Epizody(4)

Kdo by neznal Jamese Bonda, agenta 007 britské tajné služby s povolením zabíjet. Ale co muže, který Bonda stvořil? Byl jím spisovatel Ian Fleming, který vždy tvrdil, že všechno, co píše, má svůj precedens v pravdě. Čtyřdílná britská minisérie sleduje nejdramatičtější etapu Flemingova života, kdy v letech 1939–1945 sloužil jako pobočník admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. Sotva třicetiletý Fleming, který předtím zkoušel štěstí jako novinář, ale i bankovní úředník, se v nové práci našel. Mohl v ní totiž uplatnit svou výjimečnou představivost, sklony k nezodpovědným dobrodružstvím i zdravé pohrdání autoritami. Povaze protagonisty odpovídá i zpracování minisérie, která není klasickým suchopárným životopisem, ale nabízí poutavou podívanou, plnou dramatických situací a krásných žen. Jak také jinak u muže, proslulého tím, že nikdy nenechal fakta pokazit dobrou historku. (Česká televize)

TV spot

MartinezZ

Minisérie poměrně dost o ničem, nikam směřující, nic neříkající. Stačila by i druhá půlka prvního dílu a díl poslední pro jeden stejně nic neříkající smyšlený film plný narážek na postavu Iana Fleminga a jeho rodinných příslušníků a vznik Bondovek. Musím uznat, že třetí hvězdu bych asi dal, kdyby si to Ian rozdal ještě i s jedním nebo lépe oběma admirály, to tam vysloveně chybělo. ()

V.Silver

Musím říct, že jsem nečekal, že mě finální díl tak zklame - nestalo se to u mnoha seriálů, které jsem si oblíbil. Po prvních třech dílech, které byly našlapané až po střechu sakrasmem a drsňáctvím nám tu přichází poslední, který je našlapaný jenom na oko. Ve skutečnosti tady máme velice nemastnou a neslanou romanci, podivnou akci za nepřátelskými liniemi a vlastně žádnou závěrečnou katarzi. Místo ostrovtipu, kterým minisérie překypuje, dostáváme konec, který jakoby napsal někdo úplně jiný než všechny předchozí díly a jen použil stejné herce. A za ten poslední díl musím dát hvězdu dolů a podotknout "jen" 70%. ()

rikitiki

Nemám ráda bondovky, hlavně ty starší. Jejich autor byl zde dle vykresleného portrétu stejné šovinistické prase jako 007. Seriál se nedá brát moc vážně, protože i když za války se děly různé věci, tak pochybuji, že by britská tajná služba zaměstnávala a dala velké pravomoci takovému tlučhubovi a sedmilháři. Ještě ke všemu se jeho osudy soustřeďují hlavně na milostné peripetie. K dobru přidávám, že motivy z bondovek zapojili do autorova životopisu. SHRNUTÍ: Prasák napsal čtivo o prasákovi. ()

DarkKnight

„Fleming: The man who would be Bond“ je další minisérií z dílny BBC, přesto že o tomto seriálu nebylo v České republice skoro vůbec slyšet, jedná se o dílo, kterému rozhodně stojí za to věnovat pozornost a to již jen kvůli velice zajímavému zpracování životopisu. Recenze k první části (90%): http://www.edna.cz/fleming/extra/recenze-pilotu/?_fid=3i00. Recenze k druhé části (96%): http://www.edna.cz/fleming/extra/recenze-k-druhe-epizode/ ()

Mikino00

Jak sám Cooper v posledním díle uznává, "možná jsem si něco vymyslel", tak to přesně sedí k tomuto smyšlenému seriálu, ovšem zapadá to do sebe krásně. První díl je takovou poctou, lahůdkou pro fanoušky agenta s povolením zabíjet, další díly již toto opouští a sledujeme Flemingovy osudy ve dvou liniích, ta milostná je nezajímavá a ohraná, ale ta špionážní působí sympaticky,má spád a v každém díle graduje k menšímu finále. Chemie mezi vhodně vybranými herci funguje, retro atmosféra rovněž. Za mě spokojenost. ()