Série(2) / Epizody(12)

Jonathan Pine (Tom Hiddleston) je hotelový recepční, který dříve sloužil v armádě. Důstojnice britské tajné služby, agentka Burrová (Olivia Colman) ho přiměje ke spolupráci. Má za úkol zjistit, co má anglická a americká tajná služba společného s ilegálním obchodem se zbraněmi. Jako krytý agent se musí dostat do co nejtěsnější blízkosti mocného obchodníka se zbraněmi Richarda Onslowa Ropera (Hugh Laurie), jeho přítelkyně Jed (Elizabeth Debicki) a jeho společníka Corcorana (Tom Hollander). (AMC Czech)

DoNotCross

Carré je můj oblíbený spisovatel, takže mě tahle adaptace přirozeně zaujala. Alespoň než jsem si jí pustil. Viděl jsem dva díly a musím konstatovat, že tento způsob převedení mistra špionážních příběhu s přesahem se mi zdá poněkud nešťastným. Předně, Carrého knihy vynikají svou realističností a uvěřitelností. Hlavní hrdinové nejsou žádní sekáči, ale obyčejní kluci a holky, kteří svému poslání obětují život, ať už při něm zařvou, nebo ne. Tým za Night Managerem k těmhle výchozím ingrediencím přihodil poetiku Jamese Bonda. Takže hlavní geroj je hezoun a sekáč, co spí s mnoha dámami, zároveň se ale snaží prodat svůj lidský strach a nejistotu, které prožívá při špiónování. A tohle prostě nefunguje. Stojí to na zdravých základech, výsledek je ale nemastný, neslaný a nedovede pořádně strhnout, protože té civilní rovině podráží nohy a realitou nepolíbená, bondovská. Když ale nic jiného, tak to ukázalo, že Hugh Laurie by mohl být zatraceně zajímavým záporákem právě pro krále filmových špionů. Takže příště se rozmyslet, jestli točím podle Carrého, nebo Fleminga. ()

Plastík

Tak jak na to. Děsně zábavná nuda. Nudný spád, ale zvláštní napětí. Chvála za pouhých 6 dílů. Žádný patos. Hodnocení přes 80 nulalomítkonula je zasložených. ()

Jeremiasz

prima vec, trochu Bond feel, Hugh je roztomilej zaporak, pekna gradace, potud za 5 hvezdicek, ale neuveritelne patosacky konec ve stylu "zili stastne az do smrti" mi to dost otravil, takze ve finale jen 4 teda ()

VlastaFlaksa

První díl mě dost nudil, stejně jako knížka, kterou jsem před pár lety četla, druhý díl byl lepší a pak už to nabralo spád a těšila jsem se, co bude dál. Málokdy mi film nebo seriál přijde lepší než kniha, v tomto případě to ale platí, knížka se mi dost táhle úplně celá, tady je to díl od dílu lepší. ()

subic

Uf, takhle dlouho jsem snad žádný seriál nesledoval. Tam se v jeden moment odehraje a řekne spousta věcí a když se chrlí arabská jména, jeden v tom má zmatky, tak jsem to musel furt vracet... Vizuálně parádní podívaná s velmi pěknou demonstrací moderních zbraní v 5.díle, co si vlastně tak nějak lze koupit. Příběh je v podstatě zajímavý, ale udělaný tak nějak nudně a některým postavám bych asi namočil do xichtu. Táhne se to táhne a pak najednou šup, proběhne krátká akce nebo info a pak se to zase táhne a táhne. Proto je to taky seriál... A mohl z toho být slušný 90minutový TV film. ()

