Ďáblův advokát

• USA The Devil's Advocate (více)

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

Krustyburg

Režisér tohohle filmu je vystudovaný právník, který opustil svojí profesi a šel raději sloužit do mírových sborů někde v Bolívii... Tímhle filmem se své bývalé profesi dokonale pomstil. Myšlenka: Satan prostě není jen ten chlapík s rohy a trojzubcem, ale jeho rafinovaný svody jsou všude a dávej si dobrej pozor na co kývneš. Reeves * + Pacino * + Theronová * + námět 2* = 5 * P.S.: To jak jsou tam advokáti vylíčení Satanem, tak to je bohužel realita. ()

Brain-D

Al byl výborný ďábel a zahrál to s parádním důvtipem. Celý film je takové mystické drama, které chvílemi dost nudí, ale jakmile příjde na scenu Al - tak je o zábavu postaráno. ()

hroubek

Ještě než se stal Keanu Reeves Constantinem tak měl šanci obhajovat samotného pána podsvětí.Na filmu jsou vidět dvě věci a to zaprvé, že sází na moment překvapení ale nijak extrémně nespěhá k závěru a k pointě a za druhé na hercích.Ústřední trojice funguje jako hodinky, které otačí ozubenými kolečky přesně tak jak je potřeba.Je pravdou, že některé scény se mohli lépe vygrádovat ale přesto všechno si stějně nejspíš všicni budou pamatovat vyborný finále kde nechybí muzikálové číslo. ()

majkl44

Tento film jistě zamotal hlavu několika divákům. Charismatičtí herci by ukecali i bohy. Přitažlivé herečky řídil samotný ďábel. Starší dáma bude do konce života zpytovat svůj hřích z mládí. Vše splněný sen se změní v noční můru. A nakonec...? ()

lykan9

Vynikající film, ve kterém všichni předvádí úžasné výkony, ale Al Pacino se snad pro roli Ďábla narodil. Nejvíc mě o tom přesvědčil v závěru filmu, kde předvedl, že není třeba masek a triků pro vytvoření Satana, ale stačí lehce nasvítit jeho obličej, dát mu prostor a pak již nemám pochyby o tom, že on je sám král podsvětí. ()

VanTom

Al Pacino předvádí vpravdě ďábelský, uhrančivý výkon, kterému podlehnout je ták snadné, nicméně zahanbit se nenechávají ani ostatní. Zejména promyšlený scénář, který mysteriózními prvky (či rovnou personifikovaným zlem v závěru) hlavní postavu sice navádí, ale přímo nevede – na svobodnou vůli je totiž i Satanáš krátký. Tu zmůže až lidská ješitnost. ()

davidek

nej, nej, nej. Tahle role Ďábla sedla Al Pacinovi jako kdyby byl sám Ďábel.:-) Kolik roků strávil v pekle, že to tak dokonale zahrál? Patří do mých top. ()

Ichabod

Až neuvěřitelně dobře času odolávající film, který je slastí sledovat i po více jak deseti letech. "He sets the rules in opposition. It's the goof of all time. Look but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow.. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? He's laughin' His sick, fuckin' ass off! He's a tight-ass! He's a SADIST! He's an absentee landlord! Worship that? NEVER! " - prostě Pacinův výrok na adresu Boha je mi víc než sympatický, stejně jako jeho úžasný herecký výkon a Keanu si zaslouží taky nemalou chválu. Nebýt zdlouhavějšího rozjezdu určitě by na CSFD o pár procent ještě film poskočil, ale jinak chyby nevidím. ()

homerr

Pro vynikající zážitek by stačil samotný Al Pacino ( který se tímto filmem vyhoupl mezi mé nej. oblíbence ) takové charisma jsme u nikoho dlouho neviděl. Prostě parádní film, který nemá chybu. ()

toyrider

Advokáta jsem si pustil hlavně kvůli mému oblíbenému Pacinovi, který nezklamal ani v roli ďábla, ba naopak.Dnes už jsme na podobné konce zvyklí, ale to, jak uzavřeli tenhle film, bylo skutečně nečekané. ()

R1CH1E

Vynikající thriller se skvělou atmosférou, geniální postupnou gradací a závěrem, za který by se nemusel stydět ani sám ďábel, k tomu připočítejte ďábelského Al Pacina, ulízaného a výmluvného Keeanu Reevese a jako třešničku na dortu nahou Charlize Theron a máte skvělý film, který Vás drží celou dobu v napětí a i přes více než 2 hodinovou stopáž budete do tohoto filmu zažraní až do konce, po kterém budete ještě chvíli čumět doblba a říkat si, jak ubohá a patetická je lidská touha po penězích a pracovních úspěších. ()

Ravi

Řekl bych, že chvílemi až umělecky symbolický film, který vzápětí mění ve všední dramatický thriller a při tom nás nenechává na pochybách, že všední vlastně vůbec není. Osobní drama na pozadí dramatu sociálního s mystickým matením vládce pekel v podáná skvělého Al Pacina. Podle mě jedna z jeho nejlepších rolí vůbec. 85% = 4/5 ()

mcleod

Chvílemi dobře natočený, avšak místy také zbytečně roztahaný a nechutný film, s náznakem myšlenky, avšak celkově až zoufale plochý a schématický film, při kterém není nutné příliš namáhat mozek... a navíc neuvěřitelně neoriginální. Zdálo se mi to, nebo byl tento film opravdu jakousi světskou verzí Posledního pokušení Krista? Zahrané to ale bylo dobře, hlavně Al Pacino byl výborný ve své roli Satana. ()

Autogram

Al Pacino rozohral diabolskú hru a tvorcovia filmu si ani nemohli vybrať lepšie. Stačí úsmev, úškľab alebo žmurknutie a nemusí ani nič povedať a vie sa, na čo diabol myslí. Keanu Reeves ako manipulovaný manipulátor to zvládol tiež skvele, len Charlize Theron mi pripadala málo výrazná, asi za to môže jej postava psychicky uletenej manželky. ()

Jaro.Krafcik

Zaujimavý film, ktorý ma dosť bavil. Aj keď sa mi zdal dosť natiahnutý. Herci a ich výkony ale neskutočné. Aj napinavý a netradičný záver sa mi páčil. Kvalitný mysteriózny thriller s dobrou pointou. 4* ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (více)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (více)