Fleming (TV seriál)

Fleming

Životopisný / Drama

Velká Británie, 2014, 3 h 6 min (Minutáž: 4x44 min)

Nemá význam polemizovať nad reálnymi faktami zo života Iana Fleminga, tvorcovia použili základné fakty, ktoré trochu okorenili a zjednodušili. V každom prípade sa im podarilo vykresliť literárneho otca bondoviek atraktívnym a dramatickým sposobom. Niet sa čomu diviť, lebo si v 4 epizódach vybrali jednotlivé udaloti rokov 1939, 1940, 1943 a 1945.Napriek šiestim rokom sa tvorcom umne podarilo skĺbiť jednotlivé životné udalosti a motívy. Dominic Cooper ako hlavný predstaviteľ je sympatický, aj ostatní herci boli dobrou voľbou. Seriál je nabitý vydarenými dialógmi, ukrýva v sebe dramatičnosť aj romantiku.(10.1.2016)

Příběh Iana Fleminga je v podání BBC snad až příliš barvitý. Špionáž za druhé světové války v kombinaci s jedním slavným jménem, to fanouška agenta 007 musí zajímat. Lara Pulver je po Sherlockovi opět v roli femme fatale a Cooper vedle ní vypadá, jak kluk z diskotéky. Avšak technicky to má své mouchy, kamera je v akčních scénách (ano, je tam akce) nepřehledná a střih mnohdy zmatečný.(31.5.2014)

Nebylo by to ničím výjimečné nahlédnutí do života Iana Fleminga, nebýt obsazení hlavní role. Dominic Cooper je totiž naprostou trefou do černého. Je to herec, který se pro podobné role sukničkářů narodil. Nevím jak moc se děj drží pravdy, ale seriál je svižný, místy trochu napínavý a ty 4 díly utečou jak nic. Fleming měl evidentně bouřlivý život, který nakonec přenesl do své série knih o Jamesi Bondovi - až mě překvapilo, kolik autobiografických prvků do svého hrdiny vlastně vtiskl. Od seriálu jsem ale nakonec dostal trochu něco jiného, než jsem očekával. Stále jsem čekal, kdy že už konečně začne Fleming psát knížky a toho jsem se bohužel nedočkal, protože děj je zasazen dlouhou dobu před jeho spisovatelskou kariérou. Filmařsky nemám, co bych vytkl. Na televizní produkci rozhodně nadstandard.(3.5.2015)

Opravdu zajímavý pohled na tvůrce nejslavnějšího agenta na světě a já po dvou dílech marně přemýšlím, zda mě víc zajímá a přitahuje linka milostná, či válečná. Zatím to má náběh na plný počet! Závěrečný díl trošku zklamal, ale celkově fakt povedená minisérie s úžasnou dobovou atmosférou plnou erotického napětí i špionážních her. Tohle dílko má opravdový šmrnc a herci tomu dodali tu správnou šťávu. Pecka(10.1.2016)

"Nedovolíš si mě milovat. A já tě nemohu milovat. Protože ve chvíli, kdy tě žena začne milovat, tak už ji nechceš. Takže jediný způsob jak tě mít, je tě nemít. A jedině takhle tě můžu pochopit. Takhle to musí být." To byl pro jednu z jeho žen ten nejhorší moment poznání. Ano, já se přiznávám, že jeho soukromý život jsem vnímala víc, než prvky, které souvisely s jeho pozdější literární tvorbou a Jamesem Bondem, které se ovšem nedaly hlavně v poslední části přehlédnout. Vím, že takto zfilmované životopisné filmy musím brát s velkou dávkou tolerance, což jsem ráda učinila a byla jsem moc spokojená. Jako žena jsem se skutečně soustředila spíš na jeho milostné vztahy, které nebyly rozhodně jednoduché a souvisely z velké části s tím, co prožil v dětství. Středobodem byl jeho vztah k Ann, ale za sebe bych ráda vyzdvihla i moc sympatickou a milou osůbku v postavě Mu. Celkem neznámé a sympatické herecké obsazení tomu daly i ten správný šmrnc. Vím proč se protokolu Z tak říká a u posledních záběrů jsem se rozhodla, že nějakou tu bondovku asi opráším a bude to zřejmě ta ze závěru filmu "Casino Royal". Nevím, nevím, jaké byly ty líbánky.....já být jeho novomanželkou........?:-)(9.9.2014)