Série(2) / Epizody(12)

Jonathan Pine (Tom Hiddleston) je hotelový recepční, který dříve sloužil v armádě. Důstojnice britské tajné služby, agentka Burrová (Olivia Colman) ho přiměje ke spolupráci. Má za úkol zjistit, co má anglická a americká tajná služba společného s ilegálním obchodem se zbraněmi. Jako krytý agent se musí dostat do co nejtěsnější blízkosti mocného obchodníka se zbraněmi Richarda Onslowa Ropera (Hugh Laurie), jeho přítelkyně Jed (Elizabeth Debicki) a jeho společníka Corcorana (Tom Hollander). (AMC Czech)

Zaitsev

Po třech dílech veliká spokojenost. Překvapivě velmi komorní, kde se ukazují až divadelní výkony hlavní ústřední dvojice Hiddleston a Laurie...Chytře podané, skvěle zahrané a ještě k tomu napětí, které by se dalo krájet. Vřele k doporučení! ()

pilarius

Hvězdné obsazení, skvělé interiéry i exteriéry, dějová linka dobře napsaná i nadávkovaná. Obešlo se to bez spousty klišé. Jen víc takových projektů! ()

sadlokan

Romantická chujovina,kde největší špionážní kousek je"vypujčení "si mobilu od malýho smrádka a vyfocení nejtajnějších plánů světa.Viděny 3 episody a závěrečných hepyendových 5 minut. ()

Wargoo

Odhliadnuc od faktu, že ak by si hlavný predstaviteľ vedel udržať svojho vtáka v trenkách, svet by vo svojej podstate naďalej fungoval v dokonalej symbióze, je to vynikajúci seriál. Veď predsa len, ak zbrane nezadováži dodávateľ č. 1, otvárajú sa dvere pre dodávateľa č. 2, tak to skrátka v tomto materialistickom svete funguje. Jonathan si ale nevedel pomôcť, a jeho túžba zblížiť sa so zadanými partnerkami mocných mužov ho stála nejeden šedívý vlas. Avšak, ak by do všetkého tak nepchal ten svoj zvedavý nos, my by sme boli ukrátený o tento fantastický seriál. Od slizkého "Corkyho", cez Ropera s uhrančivým hlasom Laurieho až po samotného "wannabe-bond" Jonathana Pina + všetky ostatné úlohy veľmi kvalitný kasting. Skvele zvolený počet epizód, pričom to nebolo ani príliš krátke, a ani príliš natiahnuté. Výborná miniséria. 5***** a 81,028% ()

anatheman

Slušná minisérie. Ano, jak již bylo řečeno v komentářích přede mnou, jedná se o bondovku bez Bonda. Což ale není na škodu, jelikož Tom "Loki" Hiddleston je více než důstojnou náhradou. Co se týče originality, o té se příliš mluvit nedá, nicméně vše je podáno osvěžující formou a tím je možno tento zádrhel odpustit. Každopádně se vše točí okolo ilegálních obchodů a korupcí, což je vždycky sázkou na jistotu. Seriál má poměrně zajímavé postavy. Kromě "Lokiho" a "Dr. House" je možno zmínit Corkyho (Tom Hollander), který zde představil snad největšího a nejvíce slizkého čůráka za poslední dobu. Zajímavá je i Jed (E. Debicki), která tu rozhodně nevystupuje samoúčelně jako tradiční femme fatale. Jedinou postavou, kterou jsem příliš nemusel, byla agentka Burrová (O. Colman), nejenže byla vizuálně odpudivá, ale jaksi nechápu, jak může nastávající matka s břichem jako Hora osudu vykonávat takovou fyzicky a psychicky náročnou práci, jakou je terénní agent MI6. Zkrátka jsem usoudil, že nemá zdravý výkal... Každopádně seriál mohu doporučit. Má také krásnou znělku a především se odehrává v prostředích, která oko rozhodně potěší. ()

fraktal

Nečekaně dobrá (i když co kecám - je to britské až do morku kostí, tedy "very well"...) špionážní série, která upoutá zejména svoji stylizací, kdy každá z postav má předem dané své jasně načrtnuté "vlastnosti", které předurčují celou tuto symfonii a my je pak "jen" sledujeme na jejich neodvratné cestě ke konečnému rozuzlení. Osobně mi trošku neseděl celkový přístup "z odstupu", ale což - i to je myslím typicky britské. ()

