Fleming (TV seriál)

Fleming

Životopisný / Drama

Velká Británie, 2014, 3 h 6 min (Minutáž: 4x44 min)

Má to jen jeden problém. A to, že mě celou dobu zajímalo, kdy se konečně Ian dostane k psaní knih o 007 a kdy si konečně vezme Ann a všechny ty podrobnosti týkající se války a tý hlavní zápletky mi byly dost ukradený. Nejsem zapálenej bondovkej fanoušek, takže za ty čtyři díly jsem moc odkazů nepobral, ale jsem si jistý, že pro hardcore fandy to díky super zpracování musí být televizní událost posledních let.(28.2.2014)

Dominic Cooper sice není hoden stát se agentem 007, tak si alespoň spravil chuť na jeho literárním otci. Cooperovi role Iana Fleminga opravdu sedí. Casting je povedený, atmosféra perfektní a bondovské odkazy potěší. Pro bondofily povinnost, avšak musíme občas neřešit lehké historické nepřesnosti. Hlavní mínus: zbytečně krátké!(23.3.2014)

"Nedovolíš si mě milovat. A já tě nemohu milovat. Protože ve chvíli, kdy tě žena začne milovat, tak už ji nechceš. Takže jediný způsob jak tě mít, je tě nemít. A jedině takhle tě můžu pochopit. Takhle to musí být." To byl pro jednu z jeho žen ten nejhorší moment poznání. Ano, já se přiznávám, že jeho soukromý život jsem vnímala víc, než prvky, které souvisely s jeho pozdější literární tvorbou a Jamesem Bondem, které se ovšem nedaly hlavně v poslední části přehlédnout. Vím, že takto zfilmované životopisné filmy musím brát s velkou dávkou tolerance, což jsem ráda učinila a byla jsem moc spokojená. Jako žena jsem se skutečně soustředila spíš na jeho milostné vztahy, které nebyly rozhodně jednoduché a souvisely z velké části s tím, co prožil v dětství. Středobodem byl jeho vztah k Ann, ale za sebe bych ráda vyzdvihla i moc sympatickou a milou osůbku v postavě Mu. Celkem neznámé a sympatické herecké obsazení tomu daly i ten správný šmrnc. Vím proč se protokolu Z tak říká a u posledních záběrů jsem se rozhodla, že nějakou tu bondovku asi opráším a bude to zřejmě ta ze závěru filmu "Casino Royal". Nevím, nevím, jaké byly ty líbánky.....já být jeho novomanželkou........?:-)(9.9.2014)

Ide o jeden z najlepšie natočených seriálov v poslednej dobe. Večná škoda, že sa nepridržiaval historický reálnych faktov, tak by seriál mal obrovskú výpovednú hodnotu. Fleming mal zaručene búrlivý život a mňa viac, ako jeho milostné romániky, zaujímala reálnosť deja v dobe 2. svetovej vojny. Na začiatku 2. svetovej vojny, mladému Flemingovi je celá medzinárodná situácia totálne ukradnutá, neskôr naviazal spoluprácu s veliteľom britskej námornej výzvednej služby (NID) Johnom Goldfreyom, ktorý ho menoval svojim poradcom. V jeho hlave sa zrodil nápad o vytvorení zvláštneho komanda zloženého zo zločincov. Táto Úderná jednotka 30 tvorili najefektívnejšiu zvláštnu jednotku a tvorila základ pre film Tucet špinavcov, 1967, okrem iného krátko po invázii v Normandii, toto komando obsadilo nemeckú radarovú stanicu a zajali 300 Nemcov. Taktiež jeho plánom bolo zničenie jedného z Hitlerových najvernejších Rudolfa Hessa. Ďalej pôsobil ako agent v USA, Severnej Afrike, Francúzsku, Portugalsku a Nemecku. Hlavná postava jeho románov agent 007 je zložený zo života reálnych agentov a samozrejme aj z agenta 17F Iana Fleminga(6.1.2016)

Nebylo by to ničím výjimečné nahlédnutí do života Iana Fleminga, nebýt obsazení hlavní role. Dominic Cooper je totiž naprostou trefou do černého. Je to herec, který se pro podobné role sukničkářů narodil. Nevím jak moc se děj drží pravdy, ale seriál je svižný, místy trochu napínavý a ty 4 díly utečou jak nic. Fleming měl evidentně bouřlivý život, který nakonec přenesl do své série knih o Jamesi Bondovi - až mě překvapilo, kolik autobiografických prvků do svého hrdiny vlastně vtiskl. Od seriálu jsem ale nakonec dostal trochu něco jiného, než jsem očekával. Stále jsem čekal, kdy že už konečně začne Fleming psát knížky a toho jsem se bohužel nedočkal, protože děj je zasazen dlouhou dobu před jeho spisovatelskou kariérou. Filmařsky nemám, co bych vytkl. Na televizní produkci rozhodně nadstandard.(3.5.2015)