Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheMaker
  *****

  Filmařina jak se patří .....(20.5.2008)

 • Matty
  ****

  John Milton je takový žoviální postarší pán. Ďábelsky přesvědčivý a rád se oddávající satanskému tangu. Jeho šarmu je těžké odolat. Ve skutečnosti je jenom málo lidí, kteří mu odolávají dodnes. Odměna za jeho náklonnost totiž málokoho nechává chladným… Kde se vzal, tu se vzal jakýsi Taylor Hackford a natočil dvouapůlhodinové metaforické (či metafyzické?) soudní drama s Alem Pacinem, Keanu Reevesem a Charlize Theron. Film je to skutečně „velký“, téma, které rozebírá ostatně také. Ale ne díky režii, která by občas potřebovala popohnat, nýbrž díky hereckým výkonům tato studie zkaženého měšťáka funguje. Na nich stojí (všechny scény s Pacinem) a s nimi padá (většina společných scén Reevese a Theronové). Film velice neotřelým způsobem nahlíží na zlem nasáklou lidskou společnost, nebojí se ironie a ke konci se mění až v ukrutně černou komedii. Je zde poměrně hodně – na první pohled nepodstatných – motivů, které potěší diváky opakovaně se vracející k jednomu filmu a hledající v něm skryté symboly. Znalost „explicitnějších“ satanských hororů jako Rosemary má děťátko, Vymítač ďábla, či upírské Interwiev s upírem se počítá za výhodu, nikoliv za nutnost. Ďáblův advokát je zábavným a chytrým snímkem, jenž potěší téměř každého. Jenom dle osobního zájmu a znalostí někoho více a někoho méně. 85% Zajímavé komentáře: Gemini, Melies, Kaka, Eddard, Jordan, Fr, Callas(25.1.2008)

 • BadoXXII
  *****

  Diablov advokát je precízne zahratý film so skvelou atmosférou a perfektným nápadom. Doprajem si ho vždy rád.(24.7.2011)

 • Fr
  *****

  Nikdo nevyhrává věčně - (zjevení Janovo 18). Co už může být zajímavějšího než sledovat: 1. právnické kauzy, ve kterých se opravdu nejedná o ukradené králíky, 2. osamělou manželku v New Yorku, která má šílené vidiny a představy, 3. pekelný herecký výkon a charisma Al Pacina, a při tom nechat ďábla nahlédnout do nitra sama sebe a zjistit, že jako obyčejný smrtelník nemám možnost volby? Snad poslouchat dialogy Reeves – Al Pacino (,,Kdo jsi?“ ,,Mám spoustu jmen.“ ,,Satan?“ ,,Říkej mi otče!“), které vás nutí být ve střehu, i když se vlastně nic neděje. Speciálních efektů zde není mnoho, ale jsou použity ve správný čas na správném místě. Všimněte ďábelských interiérů! A hudba, zvuk! A herci? Netřeba speciálního komentáře! ,,Jménem Ježíše Tě zavrhujeme Satane!“ Ale tenhle film bych nechal vysvětit!(13.12.2006)

 • movie
  *****

  Jeden z nejnabušenějších thrillerů vůbec.Pacino je naprosoto vynikající, navíc ta hudba a Charlize Theronova...wow!(22.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace