Vynikajici thriiler, film, ktery je schopen udrzet divakuv zajem od zacatku az do konce. Nadmiru povedeny scenar doplneny nadprumernymi vykony (v pripade Al Pacina vykon excelentni).(6.8.2002)

Jeden z nejnabušenějších thrillerů vůbec.Pacino je naprosoto vynikající, navíc ta hudba a Charlize Theronova...wow!(22.7.2002)

Myslím, že zrovna kvůli tomuto odmítl Keanu Speed 2 - jestli to tak je, tak jde o geniální rozhodnutí. Keanu zde podává jeden ze svých nejlepších výkonů. Vrcholem filmu jsou ovšem scény, v nichž se vyskutuje ďábelský Al (docela mi sedl i dabing Karla Heřmánka), jeho závěrečné svádění je lahůdkové. Na můj vkus ovšem trochu delší, než je třeba.(30.7.2003)

6 / 10 Preveľké očakávania, preveľké sklamanie. Diablov advokát, bohužiaľ, neexceluje v žiadnom smere, je priemerný ako moje znalosti z matematiky a vôbec - hrá sa na niečo viac, než čím je v skutočnosti. To sa samozrejme netýka Veľkého Ala, ktorý podáva veľmi solídny výkon a drží celý film na nohách. Keanu je vcelku fajn, no jeho filmová manželka Charlize 'Monštrum' Theron mi dosť liezla na nervy, zdala sa mi umelá a nepresvedčivá. Samozrejme, že to nie je len jej chyba, ale hlavne chyba scenáristu Jonathana Lemkina, ktorý sa jednoducho zamotal do spletitých pák a kladiek ovládajúcich ľudskú psychiku a nezvládol ju z knihy Andrewa Neidermana preložiť do filmovej reči. Pretože to, čo funguje na papieri, ešte nemusí fungovať na plátne. Ale ono sa vlastne ani nie je čomu diviť, pretože keď niekto celý život píše televízne seriály ako Beverly Hills 90210, tak sa s psychikou postáv asi príliš nezaťažuje. Na o čo sa týka réžie Taylora Hackforda, tá bola rovnako nemastná-neslaná ako celý film a niektoré jeho nápady mi vyslovene vadili, napr. tá časť, keď Charlize maľovala nový byt, no namiesto farby sa obraz postupne 'premaľoval' do ďalšieho záberu - možno sa to pekne počúva, no mne skôr pripomínala nejakú detskú reláciu chodiacu v sobotu ráno v telke. Tá je tiež plná všakovakých farebných serepetičiek a 'vychytávok', ktoré však môžu nadchnúť skutočne len deti... Nevraviac o tom, že keď sa takáto prelínačka použije asi desaťkrát za sebou, nepáčilo by sa to už zrejme ani im.(15.4.2005)

Skvělý thriller s perfektními hereckými výkony, velice a velcie povedeným scénářem. Nevstanete, dokud to nedokoukáte.(21.9.2002)