Mune - Strážce měsíce

• Česko Mune (festivalový název) (více)

Aniž by o to žádal, je malý Mune, snílek a šibal, v bájném světě jmenován strážcem Měsíce, tedy tím, kdo přináší noc a bdí nad sny. Mune ale přitahuje katastrofy a omylem umožní strážci temna, aby ukradl Slunce. S pomocí hrdého strážce Slunce Sohona a křehké Ciry se Mune vydává za neobyčejným dobrodružstvím, jež z něj učiní legendu mezi strážci! (Freeman Ent.)

Scraffy

Naozajstný zážitok tento animák. Príbehovo je vyhraný do posledných detailov a animácia je tiež veľmi odlišná od tých, ktoré momentálne vznikajú a chodia do kín. A to je veľmi dobre, že ide svojou cestou. Možno sa nedostane k tak veľa ľuďom, ale to je možno aj dobre, lebo by sa mohla dostať k nesprávnym ľuďom, ktorý sú zvyknutý na stereotyp a ešte by to ohodnotili horšie. Určite ide ale o rozprávku, ktorá stojí za to si ju pozrieť. Mňa neskutočne bavila! ()

LdaVinci

Je to hrozně milý animáček, ale rozhodně ne nějak vybočující scénářem. Ale moc fajn svět se sympatickými postavičkami. :) ()

papilon395

Kouzelný příběh z dílny francouzských animátorů. Na planetě bujaré flory, ve které žijí ty nejneobvyklejší bytosti dne, noci, úsvitu a soumraku, dochází k mimořádné události: výměně strážců Slunce a Měsíce. Co všechno může natropit trocha neohrabanosti, kus frajerství a dávka jedovaté zloby už musíte vidět sami. Vřele doporučuji pro děti i dospělé. ()

Renie42

Moc krásná pohádka a ten příběh postavený o rovnováze slunce a měsíce, ten je působivý. Svět jako z jiné planety, zvířata inspirovaná pravěkem i bytostmi, která můžou jen vyrůst v hlavě tvůrců. Za mě plný počet a určitě se v budoucnu zase na to podívám, moc milá pohádka. ()

maoc

Vizuálně jiné, mytologie světa je originální a zajímavá, všechno je správně vyšinuté, jako např. u jiného žabožroutského počinu Lovci draků, ale příběh je tak řídký, že musela dostat na prdel vnitřní logika a motivace postav, aby se z toho mohl splácat celovečerák. Škoda. Tohle mělo nakročeno. ()

Mykhaluu

Tak to byl solidní úlet, o se týče světa a jeho obyvatel. Příběh v jeho kontextu byl celkem prostý a celkově to nakonec dopadlo překvapivě docela stravitelně. ()

Kimkong

Začátek ukazuje hodně originální svět se spoustou zajímavých postav. Obživlé kameny, rostliny a různé potvůrky. Poté začíná již tradiční záchrana světa, ale díky své originalitě je to v pohodě. A na konci má hrdina možnost si uhnětat přítelkyni podle svých přestav :) ()

blondboss

Nový animovaný počin od francúzskych tvorcov stavil na fantasy prvok a v podstate vymyslený mytologický svet. Originálna myšlienka s originálnymi animáciami, ktoré ale americkým konkurentom nesiahajú ani po členky. Žiaľ, v dobe Pixarov a DreamWorksov je to proste tak. A tá hlavná myšlienka mohla byť podaná aj záživnejším a pútavejším spôsobom. Ja som sa totiž dosť nudil a preto to u mňa skĺzlo len do šedého priemeru. 50 % ()

Rhod

Mám rád animáky, a vždy som mal, ak v nich niečo bolo, niečo ma oslovilo, pobavilo atď atď. Ale pri tomto je to už pre mňa veľmi, ale fakt že veľmi detské. Grády nudy to ešte u mňa zaklincovalo to kreslené prevedenie (ak by sa v ňom odohrával celý film, ani by som si ho nepustil). Film ani nepobavil, ani nezaujal, skôr som pri ňom robil ešte aj iné aktivity, aby mi ten čas skôr ubehol. ()

