BOURQUE

Priemerne natočený film, kde príbeh mal väčší potenciál. „Sociálna hra“ nového storočia? Radšej si zvolím minulosť! Fungujúci E. Roberts D. Franco connection. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

hEROic

Není to vůbec špatnej nápad, ale bohužel je to celé poměrně labilní. Chvíli je to dobré a hned na to přichází nějaká trapárna a tak mnohokrát dokola. Konec mě nepotěšil. Jako ukázka moderní online mládeže fajn a originalita se tomu také nedá upřít... lehce přes 60% ()

Ben Nevis

Byl by to zajímavý thriller, nebýt paranoidního "tajemní Oni", kteří tlačí události kupředu. Kamera je všudypřítomná jako v Hunger games a akce jsou tak překombinované, že by se zápletka sesypala jako domino hned v první minutě, kdy by Hráč potřeboval na záchod. Na jednu stranu mají Hráči tisíce sledovačů, na druhou stranu se z hrdinky stane za jeden večer favoritka a více méně zadarmo. Film má nejspíš morální poselství o tom, kam takové hry mohou zajít, ale upřímně mi bylo spíš líto, že ti puboši do jednoho nesešli krutou smrtí. ()

Kaktusak12

Nerve měl slušný potenciál i originální nápad. Celých 80 minut si udržoval své super rychlé tempo, které mě ihned vtáhlo do děje. Pak ale nastal zlom, kterým byl konec filmu. Prostě celou dobu čekáte na nějaký pořádný kulervoucí závěr, ale místo toho přijde něco absolutně nemastného neslaného. Škoda, myslím, že Hra o život měla na víc než na teenagerovský ,,love thriller''. ()

Lyžař

Nevadí mi. Nerve je docela líbivý (seč prvoplánově) snímek pro dnešní mladé. No a vlastně nejen pro ně. Mladí budou sledovat to, co by si rádi zahráli. A to ať už z pohledu Watchera, nebo Playera. Tohle prostě dokáže vtáhnout. Starší generace zase může sledovat možnosti dnešní doby. A že nejsou záběry nereálné, to je snad jasné každému v ne-důchodovém věku. Upřímně, kdyby taková hra existovala, asi bych ji taky zkusil. Nebo aspoň jsem si to "na první popřemýšlení" myslel. Na začátku je otázka na soukromí - vše sdílej. Tam bych se zastavil a dal NE. Jinak je ale právě tahle hra ideální. A tím vznikají výzvy větší a větší. A abych se dostal k tomu, co jsem chtěl říct první větou svého komentáře: Nevadí mi občasná nelogičnost, občasné zaškobrtnutí, neideální herecké výkony, atd atd. Prostě mi to nevadí. Tenhle film mě baví. Ideální stopáž, ideální tématika, pohodoví herci. Herci: ***; Hudba: ***; Scénář: ****; Režie: *** - i když jsem mnou hodnoceným jednotlivým kategoriím nedal maximum, dohromady mě to ale bavilo. A to film má udělat. Takže CELKEM - *****. A..Juliette Lewis už je opravdu takhle stará? A sakra! ()

Faila

Určitý potenciál to mělo, ale bohužel mi to přišlo víc a víc překombinované, přehnané a nakonec dost hloupé. ()

Rathalos

Tak toto ma prijemne prekvapilo,vynikajuci napad na film a este lepsie prevedenie,akcne,napinave a konecne nieco nove,skvela zalezitost a urcite si to zasluzi dobre hodnotenie...:-) ()

helloween93

U Nerve mě příjemně překvapilo, jak film dokázal vytěžit z dnešní doby sociálních sítí a na tento fenomén dokázal naroubovat hru, ve které lidé zacházejí do extrémních situací, aby měli hodně watchers a vyhráli hru. Neonový vizuál se mi líbil, stejně jako zasahování reakcí ze hry Nerve přímo do obrazu. Na to, s jak malým rozpočtem tvůrci pracovali se rozhodně nemají za co stydět. Lionsgate vytvořilo úspěšnou jednorázovou žánrovku. 4* ()

Folky

Scénář místy drhne a poslední půl hodinu to jde zbytečně moc do extrému, ale jinak parádní a zábavný thriller. ()

kkarx

Inspirováno zřejmě podobnými internetovými výzvami při kterých zemřelo několik teenagerů, když se pokoušeli fotit na nějakém vysílači, vydržet pod vodou co nejdéle, nebo se přežrat k prasknutí. V Nerve ovšem nejsou soutěžící motivováni být jen co nejvíc oblíbeni mezi touto hloupou komunitou, ale i vidinou vysoké výhry. Jsou to takové prostitutky. Úkoly jsou postupně těžší a těžší a výhry vyšší. Protagonistka je navíc i slepice, která je ochotná jet jako spolujezdec na motorce, kterou řídí blb s páskou na očích. Motorka se mimochodem neovládá tím, že se nakláníte do strany, ale slouží k tomu "překvapivě" řidítka. Po téhle riskantní jízdě, která mohla skončit vážnou nehodou, začne studentka radostně povykovat a všechno je v pohodě. Po dalším úkolu, kde riskuje jen svůj život však dostane neochvějnou touhu vše nahlásit na policii, protože "dnes jsem mohla přijít o svůj život". Na konec přijde moralizování od této slepičky, jak jsou ostatní špatní, že se na ní dívali na internetu a platili za to a jak je to proto celé jejich vina. Jinak další pár blbostí - ačkoliv má hra sledovanost maximálně několik tisíc lidí, tak na sebe soutěžící a sledující ve velkoměstě neustále naráží. Prolomit zabezpečení banky a vybrat komukoliv prachy není žádný problém, zvládne to i člověk, který nedokáže decentně zabezpečit vlastní aplikaci a banda patnáctiletých "hackerů" se do ní nabourá během pár minut. ()

daremes odpad!

