Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ***

  Rozhodně jde o zajímavý námět, který vás donutí nad dějem přemýšlet, slušně zpracovaný, perfektně odehraný (hlavně démonický Al Pacino nemá chybu). Když jsem ale viděla film podruhé, už na mě tolik nezapůsobil. Možná mu dám ale ještě třetí šanci, protože když narazím na tenhle profil, mám chuť se na to podívat znova...(8.12.2003)

 • Cival
  ****

  Když bych se pokoušel sestavit žebříček nejlepších hereckých výkonů všech dob, Pacinův ďábel by byl určitě zatraceně vysoko. Brilantní studie, v níž drzý úsměv a divoké křepčení funguje stejně dobře jako Hackfordovo labužnické zneklidňování zvuky a temnými tóny orchestru. I Reeves boduje, ale nejvíc si cením scénáře, který dokázal nejen ustát kombinaci pekelnické fantazijní nadsázky s realistickým thrillerem, ale takřka geniálně jej zakomponovat i do existenciálního kontextu lidské marnivosti a nestability všehomíra. Pecka s náběhem na pět hvězd...(4.6.2005)

 • Renton
  ****

  Scénář: Jonathan Lemkin, Tony Gilroy .. Právník je člověk vyškolený k obcházení zákona.. Ďábla nepřechčije.. 85%.(15.1.2005)

 • Djoker
  ***

  Všichni vyzdvihují Al Pacinův výkon a to zaslouženě, ale byla by chyba nezmínit skvělou Charlize Theron. Její filmová proměna je fascinující. Samotný děj mě však příliš neuchvátil. Navíc jsem čekal větší myšlenkovou hloubku.(1.9.2009)

 • Tom Hardy
  *****

  Vždycky fascinovaně pozoruji ten závěr, ve kterém Pacino skloubí shakespearovský způsob projevu s neskutečným hereckým nasazením, díky kterému mám skoro chuť jeho postavě fandit. "Já jsem humanista", není důležitá absurdnost toho tvrzení, důležité je to, že by mu to člověk i věřil. Pacinův Satan je jednoznačně jednou z nejlepších filmových postav, co jsem viděl a právě proto bylo třeba vícero projekcí, abych docenil i Reevese a Theronovou - oba si tu sáhnou na dno a oběma jsem věřil veškeré emoce (a způsob, jakým trpí postava Charlize, to je neuvěřielně intenzivní část příběhu, která by sama o sobě mohla sloužit coby torzo nějakého vlastního filmu). Scénář je podobně jako třeba u filmu V moci ďábla obdivuhodný ve svém ladném skloubení mystického a racionálního a i když je film možná o trošičku delší, než by bylo třeba, každou minutu je zajímavý. "Proč právě právníci? Protože se dostanou všude." Po čertech pravdivé...(29.9.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace