dubinak

Nerve je podle mě prostě na cílovku. Mě zaujal trailer, obsazení, neonový vizuál a námět ve stylu truth or dare. Jasně, nebude to futuristická kultovka, scénář byl občas až absurdní a očekávala jsem v závěru aspoň myšlenku, že za tím vším stojí 'něco víc', ale jako nenáročná teenage oddychovka, která neurazí a nenasere, je to trefa do černého. Navíc parádní vizuál i hudební doprovod, mělo to koule a šmrnc a mě to bavilo a vůbec mi nevadí občas trochu změnit v kině žánr. ()

Morzael

Tady jsem byl na vážkách, jestli 3 nebo 4. Je to pro mě docela těžký film k hodnocení. Nápad byl super, Emma byla super, vizuál byl super, hudba byla super, ale zas to zabalili do poučně výchovného, tropy nasáklého obalu, který se sice tváří jako něco nového, ale nakonec sklouzává ke všem ohraným klisché. PS: Chcete mi říct, že Královna hackerů hackuje na Macu? :-) ()

PavelVanekArt

Ze startu to vypadalo moc dobře, moderní námět, sympatičtí herci, skvělej vizuál, hudební doprovod pohoda. Postupně se to ale okoukalo a začalo to ztrácet dech. Konec byl ale fajn, přesvědčilo mě to na 4*. ()

campix

Nerve je hodně současná záležitost a rozhodně musím říct, že původní nápad není vůbec špatný a především díky námětu jsem se na Nerve podíval. Celkově sice nejde o nic převratného, ale jako ukázka kam by současný virální svět sociálních médií mohl směřovat, celkem zajímavé. Emma Roberts je fajn a společně s mladším Francem jim to spolu docela funguje. Co se děje týká dále, tak opravdu nic převratného. Finále s maminkou a bandou hackerů nestojí za nic, ale dohromady je Nerve celkem koukatelná moderní jízda. ()

Juto

Film  je vízia o tom, ako sa internet stal gladiátorskou arénou voyeurizmu. Ale film, rovnako ako hra, o ktorej je, je ťažké prestať pozerať, aj keď viete, že je to plytké. 6/10 ()

KajusaK

Já pomalu ani nevěděla na co to jdu do kina. Každopádně už první minuta filmu mě zaujala a ani mi nevadilo, že se hlavní role zhostila Emma Roberts. Rozhodně biják roku. Řekla bych, že zatím top 1 film co jsem viděla. Ihned přidávám do topky. Mělo to spád, napínavé od začátku do konce, vtipné, dramatické. Nic nechybělo. Jsem naprosto spokojená. ()

angel74

Kašlu na hromadu nelogičností, protože mě to prostě bavilo. Hra o život má sympatickou ústřední dvojici, velmi slušné tempo, dostatek napětí a parádní soundtrack. Přitom ani zdaleka nejde jen o zábavu, ale film plní i varovnou funkci týkající se negativního vlivu moderních technologií a sociálních sítí na životy mladých lidí. V roli záporáka se tu párkrát mihne raper Machine Gun Kelly a očividně si ji užívá. (75%) ()

URBAN

Já mám tyhle postpubertální filmy rád, ale chápu že se to pohybuje v modrých číslech, přece jen to na tu skupinu cílí už od začátku. Pubertální svět jako nenaplněná láska, sociální vazby nebo celková akční nápln je pubertální a dala by se v dobrých rukou obrátit na větší skupinu diváků, ale mě se to i tak líbí. Prostě pubertálníakční oddychovka doplněná pár dobrými a bohůžel i špatnými vtipy. ( 10.9.16/Cinema City/Sčítání lidu:5 ) ( 27.3.18/TV ) ()

Prometheus69

Někdy není důležitá HRA, ale samotná M.O.T.I.V.A.C.E. Velmi povedená zabavná a poučná... neškodná zábava. Ten konec dostal i mě a jelikož mám rád překvapení.. a už jsem se ho dloooooooooooouho nedočkal, PLNÝ POČET!!! :D ()

dr.fish

Klub rváčů pro teenagery. V Americe už dávají jasný signál, že éra demokracie na internetu skončila, že to mají pod drobnohledem a hodlají uživatele hnát k zodpovědnosti. Jinak totiž toto poselství nelze vnímat, než jako strašáka, že zodpovědnosti se člověk nezbaví tím, že se schová za monitor anebo mobil. Bezvadná myšlenka na reality show naznačuje kam může vést masová zábava budoucnosti, její slabá i silná místa, nebezpečí atd. Je o čem přemýšlet. Příjemně vymyšlená a propracovaná blbina. 80% P.S. Druhé sledování už postrádá moment překvapení, takže 60% ()