Torpid

Bohužel takhle zadaptovaný a aktualizovaný John le Carré moc nefunguje, ale nejdřív k tomu, co se povedlo. Vypůjčená těhotná vyšetřovatelka z Farga je hodně fajn, Hiddleston a Laurie jsou taky OK a základní myšlenka o tom, že světové velmoci mají v médiích plnou hubu keců o míru a stabilitě rizikových regionů a přitom skrytě podporují anebo pouze tolerují organizece , které určité oblasti naopak destabilizují, protože ve střednědobém horizontu se na tom nějaká ta loby napakuje - to je taky hodně zajímavé fajn. A teď k tomu co se nepovedlo. Hodně se tady v komentářích píše o " komorním Bondovi bez akce", jenže to hlavní co dělá Bonda Bondem je přeci nadhled, vtip a elegance a ty tady naprosto chybí. A to je podle mě ten největší průšvih, protože se kvůli tomu nedají promíjet příběhu celkem hloupé dějové zvraty a tupá milostná linie. Aby se to celé mohlo brát tak ultravážně, muselo by to celé působit konzistentně celých 6 hodin logicky a uvěřitelně, což v reálu ani zdaleka a vadí a drhne to moc. Susanne Bier je dost respektovaná režisérka, ale určitě ne pro to, co předvedla v tomhle seriálu, špionážní napínáky nebudou pro ni asi to pravé ořechové. ()

anitae

První díl mě nalákal na akční podívanou, druhý byl už slabší, ale nepřestalo mě to bavit až do konce. Hodně lidí tenhle seriál srovnává s Bondem, tohle mě aspoň nenudilo a neusnula jsem, prostě Bond víc pro ženský:) ()

B.Wilde

Tom a jeho role Jonathana mě jen utvrdila v tom, že se skvěle hodí na nového Bonda (a kéž by to i dopadlo) prostě mu to fakt sedlo, i ten příběh mě hodně bavil a byla jsem zvědavá na každý další díl. Hugh Laurie je jako záporák skvělý a bylo zajímavé ho po Housovi vidět v další roli, i když jeho nejlepší pasáže byly až v samotném finále. Jediné co, tak mi tam moc neseděla Elizabeth Debicki, asi bych si tam uměla představit někoho jiného, ale tak co už s tím. Ráda se někdy mrknu znovu. ()

bono22vox

Nejedná se o žádný zázrak na poli seriálů, nicméně mě tato krátká série chytla a to především díky skvělým hercům, nádherným lokacím a bondovskou atmosférou bez bondovské akce s budoucím (snad možná) Bondem, a přesto zábavné a napínavé. Nenudil jsem se v žádném díle. A také skláním poklonu za výbornou uvodní titulkovou animaci, velmi výstižná... 80% ()

Mira90

Neskutečně sterilní, šablonovité a očekávatelné. Časté náhledy na krásnou přírodu a drahé vily v exotickém prostředí sice můžou vypadat hezky, ale dost dobře by se daly zaměnit za jakýkoliv počin z pera Rosamunde Pilcher. A to se dá říct i o scénáři. Příběh je sice zajímavý, ale prostě víte, jak to dopadne A jak k tomu dojde. Romantická vložka je pak prostě nutností. Tom Hiddleston a Hugh Laurie můžou být sebelepší herci, ale Laurieho arcizloduch vypadá nejděsivěji asi tady na tom plakátě a Hiddleston se zase co druhý záběr přiblble usmívá. A to prostě nechceš. Taková The Hour taktéž od BBC je dle mého mnohem lepší podívaná. ()

