Reklama

Reklama

Epizody(4)

Kdo by neznal Jamese Bonda, agenta 007 britské tajné služby s povolením zabíjet. Ale co muže, který Bonda stvořil? Byl jím spisovatel Ian Fleming, který vždy tvrdil, že všechno, co píše, má svůj precedens v pravdě. Čtyřdílná britská minisérie sleduje nejdramatičtější etapu Flemingova života, kdy v letech 1939–1945 sloužil jako pobočník admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. Sotva třicetiletý Fleming, který předtím zkoušel štěstí jako novinář, ale i bankovní úředník, se v nové práci našel. Mohl v ní totiž uplatnit svou výjimečnou představivost, sklony k nezodpovědným dobrodružstvím i zdravé pohrdání autoritami. Povaze protagonisty odpovídá i zpracování minisérie, která není klasickým suchopárným životopisem, ale nabízí poutavou podívanou, plnou dramatických situací a krásných žen. Jak také jinak u muže, proslulého tím, že nikdy nenechal fakta pokazit dobrou historku. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (60)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Těšil jsem se, že mi BBC poví něco zajímavého o tvůrci Bondovek. Nakonec jsem se málem unudil u tisíce milostných scén, kde vrcholem byl  snad třetí díl. Tam se myšlenka celého čtyřdílného seriálu projevila snad nejvíc. Tvůrci se ji totiž rozhodli pojmout jak z akčního hlediska, tak z toho romantického. Akční hledisko by úplně zlé nebylo, ale ta romantika, to je v tomhle případě čirý zlo. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Nemá význam polemizovať nad reálnymi faktami zo života Iana Fleminga, tvorcovia použili základné fakty, ktoré trochu okorenili a zjednodušili. V každom prípade sa im podarilo vykresliť literárneho otca bondoviek atraktívnym a dramatickým sposobom. Niet sa čomu diviť, lebo si v 4 epizódach vybrali jednotlivé udaloti rokov 1939, 1940, 1943 a 1945.Napriek šiestim rokom sa tvorcom umne podarilo skĺbiť jednotlivé životné udalosti a motívy. Dominic Cooper ako hlavný predstaviteľ je sympatický, aj ostatní herci boli dobrou voľbou. Seriál je nabitý vydarenými dialógmi, ukrýva v sebe dramatičnosť aj romantiku. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

"Nedovolíš si mě milovat. A já tě nemohu milovat. Protože ve chvíli, kdy tě žena začne milovat, tak už ji nechceš. Takže jediný způsob jak tě mít, je tě nemít. A jedině takhle tě můžu pochopit. Takhle to musí být." To byl pro jednu z jeho žen ten nejhorší moment poznání. Ano, já se přiznávám, že jeho soukromý život jsem vnímala víc, než prvky, které souvisely s jeho pozdější literární tvorbou a Jamesem Bondem, které se ovšem nedaly hlavně v poslední části přehlédnout. Vím, že takto zfilmované životopisné filmy musím brát s velkou dávkou tolerance, což jsem ráda učinila a byla jsem moc spokojená. Jako žena jsem se skutečně soustředila spíš na jeho milostné vztahy, které nebyly rozhodně jednoduché a souvisely z velké části s tím, co prožil v dětství. Středobodem byl jeho vztah k Ann, ale za sebe bych ráda vyzdvihla i moc sympatickou a milou osůbku v postavě Mu. Celkem neznámé a sympatické herecké obsazení tomu daly i ten správný šmrnc. Vím proč se protokolu Z tak říká a u posledních záběrů jsem se rozhodla, že nějakou tu bondovku asi opráším a bude to zřejmě ta ze závěru filmu "Casino Royal". Nevím, nevím, jaké byly ty líbánky.....já být jeho novomanželkou........?:-) ()

milka 

všechny recenze uživatele

Malinko nesourodá jednohubka rozdělena na dvě naprosto protichůdné části. Flemingovy zápletky ohledně špionáže a stylových dobrodružství diváka baví od začátku do konce, stejně jako šťavnatý charakter v podání sympatického Coopera. Jakmile se však řeší romantická linka s éterickou Larou Pulver plná klišé a plácání po zadku, tak už to bohužel tak zábavné není. Přemíra klišé a závěr vyšumělý do ztracena pak tuto minisérii posouvá jen do vod oddychového průměru. Z této postavy se však dalo vytěžit daleko více. ()

Yardak 

všechny recenze uživatele

Dominic Cooper sice není hoden stát se agentem 007, tak si alespoň spravil chuť na jeho literárním otci. Cooperovi role Iana Fleminga opravdu sedí. Casting je povedený, atmosféra perfektní a bondovské odkazy potěší. Pro bondofily povinnost, avšak musíme občas neřešit lehké historické nepřesnosti. Hlavní mínus: zbytečně krátké! ()

Galerie (399)

Reklama

Reklama