mrclTV

Na úvod napíšem niečo o sebe, istú dobu (veľmi krátku) som brigádoval ako nočný recepčný - bola to nudná a vyčerpávajúca práca pozostávajúca zo sedenia za počítačom a čakania na telefonát alebo otvorenie dverí, pričom bolo dôležité hlavne nezaspať. Ale ja som bol len obyčajný hotelový zamestnanec a nie ako tento seriálový génius - šarmantný recepčný/wannabe tajný agent/detektív/zvodca. Jednoducho pravý opak mňa :D Niet divu, že sa mi moja brigáda hneď zunovala. Ale poďme k samotnému seriálu, nie je to úplne to, čo som si predstavoval, správanie postáv je občas prinajmenšom podivné alebo dokonca pritiahnuté za vlasy, ak sa odvážim povedať. Myslel som si, že to bola chyba pomalého a nešťastného rozjazdu, ale seriál pokračuje v tomto štýle ďalej, veľakrát u mňa zabezpečili zdvihnutie obočia. Posledné dve časti to trochu vylepšujú a majú potenciál, ale musíte sa k nim prehrýzť cez 4 o dosť menej zaujímavé epizódy. Budem asi trochu prísny, ale seriál v takomto stave u mňa vysoké hodnotenie nedostane. ()

ostravak30

Ani nebudu říkat to, co je jasné. Skvělé herecké výkony, drobné detaily a napětí, které by se dalo krájet a servírovat. Tím spíše, že mi něco říká, že autor není tak úplně mimo, že se docela trefil. A odhadoval bych to i s tou britskou vládou a asi se to nebude týkat jen jí. Mě se líbila i úvodní znělka, natáčelo se v úžasných exteriérech. Jediný důvod, proč nedávám vyšší hodnocení je ten docela banální závěr. Na to kolik se toho nepovedlo a jak se hatily do poslední chvíle plány zrušit obchody Ropera, je konec až skandálně jednoduchý. ()

DeDanu

Páni! Myslela jsem, že takovéhle gangsterky se už netočí! Mám podezření, že autorům scénáře napovídal pan Hugh Laurie ( po přečtení jeho Obchodníka se smrtí). Jak chudý, ale chytrý a mužný, Honza vypálil zlému králi rybník... A Gemini má zase pravdu! ()

curfew77

Knižní předloha sice pochází "až" z roku 1993, ale feeling a zápletka je ryze osmdesátková, jakkoli se to velkorysá výprava a moderní technologické vychytávky snaží maskovat. Poněkud pitomý špionážní příběh z doby, kdy ještě neexistovaly jiné bondovky, než ty legrační, tak táhne nad průměr hlavně hvězdné herecké trio Hiddleston-Debicki-Laurie a elegantní práce s kamerou a lokacemi. Za vidění první série stojí, nad logikou chování (především, leč ne výhradně záporáků) se nicméně přemýšlet moc nedoporučuje. 65 % a nejslabší čtyři hvězdy. PS: Patrně ta role, která Elizabeth přihrála TENET. PPS: Znělka skutečně velmi vymazlená! ()

Johannka

Nebylo to špatné, ale nějak jsem pořád čekala, kdy se něco stane, a ono se pořád nic nedělo. Na to, jak to bylo v celku dlouhé (myslím všechny díly první řady dohromady), vydalo to děje na jeden nedokončený 120 min, film. Tak nějak zbytečně natažené a rozkahńané. Ne špatné, ale ne okouzlující... ()

Luckyboy

Ačkoli jsem předlohu nečetl, po shlédnutí série musím konstatovat, že kromě plochosti postav jde o zdařilou adaptaci. A ta plochost může být problém předlohy a ne adaptace. Povedený žánrový kousek, který, ačkoli se rozuzlení dá předpokládat, přesto dokáže napnout a přikovat diváka k obrazovce, protože vůbec není jasné, kdo všechno to na konci odnese. Výkon Toma Hiddlestona stojí za povšimnutí, jedna z mála postav, která buď trochu nepřehrává, nebo není zase naopak nevýrazná. ()

PamelaJJK

Přes pár výhrad v podstatě nadšení. Celková stopáž mohla být kratší, zvláště většina pátého dílu mi přišla "zbytečná" a "umělá". Jinak vše OK. Krásné exteriéry i luxusní interiéry, skvělá hudba, parádně zajímavé úvodní titulky a v neposlední řadě vynikající obsazení. Zvláště kvarteto Elizabeth Debicki, Olivia Colman, Tom Hiddleston a samozřejmě Hugh Laurie. Příběh z prostředí obchodníků se zbraněmi a tajných služeb a jejich agentů je takřka vždy zajímavý a tento je, což velmi cením, vsazen do současných reálií, které tomu dávají ještě větší šmrnc. Spokojenost je u filmu asi tím nejdůležitějším, zde se dostavila, takže s hodnocením není třeba váhat. ()