PedroPo

K té trojhvězdě bych přidal ještě půl hvězdy za Hugh Laurieho, protože pro něj mám slabost už od dob Bits of Fry and Laurie. Ale jinak mi to přišlo spíš průměrné. Ano, pěkná výprava, ano, je to napínavé (občas), ano, ta blondýnka je vážně kost. A nesmím zapomenout na Olivii Colman. Bože, co za dítě se může narodit matce, která pár měsíců před porodem dělá takovéto stresové vylomeniny. Ovšem vzhledem k celkovému haló kolem seriálu, je to průměr, takže spíš zklamání. ()

markotter

Takové ploché a scénáristicky plytké. Jedině charisma Hugha Laurie mně dokázalo jakž takž držet u telky. Vlastně jsem zůstal, abych se dověděl, jak ho chrabrý superagent dostane. Na rozdíl od Bonda, který je velkou nadsázkou a člověk dokáže odpustit scénáristům naprosto nereálné situace a akce, tady si to hrálo na důležito a tak se ty nepředstavitelné a nereýálné situace dost špatně zkousávaly. ()

DavidWebb

Špionážne trilery ja rád. Tentokrát sa jedná o vysokú hru na mačku a myš z atraktívneho prostredia blízkeho východu a z pohľadu hotelového recepčného, ktorý je okolitými udalosťami a svojím vlastným svedomím „donútený“ prijať úlohu agenta v prestrojení. Prvý diel ma doslova okúzlil svojou striedmosťou či už príbehovou alebo technickou, pretože to bolo dobre vyvážené a pre mňa ako diváka aj celkom realistické. Hoci aj v ďalších častiach je príbeh stále pútavý a herci sú impozantní, premena hlavného predstaviteľa na niekoho kým nie je, už neprebehla tak hladko ako by som chcel a Hugh Laurie sa aureoly Dr. Housa nezbaví ani keby kompletne zmenil repertoár svojich hereckých výrazových prostriedkov. Pretože s pribúdajúcimi dielmi som sa začal občas nudiť a režisérka nedokázala vytvoriť na špionážny triler dostatočné napätie, často som bol v pokušení ostať len pri troch hviezdičkách. Aby sa budget nemíňal iba na výplaty filmového štábu (okrem exotických lokácií) napr. v 5. dieli nám ponúkne predvádzanie zbraní potencionálnemu kupcovi, pričom niečo podobné si ťažko predstaviť aj napriek tomu, že pri podobných obchodoch ide až o stovky miliónov. Vytkol by som ešte jednu maličkosť, a síce, obsadenie Roperovej priateľky – ťažko uveriť, žeby si nedoprial nejakú krajšiu. Byť holka hrať vie, tam casting zlyhal. Nakoniec tie štyri predsa len dám, pretože sa jedná o moju obľúbenú šálku kávy a podobné témy vždy vítam s radosťou. ()

viviak

Vcelku prijemny serial, určite sa z toho vsak dalo vyťažit viac. herecke obsadenie ma milo prekvapilo-dost vela znamych tvari, ktore som dlho nevidel. kazdopadne mi tieto miniserie s pomalsim tempom zacinaju ucarovavat. vid napr Fleming Ma byt aj druha seria na ktoru som celkom zvedavy, lebo predlohu nema a dej mi prisiel celkom dobre ukonceny, takze ktovie co vytiahnu tvorci z rukavu. ()

pushover

Dějově zajímavější než většina Bondovek. Kdyby mě tak neiritovala dušínovská poloha Toma Hiddlestona dal bych pět. ()

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

08.11.2018

Susanne Bier (Druhá šance, Bird Box) naposledy vyhrála Emmy za režii všech dílů oceňované televizní minisérie Noční recepční. Po dvou letech a celovečerním filmu pro Netflix se teď vrací, aby spolu s… (více)

Noční manažer má následovníka

Noční manažer má následovníka

17.01.2017

Loňská špiónská minisérie The Night Manager si odnesla domů tři Zlaté glóby. Televizní stanice AMC a BBC proto neváhaly a oznámily adaptaci dalšího románu Johna le Carré. Tentokrát se bude točit… (více)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (více)