• Cival
  ****

  Když bych se pokoušel sestavit žebříček nejlepších hereckých výkonů všech dob, Pacinův ďábel by byl určitě zatraceně vysoko. Brilantní studie, v níž drzý úsměv a divoké křepčení funguje stejně dobře jako Hackfordovo labužnické zneklidňování zvuky a temnými tóny orchestru. I Reeves boduje, ale nejvíc si cením scénáře, který dokázal nejen ustát kombinaci pekelnické fantazijní nadsázky s realistickým thrillerem, ale takřka geniálně jej zakomponovat i do existenciálního kontextu lidské marnivosti a nestability všehomíra. Pecka s náběhem na pět hvězd...(4.6.2005)

 • genetique
  *****

  Trošku som sa pýtal sám seba, či by mi k spokojnosti nestačila len samotný súdny prípad, ktorý mal dokonalý priebeh. Bál som sa totiž spracovania mysterióznosti. No Hackford ma vyviedol z omylu. Zamotané vzťahy filmu ešte nerobia mysterióznym, ale to je vedľajšie. Démonický Al Pacino mi vyrazil dych aj s českým dubbingom. Aký by bol potom zážitok v originále. A zvládnutie záveru nekomentujem. 90%.(19.5.2007)

 • choze
  ****

  Novodobý Faust. Nejlepší příspěvek satanistické filmové vlny konce milénia (KONEC SVĚTA, DEVÁTÁ BRÁNA, STIGMATA), spolu s PŘICHÁZÍ SATAN a VYMÍTAČ ĎÁBLA nejlepší satanistický film vůbec a ultimátní právnické drama. Jen ty okatě digitální efekty si mohli odpustit. Al Pacino je ďábel (tentokrát doslova).(8.11.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Venkovní nádvoří vedoucí z kanceláře Johna Miltona se ve skutečnosti nachází v 50. patře jedné newyorské budově. (Kulmon)

 • - Ve scébě, kdy běží Kevin (Keanu Reeves) za Mary Ann (Charlize Theron) do kostela, je možné všimnout si, že proběhne kolem barevných kruhů na plotě. O vteřinu později, když dobíhá ke kostelu, se k těmto kruhům však teprve blíží. (PSJR)

 • - V záběru, kdy se Mary Ann (Charlize Theron) zamyká v nemocničním pokoji, má na sobě levou pantofli. V dalším záběru, když se ohýbá pro zrcátko, má pravou. (PSJR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace