení "nového člověka"), ale skvěle zpracované, skvěle zahrané. ()

dalia

Napínavá podívaná z atraktivního prostředí s velmi dobrými hereckými výkony. Obzvlášť Hugh Laurie je výborný. Spíše než akční střílečka je to taková hra na kočku a na myš mezi Pinem a Roperem, atmosféra nebezpečí a vzájemné podezíravosti je ukryta spíše v dialozích a náznacích, což rozhodně není na škodu. I samotné řešení zdánlivě beznadějné situace bylo nakonec elegantní a chytré. ()

chevronman

Herci špičkoví, lokace luxusní, scénář geniální a režie skvělá. Chvíli jsem váhal, jestli dát čtyři nebo pět hvězd, nakonec zvítězil rozum nad opojením z čerstvě dokoukaného líbivého seriálu. Přeci jen všechno to načančané prostředí a škrobeně pohlední lidé mi vadili. Možná luxus do tohoto prostředí patří, ale chyběla mi jistá syrovost. Navíc, ačkoli mám Toma Hiddlestona docela rád, mi Tomův perfektní úsměv, který byl reakcí na jakkoli špatný vtip Hugh Laurieho, trochu vadil. Některé postavy pro mě také byly málo uvěřitelné, nehledě na to, že Hiddleston v roli Pinea měl prostě z prdele kliku na správný lidi, kteří mu chtěli pomáhat. I přes to všechno ale seriál šlapal jako po másle, všechno do sebe skvěle zapadalo a gradovalo a těch šest hodin krásně uteklo. ()

hupicek

Knihy Johna le Carre mám ráda, tak jsem byla zvědavá na převedení do filmové podoby. Hodně se mi to líbí, má to pro mě to správné napětí a spád. Musím pochválit krásné exteriéry. Navíc dvojka Hiddleston a Laurie jako hlavní dvojice je skvělá a líbí se mi i Tom Hollander. ()

710.cz

Nepřesvědčivé výkony herců i samotný příběh, děsné dialogy. Největší zlořádi světa mající touhu vše vysvětlovat, bodře komentovat, svěřovat se. Hlavní hrdina se jen omylem nejmenuje Dušín Miroslav. Přehlídka klišé a dlouhých pohledů zpoza moudře pozdviženého obočí zvícího operetního umělce. Doktor House asi nebyl špatný, hrál jen blbou roli podle mizerného scénáře podle jinak skvělé knihy. ()

PanIncognito

Napínavé dílo! Seriál působí přesvědčivě a věrohodně. Titulní představitelé zajišťují žravost po dalších epizodách, jejich umění je tedy právem ceněné Zlatými glóby. :) (viděno s dabingem) ()

KcarlosK

John le Carré je pro mě zárukou nudy a spousty keců. Ale tentokrát to bylo celkem v pohodě. Hezky vykreslené politické pozadí a pěkný závěr. Druhou sérii si určitě dám. ()

stuj

Než se z Hiddlestona stal špion, tak to vypadalo nadějně. Pak to ale začalo být takové až moc přímé a jednoduché. Špionovi vše prochází (i když skoro nic nedělá, nemluví a má nasazen jen jeden zamračený výraz), kdežto ostatním, lety prověřeným spolupracovníkům hlavního enemáka, se dařit přestává. Hugh Laurie - dlouholetý top třída luxus gangster - Hiddlestonovi na vše sedne. Takže nuda. Navíc ještě love story v pozadí. Příběh je prostě až moc ne-uvěřitelný. ()

Rada.Shoa

Přejel jsem to na jeden zátah! Úplně první dojem byl asi "to zas bude 6 hodin zbytečně promarněných" ale naštěstí jsem se spletl.Asi během několika minut mě to chytlo tak, že jsem se nemohl ani dostat na toaletu... Perfektní špionážní záležitost se dvěma vynikajícími herci.Možná jen těch náhod tam bylo moc.Někdy bych až řekl, že bylo absurdní že ho neprohlédl dříve. ()

OsahuKimina

9/10 Nečekaně kvalitní a vtahující minisérie. I přes pomalý rozjezd se jedná o pečlivě dramaturgicky sestavených šest dílů způsobem, že divák dostane podobný pocit a zážitek jako při nejlepších, vysokorozpočtových špionážních románech typu James Bond nebo Agent bez minulosti i bez toho, aniž by vše okolo vybuchovalo během automobilových honiček za zvuku střelby v každém záběru. Noční recepční je jeden z nejlepších příkladů jak se dá i bez akce, pomocí dialogů a výborných charakterů vybudovat napínavý příběh o boji tajných služeb s organizovaným zločinem i pro rozmazleného diváka, který bez akčních scén neudrží pozornost. Velkou zásluhu na tom má perfektní obsazení. Budu asi v menšině, ale až teprve tato role Toma Hiddlestona ve mě vyvolala nadšení, až unešení o kterém většina diváků mluvila už při jeho předchozích filmech za jeho herecké výkony. Hiddleston má v hlavní roli uhrančivé charizma a předvádí přesvědčivý výkon. (Že by to mohl být skvělý nový James Bond...? Ano určitě!) Zbytek obsazení v žádném případě nezaostává, ba naopak. Takový Hugh Laurie jak je u něho zvykem se do role záporáka Roppera opřel způsobem jeho vlastním, se stoprocentním nasazením jeho osobnosti, že by jste mu postupem minut titul obávaného zbraňového magnáta, obchodníka se smrtí věřili za každé situace. Zároveň překvapí i rozmanité, bohaté lokace, které by člověk při takovéto minisérii nečekal a je to další střípek, který Nočnímu recepčnímu dodává vynikající atmosféru. Přeci jen se mi nelíbilo vyústění finále, vzhledem k vývoji příběhu a napínání diváka mohlo vygradovat v něco epičtějšího, byť stále bylo napínavé a skvěle napsané. A nucené a okaté sbližování Jonathana s Ropperovou milenkou bylo na celém scénáři asi nejméně důvěryhodné, přesto že to byla zlomová část příběhu. I tak je to za mě pěti hvězdičková podívaná, která mi sedla od začátku až do samotného konce! ()

skvely

Zase další dlouhá nuda. Proč to všichni tak prodlužují? Nulové napětí a samozřejmě dobrý konec, co jiného taky čekat. Jsem zas a opět zklamaná kvůli vysokého hodnocení. Mám pocit, že nenechali Hiddlestona hrát. Jsem naštvaná a znuděná. ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

08.11.2018

Susanne Bier (Druhá šance, Bird Box) naposledy vyhrála Emmy za režii všech dílů oceňované televizní minisérie Noční recepční. Po dvou letech a celovečerním filmu pro Netflix se teď vrací, aby spolu s… (více)

Noční manažer má následovníka

Noční manažer má následovníka

17.01.2017

Loňská špiónská minisérie The Night Manager si odnesla domů tři Zlaté glóby. Televizní stanice AMC a BBC proto neváhaly a oznámily adaptaci dalšího románu Johna le Carré. Tentokrát se bude točit… (více)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (více)