Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Scénář: Jonathan Lemkin, Tony Gilroy .. Právník je člověk vyškolený k obcházení zákona.. Ďábla nepřechčije.. 85%.(15.1.2005)

 • Matty
  ****

  John Milton je takový žoviální postarší pán. Ďábelsky přesvědčivý a rád se oddávající satanskému tangu. Jeho šarmu je těžké odolat. Ve skutečnosti je jenom málo lidí, kteří mu odolávají dodnes. Odměna za jeho náklonnost totiž málokoho nechává chladným… Kde se vzal, tu se vzal jakýsi Taylor Hackford a natočil dvouapůlhodinové metaforické (či metafyzické?) soudní drama s Alem Pacinem, Keanu Reevesem a Charlize Theron. Film je to skutečně „velký“, téma, které rozebírá ostatně také. Ale ne díky režii, která by občas potřebovala popohnat, nýbrž díky hereckým výkonům tato studie zkaženého měšťáka funguje. Na nich stojí (všechny scény s Pacinem) a s nimi padá (většina společných scén Reevese a Theronové). Film velice neotřelým způsobem nahlíží na zlem nasáklou lidskou společnost, nebojí se ironie a ke konci se mění až v ukrutně černou komedii. Je zde poměrně hodně – na první pohled nepodstatných – motivů, které potěší diváky opakovaně se vracející k jednomu filmu a hledající v něm skryté symboly. Znalost „explicitnějších“ satanských hororů jako Rosemary má děťátko, Vymítač ďábla, či upírské Interwiev s upírem se počítá za výhodu, nikoliv za nutnost. Ďáblův advokát je zábavným a chytrým snímkem, jenž potěší téměř každého. Jenom dle osobního zájmu a znalostí někoho více a někoho méně. 85% Zajímavé komentáře: Gemini, Melies, Kaka, Eddard, Jordan, Fr, Callas(25.1.2008)

 • POMO
  *****

  Videné druhý krát 18 rokov po premiére v kine a zdvíham na plných 5. Takéto scenáre sa v deväťdesiatych rokoch písávali pre žánrové pobaveníčka! A tí herci! A tá výprava, či už interiérová alebo využívajúca kulisy New Yorku! Čo sa to dnes deje s Hollywoodom?!(22.9.2015)

 • choze
  ****

  Novodobý Faust. Nejlepší příspěvek satanistické filmové vlny konce milénia (KONEC SVĚTA, DEVÁTÁ BRÁNA, STIGMATA), spolu s PŘICHÁZÍ SATAN a VYMÍTAČ ĎÁBLA nejlepší satanistický film vůbec a ultimátní právnické drama. Jen ty okatě digitální efekty si mohli odpustit. Al Pacino je ďábel (tentokrát doslova).(8.11.2005)

 • BadoXXII
  *****

  Diablov advokát je precízne zahratý film so skvelou atmosférou a perfektným nápadom. Doprajem si ho vždy rád.(24.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace