Excelentní thriller se slabším rozjezdem, ale zato výborně vypilovaným finálem. Al Pacino je s přehledem nejlepším filmovým satanem a Nicholson s Keitelem mu nasahají ani po nehet na malíčku pravé nohy. Reeves konečně potlačuje fámy o svém neherectví! Pekelná pětihvězdičková záležitost, možno vidět několikrát bez ztráty jakéhokoliv kouzla...(25.8.2002)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Title ,2. New York ,3. Milton ,4. Rendevous ,5. Lovemaking ,6. Chrstabella ,7. Apartment Building ,8. Barzoon ,9. Montage ,10. Geddes/Weaver ,11. Baby ,12. Finish the Story ,13. Time ,14. Cullen Gets Off ,15. Suicide ,16. Can't Have Children ,17. Baka ,18. 57th Street ,19. Air on the G String ,20. Church ,21. I Rest My Case ,22. Fire ,23. Ring ,24. Finale (Dialogue) ,(12.5.2011)

Tenhle film mě nikdy neoslnil, ale nudnýho Keanua a jeho hysterku bohatě kompenzuje charisma Manhattanu a Al Pacina, silná závěrečná půlhodinka. 7/10(21.3.2016)

Filmová ukázka životopisu Tomáše Sokola s vynikajícím hudebním doprovodem Jamese Newtona Howarda .Vážně, ale musím říci , že tento film je hodně démonický díky Al Pacinovi.Charlize Theron nám opět dokazuje že .není jen krásná žena ,ale i velmi dobrá herečka.No ambice vedou někdy do pekla hold.Tenhle film však do nebe,ale filmového.(5.7.2006)

Kdo by věřil, že po mírně unaveném úvodu budu na konci tak nadšený? Po každé projekci se těším na další zhlédnutí, kdy už už čekám, že se mi rozjezd bude v kontextu dalšího děje zdát lepší. Takhle je až moc nevinný, ale o to větší překvapení přichází, když začne příběh už prakticky ve třetině velmi zajímavě nabírat tempo a atmosféra zhoustne natolik, že za každým záběrem čekáte leknutí. Není se čemu divit, režisér Hackford umí nasadit hodně znepokojivé momenty (geniální a temná sexuální scéna) a do nevinných okamžiků kontrastně přidává obrazové i zvukové vsuvky tajemna. Těžko ale posoudit, nakolik by uspěl, nebýt herců. Reeves totiž předvádí nejlepší výkon své kariéry a Pacino se díky tomuto dílu definitivně stal nedostižným hereckým chameleonem.(26.8.2006)