Tempest

Velmi netradiční fantasy o strážci Měsíce, Slunce a dívce Ciry a o jejich souboji se strážcem temna. Docela jsem ocenil, že se nejedná o film ala Disney, film má netradiční animaci i příběh. Jedinou slabinou je možná to, pro koho je vlastně určen. Pro malé diváky je možná až moc složitý, pro dospělé zase tak trochu dětský. Mně se docela líbil, vůbec nelituji, že jsem ho viděl. ()

esmoke

Po dlouhé době se zase objevilo v animovaných filmech něco výjimečného, Disney jede svoje pohádko schémata stále dokola, Pixar už taky dojí 2 průměrné filmy ročně a za chvíli budeme mít 15tý díl Aut. Animace v Mune je úchvatná a svět originální a neklasicky pohádkový. Kdy jsme to naposledy v animáku viděli? Song of Sea se snažil, ale tam se to rozpadalo. Rozhodně to nebude pro Mimoňovce, Ledovce a podobné fanoušky, zde se hraje především pro duši a mozek. Nádherné a kouzelné. (2D dabing) ()

Wourly

Překvapivě originální a krásně a roztomile animovaný snímek, na který téměř nenarazíte. Jestliže vás už nudí klasické disneyovky a pixarovky, jako jediné animované filmy, které stojí za to se podívat, pak Mune - Strážce měsíce je právě pro vás. Vytkl bych akorát, že ke konci ten děj začal trochu "kondenzovat" (tzn. to, co bylo informačně v první části v 30 min, tak jakoby srazili nakonec na 10 - poměrově), každopádně neskutečně originální. Bylo to něco úplně jiného než jste doposud viděli a nemůžu tomu dát méně než 4*. I když je fakt, že záporák mi přišel trochu bez motivu (nebo jsem alespoň slepý) a porazit ho bylo sice originální, ale nikoliv epické, což mě trochu zklamalo). ()

Goumen

Mám radši filmy, které se odehrávají alespoň z větší části v reálném světě a jsou tam jen fantasy prvky. Tady je ale fantasy celý svět a všechny postavičky žijící v něm. Musím ale uznat, že to mělo svoje kouzlo a atmosféra se mi opravdu líbila. Technické zpracování nebylo sice na nejvyšší úrovni, ale plně to vynahradil zajímavý a originální příběh. ()

Ondra.Simmer

Výjimečné grafické zpracování, ale slabší animace. Skvělý nápad, ale průměrné zpracování. Přesně takhle bych film shrnul. Bohužel i přes nadšení mě film vůbec nenadchnul, dokonce skoro ani nebavil. Slabší průměr. 4/10 ()

AmunRa

U tohoto filmu především záleží na očekávání. Pokud jdete s dětmi na pohádku, tak jste udělali správně a přidejte minimálně jednu hvězdu, protože jako pohádka funguje tento film dokonale. Zajímavý vizuál šmrncnutý asijským stylem se pojí s neotřelým příběhem ze zajímavého světa s odlišnými zákonitostmi. Klasický souboj zdánlivě slabého dobra a zdánlivě neporazitelného zla, rozporuplná skupinka hrdinů zachraňující svět. Dospělí už tak nadšení nebudou. Příběh je poněkud plochý a předvídatelný, vizuální stránka se inspirovala tuhle u proslulého japonského Ghibli studia (oči přes půl hlavy, noční chrám a les jako vyšitý z Mononoke), tamhle u Avatara (hlavní hrdina) a samotný příběh je kompilace mýtů (ukradené slunce). Jako pohádku ovšem vřele doporučuji a ve srovnání s hrůzami vypoštěnými poslední dobou domácími studii je to přímo klenot. ()

Verunka045

Dneska jsme byli v kině, syn chtěl na pohádku. Bohužel nás nenadchla. Pohádka, která měla být ve 3D, neměla žádný efekt...To už jsme se více nasmáli při ukázkách jiných filmů. Příběh byl promyšlen hezky ale animace a celkově mě to nějak nezaujalo. Mého 4.letého syna, bohužel také ne. ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu