Roy by byl takřka dokonalým zločincem, kdyby ho nesužovala jedna fobie za druhou. Se svým chráněncem Frankem jsou na dosah největšího kšeftu své kariéry. Jeho psychiatr ale náhle odjede a Roy je nucen najít si jiného, toho mu doporučí Frank. V rámci psychoterapie objeví, že Roy má z jednoho nevydařeného vztahu 14letou dceru. Angela mu vtrhne do života s vervou sobě vlastní. Brzy odhalí, čím se její otec ve skutečnosti živí, a rozhodne se do jejich velké akce zapojit. I díky její pomoci Roy s Frankem podvod dokončí úspěšně a oberou jakéhosi Jacka o velké peníze. Při akci je Roy zraněn a probírá se až v nemocnici. Je vyslýchán policií, proto se rozhodne, že pro jistotu své dceři svěří heslo k bezpečnostní schránce, kde jsou všechny jeho úspory. Policie se ale nevrací a schránku najde Roy vybranou... (TV Nova)

Crawler-D

Možná nečekaný krok Ridleyho Scotta, ale nezaměnitelný rukopis režiséra neotřelých příběhů a zároveň jednoho z netalentovanějších hollywoodských režisérů dokázal ze Švindlířů udělat mile úsměvnou, občas napínavou a hlavně skvěle vypointovanou podívanou. ()

Dannysek4U

Zajimavej multizanrovej pelmel, ve vysledku ale bohuzel dost nemastnej a neslanej. A navic moralizujici. A to nemaji mazlickove radi. Nicolas Cage ale prijemnej. ()

pakobylka

S dětmi je kříž - bez výjimky ... a svět je plný švindlířů - odjakživa. Použitý humor je osvěžující, všudypřítomný ... a nedbalou elegancí obratně zakrývá svou přechodnou brutalitu. Nenápadně postává v pozadí i ve chvílích, které na první pohled nijak zvlášť vesele nevyhlížejí - a trpělivě vyčkává, až mu situace umožní triumfálně ovládnout scénu. Pointa je z těch, které vám můžou uvíznout v paměti natrvalo - i když přiznávám, že sama jsem si ji vychutnala až napodruhé. Z toho vyplývá, že některé snímky si prostě zaslouží další šanci. ()

necisty

Ridley byl zárukou něčeho neobvyklého, ale bohužel nehledě na zdejší hodnocení, tomu opravdu tak nebylo. Je to dobrý film s hezkým dějem, ale pořád mi tam něco chybělo a i když tomu konečný zvrat a vůbec poslední minuty dost přidávaly, tak jsem skončil na 4 hvězdách. Souhlasím s Enšpíglem, že to hodně táhl Cage, ale podle mě i Alison. Uf, ted jsem si všiml, že jí v době natáčení bylo 23 a to hrála 14ti letou? Jsem se lekl, že jem pedofil :D ()

Juto

Skvelá príprava psychologického charakteru a krimi. Vďaka kombinácii kriminálnej plynulosti a preťažených neuróz vytiahne Cage hlavnú rolu lepšie, ako si ktokoľvek dokáže predstaviť. 7/10 ()

fars

Film od ktereho jsem nic moc necekal a dostal jsem vic...nez jsem cekal :-) Nicholas Cage a jeho roztrzitost a tiky v ocich byly super, jeho dcerka byla jeste lepsi, no a ten zaver? Vyrazil mi dech, mrzelo me jak to dopadlo.. ale nerekl bych ze to bylo na skodu, proste se mi to libilo. Ovsem byt po mojem (lepe receno byt ja v kuzi Roye), dje filmu by jeste pokracoval - druhy dil by byl trochu ve stylu Kill Bill: Roy se totalne nasere za to co mu provedli, proda bejvak a za prachy si poridi karavan a bouchacku, pak vyrazi na jih hledat toho grazla aby mu to dal poradne sezrat... ()

Riley

Hodně slabá věc, Cage ráda nemám a tady už vůbec ne, ale tedy že Alison Lohman hraje ve čtyřiadvaceti čtrnáctku a nikdo to nepozná je opravdu umění. :) ()

majo0007

Film je proste otras! A to po každej stránke - režijnej, scenáristickej, hereckej... . Tento film už nechcem vidieť nikdy viac ani na pustom ostrove, radšej budem chlemcať slanú vodu. Na CSFD ozaj funguje lobby, tak nadhodnotený film často nevidíte. ()