Tak stupidni a otravny, ze z toho dostenete vyrazku, tik do oka a odumre vam spousta mozkovych bunek. To snad neni ani pro teenagery. Emma Roberts zjevne neumi hrat a v tomhle je fakt neskutecne nesnesitelna. Soundtrack plny nejakych hitparadovych pisnicek je taky nevkusna odpornost. Nechapu. Zvladnul jsem 44 minut, ale prislo mi to jako cumet na Ganceho Napoleona. Brrr. ()

Katcat

Od vzniku sociálních sítí je člověk v podstatě obětí internetu, internetové komunikace a k ní vedoucí kyberšikaně. Je to v podstatě taková hra lov na kočku a na myš a jen silnější přežívají. Za poslední 3 roky jsme se dočkali filmů jako je právě Cyberbully a Odebrat z přátel, kde nám režisér syrově ukazuje dopad sociálních sítí na dnešní mládež. Tenhle film je v podstatě vyšší level a varianta, jakou lze pro získání fans pokračovat. Film pojednává o hře. O online hře, kde ti tví sledovatelé dávají úkoly, které musíš plnit, abys mohl nejen pokračovat, ale i získávat peníze. Ale lidé chtějí vidět všechno a za maskou monitoru se nebojí ani největších špinavostí. Já jednoznačně dávám 5* nejen proto, že mě už roky problematika sociálních sítí zajímá, také proto, že tohle je přesně typ filmů "hra", které skutečně hltám, ale pochopitelně hlavně proto, jak neskutečně dobře byl film natočený, jak důvěryhodně byl natočený a jak v sobě nese poselství toho, že internet a hlavně sociální sítě jsou nebezpečná kurva, která není pro každého. Pro mě nejlepší film tohoto roku v žánru thriller. ()

Dm1tr1j odpad!

Teda hrozne napasovaná a teda predvídateľná a teda nudná snímka. Matka sa do hackerského strediska v new yorku dostane len tak a ich jediná autentifikácia je čítačka odtlačkov prstov :D teda to ak sú tam najlepší hackeri..Ledky namierené na cestu svietia hore, viac botnetov na jednu vec je teda jeden botnet je to roBOT a NETwork..no toto ani scifi označenie nepokryje všetky tie nezmysli ()

Kingjiri

Na námětu s online hrou se dalo stavět, jenže to by musel scénář vypadat jinak a netvořit jenom podivanou o teenagerech pro teenagery. Předevšim by Nerve měla vypadat fakt jako tajná undergroundová hra, kterou diváci sledujou nejlíp doma na compech. Z množství diváků na každym rohu nebo zaplněnýho stadionu (?) v závěru mi ale přišlo, že v tom jede celá Amerika. Parta náctiletejch hackerů, která během pár vteřin dokáže hacknout celou hru, ačkoliv za ní stojej lidi, který se minimálně dokážou hacknout do bankovních účtů nepohodlnejch osob, je takovou nechtěně vtipnou vložkou. Nerve je sice hrozně tajná hra, ale co naplat, když je open-source a každej zájemce o její hacknutí si tak může najít zdrojový kódy volně na netu - WTF? Za slušnou filmařinu, pár šílenějších úkolů, soundtrack a sympatický herecký obsazení (Emma Roberts a Dave Franco) druhá hodně silná hvězda. ()

Rockerman

Pochopit, co nám chtějí tvůrci říci není těžké. Anonymita na Síti dovoluje mnoha magorům se vyjadřovat i k věcem o nichž nemají páru a pak lze odhlasovat i vraždu v přímém přenosu. Nepochybuji, že něco podobného někdo vymyslí nebo už vymyslel. Přes všechnu chladnost a plytkost je nutné uznat, že to je natočeno zručně. Samozřejmě to není film hodný zapamatování, ale za jedno vidění to stojí. ()

bararich8

Béčková teen jízda, která potěší scifi zápletkou (ač se to brzy může stát realitou), hereckým osazením a rychlým tempem, takže se nudit nebudete. Občas sice štve ta béčkovost a absurdnost toho situací, ale výsledek je pořád pozitivní. Obstojná jednohubka pro mladé, 3* ()

Corbinian

Zajímavý nápad, který se mi velice zamlouvá. Ze začátku to pěkně šlape, má to ten správný náboj. Troufnu si tvrdit, že ve skutečnosti by se 90% lidí chovala úplně stejně, takže jsem se při tom docela fakt dost bavil. Herecky je to taky v pohodě, pořádně to odsýpá a celkem rychle se přehoupneme do druhé poloviny filmu. Tady to začne pro mě přepínat do velmi iritujícího Hunger games/Purge módu, na ten úžasně rozběhlý nápad se začnou nabalovat nelogičnosti a začne se vymýšlet, jak z toho vybruslit k alespoň trochu zdárnému konci. Na závěr se dozvídáme to, co víme už od začátku, že děti youtubu klidně budou přihlížet i vraždě. Pak už stačí jen lusknutím prstu hacknout zdrojový kód no a je to. Všichni se ze hry kvůli špatnému svědomí odhlásí a svět je zase jednou lepším místem. Myšlenku to má ušlechtilou, ale přeci jenom jsem po tom velmi slušném rozjezdu čekal něco daleko lepšího, ne tak mdlého a unylého. |55%| ()