StanislachKo

Ďalší priam ukážkový príklad zabitého príbehového potenciálu. Strašne coolovo sa tváriaca hovadina. Ale uznávam nemalý fajnšmerský plus: kým nastane zvrat, sa stihneš 6x chytiť za hlavu, lebo veď "toto bolo jasné, že sa stane...", ale ono NE! A stane sa prekvapenie v duchu, že "haha, určite si čakal hento, tak my just ne a tu máš ešte nelogickejší kenser!" V tomto duchu... výborná práca :-) ()

Lucicifer

Ze začátku hodně potencionální kousek, do kterého by se dala zakomponovat celkem deep myšlenka, ale s neskutečným natahováním děje a koncem, řekla bych až za hranicí, se nedá uvažovat o kvalitě. Spíš je to taková ta oddechovka ze studenta, po které jste akorát naštvaní, jak tvůrci promrhali šanci na lepší provedení. ()

Cedr

Darkweb, hackers on steroids, dank memes, ... co si budem povídat, jako všechny podobné *trendy* projekty to místy těžce přetéká secondhand embarrassmentem. Hloupounké až běda, ale... ono... na tom něco... Ne, OK. Takhle: Je to samozřejmě cílené na mladé publikum s cílem být co nejvíc aktuální a *inside* ... otázka je, jestli to cílovka nemá dost starostí na svých skutečných sociálních sítích a tahle sociální síť filmová jim nebude trochu šumák. Jako antiteze cílové skupiny musím stydlivě přiznat, že jsem se bavil náramně a našel nový guilty pleasure film. Možná je ale vše jinak a cílové publikum je vlastně úplně jiné než se na první pohled zdá... a já to filmařům sežral i s navijákem. ()

chelseaman22

Výborná vložka do dnešní doby přesycené sociálními sítěmi. Sociopaté platí za počůvání riskantních situací a v některých případech i za pohled na dokonalou EMMU ROBERTS (do té sorty se řadím i já). Nesnáším FRANKA, ale musím uznat, že modře nasvícený velocipéd působí vážně ků:l. Přehnaná je role kamaráda-ajťáka, který by se zjevně dokázal nabourat i do Fort Knox v Kentucky. 85% ()

Mirokukii

Ať už chcete Nerve brát jako remake výtečné Hry s Michaelem Douglasem, či jako satiru na dnešní bláznivé užívání sociálních sítí, kdy po sobě lidé lijí kýble ledové vody a fotí se před zrcadly, tak ani v jednom nefunguje na jedničku. Snímek je moderně natočen, má spád a bez problémů diváku přenáší jak samotný děj, tak veškeré jeho virtuální podněty, okolo kterých se to vše motá. Alfou a omegou tohoto snímku se tak stává nedotažený konec, který pohřbívá vše, co se v předchozích minutách v rámci příběhu odvykládalo a stává se tak pouhou free teen crazy jednohubkou, která bláznivé generaci nesdělila zhola nic. ()

viperDavid

Libí se mi Emmička je z ní pěkná kočička, hraje vadí nevadí, hlavně, že u toho neprdí. Dám jí za to hvězdičku i za tu pěknou písničku. ()

Sfinkter

To co vás bude nejvíce bavit je ústřední dvojice a neuvěřitelné tempo, které se nasadí ihned v úvodu a neopadne až do finále. ()

Johnny.ARN

Až nebezpečne sa realite približujúca šialenosť. Varovný prst je hore, lebo toto kľudne raz môže vzniknúť a je tu dosť pomätencov, čo by do toho šli. A samozrejme že sa to vymkne kontrole, lebo ľudia sú svine čo nedoprajú a len ubližujú. A ešte si aj zaplatia aby sa na to mohli pozerať. Ústredná dvojka sympatická a celkom ladiaca. Príbeh sa tak pekne postupne vyvíja, s postavami sa ala veľmi nepracuje, čo je dobré, inak by to malo cez dve hodiny a zomrel by som od nudy. Berme to ako niečo, z čoho sa treba poučiť a radšej nerealizovať. 3 z 5 ()

Lachtaan

Sršelo to typickou teen patetičností ze všech stran, ale bylo to poměrně výjimečné a rychle to utíkalo. Robertsová se již fajnově mihla ve We Are The Millers a Franca mám dost rád, i když ještě bude muset hodně prokázat, aby se dalo mluvit o hereckém talentu. Na Hru s Michaelem Douglasem, která se zde pohybuje v Podobných, se Nerve nemůže ani podívat, ale jako akční jízda s více než reálnou současnou tématikou to na první dobrou vystačilo. Ale nikdy víc! ()

bubun

Promrhaný potenciál. Chvílemi poměrně napínavé. První půlka super. Pak to jde celkem do kopru a "rozuzlení" je už vyloženě na nic. ()