Al Pacino, který by udělal zážitek i z čtení návodu na jízdence hromadné dopravy, byl jako John Milton bezkonkurenční, i když Keanu a Charlize taky nebyli zlí. Mírně mě zaskočila Lomaxova matka, která ve své náboženské fanatičnosti naháněla větší hrůzu než samotný ďábel.(8.1.2005)

V dokonalosti tohohle skvostu musel mít pracky samotný satanáš, protože jinak mi nejde na rozum, že by mě tak dostal "pouhý" film o ješitnosti.(30.1.2007)

Když právník, tak ďábel. Když ďábel, tak Al Pacino. Nedovedu si představit přesvědčivější ztvárnění, než jaké tu vykouzlil božsky-ďábelský Al. Výborně stupňované napětí vyúsťuje v geniální Al Pacinovou hereckou etudu. Avšak kdekoli a kdykoli se objeví máme možnost sledovat nebývalý herecký koncert. Dokonce i Reeves zvládá svoji roli spíše nerozhodného a lidsky slabého právníka překvapivě dobře. Závěrečné rozřešení je podle mně už zbytečné a ubírá filmu na síle. Poslední ďáblův úsměv je už moc krátký na to, aby nás opět vpravil do mistrovsky budované atmosféry celého filmu.(1.11.2004)

Vynikajici thriiler, film, ktery je schopen udrzet divakuv zajem od zacatku az do konce. Nadmiru povedeny scenar doplneny nadprumernymi vykony (v pripade Al Pacina vykon excelentni).(6.8.2002)

Já pořád, odkud je mi ten chlápek povědomej a konečně jsem si vzpomněla, že jsme se kdysi potkali v Plzni na fakultě. Jojo, je nám vždycky dáno po větší moci toužit, tudíž lépe v pekle vládnout nežli v nebi sloužit... proto se tomu pánovi bude ve vlastech českých, kde jsme už dávno dokázali změnit nejoblíbenější hřích ješitnosti v ctnost, bude vždycky dařit až na věky věků amen. A já definitivně přestávám sbírat a vyprávět vtipy o právnících. Pravdivost a vtipnost nejdou moc dohromady.(29.10.2009)