Tenhle film mě nikdy neoslnil, ale nudnýho Keanua a jeho hysterku bohatě kompenzuje charisma Manhattanu a Al Pacina, silná závěrečná půlhodinka. 7/10(21.3.2016)

Al Pacino je borec.(18.6.2007)

Videné druhý krát 18 rokov po premiére v kine a zdvíham na plných 5. Takéto scenáre sa v deväťdesiatych rokoch písávali pre žánrové pobaveníčka! A tí herci! A tá výprava, či už interiérová alebo využívajúca kulisy New Yorku! Čo sa to dnes deje s Hollywoodom?!(22.9.2015)

• - Když si Mary Ann (Charlize Theron) v nemocnici podřízne krk, ve chvíli, kdy ji Kevin (Keanu Reeves) drží za hlavu, mu zpoza levé ruky čouhá žlutý sáček, který obsahuje falešnou krev. (PSJR)

• - V záběru, kdy se Mary Ann (Charlize Theron) zamyká v nemocničním pokoji, má na sobě levou pantofli. V dalším záběru, když se ohýbá pro zrcátko, má pravou. (PSJR)

• - Pieseň "Paint it Black" podfarbovala aj záverečné titulky Olovenej vesty (1987) Stanleyho Kubricka. (Macejko)