Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

Mary19

Rozhodně jsem se nenudil, párkrát jsem se i zasmál a Ben Stiller s Drew Barrymore byli jako vždy výborní. Hlavně díky nim je tato černá komedie ideální oddechovou zábavou... 55% ()

Wargoo

Príjemná komédia o nepríjemnej starej strige - podnájomníčke, ktorá "nechtiac" lezie na nervy svojim nájomcom a robí im zo života peklo. Určite nepokazí večer pri TV. 3*** a 49,983% ()

herech

Jedna z nejlepších komedií s Ben Stillerem, který si toho zde hodně vytrpěl. Velmi otravná bába + pár co už je z jejího nesnesitelného chování zoufalý natolik, že si zaplatí najemného zabijáka, no to zní přímo báječně. A taky že to báječné je, alespoň ve velmi černě-komediálním smyslu. Scéna jak Drew Barrymore zatlouká hřebík na schodech a přitom si představuje jak tu hrozně protivnou babiznu shodí dolů ze schodů a ta se kutálí, až se téměř mrtvá zastaví dole na podlaze mi opravdu zalahodila u srdce (že bych byl taky hnusný?). Konečně trocha zůčtování i když jen v představách. Možná bych k ní ale neměl mít takový negativní postoj, protože se mi ta supernesympatická babička postarala o skvělou zábavu. Díky ti babi za to... ()

Andronikos

Repríza už taká zábavná ako premiéra pre mňa nebola. Nebude to však len kvôli menšej údernosti opakovaných vtipov, ale aj kvôli znalosti záveru filmu. - Snímka je dosť nechutná (inak než v prípade Chalani to tiež chcú... a stále! som ochotný to uznať ako závažnú chybu na kráse; je to v zaujímavom kontraste s príjemnými tvárami B. Stillera a D. Barrymore; nemenej s nimi ostatne kontrastuje i tvár panej na zabitie), ale to je u mňa vyvážené skutočnosťou, že téma filmu (hrozný sused) mi ako človeku, ktorý pár rokov trávil na koleji, pripadá a priori dosť príťažlivá. ()

figliar

Tento film mi lezie neskutočne na nervy. Nedivím sa že to bol prepadák. 2 hviezdičky za pekný byt a Bena Stillera. ()

Heroine odpad!

Tak tohle já nemůžu. Nemám nic proti ujetým komediím, ale tohle je pro mne spíš depresivní šílenství. ()

Hell_ena

Tahle baba je tedy opravdu na zabití :) Někdy je to až přehnané :/ Jedna z věcí, která mi na filmu vadí, je, že se jim jí doopravdy nepodařilo zabít! Na druhou stranu se mi líbila ta trojice, která se odhalí na konci filmu - měli to chytře vymyšlené :D ()

Redbee

Tak jak mě začátek velmi mile pobavil a byl bych za první polovinu dal 4 hvězdy - kdo se někdy staral o prarodiče musel se bavit na spoustě "nechtěných" problémů a "nedůležitých" přáních, tak to druhá polovina krutě pokazila a tam jsem přemýšlel maximálně o 2 hvězdách - a sice z toho samého důvodu, proč se mi začátek líbil, příliš jsem to spojoval s realitou a i když vás vaši rodiče, prarodiče či staří nájemníci čas od času svými přáními dohání k šílenství, nikdy byste ani nepomysleli na to, co hlavní aktéři, kteří v tomto zacházejí až příliš daleko. Tím, že jsem se už stihnul chvíli starat o všechny 3 výše zmíněné "skupiny", nezbývá mi nic jiného než pobavení a "znechucení" filmem zprůměrovat a dát tomuto filmečku 3 hvězdičky a přihodit poklonu představitelce "baby", která svůj part zvládla bravurně. ()

Fulham

Podle mě je to taková docela poklidná komedie. takový černý humor, v solidním podání. Bena Stillera mám rád a spojení s Drew Barrymore bylo docela povedené. A na konec filmu mě překvapil závěr. ()

Joeey

Jednoduchá zápletka, povedené humorné scény (tedy až na některé, které zatřesou žaludkem), příjemní herci. Tento typ komedií sice přímo nevyhledávám, ale tahle se mi líbila. Navíc pro úsměv Drew Barrymore mám slabost ;-) ()

Jeand´Boa

Škoda...očekávání bylo veliké...výsledek zklamal... nejen ta baba, ale zkrátka celý film byl na zabití... nechybělo moc a zabil jsem se z toho... ()

GIK

Koupit barák se starou bábou s nejtužším kořínkem na světě zcela zákonitě musí způsobit novým majitelům řadu komplikací. Když se ještě jedná o tak ošklivou hyperaktivní škatuli, stačí mi půl hodina, abych rozmrzelý odešel od televize! ()

Plechpetr

No, popravdě jsem se vlastně šíleně nudil. Má to sice svůj příběh, ale ten sám o sobě stojí vlastně za prd. Ben a Drew hraji dobře takže laťku alespon kapku zvedli. ()

frbulka

Nejedná se určitě o kdovíjak kvalitní film, to ani netvrdím, ale bavila jsem se celkem dobře. Ben Stiller je dle mého názoru výborným hercem amerických středněproudých komedií - jeho obličej a grimasy, které dokáže vyloudit, jsou jedninečné. Kolikrát mi bylo až úzko a hlavně líto mladého manželského páru - přistihla jsem se při tom, že bych jim v té vraždě nejradši pomohla:-) ()