Decker

Po serii vaznych a napinavych filmu natocil Ridley Scott neco pro uvolneni a zasmani. Nevim proc tento film spousta lidi hodnoti jako podprumerny. Me se zda docela originalni a zabavny, hlavne na tom ma zasluhu vyborny Nicolas Cage a zajimavy namet a scenar. ()

Triple H

Taký oddychový feel-good film, ktorý ale trošku pokazí prekombinovaný záver. Ridley Scott na svojom konte takýto film ešte nemá a očividne si ho s chuťou strihol, akurát posledných 15 minút dá celému filmu iný tón. Neočakávane a zbytočne. V tomto prípade by menej bolo naozaj viac. Nicolas Cage je tradične výborný (nepatrím k jeho odporcom - a úprimne povedané ich nechápem), Sam Rockwell nanešťastie nemá veľa priestoru. Alison Lohman však naozaj prekvapuje, hrá presvedčivo a v jej 23. rokoch jej ľahko uveríte, že má 14 (koniec, koniec...). Napriek trošku nešťastnému koncu mal film dobrú atmosféru a bavil ma (pričom obľubujem Cagea), takže pod štyri nejdem. ()

SniperG1

Průměrný filmový zážitek, ale díky skvělé režii, velmi podařené hudbě Zimmera a vynikajícího Nicolase Cagea, musím dát o jednu hvězdicu navíc... 80% ()

Motinski

Ridley Scott je režisér u ktorého ma film dokáže prikovať k sedačke a nepustiť ale má aj také čo idú úplne mimo mňa. Najviac ich má ale asi takýchto. Nevyrušujúci priemer, ďaleko od dokonalosti, ďaleko od prúseru. Podvodníci sú nenápadná komédia ktorá sa dobre rozbieha, no postupne mi jediné vtipné prišlo asi keď Nicolas Cage nemal svoje tabletky. Našťastie je dobrý herec a nachádzame sa ešte v dobe keď si role vyberal dôslednejšie čo celkom nudnému príbehu aspoň trochu pridalo. Stále je to ale málo. Občas sa pobavite, občas zase príde nuda, no a niekedy chce byť film viac drámou a v tom už citelne zlyháva. Aby som ešte nezabudol, záverečný twist. To je niečo čo beriem ako scenáristovu snahu nasilu šokovať diváka. Vôbec sa mi nehodilo aby to takto skončilo. Mám rád prekvapivé uzavretia, dokonca veľmi, ale toto podľa mňa nevyšlo ()

Stegman

Výborná napínavá komedie se skvělým výkonem Nicolase Cage. Vážně nechápu tu část lidí co dávaj průměrné tři hvězdičky (nebo míň). Není to žánrově moc vyhraněné. Nemá to předvídatelný vývoj. A to vám vadí? Jestli odpovíte ANO, tak pro vás mám jen jednu odpověď: Jste divný! :) ()

Avathar

Tak tým záverom si to u mňa Scott+scenáristi trochu posrali, ale aj tak pod 4* ísť nemôžem. A to hlavne vďaka neskutočnému výkonu na tabletkách frčiaceho Nicolasa Cagea, sympaťáka Sama Rockwella a zlatej Alison Lohman. Pekný oddychový film. Škoda toho zbabraného záveru. ()

danoo

Problém Scottovej krimikomédie spočíva v jej rýchlej opozerateľnosti a takisto neprináša do daného žánru nič nové. ()

hanagi

Já mám tenhle film ráda. Možná i proto, že jsem ho pochopila po svém. Tohle není ani tak film o podrazu, ale moralita o tom, že žádné prachy, a už vůbec ne ty podvodně vylákané, vám štěstí nezaručí. Jak banální. Ale občas je to potřeba připomenout, aby člověk úplně nezblbnul. ()

OHI

Režisér si na svůj formát ukousl příliš malé sousto, které ale požvýkal s patřičnou elegancí a profesionálním klidem. ()

zdenny

Příjemná komedie, kde děj pěkně odsýpá. Podvodník, zvyklý na svůj pořádek a způsob života, se zčistajasna snaží obstát v nečekané a nové roli otce čtrnáctileté dívky, až nakonec zjistí, že to vše je jen bouda a obětí dalšího podvodu se stal on sám. Byla by tu možnost dát i čtyři hvězdy, ale zůstanu u tří a jen neoficiálně pro sebe dávám pět hvězd Nicolasi Cageovi za excelentní výkon při hraní tikových poruch. ()

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)