14krejca14

Naprosto parádní ústřední dvojce (Hiddleston x Laurie), skvělé i další obsazení a další bombová britská minisérie. ()

Aywes

Skvělá špionážka, která dostala příliš málo prostoru. Postavy jsou povětšinou skvěle napsané, ale rozvinutí by si rozhodně zasloužili. ()

DandaPiper

Tom Hiddleston je James Bond bez akce, s dokonalým úsměvem, haha. Hugh Laurie je záporák bez akce, který má hromadu peněz a na všechno svoje lidi. I přes pomalejší tempo a důkladné odkrývání postav, mě to ani na chvilku nenudilo a i přes to, že je to BBC, má to v sobě cosi amerického, co mě přitahuje. Konec byl na můj vkus až zbytečně uhnaný, což je škoda, protože si dokážu představit odkrojit cca dvacet minut někde ze druhé, třetí epizody a věnovat se více závěru. Nelze ale říct, že by nedošlo k rozuzlení, došlo, jen to v té chvíli i končí. ()

holka218

Noční manažer se zařadil do mého žebříčku top tří seriálů. Tenhle seriál je dokonalý. Nemám mu vůbec co vytknout. Na jednu stranu jsem ráda, že má seriál pouze šest epizod, protože nemám moc ráda seriály, které mají třeba 200 epizod. Na druhou stranu bych tomuhle seriálu klidně pár epizod přidala, protože je mi líto, že jsem ho už dokoukala. Děj je velice plynulý a celou dobu se něco děje, takže nuda rozhodně nehrozí. Jasně, každá epizoda by se dala klidně o pár scén zkrátit, ale když seriál hodnotím jako celek, tak každá scéna má určitý význam. První díl má sice trochu pomalejší rozjezd, ale potom už to celé ubíhá velice rychle. Jsem ráda, že se celou dobu někdo jenom nestřílí a nezabíjí, jako to je v jiných špionážních filmech nebo seriálech. Tom Hiddleston je skvělý herec a svoji roli zahrál výborně. Do role tajného agenta se mi velice hodí a navíc vypadá skvěle jak v plavkách tak i v obleku a ten jeho roztomilý úsměv je prostě dokonalý. Seriál jsem začala sledovat také kvůli němu a rozhodně toho nelituji. Myslím, že si ho dokážu v roli Jamese Bonda představit. Hugh Laurie mi jako herec moc sympatický není, ale právě tahle role se mi k němu hodí. Elizabeth Debicki je moc krásná a talentovaná herečka, která se mi líbila už ve filmu Velký Gatsby. Tady jenom potvrdila, jak skvělá je a že umí zahrát úplně vše. Nikdo z herců mi nevadil a všichni měli v seriálu nějaký význam. Vhodně komentářích jsem četla, že se spoustě lidem nelíbí konec. Mě se líbí, i když je možná trochu moc jednoduchý. Ráda se někdy na seriál Noční recepční podívám znovu, protože mě vážně úplně uchvátil. Celkově bych mu dala 95%. ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

08.11.2018

Susanne Bier (Druhá šance, Bird Box) naposledy vyhrála Emmy za režii všech dílů oceňované televizní minisérie Noční recepční. Po dvou letech a celovečerním filmu pro Netflix se teď vrací, aby spolu s… (více)

Noční manažer má následovníka

Noční manažer má následovníka

17.01.2017

Loňská špiónská minisérie The Night Manager si odnesla domů tři Zlaté glóby. Televizní stanice AMC a BBC proto neváhaly a oznámily adaptaci dalšího románu Johna le Carré. Tentokrát se bude točit… (více)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (více)