Fleming (TV seriál)

Fleming

Životopisný / Drama

Velká Británie, 2014, 3 h 6 min (Minutáž: 4x44 min)

Tahle role Cooperovi vyloženě sedla, jakož i několika dalším hercům, hlavně Anně Chancellor, která je v roli "sekretářky" vynikající. Na můj vkus je to krátké a myslím, že více dílů by neuškodilo. Krásně by se dal děj rozvinout na reálném historickém pozadí. Ale jak jsem již zmínil, největší plus je herecké obsazení.(9.5.2016)

"Nedovolíš si mě milovat. A já tě nemohu milovat. Protože ve chvíli, kdy tě žena začne milovat, tak už ji nechceš. Takže jediný způsob jak tě mít, je tě nemít. A jedině takhle tě můžu pochopit. Takhle to musí být." To byl pro jednu z jeho žen ten nejhorší moment poznání. Ano, já se přiznávám, že jeho soukromý život jsem vnímala víc, než prvky, které souvisely s jeho pozdější literární tvorbou a Jamesem Bondem, které se ovšem nedaly hlavně v poslední části přehlédnout. Vím, že takto zfilmované životopisné filmy musím brát s velkou dávkou tolerance, což jsem ráda učinila a byla jsem moc spokojená. Jako žena jsem se skutečně soustředila spíš na jeho milostné vztahy, které nebyly rozhodně jednoduché a souvisely z velké části s tím, co prožil v dětství. Středobodem byl jeho vztah k Ann, ale za sebe bych ráda vyzdvihla i moc sympatickou a milou osůbku v postavě Mu. Celkem neznámé a sympatické herecké obsazení tomu daly i ten správný šmrnc. Vím proč se protokolu Z tak říká a u posledních záběrů jsem se rozhodla, že nějakou tu bondovku asi opráším a bude to zřejmě ta ze závěru filmu "Casino Royal". Nevím, nevím, jaké byly ty líbánky.....já být jeho novomanželkou........?:-)(9.9.2014)

„Fleming: The man who would be Bond“ je další minisérií z dílny BBC, přesto že o tomto seriálu nebylo v České republice skoro vůbec slyšet, jedná se o dílo, kterému rozhodně stojí za to věnovat pozornost a to již jen kvůli velice zajímavému zpracování životopisu. Recenze k první části (90%): http://www.edna.cz/fleming/extra/recenze-pilotu/?_fid=3i00. Recenze k druhé části (96%): http://www.edna.cz/fleming/extra/recenze-k-druhe-epizode/(2.2.2014)

Příběh Iana Fleminga je v podání BBC snad až příliš barvitý. Špionáž za druhé světové války v kombinaci s jedním slavným jménem, to fanouška agenta 007 musí zajímat. Lara Pulver je po Sherlockovi opět v roli femme fatale a Cooper vedle ní vypadá, jak kluk z diskotéky. Avšak technicky to má své mouchy, kamera je v akčních scénách (ano, je tam akce) nepřehledná a střih mnohdy zmatečný.(31.5.2014)

Uznávám, že kdyby to bylo založeno striktně na reálných faktech, tak by to mělo určitě větší výpovědní hodnotu, ale jelikož nejsem nějaká velká fanynka Jamese Bonda, tak mi na tom nesejde a hlavně by to pak nebyla taková zábava. Mně se ten britsky stylizovaný svět, zaplněný krásnými, elegantními dámami a zdvořilými gentlemany velmi zamlouval a což teprve samotný pan Ian Fleming, na první pohled černá ovce rodiny, sukničkář a nezodpovědný vtipálek, na druhý pak dosti chytrý a schopný muž, obdařený natolik dostatečnou dávkou šarmu, aby mě jako ženskou okouzlil. Ta špionážní linka měla sice přeci jen větší šmrnc než ty milostné pletky, ale jako celek rozhodně povedené.(16.7.2014)