Lesapán

(studentský film)
  • USA Leshy

Karel je hajný tělem i duší. O les se stará pevnou rukou a může se pyšnit trofejemi, o kterých si myslivci často nechávají jen zdát. V opuštěné části lesa ale pytláci probudí tvora, který by Karlovi mohl být rovnocenným soupeřem. V pohádkách se mu říká Hejkal, ale setkání s ním rozhodně nemusí skončit pohádkově. Zatímco se mu Karel snaží přijít na stopu, Hejkal je blíž, než si myslí. Mezi tajemným tvorem a Karlovou dcerou Aničkou vznikne zvláštní spojenectví. Kdo se nakonec stane jediným pánem lesa? (Savel)

Brodequin

Konečně někdo, kdo nepropadl té šedi českých filmů a točí něco jiného. Už mám celkem plné zuby těch dramat s předválečného, válečné a poválečného období. Plus těch komunistických a postkomunistických témat... furt to samé pořád a pořád dokola. Budu držet Soukupovi palce, aby ukázal, že to lze i jinak. A budu se těšit na případný celovečerák. Osobně věřím, že se k němu brzy dostane! ()

Fjera

Výjimečně dobré! Film Lesapán řadím k mým nejoblíbenějším filmům. Mrazivá atmosféra, lekačky, zběsilý úprk tmavým lesem a spoustu krve. A to všechno ve dvacetiminutovém českém snímku. Už se těším na další spolupráci Soukupa a Koubka. ()

BlackAdder87

Studentský film, který hravě strčí do kapsy kdejakou tuzemskou produkci. Myslím si, že námět je natolik zajímavý, že by utáhl i celovečerní film. Rozhodně by taková žánrovka v tom moři blbin, co se u nás točí vynikla. ()

JohnyCooper

Takovéto zoracování české ústní lidové slovesnosti má podle mě velký potenciál do budoucna. Takže za mě parádní počin. Jediné co bych tomu vytknul je přehnaně tlačená eko atmoška stylem tupých dotazů typu “a kDo LoVí LiDi??” ()

Sebule

Velice kvalitní, originální, nápadité a místy strašidelné. Naprosto dokonalá maska a pointa na konci taky velice povedená. Hodnocení: 9/10 ()

Gluminator

Tohle, že je z české dílny? Tohle, že je studentský film? Naprostá bomba. Tohle snad nejde ohodnotit jinak než za 5*. Nikdo jiný v současnosti v Česku, není schopný takhle bravurně natočit horor. Pavel Soukup se odvážil udělat krok, který rozhodně nelituje, takhle se odvážit zabrat detailně Lesapána, a navíc opravdu skvěle provedeného chce opravdu kuráž, a ta evidentně Pavlovi nechybí a to je to, co ho staví v současnosti na nejlepšího "amatérského" režiséra u nás ale troufnu si říct, že i u zahraničních režisérů. Dokázal, že i s ne tolika penězi se dá natočit fakticky kvalitní snímek, a to i včetně herců, kteří hráli bez honoráře, tohle je taky jeden z hlavních důvodů úspěchu, kdy i ze skoro nezkušených lidí, Pavel před kamerou udělá herce. Snímek hodně poukazuje i respekt k původní tvorbě podobného rázu, ale zároveň v ničem nekopíruje a to je sakra těžký. Pouze se inspiruje a určité scény utvoří podle svého, viz scéna oběti na stromu a zvůku Leshyho (když byl v chatce, zavřený, vydával zvuky hodně podobné Nazgůlům z Pána Prstenů). Výborná hudba a kamera tomu dodala už jen třešničku na dortu, věřím, kdyby byl větší rozpočet, tak by to byl dobrý celovečerák, který by slavil úspěch nejen u nás, ale i v zahraničí. Doufám, že s tímhle Pavel nehodlá končit a v dalších letech se dočkáme rozšíření, nebo nějakého nového filmu! 95% ()

10doktor10

Na studentský film excelentní práce! Několikrát jsem se skutečně polekal. Snad jen kdyby hejkala méně ukázali, mohlo to být ještě napínavější. Těším se na další podobné projekty! ()

tribican

"Tati, a kdo loví lidi?" "Lidi neloví nikdo." Skvěle zpracovaný krátkometrák plný zvuků a ani ne sekundových obrazů děsu a hrůzy. Krásný kostým doplňuje celkovou atmosféru strachu, jen by to možná chtělo maličko šmrncovnější příběh. 85 % ()

draxxi

Tak tohle me vazne hodne prekvapilo. Takova hororova jednohubka, ale ja sedel 20 minut a ani nedutal. Napeti, hudba, obsazeni, masky... parada. Velka nadeje pro budouci ceskou tvorbu. 8/11/2020 93% ()

vinducha

Na tohoto tvůrce jsem zvědav , až se mu do ruky dostane plnohodnotný formát , studentské filmy a kraťasy zatím výborně , dle mého. ()

Miroslav.Zac

Těžko říct, jestli by příběh utáhl i celovečerní film, nápad je to ale dobrý, i když finální pointu jsem viděl zpracovanou v jiných dílech. Na naše poměry velmi kvalitní dílo, které už dnes slouží jako příklad zdařile natočeného strašidelného kraťasu. ()

Reif

Schmitke II. Mysteriózní strašení, které by jako celovečerák učitě mělo u mě na 5 hvězd. Takhle jsem to přijal jako karlovarskou jednohubku, která je ovšem výtečná. ()

JanFeber

Už dlouho jsem si na toto dílo brousil zuby a musísm říct, že to stálo za to. Kvalitou vysoce vyčnívá nad mnohými nejen Českými filmy. Nádherně zpracovaný. Má to nápad, má to napětí, má to krásnou kameru, má to poměrně dobrý scénář a všchno to dohromady funguje! Hejkal nádherný, postprodukce taky zvládnutá na jedničku. Ještě navíc mezi ostatními krátkými filmy, se kterými mi to byl promítnut na MFF v Karlových Varech, vynikl lesapán tím, že se nesnažil být zajímavý "pouze" nějákým málo diskutovaným nebo málo rozšířeným tématem, jako většina ostatních kraťasů, ale vzal si jednoduchou myšlenku z pohádek a povýšil ji na moc pěkný filmeček, u kterého jsem byl hrdý, že ho dělali lidé ze země České. Chci od tvůrců vidět víc! Já od nich chci celovečerák. Sakra na to mají! ()

burg

Na doporučení. Sice jsem shlédnutí celkem dlouho odkládal, ale nakonec se to vyplatilo. A navíc ty básně - většinou mi přijde, že je-li ve filmu rým, trhá to uši a chová se, jako by tam byl navíc, nebo horkou jehlou shitý. Ale tady ne, tady si fakt někdo parádně vyhrál. Je to zkrátka fakt nářez! ()