foto

Elizabeth Debicki

  • nar. 24.8.1990 (29 let)
    Paris, Francie

Biografie

Příjmení této Francouzky evokuje polské předky a skutečně tomu tak je. Polákem byl její tatínek, zatímco maminka Australankou. Právě k protinožcům, do Melbourne, se rodina přestěhovala a Elizabeth tam vyrůstala se dvěma mladšími sourozenci. V dětském věku se jako spousta dívek zajímala o balet, pak ale zvítězilo herectví. Okolní prostředí ji nudilo, proto se ráda podle svých slov vžívala na chvíli do jiných, vymyšlených postav. V Austrálii Elizabeth vystudovala vysokou školu umění.
 
Filmovou kariéru zahájila komedií Pařmeni, natočenou v australsko-britské koprodukci. Neušla pozornosti Hollywoodu, nejen díky svému půvabu, ale také kvůli poměrně velké výšce (188 cm). To je faktor, který může i znevýhodňovat, jako partnerku Toma Cruise ji asi jen tak neuvidíme. Dále získala roli v Luhrmanově Velkém Gatsbym. Následující rok se objevila hned ve třech významných filmech: retro dobrodružné komedii Krycí jméno U.N.C.L.E., přepisu Shakespearova Macbetha a vysokohorském dramatu Everest. V roce 2016 vyměnila filmovou kameru za televizní a zahrála si v úspěšném britském kriminálním seriálu Noční recepční.

V roce 2017 si zahrála ve filmu Strážci Galaxie Vol. 2. Jako Ayeshu ji sice v civilu na ulici málokdo pozná, svoji filmografii ale sympatická Francouzka určitě ještě rozšíří.

Black "Stoka" threat

Herecká filmografie