Já pořád, odkud je mi ten chlápek povědomej a konečně jsem si vzpomněla, že jsme se kdysi potkali v Plzni na fakultě. Jojo, je nám vždycky dáno po větší moci toužit, tudíž lépe v pekle vládnout nežli v nebi sloužit... proto se tomu pánovi bude ve vlastech českých, kde jsme už dávno dokázali změnit nejoblíbenější hřích ješitnosti v ctnost, bude vždycky dařit až na věky věků amen. A já definitivně přestávám sbírat a vyprávět vtipy o právnících. Pravdivost a vtipnost nejdou moc dohromady.(29.10.2009)

„Kde má posteľ?“ – „Nemá.“ – „A kde spí?“ – „Kto povedal, že spí?“ – „Tak dobre, kde kefuje?“ – „Všade. Úplne všade! Taylor Hackford je skúsený režisér, ktorý o čo nenápadnejšie tvorí, o to sú jeho filmy zaujímavejšie. I jeho slabšie látky sa odlišujú od bežnej hollywoodskej produkcie (DÔSTOJNÍK A GENTLEMAN, SKÚŠKA ŽIVOTA) a čo ešte len potom, ak sa do toho poriadne oprie (DOLORES CLAIBORNEOVÁ, RAY)! DIABLOV ADVOKÁT patrí skôr do druhej, opieracej krabičky. Neherecký prejav LEGO panáčika menom Keanu sa skvele hodí do úlohy neskúseného advokáta, zisťujúceho, že jeho nadriadeným je Satan. Nemalá úloha a v nej malý veľký herec Al Pacino s tým svojim hlasom, s tými svojimi očami, s tými svojimi vlasmi (a čo ešte keď ho dabuje diabolským hlasom obdarovaný Boris Farkaš!). Hrať pána pekiel vždy býva výzva a tam, kde bol Gabriel Byrne v neskoršej debilnej schwarzeneggerovke KONIEC DNÍ trápny, tam Pacino perfektne využíva „tanec minimalizmu“; na to, aby som zahral Satana, predsa nepotrebujem počítačové efekty! Je to práve don Michael, kto tento netradične napísaný a poctivo nakrútený hororový advokátsky triler drží na nadpriemernej úrovni. Čo-to dotvára kvalitný scenár, ktorý nenudí ani pri entej repríze, fajn baby (Theronová by konečne mala hrať v porne) a ksichty z vedľajších lavíc (Jeffrey Jones, Delroy Lindo).(15.5.2009)

Al Pacino, který by udělal zážitek i z čtení návodu na jízdence hromadné dopravy, byl jako John Milton bezkonkurenční, i když Keanu a Charlize taky nebyli zlí. Mírně mě zaskočila Lomaxova matka, která ve své náboženské fanatičnosti naháněla větší hrůzu než samotný ďábel.(8.1.2005)

Opravdu ďábelsky mistrovské dílo ..(11.2.2007)

Po prvnim skouknuti jsem dal 4*, ale ted kdyz jsem to videl podruhy musim dat 5*. Nejspis je to tim, ze jsem film videl konecne v originalnim zneni. Rozhodne bych film neoznacil jako horor, ma hororovy prvky, to jo a v posledni pulhodine to vypada spis jak horor, ale presto to je porad hodne drsnej thriller. Navic se atmosfera porad stupnuje az se dostaneme do hodne hustyho finale. I kdyz ma film hodne promakanej scenar a peknou hudbu, porad by si nezaslouzil tak vysoke hodnoceni nebejt hereckejch vykonu. Keanu Reeves predvadi jeden ze svych nejlepsich vykonu, ale presto nema na Charlize Theron a Al Pacina. Charlize hraje fakt skvele a vyborne se meni od normalni manzelky po "blazna" a navic se ukaze naha. A Al Pacino predvadi neco neskutecnyho, role dabla mu skvele sedla a je fakt hodne brutalni. Ani mi nevadila delka filmu, protoze i kdyz jsem ho uz znal, tak jsem byl stejne napnutej. Po druhem skouknuti uz k tomuhle filmu proste nemam zadne namitky.(2.10.2005)

• - V záběru, kdy se Mary Ann (Charlize Theron) zamyká v nemocničním pokoji, má na sobě levou pantofli. V dalším záběru, když se ohýbá pro zrcátko, má pravou. (PSJR)

• - Když si Mary Ann (Charlize Theron) v nemocnici podřízne krk, ve chvíli, kdy ji Kevin (Keanu Reeves) drží za hlavu, mu zpoza levé ruky čouhá žlutý sáček, který obsahuje falešnou krev. (PSJR)

• - Aby se Charlize Theron dobře připravila na roli Mary Ann Lomaxové, trávila po dobu trvání natáčení hodinu denně v ordinaci psychoterapeuta, aby se naučila "vypadat jako schizofrenik". (DareDeer)