Muž z Vysokého zámku

• USA The Man in the High Castle
USA, (2015–2019), 36 h 6 min (Minutáž: 45–70 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé (více)

Série(4) / Epizody(40)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (34)

Kasumi (Through the Mists) (2018) (S03E08)

Zatímco mě předchozí díl potěšil zajímavým vývojem, děj osmé epizody poněkud stagnoval, a kromě přechodu hranic se zaměřil spíše na méně podstatné dějové linie. Ještě jsem zapomněl na vyostření vztahů mezi Říší a Císařstvím, je vidět, že pan Tagomi bere kendó vážně. ()

Baku (2018) (S03E09)

Hmmm, v minulém komentáři jsem kritizoval lehkou stagnaci děje, něco takového tentokrát v žádném případě nehrozilo, právě naopak. Události se pěkně rozjely, epizoda přinesla více akce a napětí, než bývá u tohoto seriálu zvykem a já jen doufám, že si tvůrci nechali něco i na finále série. ()

Jahr Null (2018) (S03E10)

Ale jo, nechali. I závěrečná epizoda byla plná zajímavých rozhovorů a událostí a říšský stroj pro ovládnutí světů mi silně připomínal Projekt Perčorsk z Lumleyho série Nekroskop (pozor!!!- jde o knižní sérii). Zarazilo mě, jaké nasazení si od říšských sil vyžádala likvidace jedné postarší Francouzky:-) ()

Série 4 (2019) (S04)

Při hodnocení závěrečné sezóny jsem se dvakrát nechal unést, takže se mé výsledné hodnocení dostalo až na čtyři kousky, šlo ale rozhodně o nejslabší řadu, která mě několikrát opravdu naštvala, a na ty předchozí opravdu neměla. A ten doslova zmršený závěr... 4*- ()

Hexagram 64 (2019) (S04E01)

Zatím jsem u tohoto seriálu vždycky hodnotil velmi vysoko, ale úvodní epizoda čtvrté sezóny mě příliš nepřesvědčila. Měl jsem dojem, že se po odchodu ministra Tagomiho vytratil i určitý náboj. Nevím, je to možná jen můj pocit, ale poprvé mě děj nijak zvlášť neoslovil. ()

Every Door Out... (2019) (S04E02)

Zajímavý děj kolem plánování přepadu aukce a nespokojenost vrchního inspektora Kida s vyšetřováním smrti ministra Tagomiho, u mě, bohužel, trochu pohřbilo hnutí BCR. S černošským hnutím odporu samotným nemám žádný problém, ale ty kecy... Nejeden Žid musel svírat ruce do pěstí, pokud sledoval vzpomínání na transporty smrti, no, a otroctví samozřejmě nemohlo chybět. Tenhle pláč nad utrpením předchozích generací mi fakt hýbe žlučí. ()

The Box (2019) (S04E03)

Dění kolem aukce mě bavilo, byla tady akce i slušné tempo, jenže zbytek epizody byl takový divný. Mně se příliš nelíbí, jakým směrem se příběh ubírá, už pro mě není tak zajímavý, a čím víc se cestuje mezi vesmíry, tím víc se pro mě ze seriálu vytrácí původní výborná atmosféra. ()

Happy Trails (2019) (S04E04)

Vrcholným zážitkem byla pro mě ve čtvrté epizodě návštěva frau Himmler v rodině Smithových. Kromě této návštěvy mě zaujal ještě buldog Kido, který se vždycky dříve nebo později dobere pravdy. Pravdou ale zůstává, že mě čtvrtá sezóna nebaví tak, jako tři předešlé. ()

Mauvaise Foi (2019) (S04E05)

Poprvé ve čtvrté sezóně zvedám hodnocení, protože se mezidimenzionální výlety dostaly na okraj dění, navíc cesta, kterou podnikl John Smith, byla krajně výživná. Tentokrát jsem byl fakt spokojen, třenice mezi jednotlivými japonskými vojenskými složkami fungovaly jako za války, tvůrci mě seznámili s počátky vzestupu Johna Smithe a šťastlivec Childan to zase jednou dal:-) ()

All Serious Daring (2019) (S04E06)

Po epizodě, která se mi velice líbila, šla kvalita opět dolů, opakované rozhovory mezi Johnem Smithem a Hawthornem Abendsenem mě už fakt nebaví a dějová linie Kidova syna Torua jde úplně mimo mě. Chtěl jsem díl ohodnotit třemi hvězdičkami, ale jednu jsem musel přidat za popravu admirála, připomněla mi epizodu Cycling Tour z Monty Pythonova létajícího cirkusu:-) ()

No Masters But Ourselves (2019) (S04E07)

Mnohem lepší výsledek než v předchozím případě. Odpadly zbytečné rozhovory o ničem, nepostávalo se kolem portálu do alternativních světů, místo toho sáhli tvůrci zase jednou k pořádné akci a stálo to za to. Dokonce jsem měl chvíli pocit, že se dívám na jednu z dřívějších řad. 4*+ ()

Hitler Has Only Got One Ball (2019) (S04E08)

Druhá polovina čtvrté sezóny má proti první půli evidentně mnohem lepší kondici. Děj postupoval od bilaterálních rozhovorů ke špionážnímu dramatu, pro odlehčení atmosféry tu byla dějová linie Roberta Childana, který se už mnohokrát osvědčil, a celek velmi dobře fungoval. ()

For Want of a Nail (2019) (S04E09)

No jo, tak tohle byla vyvedená epizoda. Po celou dobu se dělo něco zajímavého, tvůrci tentokrát nešetřili akcí a já jsem se dobře bavil. Sice jsem tušil, že scénárista podstrčí Johnu Smithovi nějaké eso do rukávu, ale takové zakončení cesty do Berlína jsem nečekal. ()

Fire from the Gods (2019) (S04E10)

Jak mám okomentovat finále čtvrté sezóny a zároveň i celého seriálu, když už to přede mnou všechno napsala Eleanor05? Za mě byl závěrečný díl velkým zklamáním hlavně proto, že seriál neukončoval, on ho prostě utnul. Čistý řez a zbytek si domyslete- brutální alibismus, když vám dojdou nápady. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse