Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

ElizabethBay

Pro mě jedna z nejpovedenějších komedií s opravdu zajímavým námětem. Především vyzdvihuji výkon ústřední dvojky (Stiller-Barrymore), která se perfektně doplňuje a manželský vztah jim bez problému věřím. Rozhodně palec nahoru, přičemž nechápu, jak je možné, že mnohem hloupější komedie mají lepší hodnocení. ()

BlueZero

Prvá pol hodina bola vtipná, ale potom to už nebolo nič iné ako otravné. Starej dáme vôbec nikto nemusel pomáhať, ale oni aj napriek svojej nenávisti k nej jej pomáhali. A to ešte nehovorím o tom, že muž zákona zákon nerešpektuje, síce ho ospravedlňuje to čo uvidíte na konci, ale filmu to nič dobré nepridáva, skôr to kazí. ()

cab

Predvidatelna a tudiz prumerna komedie o vychytrale starence, jejich dvou kumpanech a trpicich sousedech. Okolnosti je donuti zajit az ke krajnimu reseni neprijemneho bydleni. Stridani lepsich, dobrych a spatnych komickych scenek. 50% ()

Hopper

Oj. Tak toto je šľapnutie do hnedého. Drew a Ben sa chovajú tak priblblo, že film by sa kľudne mohol volať Blbý a blbá a je až prekvapivo nevtipný ba priam trapný. Po drvivú väčšinu času len neveriacky zíram, či dobre vidím. Ježibaba to bola skvostná a ešte skvostnejšia pointa, ale medzitým nič. Škoda, de Vito sklama, Stiller tiež stráca dych, takže ak chcem komédiu, kde sa budem baviť, najdem si čokoľvek s Vaughnom, alebo Owenom Wilsonom. ()

Perry-

1* za sem tam dobrou scénku, 1* za konec. Jinak je to docela blbost, kde se hlavní hrdinové chovají řekněme "jako pitomci". Prostě měli tu babu ignorovat a né se ji pořád snažit vyhovět. ()

Pussycat18

Vcelku průměrná komedie. Neurazí, ale zase tak extrémně nepobaví. Člověk se zasměje, je ale fakt, že dostat se do takové situace je spíš k pláči...na druhou stranu, baba se má čile k světu, může jít příkladem, takže my všichni co se tak bojíme stáří, máme vcelku dobré vyhlídky na možnost přivýdělku v důchodových létech :-) ()

wosho

Mám rád černý humor okořeněný zlehka nekorektností. No a Baba na zabití mě ho dokonale dala. Opravdu nemám páru proč to má tak nízké hodnocení. Já se skvěle pobavil a to několikrát. ()

Paity

Super. Dvojice, kterou skutečně nemusím. Ben Stiller a Drew Barrymore, to jsou teda "sympaťáci", které bych už nikdy v žádném filmu vidět nemusel a líto by mi to rozhodně nebylo. ()

AdamesWWE

[6/10] V celku fajn komédia, ktorá pobaví aj viac krát, nemám nijaké väčšie výhrady. Je to celkom dobrá zábava a príjemná oddychovka, dobrý Ben Stiler v hlavnej úlohe, vedľajšie postavy nesklamú, réžia od DeVito slušná. Humor mohol byť lepší, ale dá sa to. ()

Radim

Hrozný blábol. Bez spádu, předvidatelné, nudné. Filmařsky sice dobře zvládnuté, komediální talent Drew je evidentní a spolu s Benem Stillerem se snaží, ale... ()

defagoo

NEJUBOŽEJŠÍ komedie na světě! Proč? Barrymore, Stiller, DeVito, zabíjení starý báby - to všechno slibuje suprovou podívanou. Ale není to tak. Humor je tu blbější než ve všech pitomoučkých epizodách špatných seriálů dohromady. Po celou dobu sem tak moc a moc chtěl tý bábě vyškrábat oči, že si to ani nedovedete představit. Už to nebudu rozpytvávat, od DeVita zkoukněte radši Smoochyho nebo Roseovi. ()

blues

vůbec jsem hlavním hrdinům nezáviděl jejich nelehký úděl, asi bych to udeělal pesně podle nich. a po shlédnutí tohoto filmu už jsem začal totálně nenávidět důchodce a začal být podezdřívavý vůči nim... ()