Tenhle film má čtyři veliké klady. Al Pacina, jehož kreace ďábla je jedinečná. Charlize Theron, která jako žena propadající se do šílenství je ještě lepší. Dále skvělou hudbu Jamese Newtona Howarda a nakonec zajímavý neotřelý děj. Keanu Reeves se snaží, ale na první dva jmenované nemá. Výborný thriller.(13.4.2003)

Perfektní Thriller točící se kolem mladého právnika Keenu Reevse, který pracuje pro Ďábelského Al Pacína. Filmy z prostředí soudní síňě mám v oblibě,takže jsem si film vychutnával do poslední minuty.. Chválím herecké výkony a precizně odvedenou práci, na pátou hvězdu mi však něco málo chybělo . 80%(14.7.2013)

rozpocet ? trzby celosvetovo $152,944,660(17.11.2006)

Jeden z nejnabušenějších thrillerů vůbec.Pacino je naprosoto vynikající, navíc ta hudba a Charlize Theronova...wow!(22.7.2002)

Myslím, že zrovna kvůli tomuto odmítl Keanu Speed 2 - jestli to tak je, tak jde o geniální rozhodnutí. Keanu zde podává jeden ze svých nejlepších výkonů. Vrcholem filmu jsou ovšem scény, v nichž se vyskutuje ďábelský Al (docela mi sedl i dabing Karla Heřmánka), jeho závěrečné svádění je lahůdkové. Na můj vkus ovšem trochu delší, než je třeba.(30.7.2003)

• - Ve scéně, kdy je Kevin (Keanu Reeves) s Miltonem (Al Pacino) na střeše budovy jejich firmy, jdou k pravému okraji střechy. Při záběru z dálky je možné vidět, že jsou přibližně dva až tři kroky od okraje, ale při záběru pouze na jejich obličeje jdou stále dále, a to až šest kroků. (PSJR)

• - Producent filmu Arnold Kopelson si střihl malé cameo ve scéně na večírku, kdy Mary Ann (Charlize Theron) hledá svého manžela (Keanu Reeves). (DareDeer)

• - Milton (Al Pacino) promluví během filmu v šesti různých jazycích. Je to angličtina, ruština, španělština, italština, čínština a v závěru filmu pronese citát v latině. (cze.Oi)